Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Sprzeczności w Ewangeliach! 
Autor Wiadomość
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
Powiedz mi, myślący, jaki jest cel tego tematu?


N lip 23, 2017 19:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
@myślący

Nie każda różnica jest sprzecznością. Różnic jest trochę bo i autorów jest czterech. Ale sprzeczności? Te należałoby najpierw wykazać.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn lip 24, 2017 11:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
@Yarpen_Zirgin : Temat jest sprzeczności w Ewangeliach, przepraszam za OT (off topic) w dwóch ostatnich komentarzach, ale ja się nudziłem z braku odpowiedzi!

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


Wt lip 25, 2017 6:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
"5 Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. 6 Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
>7 Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. 8 Nie bądźcie podobni do nich! >Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie.< <" (Mt 6). : Tu jest sprzeczność, czemu ja mam się modlić jak OJCIEC już przed moją modlitwą wie czego mi trzeba?

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


Wt lip 25, 2017 7:32
Zobacz profil
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
myślący napisał(a):
@Yarpen_Zirgin : Temat jest sprzeczności w Ewangeliach, przepraszam za OT (off topic) w dwóch ostatnich komentarzach, ale ja się nudziłem z braku odpowiedzi!
Zadam pytanie jeszcze raz, bo widzę, że nie dotarł sens:

Jaki jest cel założenia tego tematu i zamieszczania w nim różnych sprzeczności między poszczególnymi Ewangeliami?


Wt lip 25, 2017 7:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
Celem tego tematu jest wiara w BOGA bardziej z rozumem.

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


Śr lip 26, 2017 21:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
"9 2 Ojcze nasz, który jesteś w niebie,
niech się święci imię Twoje!
10 Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie.
11 Chleba naszego powszedniego3 daj nam dzisiaj;
12 i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili;
13 i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego!" (Mt 6).
+
"2 1 A On rzekł do nich: «Kiedy się modlicie, mówcie:
Ojcze, niech się święci Twoje imię;
niech przyjdzie Twoje królestwo!
3 Naszego chleba powszedniego2 dawaj nam na każdy dzień
4 i przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto nam zawini;
i nie dopuść, byśmy ulegli pokusie». (Łk 11).

= Nie to samo, samo.

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


Wt sie 08, 2017 14:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
Pisze też w Ewangelii Mateusza o uciekaniu rodziny JEZUSA z NIM jako dziecko do Egiptu, ale nic takiego w Ewangelii Łukasza, w dwóch innych Ewangeliach nic nie ma o dzieciństwie JEZUSA!

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


Śr sie 23, 2017 18:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
"Rzeź niemowląt
16 Wtedy Herod widząc, że go Mędrcy zawiedli, wpadł w straszny gniew. Posłał [oprawców] do Betlejem i całej okolicy i kazał pozabijać wszystkich chłopców w wieku do lat dwóch, stosownie do czasu, o którym się dowiedział od Mędrców. 17 Wtedy spełniły się słowa proroka Jeremiasza:
18 Krzyk usłyszano w Rama,
płacz i jęk wielki.
Rachel opłakuje swe dzieci
i nie chce utulić się w żalu,
bo ich już nie ma." (Mt 2). : Wcale się nie spełniły! Chodzi o coś zupełnie innego, o powrocie n.p. Efraima do Izraela z niewoli (co dzisiejszi żydzi twierdzą nigdy się nie stało, tylko Juda i Beniamin wrócili, chociaż że i to jest nieprawdą bo co najmniej część pokolenia Lewiego też wrócili czytałem w Bibli), a Rachel nie jest matką Judy (z którego rodu jest wioska Betlejem i JEZUS). I to proroctwo nie jest 100% dobrze spisane tutaj tak jak było u Jr.!
Przypis w Bibli odsyła tutaj:
"Płacz Racheli
15 To mówi Pan:
«Słuchaj! W Rama daje się słyszeć
lament i gorzki płacz.
Rachel opłakuje swoich synów,
nie daje się pocieszyć, bo już ich nie ma».
16 To mówi Pan:
«Powstrzymaj głos twój od lamentu,
a oczy twoje od łez,
bo jest nagroda na twe trudy
- wyrocznia Pana -
powrócą oni z kraju nieprzyjaciela.
17 Jest nadzieja dla twego potomstwa
- <wyrocznia Pana> -
wrócą synowie do swych granic.
18 Usłyszałem wyraźnie skargę Efraima:
"Ukarałeś mnie i podlegam karze
jak nieoswojone cielę.
Spraw, bym powrócił, a wtedy powrócę,
bo jesteś Panem, Bogiem moim.
19 Gdy bowiem odwróciłem się, pożałowałem tego,
a gdy zrozumiałem, uderzyłem się w biodro.
Wstydzę się i jestem zmieszany,
bo noszę hańbę mojej młodości".
20 Czy Efraim nie jest dla Mnie drogim synem
lub wybranym dzieckiem?
Ilekroć bowiem się zwracam przeciw niemu,
nieustannie go wspominam.
Dlatego się skłaniają ku niemu moje wnętrzności;
muszę mu okazać miłosierdzie!
- wyrocznia Pana. " (Jr 31, http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=672&werset=15#W15). Ale to jest sprzeczność z ST, nie między Ewangeliami ;) .

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


Śr sie 23, 2017 18:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
Może synagogy na Bliskim Wschodzie co apostołowie odwiedzali w NT były z Efraima i innych pokoleń Izraela?!

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


Śr sie 23, 2017 19:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 12, 2017 7:06
Posty: 185
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
myślący napisał(a):
"23 Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie dał im, i pili z niego wszyscy. (=także Judasz wtedy! wtedy grzesznikom wolno Przyjmować Eucharystie/Komunie Św.!) 24 I rzekł do nich: «To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana. >25 Zaprawdę, powiadam wam: Odtąd nie będę już pił z owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić go będę nowy w królestwie Bożym».<" (Ewangelia wg św. Marka 14:23-25).

= Ale tylko jeden rozdział później pije z owocu winnego krzewu (ocet z winogron)!=

[Ciach. Reg. § I p5 - YZ]


Judasz nie brał udziału w ostatniej wieczerzy, wcześniej wyszedł.

Pan Jezus zawarł z swoimi uczniami nowe Przymierze , Judasz nie był tego godny-ponieważ był złodziejem i zdrajcą.


So paź 14, 2017 9:31
Zobacz profil
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
Capri napisał(a):
Judasz nie brał udziału w ostatniej wieczerzy, wcześniej wyszedł.

Pan Jezus zawarł z swoimi uczniami nowe Przymierze , Judasz nie był tego godny-ponieważ był złodziejem i zdrajcą.

Z nastaniem wieczoru zajął miejsce u stołu razem b]z dwunastoma[/b] i dalej o zdrajcy Ten, który ze Mną rękę zanurza w misie, on Mnie zdradzi.....Wtedy Judasz, który miał Go zdradzić, rzekł Czy nie ja Rabbi?, Odpowiedział mu: Tak jest, ty.(Mt 26,20-25)


So paź 14, 2017 10:09

Dołączył(a): Cz paź 12, 2017 7:06
Posty: 185
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
Rzekłszy to, Jezus strapił się w duchu i złożył świadectwo, i powiedział: „Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Jeden z was mnie zdradzi”. 22 Uczniowie popatrzyli jeden na drugiego, niepewni, o kim mówi. 23 U piersi Jezusa półleżał jeden z jego uczniów, ten, którego Jezus miłował. 24 Szymon Piotr skinął więc na niego i rzekł mu: „Powiedz, któż to jest, o kim on mówi”. 25 Ten zatem oparł się na piersi Jezusa i rzekł do niego: „Panie, któż to jest?” 26 Jezus więc odpowiedział: „To ten, któremu podam umoczony kęs”. I umoczywszy kęs, wziął go i podał Judaszowi, synowi Szymona Iskariota. 27 A w niego, zaraz po tym kęsie, wszedł Szatan. Toteż Jezus powiedział do niego: „Co czynisz, uczyń szybciej”. 28 Jednakże nikt z półleżących przy stole nie wiedział, dlaczego mu to rzekł. 29 Albowiem niektórzy mniemali, że skoro Judasz miał szkatułkę na pieniądze, Jezus mu powiedział: „Nakup, czego nam potrzeba na święto”, albo żeby dał coś biednym. 30 On zatem, wziąwszy kęs, natychmiast wyszedł. A była noc.

Jana 13, 21-30

Już na początku Judasz wychodzi.
Po wyjściu Judasza Jezus Chrystus z 11 wiernymi apostołami ustanowił nowe Przymierze.


So paź 14, 2017 10:26
Zobacz profil
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
A wcześniej Pan obmywa wszystkim 12, włącznie z Judaszem, nogi i zasiada z nimi przy stole, i mówi o zdradzie kto ze Mną spożywa chleb, ten podniósł na Mnie swoją piętę (J 13,18), a on po spożyciu kawałka chleba zaraz wyszedł (J 13,30).
A gdy zajęli miejsca i jedli, Jezus rzekł: Zaprawdę powiadam wam : jeden z was Mnie zdradzi(Mk 14,17-25) - przy czym Marek nic nie mówi o dalszym zachowaniu Judasza i czy był obecny przy łamaniu chleba.
W Ewangelii św Łukasza Jezus ujawnia zdradę Judasza po ustanowieniu Nowego Przymierza (Łk 22,14-22).
Czyli jednak brał udział w ostatniej wieczerzy.


So paź 14, 2017 10:44

Dołączył(a): Cz paź 12, 2017 7:06
Posty: 185
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
Alus napisał(a):
A wcześniej Pan obmywa wszystkim 12, włącznie z Judaszem, nogi i zasiada z nimi przy stole, i mówi o zdradzie kto ze Mną spożywa chleb, ten podniósł na Mnie swoją piętę (J 13,18), a on po spożyciu kawałka chleba zaraz wyszedł (J 13,30).
A gdy zajęli miejsca i jedli, Jezus rzekł: Zaprawdę powiadam wam : jeden z was Mnie zdradzi(Mk 14,17-25) - przy czym Marek nic nie mówi o dalszym zachowaniu Judasza i czy był obecny przy łamaniu chleba.
W Ewangelii św Łukasza Jezus ujawnia zdradę Judasza po ustanowieniu Nowego Przymierza (Łk 22,14-22).
Czyli jednak brał udział w ostatniej wieczerzy.


Sprawozdania ewangeliczne się uzupełniają, nie zaprzeczają sobie.

Porównanie Mateusza 26:20-29 z Jana 13:21-30 prowadzi do wniosku, że stało się to jeszcze przed ustanowieniem przez Jezusa uroczystości Wieczerzy Pańskiej.

Judasz na pewno wyszedł, zanim Jezus pochwalił apostołów, że przy nim wytrwali, co w żadnym wypadku nie mogło odnosić się do Judasza, który nie mógł też zostać objęty „przymierzem (...) co do królestwa” (Łk 22:19-30).

Judasz był zdrajcą i złodziejem, dlatego nie brał udziału w zawarciu nowego Przymierza.
W miejsce Judasza dobrano Macieja jako 12 apostoła,


So paź 14, 2017 11:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL