Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 13:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie?
Gdyby jeden cytat nie przekonywał, to...:
Msza św. nie jest nową ofiarą Jezusa Chrystusa, ale jest jedynie przypomnieniem i ponowieniem – w pełni skutecznej ofiary krzyżowej.
https://www.kapucyni.pl/czytelnia/inne/ ... jest-ofiar

Zatem proszę mi tu nie mydlić oczu, że msza nie jest ponowieniem ofiary Chrystusa, ok?!

chwat napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
Co znaczy "...ofiaruję Ci... na przebłaganie..." ?

Oznacza ciągłą aktualność ofiary, w której skuteczność cały czas wierzymy.

Ale tam są słowa o tym, że np. Ty - szary katolik (chyba że jesteś nie szary) - ofiarujesz całego Jezusa, Ojcu (bo chyba słowa: " Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo" - znaczą: cały Jezus, prawda?).
Ja wiem, że próbujesz chwacko to jakoś tłumaczyć, ale to nie pasuje za bardzo...

[PS. Chwacie - jak już zwracasz teraz uwagę na moje posty, to się zapytam po raz n-ty: jak rozumiesz termin "zimny" z Ap 3, i dlaczego właśnie tak?].

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Wt lip 25, 2017 17:40
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 944
Post Re: Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie?
czytelnikBiblii napisał(a):
Nieprawda!
Zacytowany przez @wybraną tekst, wyraźnie mówi o - uwaga - ponawianiu!


Strasznie jakiś takie niezrównoważone te posty... Tyle tych wykrzykników.
No i nie wiadomo dlaczego Małgosia ma się tłumaczyć z cytatów @wybranej, a nie sama zainteresowana, lub właściciel strony z której cytat wzięła.

_________________
Tylko Bogu chwała


Wt lip 25, 2017 17:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie?
chwat napisał(a):
Cytuj:
A co mówią kościelne dokumenty o handlowaniu relikwiami, i czy o.Rydzyk się do nich stosuje, sprzedając relikwie (ponoć) papieskie po 5 PLN?

A co to ma do Koronki?

Może i mało, ale skoro na dokumentach się mamy oprzeć, to korzystam z okazji i pytam w związku z moim drugim tematem...
chwacie, Ty kupiłeś sobie tę relikwię?

białogłowa napisał(a):
Nie wiem dlaczego Małgosia ma się tłumaczyć z cytatów wybranej, a nie sama zainteresowana, lub właściciel strony z której cytat wzięła.

A może dlatego, że... sprawa dotyczy też Małgosi, skoro katoliczką jest?
Masz jakieś wątpliwości co do autentyczności tekstu?...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Wt lip 25, 2017 17:46
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 944
Post Re: Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie?
czytelnikBiblii napisał(a):

białogłowa napisał(a):
Nie wiem dlaczego Małgosia ma się tłumaczyć z cytatów wybranej, a nie sama zainteresowana, lub właściciel strony z której cytat wzięła.

A może dlatego, że... sprawa dotyczy też Małgosi, skoro katoliczką jest?
Masz jakieś wątpliwości co do autentyczności tekstu?...


A czy Ty jako protestant odpowiadasz za wszystko, co prywatnie napiszą sobie inni protestanci?
Co to znaczy, czy mam wątpliwości co do autentyczności tekstu? Nie mam wątpliwości, że tekst napisał ktoś, kto na swojej stronce napisał: "Redaktorem strony jest Duch Święty, kontakt do Jego przyjaciela:" i tu podał swojego maila. I co z tego?

_________________
Tylko Bogu chwała


Wt lip 25, 2017 17:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie?
.

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Wt lip 25, 2017 18:00
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie?
czytelnikBiblii napisał(a):

Nieprawda!
Zacytowany przez @wybraną tekst, wyraźnie mówi o - uwaga - ponawianiu! Czytaj uważnie, bo nie będę powtarzał:

A co mnie obchodzi jakas niezidentyfikowana stronka wklejona przez wybraną? Nauczanie Koscioła jest zawarte w Katechizmie, a tam stoi jak wół, że Ofiara Chrystusa jest uobecniana: KKK 1330 Pamiątką Męki i Zmartwychwstania Pana. Najświętszą Ofiarą, ponieważ uobecnia
jedyną ofiarę Chrystusa Zbawiciela i włącza w nią ofiarę Kościoła.

Ponadto masz tu katechezę na ten temat: http://sanctus.pl/index.php?grupa=128&podgrupa=137

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lip 25, 2017 18:10
Zobacz profil
Post Re: Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie?
czytelnikBiblii napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Coroner odesłał Cię do KKK, ale widzę, że Ci się nie chciało tam zajrzeć. Skoro nie chciał Mahomet do góry, musi góra do Mahometa:

367 Ofiara Chrystusa i ofiara Eucharystii są jedyną ofiarą. "Jedna i ta sama jest bowiem Hostia, ten sam ofiarujący - obecnie przez posługę kapłanów - który wówczas ofiarował siebie na krzyżu, a tylko sposób ofiarowania jest inny... A skoro w tej Boskiej ofierze, dokonującej się we Mszy świętej, jest obecny i w sposób bezkrwawy ofiarowany ten sam Chrystus, który na ołtarzu krzyża ofiarował samego siebie w sposób krwawy, ofiara ta jest naprawdę przebłagalna" 175 .

175 Sobór Trydencki: DS 1743.

A co mówią kościelne dokumenty o handlowaniu relikwiami, i czy o.Rydzyk się do nich stosuje, sprzedając relikwie (ponoć) papieskie po 5 PLN?

W tym temacie nie mam o tym pojęcia. Wiem za to, że uciekasz od tego, co Kościół naucza na temat ofiary Mszy Świętej.


Wt lip 25, 2017 19:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie?
czytelnikBiblii napisał(a):
Gdyby jeden cytat nie przekonywał, to...:
Msza św. nie jest nową ofiarą Jezusa Chrystusa, ale jest jedynie przypomnieniem i ponowieniem – w pełni skutecznej ofiary krzyżowej.
https://www.kapucyni.pl/czytelnia/inne/ ... jest-ofiar
Zatem proszę mi tu nie mydlić oczu, że msza nie jest ponowieniem ofiary Chrystusa, ok?!

Nie wiem kto mydli oczy, to po pierwsze.

Po drugie, komentowałeś tekst modlitwy "koronki", a teraz płynnie przechodzisz do mszy. Jeżeli dla Ciebie jest to tym samym, to informuję że tak nie jest, więc nie mieszajmy tematów i zostańmy przy koronce.

Po trzecie (abstrahując czy to trafiony komentarz w temacie, czy nietrafiony) proponuję komentować oficjalne nauczanie i opinię KK, czyli katechizm, a nie głosy rzekomych członków KK, (których autentyczności ani słuszności w tej chwili nie komentuję), bo nie są to głosy równe autorytetowi oficjalnych wypowiedzi KK.
Zawsze mnie dziwi przerzucanie odpowiedzialności przez oponentów, z Magisterium na prywatne głosy katolików, kiedy głosy szeregowych członków Kościoła są bardziej użyteczne w uprawianiu krytyki niż opinie "oficjalne", bo akurat brzmią dwuznacznie, albo odwrotnie, tzn krytykowanie głosów Magisterium, kiedy można je wrzucić do worka "instytucji", bo jednoznaczne sformułowanie nauczania, pozwala stosować zarzut Kościoła jako bezdusznego monolitu.

W tym przypadku @czytelniku wypada się zdecydować:
- krytykujesz tekst koronki
- krytykujesz "ofiarę" mszy św.,
a)bądź to na podstawie prywatnych wypowiedzi
b)bądź to na podstawie oficjalnego nauczania .

Jak na razie to mamy bigos, chyba chcesz komuś przyłożyć, ale nie wiesz komu.
czytelnikBiblii napisał(a):
chwat napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
Co znaczy "...ofiaruję Ci... na przebłaganie..." ?

Oznacza ciągłą aktualność ofiary, w której skuteczność cały czas wierzymy.

Ale tam są słowa o tym, że np. Ty - szary katolik (chyba że jesteś nie szary) - ofiarujesz całego Jezusa, Ojcu (bo chyba słowa: " Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo" - znaczą: cały Jezus, prawda?).
Ja wiem, że próbujesz chwacko to jakoś tłumaczyć, ale to nie pasuje za bardzo...
Dla mnie pasuje.
Dlaczego Tobie nie pasuje?
Cytuj:
[PS. Chwacie - jak już zwracasz teraz uwagę na moje posty, to się zapytam po raz n-ty: jak rozumiesz termin "zimny" z Ap 3, i dlaczego właśnie tak?].
Opisałem swoje rozumienie terminu "zimny" dość dokładnie w sąsiednim wątku. Chciałbyś się do niego odnieść, to proponuję sąsiedni wątek.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt lip 25, 2017 21:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie?
chwat napisał(a):
Opisałem swoje rozumienie terminu "zimny" dość dokładnie w sąsiednim wątku. Chciałbyś się do niego odnieść, to proponuję sąsiedni wątek.

Postanowiłem założyć odrębny temat, bo tam to zagubiło się; czy zechcesz w tym nowym, przedstawić swoje rozumienie? (wystarczy zrobić kopiuj-wklej).
Oto temat, zapraszam: viewtopic.php?f=1&t=39536

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Śr lip 26, 2017 7:30
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie?
Odsyłacie mnie do Katechizmu. A może być taki: http://www.parafiakalinowo.pl/sakrament ... munijnego/
Katechizm dla dzieci komunijnych
KATECHIZM
DZIECKA PIERWSZOKOMUNIJNEGO


A tam mamy takie oto treści (wyróżnienia moje):
88.Co czyni Pan Jezus w ofierze Mszy świętej?
We Mszy świętej Pan Jezus ofiaruje się za nas i z nami Ojcu Niebieskiemu oraz karmi nas swoim Ciałem.

89.Co to jest Msza święta?
Msza święta jest powtórzeniem w sposób niekrwawy Ofiary Pana Jezusa na krzyżu.


Tego się uczy dzieci idące do I Komunii św.
Ja też tak byłem uczony! Ktoś jeszcze też?... :shock:

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Śr lip 26, 2017 8:04
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie?
Najwyraźniej zakończyłeś swoją edukację na I Komunii św. Siedmioletnie dziecko nie jest w stanie zrozumieć głębszych treści aczkolwiek od zawsze ukazywano, że Ostatnia Wieczerza, śmierć na Krzyżu i Msza św. to jest ta sama ofiara. W dalszych latach kształcenia treści dotyczące Mszy św. (i nie tylko) są poszerzane zgodnie z rozwojem młodego czlowieka.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lip 26, 2017 8:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie?
Małgosiaa napisał(a):
Siedmioletnie dziecko nie jest w stanie zrozumieć głębszych treści aczkolwiek od zawsze ukazywano, że Ostatnia Wieczerza, śmierć na Krzyżu i Msza św. to jest ta sama ofiara.

Ale skoro 7-latkom się mówi:
88.Co czyni Pan Jezus w ofierze Mszy świętej?
We Mszy świętej Pan Jezus ofiaruje się za nas i z nami Ojcu Niebieskiemu oraz karmi nas swoim Ciałem.

89.Co to jest Msza święta?
Msza święta jest powtórzeniem w sposób niekrwawy Ofiary Pana Jezusa na krzyżu.


to im to zostaje, to raz; a dwa: taka jest najwidoczniej oficjalna nauka KRK, skoro tego uczą, co w tym Katechizmie jest, prawda?
Czyli tego, że:
# na mszy Jezus się ofiaruje za ludzi
# msza jest powtórzeniem Golgoty

[ale wy tu mówicie, że powtórzeniem nie jest... mówicie też, żebym trzymał się Katechizmu... no to się trzymam, i widzę, że jednak jest POWTÓRZENIEM].

Piszesz Małgoś, że: "Ostatnia Wieczerza, śmierć na Krzyżu i Msza św. to jest ta sama ofiara"
czy to znaczy, że w czwartkowy wieczór, zanim Jezus poszedł na Krzyż, już dokonała się Ofiara za grzechy ludzkości?!
Jeśli tak, to po co była Golgota? Przecież skuteczność Ostatniej Wieczerzy, jako Ofiary za grzechy, była by wystarczająca, prawda?...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Śr lip 26, 2017 8:57
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie?
czytelnikBiblii napisał(a):
czy to znaczy, że w czwartkowy wieczór, zanim Jezus poszedł na Krzyż, już dokonała się Ofiara za grzechy ludzkości?!
Skoro Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy powiedział o Nowym Przymierzu w Jego krwi, pomimo że ofiara jeszcze nie nastąpiła - a więc uprzedzając to co nastąpi, należy to rozumieć jako tę samą ofiarę, rozpoczętą zapowiedzią.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr lip 26, 2017 9:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie?
chwat napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
czy to znaczy, że w czwartkowy wieczór, zanim Jezus poszedł na Krzyż, już dokonała się Ofiara za grzechy ludzkości?!
Skoro Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy powiedział o Nowym Przymierzu w Jego krwi, pomimo że ofiara jeszcze nie nastąpiła - a więc uprzedzając to co nastąpi, należy to rozumieć jako tę samą ofiarę, rozpoczętą zapowiedzią.

Zapowiedzianą: tak, ale nie dziejącą się czy jakoś skuteczną już od tamtego wieczoru...
To jest różnica! A tymczasem ze słów Małgosi wynikało by, że tej różnicy nie ma...

Chwacie, a msza jest powtórzeniem Golgoty?

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Śr lip 26, 2017 9:29
Zobacz profil WWW
Post Re: Chrystus raz ofiarowany czy wielokrotnie?
czytelnikBiblii napisał(a):
Odsyłacie mnie do Katechizmu. A może być taki: http://www.parafiakalinowo.pl/sakrament ... munijnego/
Katechizm dla dzieci komunijnych
KATECHIZM
DZIECKA PIERWSZOKOMUNIJNEGO

Może byś jednak oparł się na katechizmie, który jest oficjalnym wykładem nauczania Kościoła? Bo patrząc na to, co właśnie robisz, to wychodzi, że szukasz pretekstu, aby się przyczepić.


Śr lip 26, 2017 9:52
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL