Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Sw. Barbara film 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sie 26, 2014 22:50
Posty: 5
Post Sw. Barbara film
W XIX wieku Adam Mickiewicz przechodzil ulicami Paryza dumajac jak na Paryskim Bruku w uszach pelnych stuku wrzaskow jekow wytrwac. Tymczasem przeniosl sie do myslami do czasow piekniejszych, gdzie mielismy do czynienia z Ojczyzna i jej harmonia. Do piekniejszych czasow gdzie mielismy Polske (Korone i Litwe). Podobnie ja dzisiaj powracam myslami do czasow pierwszych chrzescijan. Na codzien bowiem spotykam tylko lewakow ateistow niepraktykujacych. W uszach pelno przelenstw, prymitywnych odzywek brak kultury i uprzejmosci. Brak duchowosci tej ktora czlowiek zyje. Rezyser Piotr Ibrahim Kalwas tworca Swiata wedlug Kiepskich przeprowadzil sie z Polski do Egiptu poniewaz Europa zatracila swoja duchowosc. zatraacila swoje chrzescijanskie korzenie- Rezyser przeszedl na Islam poniewaz Islam nie traci swojej duchowosci. Autor ksiazki ''Dom'' opisuje rzeczywistosc Egipska jako nieslychanie piekna. Laterytowa Ziemia, Zapachy sziszy, glonow, palonej kawy ktore daja nieslychana won. Ludzie myja sie kazdego wieczoru i ida za dzwiekami izanu do meczetu by uczestniczyc w modlach. Ma to swoj charakter ma to swoj styl. Ma to swoja wartosc. Europa nie ma wartosci. Europa jest dekandencka, zepsuta, hedonistyczna. Zyjac i majac juz po uszy tej rzeczywistosci obejzalem film o przesladowaniu pierwszych chrzescijan w IV wieku w czasach cesarza Dioklecjana. Poruszyla mnie uroda Aktorki grajaacej Barbare. Czy Barbara byla rownie piekna ? Czy moze jeszcze piekniejsza? Jest to cos co dzisiaj nie miesci sie w glowie. Pan Jezus przyszedl do ludzi by nas zbawic, dal nam znaki, dal nam cuda i pokazal nam ze jest Bogiem. My uwierzylismy. Apostolowie nie bali sie szerzyc wiary, nie bali sie smierci. Wiedzieli ze smierc to nie koniec. Na skale masowa rozgraszali ewangelie i nawracali pogan. Dawali im nadzieje. Barbara nie bala zginac sie za wiare. Nekany myslami samobojczymi tez wielokrotnie jest mi przykro ze zycie nie przynosi mi uczynienie niczego wielkiego. Boje sie cierpiec jednoczesnie nie przestajac to robic ciagle cierpiac raz mniej raz wiecej. Wielokrotnie marzy mi sie by zginac za wiare bo wtedy moglbym ma spokojnie odejsc do Nieba spotkac znowu dziadkow i innych przodkow, byc szeczesliwy razem z CHrystusem, Maryja, Sw. Janem Pawlem II, Sw. SIostra Faustyna, Sw. Maksymilianem Kolbe. itd... Ale widocznie to nie jest mi dane. Dane jest tylko zyc w osamotnieniu w wlasnych pogladach prorodzinnych, proreligijnych i propatriotycznych i ciagle widziec ten halas ten szajs na codzien nie majac mozliwosci wiecej zarobic ciagle chorujac bo mam schizofrenie. I ciezko miec do Chrystusa w ogole cierpliwosc gdy nie przygotowal nic dla ciebie wielkiego ani nie da ci zaznac szczescia.


Pn paź 09, 2017 19:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL