Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Wyjątkowe Oprawy Biblii 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 14, 2018 21:37
Posty: 3
Post Wyjątkowe Oprawy Biblii
Witam wszystkich serdecznie :)

Piszę z takim pytaniem może trochę nietypowym i nie wiem czy pasuje do tego forum, jeśli tak to z góry przepraszam, choć chciałam zaczerpnąć wiedzy miłośników :)
Jestem osobą , która rzeczy bliskie sercu lubi upiększać i nadawać ich wyjątkowej treści także wyjątkowy aspekt wizualny :)

Mam w domowej biblioteczce Pismo Święte wydawnictwa Pallottinum, całkiem ładne z pozłacanymi kartkami. Jednak od jakiegoś czasu zastanawiam się nad oddaniem jej do oprawienia lub chciałam poszukać innego wydania. I tu moje pytanie, czy znacie może jakieś wydawnictwa lub nawet introligatornie, które oferują coś niepowtarzalnego lub mogą coś takiego zrobić ? Może ktoś jest w posiadaniu takiego odmiennego dzieła (lub chociaż zdjęć) albo ma jakieś propozycje jak mogłaby wyglądać taka oprawa. Szczerze jeśli ktoś miałby oprawić dla mnie Biblię to nawet nie wiem jak miałaby wyglądać docelowo i jak się za to zabrać.

Mam nadzieję, że w miarę zrozumiały sposób napisałam :)

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i liczę na wyrozumiałość :)


Cz cze 14, 2018 21:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Wyjątkowe Oprawy Biblii
Najpierw dobrze byłoby podać górny próg cenowy który cię interesuje - 30, 100, 20 000 zł, czy może więcej, bo tak to rozmowa za bardzo sensu nie ma (jeśli chodzi o odpowiedź na twoje konkretne potrzeby, no chyba że chcesz "tak sobie pogadać").

Barbaramal napisał(a):
I tu moje pytanie, czy znacie może jakieś wydawnictwa lub nawet introligatornie, które oferują coś niepowtarzalnego
Skoro chcesz czegoś niepowtarzalnego, zrobionego specjalnie dla ciebie, to oczywiście interesuje cię wyższa cena, bo niepowtarzalność to antonim powtarzalności, która cenę obniża (oczywiście jeśli mówimy o usługach profesjonalnych, a nie chałupnictwie w garażu po godzinach).

Barbaramal napisał(a):
Szczerze jeśli ktoś miałby oprawić dla mnie Biblię to nawet nie wiem jak miałaby wyglądać docelowo
To zależy, do czego ta oprawiona Biblia miałaby służyć - czy do czytania, na prezent (np. dla królowej angielskiej), na półkę (a jak na półkę, to gdzie - w salonie, w biurze, w piwnicy między kiszonymi a kompotem śliwkowym), czy jako dar do jakiejś placówki (szkoły, na wystawę etc.). Od tego zależeć będzie wybór materiału (sztywny/miękki), a przez to cena - karton, coś skóropodobnego, skóra, kompozyty polimerowe, stopy metali nieszlachetnych, złoto, diamenty, relikwiarze z relikwiami itd.

Barbaramal napisał(a):
i jak się za to zabrać.
Zdecyduj się człowieku - dajesz to do introligatora, czy robisz samemu? Jeśli dajesz komuś, to się zdecyduj, czego chcesz, bo jak dasz do oprawienia, a introligator się spyta, a ty nie będziesz wiedzieć, to jak będzie miał trochę rozumu, to z miejsca ci odda i poprosi o przyjście, jak już będziesz wiedzieć, czego chcesz i za jaką cenę.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Cz cze 14, 2018 22:36
Zobacz profil
Post Re: Wyjątkowe Oprawy Biblii
Co za miła i wyczerpująca odpowiedź. Jakie rzeczowe pytania "czy do czytania, na prezent (np. dla królowej angielskiej), na półkę (a jak na półkę, to gdzie - w salonie, w biurze, w piwnicy między kiszonymi a kompotem śliwkowym)". Tak trzymaj, a co, wprawdzie powiedział "Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i liczę na wyrozumiałość :)", ale tak mówić może każdy. Dokop mu jeszcze, zawsze człowiek po takim dokopaniu lepiej się czuje, no nie.


Cz cze 14, 2018 22:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Wyjątkowe Oprawy Biblii
nolda napisał(a):
Tak trzymaj, a co, wprawdzie powiedział "Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i liczę na wyrozumiałość :)", ale tak mówić może każdy. Dokop mu jeszcze, zawsze człowiek po takim dokopaniu lepiej się czuje, no nie.
Poczuje się lepiej po dokopaniu albo po uzyskaniu satysfakcji z usług "pewnej firmy", co to na oczy jej nie widziała (No nie wiem, no nie wiem czego chcę od życia, ale byłam tu i tu, a tam taka przyjemna obsługa była, która wiedziała, czego chcę - lepiej ode mnie samej; i kawą poczęstowali, i dobrym słowem pocieszyli, a za wszystko zapłaciłam znacznie mniej, niż się spodziewałam; i męża tam znalazłam, i wiarę odzyskałam, i kredyt hipoteczny z ulotki w ich drzwiach wzięłam, i psa mi wyprowadzili, i teściowej wesele wyprawili, i w ogóle wszystko, wszystko mi zrobili ci Państwo stamtąd, z miasta tamtego, urokliwego).

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Cz cze 14, 2018 23:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 14, 2018 21:37
Posty: 3
Post Re: Wyjątkowe Oprawy Biblii
Cóż trafił się nam chyba samiec alfa ;)
To jak już tak się rozdrabniamy Sherlocku:

"... 30, 100, 20 000 zł, czy może więcej, bo tak to rozmowa za bardzo sensu nie ma"

jeśli jest Pan taki dociekliwy to napisałam, że posiadam Biblię z wydawnictwa Pallottinum i z tego co ja się orientuję to mają wydania raczej do 200 zł. Więc oprawa za 20 000 zł nie wchodzi w grę.
Kolejna sprawa- czytanie ze zrozumieniem- podobno w podstawówce były testy z tego. Zdanie " Mam w domowej biblioteczce Pismo Święte wydawnictwa Pallottinum, całkiem ładne z pozłacanymi kartkami. Jednak od jakiegoś czasu zastanawiam się nad oddaniem jej do oprawienia lub chciałam poszukać innego wydania" Raczej wskazuje, że to ma być Biblia dla mnie.

"... karton, coś skóropodobnego, skóra, kompozyty polimerowe, stopy metali nieszlachetnych, złoto, diamenty, relikwiarze z relikwiami"
Domyślam się, że Pan zna się na wszystkim, a pewnie nie ma pojęcia jak działają wycieraczki w swoim Bentleyu ;)

" i jak się za to zabrać." w sensie czy mam mieć swój projekt, jakąś grafikę czy ktoś mi doradzi co można zrobić z oprawą... to takie skomplikowane, że nie można się domyśleć o co chodzi ?

" a introligator się spyta, a ty nie będziesz wiedzieć, to jak będzie miał trochę rozumu, to z miejsca ci odda i poprosi o przyjście, jak już będziesz wiedzieć, czego chcesz"
cóż komuna chyba się skończyła i już trochę inne podejście się ma do klienta i z tego co się orientuję jeśli ktoś wykonuje pewną usługę i MA TROCHĘ ROZUMU to raczej coś doradzi i zadba o klienta ;)

A na marginesie jeszcze wspomnę, że kultura wymaga raczej stopy per Pan/Pani albo chociaż pisania Ty z dużej litery... ale to już ustaliliśmy, że podstawówka była u Pana zarwana ;)

Ogólnie zabawny z Pana człowiek typowy przykład kogoś kto ma tyle kompleksów, że na każdym kroku musi wylewać swoją frustrację :)
Pozdrawiam Panie Elbrus ;)


Cz cze 14, 2018 23:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 08, 2018 21:50
Posty: 6
Post Re: Wyjątkowe Oprawy Biblii
Ile tu frustracji się przelewa, a temat jest całkiem ciekawy.
Co do opraw, ja zamówiłam kiedyś w introligatorni z Bydgoszczy. Cena jest przystępna a wykonanie naprawdę nietuzinkowe, choć moja Biblia jest dosyć skromna na tle innych ;)
Polecam zapoznać się ze stroną i galerią :) http://www.terrahadmade.pl
A to mój egzemplarz :)

Obrazek


Pt cze 15, 2018 15:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wyjątkowe Oprawy Biblii
Barbaramal napisał(a):
Witam wszystkich serdecznie :)

Piszę z takim pytaniem może trochę nietypowym i nie wiem czy pasuje do tego forum, jeśli tak to z góry przepraszam, choć chciałam zaczerpnąć wiedzy miłośników :)
Jestem osobą , która rzeczy bliskie sercu lubi upiększać i nadawać ich wyjątkowej treści także wyjątkowy aspekt wizualny :)

Mam w domowej biblioteczce Pismo Święte wydawnictwa Pallottinum, całkiem ładne z pozłacanymi kartkami. Jednak od jakiegoś czasu zastanawiam się nad oddaniem jej do oprawienia lub chciałam poszukać innego wydania. I tu moje pytanie, czy znacie może jakieś wydawnictwa lub nawet introligatornie, które oferują coś niepowtarzalnego lub mogą coś takiego zrobić ? Może ktoś jest w posiadaniu takiego odmiennego dzieła (lub chociaż zdjęć) albo ma jakieś propozycje jak mogłaby wyglądać taka oprawa. Szczerze jeśli ktoś miałby oprawić dla mnie Biblię to nawet nie wiem jak miałaby wyglądać docelowo i jak się za to zabrać.

Mam nadzieję, że w miarę zrozumiały sposób napisałam :)

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i liczę na wyrozumiałość :)


Ma być wyjątkowa i niepowtarzalna? Poszukaj warsztatów terapii zajęciowej - oni dostaną trochę kasy na materiały plastyczne a Ty coś absolutnie wyjątkowego i z serca...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt cze 15, 2018 16:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 08, 2018 21:50
Posty: 6
Post Re: Wyjątkowe Oprawy Biblii
adaa napisał(a):
Polecam zapoznać się ze stroną i galerią :)

Źle podałam adres strony a chyba nie można edytować postu, przynajmniej nie znalazłam takiej opcji :(

To podaję jeszcze raz, dla potomnych ;)

[ciach... reklama, reg. § III/9. Proszę przesłać adres na pw. M.]

Pozdrawiam :)


Pt cze 15, 2018 23:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 14, 2018 21:37
Posty: 3
Post Re: Wyjątkowe Oprawy Biblii
Dziękuję za informację, na szczęście udało mi się zapisać adres zanim strażnik teksasu usunął link :)


Śr cze 20, 2018 23:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL