Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Sprzeczności w Ewangeliach! 
Autor Wiadomość
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
myślący napisał(a):
@zefciu, czytaj pożądnie!
Jak mam czytać?
Cytuj:
"36 Ktoś pobiegł i napełniwszy gąbkę >octem<<<
No i...
Cytuj:
(u mnie w Bibli w domu pisze o wino coś, że dlatego musiałem po angielsku!),"
Czy to jest rozsypanka, którą mam sobie ułożyć? Bo słowa jakby polskie, ale w żadne składne zdanie się nie układają.


Śr lip 19, 2017 14:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
Jestem ze Szwecji, trochę wyrozumienia dla ortografi, gramatyki mojej... ;)

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


Śr lip 19, 2017 14:38
Zobacz profil
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
myślący napisał(a):
Jestem ze Szwecji, trochę wyrozumienia dla ortografi, gramatyki mojej... ;)
Ja mogę być wyrozumiały, ale tamtego zbitka słów naprawdę nie umiem odczytać.


Śr lip 19, 2017 14:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
@zefciu: "(u mnie w Bibli w domu pisze o wino coś, że dlatego musiałem po angielsku!)," : w mojej domowej Biblii nie pisze tylko "ocet" ale ze to z wina jest, dlatego musiałem do angielskiego tłumaczenia które (dużo jest takich) potwierdza że chodzi o produkt z winogron. Dobrze, da się zrozumieć teraz? :)

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


Śr lip 19, 2017 14:46
Zobacz profil
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
Teraz da się zrozumieć. Zresztą z tego co się orientuję, w tamtym regionie w tym czasie innego octu, niż winogronowego nie było. Co nie zmienia faktu, że najprostszym wyjaśnieniem jest takie, że sformułowanie "πίνω ἐκ τοῦ γενήματος τῆς ἀμπέλου" jest frazeologizmem oznaczającym picie wina, a nie octu. Oczywiście można to zweryfikować, ale przydałby się filolog, który by znał ówczesne użycia takiego sformułowania.


Śr lip 19, 2017 15:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
@zefciu: Dziękuje bardzo że po mojej stronie jesteś! : D : D : D : D

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


Śr lip 19, 2017 15:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
A u św. Jana Ewangelisty JEZUS trzy lata (trzy razy Był w Jeruzalem na Wielkanocy żydowskiej - Pascha) Głosił Dobrą Nowinę (/"Ewangelię"), ale w trzech innych Ewangeliach tylko raz Był na Pascha, i Głosił wtedy Dobrą Nowinę tylko rok! Łatwo jest tak odrzucić całą Ewangelię św. Jana, ona (też) jest bardzo >inna< od trzech innych Ewangelii!

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


Śr lip 19, 2017 15:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
myślący napisał(a):
Łatwo jest tak odrzucić całą Ewangelię św. Jana, ona (też) jest bardzo >inna< od trzech innych Ewangelii!


No to odrzucaj i głowy nie zawracaj. Normalnie wielkie halo i sensacja tygodnia, ewangelie się różnią.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr lip 19, 2017 16:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
myślący napisał(a):
@zefciu: "(u mnie w Bibli w domu pisze o wino coś, że dlatego musiałem po angielsku!)," : w mojej domowej Biblii nie pisze tylko "ocet" ale ze to z wina jest, dlatego musiałem do angielskiego tłumaczenia które (dużo jest takich) potwierdza że chodzi o produkt z winogron. Dobrze, da się zrozumieć teraz? :)


Ocet jest z wina. Wystarczy zakazić wino bakteriami octowymi. Jest leczniczy wiec nic złego się nie stanie..Mam taki z wina jabłkowego i głogowego..Można pić zmieszany z wodą..


Cz lip 20, 2017 6:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
"Błogosławieństwa
20 A On podniósł oczy na swoich uczniów i mówił:
«Błogosławieni jesteście wy, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże.
21 Błogosławieni wy, którzy teraz głodujecie, albowiem będziecie nasyceni.
Błogosławieni wy, którzy teraz płaczecie, albowiem śmiać się będziecie.
22 Błogosławieni będziecie, gdy ludzie was znienawidzą, i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego podadzą w pogardę wasze imię jako niecne: 23 cieszcie się i radujcie w owym dniu, bo wielka jest wasza nagroda w niebie. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili prorokom.
Przekleństwa
24 Natomiast biada wam, bogaczom, bo odebraliście już pociechę waszą.
25 Biada wam, którzy teraz jesteście syci, albowiem głód cierpieć będziecie.
Biada wam, którzy się teraz śmiejecie, albowiem smucić się i płakać będziecie.
26 Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili fałszywym prorokom. " (Łk 6).

Nie to samo co !! !! :

"KAZANIE NA GÓRZE
5 1 Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. 2 Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami:
Osiem błogosławieństw
3 «Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
4 Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
5 Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.
6 Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
7 Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
8 Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
9 Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
10 Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
11 Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. 12 Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami." (Mt 5).

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


Cz lip 20, 2017 9:49
Zobacz profil
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
ZG63 napisał(a):
Ocet jest z wina. Wystarczy zakazić wino bakteriami octowymi. Jest leczniczy wiec nic złego się nie stanie..Mam taki z wina jabłkowego i głogowego..Można pić zmieszany z wodą..

Ocet jabłkowy od wieków traktowany był jako lekarstwo, aktualnie polecany jest dla oczyszczania organizmu, przewodu pokarmowego i skuteczny, nieszkodliwy środek odchudzający.


Cz lip 20, 2017 10:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
myślący napisał(a):
(Łk 6).

Nie to samo co :

"KAZANIE NA GÓRZE

(...)

(Mt 5)


Widocznie Kazanie na Górze różniło się od Kazania na Równinie :-P (Łk 6:17)

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz lip 20, 2017 10:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
@bert04 : Dziękuje za uwagę! Ale bibliści (i ja) uważają te dwa kazania za jedno i to samo! To że na równinie to jeszcze jedna sprzeczność tylko wtedy! Sorry.

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


N lip 23, 2017 6:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
I to że cztery Ewangelie mają po 30 stron naokoło, jak niektórzy prorocy ST mają po 60 naokoło pamiętam... A to przecież JEZUS co ma być Najważniejszy, nie prorocy ST!

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


N lip 23, 2017 18:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
I dużo w Nowym Testamencie (i Ewangeliach) o darmowym wybaczeniu grzechu swoim winowajcom, specjalnie bo Dzień PAŃSKI (=Koniec Świata/Sąd Ostateczny) jest bliski jak często pisze w N.T. w różnych miejscach (jeszcze naokoło 2000 lat później jeszcze nie przyszedł...), ale ja nie mogę!!!! To musi być do mnie jak że spowiedzią; bo wymaga rachunek sumienia, żal za grzechy, mocne postanowienie poprawy i zadośćuczynienie, i ja też potrzebuję zadośćuczynienie i te inne rzeczy z reguły spowiedzi żeby wybaczyć!!! Ewangelie się sprzeczają ze sumieniem wtedy które żąda sprawiedliwości, ja niewierze w Biblijne BOSKIE miłosierdzie,= bez zadośćuczynienia nie może być mowy o odpuszczeniu grzechów według sumienia!!!!! Że wiara sama ratuje od kary jest przeciwko sumieniu!

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


N lip 23, 2017 18:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL