Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 21:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie?
czytelnikBiblii napisał(a):
a msza jest powtórzeniem Golgoty?
Jest pamiątką i uobecnieniem Męki i Zmartwychwstania. Powtórzeniem Golgoty w ścisłym znaczeniu nie jest.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr lip 26, 2017 10:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie?
Aby to zrozumieć musisz CzytelnikuBiblii zrozumieć najpierw, że Ostatnia Wieczerza i Golgota to jest JEDNA I TA SAMA OFIARA (podobnie jak pascha na której jest ufundowana - zabicie baranka i wylanie jego krwi w Świątyni Jerozolimskiej oraz spożycie go wieczorem z rodziną to była JEDNA i TA SAMA OFIARA (dokładniej opisałem to w dwu postach tu viewtopic.php?p=945064#p945064 )

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr lip 26, 2017 10:50
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
Odsyłacie mnie do Katechizmu. A może być taki: http://www.parafiakalinowo.pl/sakrament ... munijnego/
Katechizm dla dzieci komunijnych
KATECHIZM
DZIECKA PIERWSZOKOMUNIJNEGO

Może byś jednak oparł się na katechizmie, który jest oficjalnym wykładem nauczania Kościoła? Bo patrząc na to, co właśnie robisz, to wychodzi, że szukasz pretekstu, aby się przyczepić.

A to, zanim w latach 90-tych wydrukowano ten duży KKK (taki w niebieskiej okładce), nie używano czasem podanego przeze mnie Katechizmu, jako obowiązującej wykładni doktryny katolickiej?!
Przecież doktryny gromadzi się w Katechizmie... a to, co podałem nazywa się: Katechizm... - to co? była to zła wykładnia doktryny?!
Całe pokolenia uczyły się z tego Katechizmu! - nie chcesz chyba rzec Yarpenie, że się źle uczyły, co?!... (kurczę pieczone na rożnie! - a może jednak źle!?... :o )

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Śr lip 26, 2017 10:54
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie?
chwat napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
a msza jest powtórzeniem Golgoty?
Jest pamiątką i uobecnieniem Męki i Zmartwychwstania. Powtórzeniem Golgoty w ścisłym znaczeniu nie jest.

A Katechizm, który zacytowałem, mówi, że jest! I co z tym zrobisz, chwacie?...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Śr lip 26, 2017 10:56
Zobacz profil WWW
Post Re: Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie?
czytelnikBiblii napisał(a):
A Katechizm, który zacytowałem, mówi, że jest! I co z tym zrobisz, chwacie?...
Kłamiesz jak zwykle. Nie cytowałeś przecież Katechizmu, tylko jakiś katechizm.


Śr lip 26, 2017 11:00
Post Re: Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie?
czytelnikBiblii napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
Odsyłacie mnie do Katechizmu. A może być taki: http://www.parafiakalinowo.pl/sakrament ... munijnego/
Katechizm dla dzieci komunijnych
KATECHIZM
DZIECKA PIERWSZOKOMUNIJNEGO

Może byś jednak oparł się na katechizmie, który jest oficjalnym wykładem nauczania Kościoła? Bo patrząc na to, co właśnie robisz, to wychodzi, że szukasz pretekstu, aby się przyczepić.

A to, zanim w latach 90-tych wydrukowano ten duży KKK (taki w niebieskiej okładce), nie używano czasem podanego przeze mnie Katechizmu, jako obowiązującej wykładni doktryny katolickiej?!

Nie. Używano go jako pomoc w nauce dzieci z II klasy szkoły podstawowej, a nie oficjalne nauczanie. Oficjalne nauczanie było, tak jak zresztą i obecnie, w dekretach Soborów.

Cytuj:
Przecież doktryny gromadzi się w Katechizmie... a to, co podałem nazywa się: Katechizm... - to co? była to zła wykładnia doktryny?!

Owszem, w tym miejscu w tym katechizmie dla dzieci jest błąd. Nie ma go za to w KKK, więc nie dziwi mnie, że z lepszym uporem go pomijasz, bo nie pozwala Ci na atak na Kościół katolicki.


Śr lip 26, 2017 11:04
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie?
@czytelnikBiblii
Przestań chrzanić farmazony, bo już Sobór Trydencki mówił o uobecnieniu: http://www.fronda.pl/blogi/twierdza/sob ... ,5823.html

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lip 26, 2017 11:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie?
czytelnikBiblii napisał(a):
chwat napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
a msza jest powtórzeniem Golgoty?
Jest pamiątką i uobecnieniem Męki i Zmartwychwstania. Powtórzeniem Golgoty w ścisłym znaczeniu nie jest.

A Katechizm, który zacytowałem, mówi, że jest! I co z tym zrobisz, chwacie?...


Msza święta jest powtórzeniem w sposób niekrwawy Ofiary Pana Jezusa na krzyżu

"Powtórzenie z sposób niekrwawy", to nie to samo co "powtórzenie". Nie chcesz zauważać słów, które jednak napisano ('w sposób niekrwawy'), to Twoja sprawa. Świadczy to tylko o ignorancji.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr lip 26, 2017 11:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie?
To zróbcie porządek z wielością katechizmów, bo ponad 20 lat minęło od wydania KKK - a jak widać Katechizm dawny dalej w mocy! (patrz strona parafialna).

Zefciu, jesteś bardzo miły, Małgosia też - pozdrawiam was!
[Piszesz: "Nie cytowałeś przecież Katechizmu, tylko jakiś katechizm." - cytowałem to, co jest na oficjalnej parafialnej stronie; czy to nie jest Katechizm? Podane jest: że jest! Czytaj zatem ze zrozumiem, mój miły adwersarzu! I nie gadaj bez sensu, że "kłamię jak zwykle" - bo zwykle to Ty mnie nie lubisz; dlatego czule Cię ściskam].

Chwacie, a to by było dopiero, gdyby kościelny ołtarz spływał żywą krwią!... Łał. To jasne, że "bezkrwawe" (zauważyłem to)- ale jednak powtórzenie! Nie odmienisz treści Katechizmu wydanego przez KRK.

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Śr lip 26, 2017 12:31
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie?
Nie ma potrzeby odmieniać treści Katechizmu. Trzeba jedynie umieć czytać i być uczciwym.
Bezkrwawe powtórzenie, to bezkrwawe powtórzenie.
Powtórzenie to powtórzenie.
W obu sformułowaniach są podobieństwa i są różnice, które wymagają doprecyzowania, ale z oczywistych powodów nie można ich uznać za równoznaczne, bo sformułowania się różnią.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr lip 26, 2017 12:41
Zobacz profil
Post Re: Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie?
czytelnikBiblii napisał(a):
To zróbcie porządek z wielością katechizmów, bo ponad 20 lat minęło od wydania KKK - a jak widać Katechizm dawny dalej w mocy!
Proszę wskazać, w którym wydaniu Katechizmu (a nie jakiegoś tam katechizmu typu "Katechizm dla klas drugich") były takie słowa, albo odwołać kłamstwo.
Cytuj:
cytowałem to, co jest na oficjalnej parafialnej stronie; czy to nie jest Katechizm?
Nie. To nie Katechizm.
Cytuj:
Podane jest: że jest!
Łżesz, nie jest.
Cytuj:
I nie gadaj bez sensu, że "kłamię jak zwykle"
Skoro kłamiesz w żywe oczy, to mówię, że kłamiesz.
Cytuj:
bo zwykle to Ty mnie nie lubisz
Tutaj nie ma nic do rzeczy lubienie, czy nielubienie.
Cytuj:
Nie odmienisz treści Katechizmu wydanego przez KRK.
I dalej swoje kłamstwa. A odnośnika do Katechizmu, jak nie było, tak nie będzie.


Śr lip 26, 2017 12:54

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie?
W Piśmie Świętym napisano:
Rz 6:10 bw "Umarłszy bowiem, dla grzechu raz na zawsze umarł, a żyjąc, żyje dla Boga."

Hbr 7:27 bw "który nie musi codziennie, jak inni arcykapłani, składać ofiar najpierw za własne grzechy, następnie za grzechy ludu; uczynił to bowiem raz na zawsze, gdy ofiarował samego siebie."

Hbr 9:26 bw "gdyż w takim razie musiałby cierpieć wiele razy od początku świata; ale obecnie objawił się On jeden raz u schyłku wieków dla zgładzenia grzechu przez ofiarowanie samego siebie."

Hbr 9:28 bw "tak i Chrystus, raz ofiarowany, aby zgładzić grzechy wielu, drugi raz ukaże się nie z powodu grzechu, lecz ku zbawieniu tym, którzy go oczekują."

Hbr 10:10 bw "mocą tej woli jesteśmy uświęceni przez ofiarowanie ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze."

Hbr 10:12 bw "lecz gdy On złożył raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, usiadł po prawicy Bożej,"

1P 3:18 bw "Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu."

„Usprawiedliwieni tedy z wiary, pokój mamy z Bogiem przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa”
(Rz 5,1).
„W którym mamy odkupienie przez krew jego, to jest odpuszczenie grzechów, według
bogactwa łaski jego” (Ef 1,6)

„Duchci jest, który ozywia, ciało nic nie pomaga; słowa, które ja wam mówie, duch sa
i zywot sa” (J 6,63).
„Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Zaprawde, zaprawde powiadam ci: Jezli sie kto nie
narodzi znowu, nie moze widziec królestwa Bozego” (J 3,3).

Czy te cytaty nie przeczę sprawowaniu ofiary na ołtarzu?
Cy ofiara Jezusa Chrystusa była niewystarczająca? Któż śmie ją tak oceniać?

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Śr lip 26, 2017 13:07
Zobacz profil
Post Re: Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie?
wybrana napisał(a):
Czy te cytaty nie przeczę sprawowaniu ofiary na ołtarzu?
Nie przeczą.
Cytuj:
Cy ofiara Jezusa Chrystusa była niewystarczająca?
A cemu? Kto tak twierdzi?

Nawet nie pseczytałaś dyskusji, tylko wkleiłaś gotowca. Nikt tutaj nie argumentuje, ze ceba powtazać ofiarę. Wręc pseciwnie.


Śr lip 26, 2017 13:14

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie?
zefciu, nie przeczytałeś powyższych cytatów ze zrozumieniem.
Bezkrwawe powtórzenie czemu i komu ma służyć?

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Śr lip 26, 2017 13:26
Zobacz profil
Post Re: Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie?
wybrana napisał(a):
zefciu, nie przeczytałeś powyższych cytatów ze zrozumieniem
Z książki "zagrywki erystyczne za dychę" - "jeśli się nie zgadzasz, to nie rozumiesz".
Cytuj:
Bezkrwawe powtórzenie czemu i komu ma służyć?
Nie ma żadnego powtórzenia. Kilka osób tłucze to Wam do głów, a Wy swoje.


Śr lip 26, 2017 13:44
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL