Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Sprzeczności w Ewangeliach! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz paź 12, 2017 7:06
Posty: 185
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
Podpuszczać to sobie możesz


Pn paź 16, 2017 12:26
Zobacz profil
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
Capri napisał(a):
Podpuszczać to sobie możesz

Nie muszę, sam świetnie wypuściłeś się w przysłowiowe maliny :D ....raz Judasz nie brał udziału w ostatniej wieczerzy, innym razem brał......

Cytuj:
Judasz nie brał udziału w ostatniej wieczerzy, wcześniej wyszedł.

Pan Jezus zawarł z swoimi uczniami nowe Przymierze , Judasz nie był tego godny-ponieważ był złodziejem i zdrajcą.


Cytuj:
[b]Skup się ! Ewangelie nie zaprzeczają że Judasz brał udział w ostatniej Wieczerzy i spożywał posiłek. Ale Judasz wyszedł ! Kiedy wyszedł ? Na drugi dzień ? A może na trzeci ? Po co Jezus nakazał mu wyjść ? Po to, żeby mógł zawrzeć nowe Przymierze co do Królestwa z 11 wiernymi uczniami- nie ze zdrajcą i złodziejem . Kończę już ten temat, nie ma sensu wałkować ./b]


Pn paź 16, 2017 12:38

Dołączył(a): Cz paź 12, 2017 7:06
Posty: 185
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
Wieczerza nie polegała tylko na spożywaniu chleba i wina.
Biblia kładzie nacisk na istotniejszy aspekt tego spotkania, zawarciu przez Jezusa Nowego Przymierza z apostołami. Stare Przymierze które Bóg przez Mojżesza zawarł z narodem Izraelskim uległo przedawnieniu.
Judasz do końca tej uroczystości nie brał udziału, gdyż został wyproszony

To wy wpuściliście się w maliny , ponieważ macie kłopoty z uporządkowaniem chronologicznym następujących po sobie zdarzeń. Nie ogarniacie całej sytuacji, tylko szczątkowo


Pn paź 16, 2017 12:47
Zobacz profil
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
Capri napisał(a):
Wieczerza nie polegała tylko na spożywaniu chleba i wina.
Biblia kładzie nacisk na istotniejszy aspekt tego spotkania, zawarciu przez Jezusa Nowego Przymierza z apostołami. Stare Przymierze które Bóg przez Mojżesza zawarł z narodem Izraelskim uległo przedawnieniu.
Judasz do końca tej uroczystości nie brał udziału, gdyż został wyproszony

To wy wpuściliście się w maliny , ponieważ macie kłopoty z uporządkowaniem chronologicznym następujących po sobie zdarzeń. Nie ogarniacie całej sytuacji, tylko szczątkowo

Tiaaaaaaaaaaa.......ustanowienie Eucharystii (Łk 22,19-20), ujawnienie zdrady Judasza (Łk 22,21-22)....no chyba, że wasze CK uznaje za prawidłową kolejność zdarzeń licząc od końca.


Pn paź 16, 2017 13:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
"26 Jan im tak odpowiedział: «Ja chrzczę wodą. Pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie, 27 który po mnie idzie, a któremu ja nie jestem godzien odwiązać rzemyka u Jego sandała». 28 Działo się to w Betanii, po drugiej stronie Jordanu, gdzie Jan udzielał chrztu.
29 Nazajutrz zobaczył Jezusa, nadchodzącego ku niemu, i rzekł: «Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. 30 To jest Ten, o którym powiedziałem: Po mnie przyjdzie Mąż, który mnie przewyższył godnością, gdyż był wcześniej ode mnie. 31 Ja Go przedtem nie znałem, ale przyszedłem chrzcić wodą w tym celu, aby On się objawił Izraelowi». 32 Jan dał takie świadectwo: «Ujrzałem Ducha, który jak gołębica zstępował z nieba i spoczął na Nim. 33 Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: "Ten, nad którym ujrzysz Ducha zstępującego i spoczywającego nad Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym". 34 Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym»." (J 1, 26-34 biblia.pl).
: Ale Jan Chrzciciel sam nigdy nie do dołączył do uczniów JEZUSA wbrew tym słowom, tylko dwaj jego uczniowie poszli za NIM ale wtedy przestali chodzić za Chrzcicielem! To bardzo dziwne ze nie został JEGO uczniem/nie chodził za JEZUSEM! ( "Poselstwo Jana Chrzciciela
2 Tymczasem Jan, skoro usłyszał w więzieniu o czynach Chrystusa, posłał swoich uczniów 3 z zapytaniem: «Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?» 4 Jezus im odpowiedział: «Idźcie i oznajmijcie Janowi to, co słyszycie i na co patrzycie: 5 niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. 6 A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi»." (Mt 11:2-6). : To sprzecza się z n.p. Ewangelią Jana gdzie Jan Chrzciciel od razu wiedział kim JEZUS jest!!! ) Wczoraj był liturgiczny dzień chrztu JEZUSA, a przedwczoraj był dzień trzech króli (mędrców naprawdę pisze w Biblii). Ale czemu ani trzej mędrcy, ani pasterze którym Aniołowie oznajmili Narodziny Mesjasza, nie poszli ze świętą rodziną do Egiptu albo Nazaretu (tu jest sprzeczność między Ewangelią św. Mateusza i św. Łukasza "39 A gdy wypełnili wszystko według Prawa Pańskiego, wrócili do Galilei, do swego miasta - Nazaret. 40 Dziecię zaś rosło i nabierało mocy, napełniając się mądrością, a łaska Boża spoczywała na Nim." (Łk 2:39-40)), to jest dziwne przyjść do Mesjasza i GO chwalić, a potem zostawić SAMEGO, a później w Ewangeliach i Biblii już nic nie pisze o ich dalszym kontakcie, ja bym na pewno nie zostawił SAMEGO, TEGO na KTÓREGO Aniołowie mi wskazali ze jest Mesjaszem/ZBAWCĄ!
"8 W tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swoją trzodą. 9 Naraz stanął przy nich anioł Pański i chwała Pańska zewsząd ich oświeciła, tak że bardzo się przestraszyli. 10 Lecz anioł rzekł do nich: «Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: 11 dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. 12 A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie». 13 I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami:
14 «Chwała Bogu na wysokościach,
a na ziemi pokój
ludziom Jego upodobania».
15 Gdy aniołowie odeszli od nich do nieba, pasterze mówili nawzajem do siebie: «Pójdźmy do Betlejem i zobaczmy, co się tam zdarzyło i o czym nam Pan oznajmił». 16 Udali się też z pośpiechem i znaleźli Maryję, Józefa i Niemowlę, leżące w żłobie. 17 Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli o tym, co im zostało objawione o tym Dziecięciu. 18 A wszyscy, którzy to słyszeli, dziwili się temu, co im pasterze opowiadali. 19 Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu. 20 A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli, jak im to było powiedziane." (Łk 2, 8-20 http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=317).

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


Pn sty 08, 2018 0:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
Dziękuje Alus za wsparcie mnie w tej jednej kwestii, i sameone1. : D

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


Pt sty 12, 2018 21:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
Co do Ewangelii św. Jana to nie ma w niej Ustanowienia Eucharystii że trudno porównywać z n.p. Ewangelią św. Łukasza (i to jest jeszcze jedna sprzeczność w Ewangeliach).

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


Pt sty 12, 2018 22:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
A Ewangelia św. Łukasza nie zostawia wątpliwości że Judasz był przy Ustanowieniu Eucharystii, a w Ewangelii św. Mateusza Pisze ze z Wina/Krwi JEZUSA my wszyscy mamy pić, tak nawet nie jest powiedziane o Chlebie/Ciele JEZUSA, a jednak na mszach św. nie otrzymujemy Wina/Krwi (tylko w dzień św. Jana, ale zwykle nie przypada w niedziele)!

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


So sty 13, 2018 19:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
A jednak na mszy św. mówi się jak wszyscy klęczą; bierzcie i jedzcie z Tego wszyscy; ale w Ewangeliach tego nie ma "wszyscy", tak jest Powiedziane tylko o Winie/Krwi JEZUSA!

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


N sty 14, 2018 16:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL