Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 360 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 24  Następna strona
 Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie?
bert04 napisał(a):
No tak zawsze wiesz lepiej.
Gdzie użyłem napiszesz czy zachowasz to w tajemnicy?
[/
Tu

viewtopic.php?p=983707#p983707


Tam nie użyłem linienia bożego . Nie dziwie się ze ty nie rozumiesz Biblii skoro prostego zdana nie rozumiesz.


Cytuj:
Rozumiesz ale nie powiesz mi.?
OK
[/

Powiedziałem. Jeżeli mam powiedzieć więcej, to sformułuj pytanie. Napisz, czego nie rozumiesz lub czego Ci brakuje w tekstach:
a) Natchniona przez Boga i spisana ręką ludzką.
b) oznacza to, że jest świadectwem spotkania człowieka z Bogiem i jego obecności w świecie

No tak ty jednak nie rozumiesz prostych pytań.
Dyskusja z tobą niestety mija się z celem
Ja pytam co znaczy słowo natchniona a ty mi bajki z tysiąca i Jednej nocy.


Cytuj:
Wszystko mnie nie interesuje .
Interesuje mnie Big i to co kazał spisać w Biblii.


A jak obchodzisz się z tym, że Bóg nie pozostawił czterech identycznych ewangelii? Albo dwóch identycznych Dekalogów? Albo przynajmniej dwóch identycznych rodowodów Jezusa? Czemu tyle różnic przy powtórzeniach tych samych relacji, przykładowo stosunków rodzinnych Goliata czy Judy Tadeusza?

Ale nie przeczy jedno drugiemu tylko się uzupełnia.




Cytuj:
Cytuj:
Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.[/
No to się doucz[/]

Zjadł waćpan wszystkie rozumy, że już go ten wers nie dotyczy? Gratuluję samopoczucia.
[/quote]
Wszystkich nie zjadłem ale proste rzeczy rozumiem.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Pt sty 12, 2018 15:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie?
formek1 napisał(a):
Tam nie użyłem linienia bożego . Nie dziwie się ze ty nie rozumiesz Biblii skoro prostego zdana nie rozumiesz.


"Bóg" nie jest dla Ciebie imieniem bożym? Przepraszam, nie wiedziałem. Dlaczego więc piszesz z wielkiej litery?

formek1 napisał(a):
No tak ty jednak nie rozumiesz prostych pytań.
Dyskusja z tobą niestety mija się z celem
Ja pytam co znaczy słowo natchniona a ty mi bajki z tysiąca i Jednej nocy.


No jak Ty nawet nie wiesz, co to oznacza "natchniona", no to rzeczywiście, nie będę się z (przysłowiowym) koniem kopać.

formek1 napisał(a):
Ale nie przeczy jedno drugiemu tylko się uzupełnia.


No to też nie użyłem słowa "przeczy". Jednakże pozostaje pytanie, dlaczego Juda Tadeusz jest nazywany raz bratem a raz synem Jakuba. W jaki sposób to "uzupełnia" naszą wiedzę o stosunkach rodzinnych tych dwóch Apostołów? Czy może mamy traktować te dwa określenia literalnie? Jakie by były konsekwencje takiego toku myślenia?

Jeżeli mi zaczniesz zaś mówić o różnych znaczeniach słowa "brat", to równie dobrze możemy zacząć dyskutować o różnych znaczeniach innych słów. "Dzień", w kontekście popularnego tematu kreacjonizmu. Albo "Prawo i Prorocy" w kontekście tego tematu.

formek1 napisał(a):
Wszystkich nie zjadłem ale proste rzeczy rozumiem.


Chciałbym w to wierzyć, ale jakoś nie mogę. Widzisz jakieś bajki w dwóch krótkich zdaniach, mylisz wnioski z argumentami, nie odpowiadasz na pytania. Za to już zdążyłeś dobitnie podkreślić Twoją wyższość intelektualną i religijną nad oponentami. Przynajmniej na brak poczucia własnej wartości nie możesz narzekać.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt sty 12, 2018 15:55
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie?
formek1 napisał(a):
A kto jest wazniejszy św, Augustyn czy Bóg?

Powinno być: A kto jest ważniejszy św, Augustyn czy formek1?

formek1 napisał(a):
Nie rozumiem co to znaczy interpretacja musi byc dosłowna?
Nie musi byc dosłowna tylko kto ma o tym decydować ? Ty?

A Ty masz decydować że wszystko dosłowne? Kto wie lepiej Ty czy Kościół?


formek1 napisał(a):
Jak juz pisałem .
Dlaczego chcesz dosłownie uznać że Jezus kogos wskrzesił?
A nie chcesz uznać że Bóg zatrzymał słońce?
Albo że stworzył Adama i Ewę.?
na jakiej podstawie bedziesz dokonywał podziału?

Na podstawie rozumu.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt sty 12, 2018 17:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie?
Andy72 napisał(a):
Powinno być: A kto jest ważniejszy św, Augustyn czy formek1?


Ejże... a skąd wiadomo w kim większy wzrost Ducha św ?

Andy72 napisał(a):
A Ty masz decydować że wszystko dosłowne? Kto wie lepiej Ty czy Kościół?


Duch Chrystusa ,no chyba że w kimś Go brak, ale wtedy się nie jest Chrystusowym :roll:

Andy72 napisał(a):
Na podstawie rozumu.


Przecież Boga rozumem nie ogarniesz, nie każde Jego działanie potrafisz pojąć, wytłumaczyć doświadczalnie, a tego właśnie żąda rozum...

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt sty 12, 2018 17:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie?
Ty też Saqura uważasz że każdy tekst w Biblii należy traktować dosłownie?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt sty 12, 2018 17:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie?
Andy72 napisał(a):
Ty też Saqura uważasz że każdy tekst w Biblii należy traktować dosłownie?


Uważam że by poznać, zrozumieć jest konieczne trwanie w słowie, tym samym wzrastanie w Duchu Chrystusa i coraz to lepszym zrozumieniu Ducha Bożego ( Jego myśli, przekazu) nie od razu wszystko możemy zrozumieć, pojąć ... przecież nasze życie wieczne ma polegać na ciągłym poznawaniu, rozwoju, doskonaleniu. Jeśli Pismo stwierdza że "całe jest natchnione" należy to przyjąć do wiadomości, mimo braku zrozumienia wielu zawartych w nim słów, czy całych zdarzeń.. nie należy ich z góry dyskwalifikować jako nie należących do Boga, ale cierpliwie trwać w dalszym przy dalszym poznaniu, napełnianiu się Duchem Słowa.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt sty 12, 2018 17:55
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie?
[
bert04 napisał(a):
["]Tam nie użyłem linienia bożego . Nie dziwie się ze ty nie rozumiesz Biblii skoro prostego zdana nie rozumiesz.
[

"Bóg" nie jest dla Ciebie imieniem bożym? Przepraszam, nie wiedziałem. Dlaczego więc piszesz z wielkiej litery?

Taaak.
Bóg to imię Boga , król imię króla , a prezes imię prezesa .
Naprawdę masz pomysły .

Piszę Bóg z dużej litery ponieważ:
Ktoś mi zwrócił na to uwagę abym tak pisał z szacunku dla Boga wszechmocnego.
Poza tym aby odróżnić Boga od bogów.



formek1 napisał(a):
No tak ty jednak nie rozumiesz prostych pytań.
Dyskusja z tobą niestety mija się z celem
Ja pytam co znaczy słowo natchniona a ty mi bajki z tysiąca i Jednej nocy.[/

No jak Ty nawet nie wiesz, co to oznacza "natchniona", no to rzeczywiście, nie będę się z (przysłowiowym) koniem kopać.

Ja wiem bo biblia to wyjaśnia.
Nie potrzeba się z nikim kopać.


formek1 napisał(a):
Ale nie przeczy jedno drugiemu tylko się uzupełnia.
[/
No to też nie użyłem słowa "przeczy". Jednakże pozostaje pytanie, dlaczego Juda Tadeusz jest nazywany raz bratem a raz synem Jakuba. W jaki sposób to "uzupełnia" naszą wiedzę o stosunkach rodzinnych tych dwóch Apostołów? Czy może mamy traktować te dwa określenia literalnie? Jakie by były konsekwencje takiego toku myślenia?

Jeżeli mi zaczniesz zaś mówić o różnych znaczeniach słowa "brat", to równie dobrze możemy zacząć dyskutować o różnych znaczeniach innych słów. "Dzień", w kontekście popularnego tematu kreacjonizmu. Albo "Prawo i Prorocy" w kontekście tego tematu.

Znów wiesz o czym ja będę mógł. Otóż jak to mówią nie jednemu psu Burek.

Dlaczego na Saula mówiono Paweł, dlaczego rząd Piotrek mówił Kefas, dlaczego obraz został obchodzą znów wiesz o czym ja będę. Otóż jak to mówią nie jednemu psu Burek. Dlaczego na Saula mówiono Paweł, dlaczego na Piotra mówiono Kefas, dlaczego Abram został Abrahamem

[

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Pt sty 12, 2018 18:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie?
Andy72 napisał(a):
A
Nie rozumiem co to znaczy interpretacja musi byc dosłowna?
Nie musi byc dosłowna tylko kto ma o tym decydować ? Ty?
[/
A Ty masz decydować że wszystko dosłowne? Kto wie lepiej Ty czy Kościół.’

Czy ja nakazałem spisać Biblię ?
To Bóg decyduje .
Czy wie lepiej Kościół ode mnie ?
A który Kościół?


formek1 napisał(a):
Jak juz pisałem .
Dlaczego chcesz dosłownie uznać że Jezus kogos wskrzesił?
A nie chcesz uznać że Bóg zatrzymał słońce?
Albo że stworzył Adama i Ewę.?
na jakiej podstawie bedziesz dokonywał podziału?
[/
Na podstawie rozumu.

OK czyli Stwierdzasz ze Jezus nie wskrzeszał ludzi ponieważ nigdy tego nie widzieliśmy.
I rozum podpowiada ze to niemożliwe.
Rozumiem.
Masz prawo . Ja natomiast uważam że to co dla ludzi jest niemożliwe dla Boga jest możliwe.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Pt sty 12, 2018 18:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie?
formek1 napisał(a):
Taaak.
Bóg to imię Boga , król imię króla , a prezes imię prezesa .
Naprawdę masz pomysły .

"Bóg" to imię Boga. Owszem, używano dla Niego też innych imion: IHWH, El, Ja Jestem. Jednakże już przes Chrystusem w greckich edycjach Biblii zastępowano tamto imię wyrazem "Bóg" czasem też "Pan". I tak już w chrześcijaństwie zostało. Choć Świadkowie Jehowy mają na ten temat inne zdanie, ale to dygresja.

A "król" to przerobione imię Karola Wielkiego. Podobnie jak "Cesarz", w innej nieco pisowni, to nazwisko tak Juliusza Gajusza, jak i jego następców, zanim nie stało się czystym określeniem funkcji. Tylko przykład z prezesem nietrafiony.

Cytuj:
Piszę Bóg z dużej litery ponieważ:
Ktoś mi zwrócił na to uwagę abym tak pisał z szacunku dla Boga wszechmocnego.
Poza tym aby odróżnić Boga od bogów.


Jeżeli masz psa, piszesz go z Wielkiej Litery, żeby go odróżnić?

Z "szacunkiem" oznaczałoby, że przykładowo ateiści mogą pisać "bóg" bez łamania zasad ortografii. Ale tak nie jest.



formek1 napisał(a):
Ja wiem bo biblia to wyjaśnia.
Nie potrzeba się z nikim kopać.


Acha. Wyjaśnia. W zdaniu, które cytowałeś? Jest tam tylko napisane, że Pismo natchnione pozyteczne do nauczania jest. I nic więcej. Masz więcej?

formek1 napisał(a):
Znów wiesz o czym ja będę mógł. Otóż jak to mówią nie jednemu psu Burek.

Jeżeli przerasta Ciebie dyskusja o literalności Biblii w kontekście wymienionych przeze mnie róznic, to może nie jest to forum dla Ciebie?

Cytuj:
Dlaczego na Saula mówiono Paweł, dlaczego rząd Piotrek mówił Kefas, dlaczego obraz został obchodzą znów wiesz o czym ja będę. Otóż jak to mówią nie jednemu psu Burek. Dlaczego na Saula mówiono Paweł, dlaczego na Piotra mówiono Kefas, dlaczego Abram został Abrahamem
[


Coś chyba przy wpisywaniu Ci się przeliterowalo. Czy znowu coś źle interpretuję i miało być tak, jak stoi? Jak by nie było
- nie odniosłeś się do żadnaj różnicy podanej przeze mnie
- także twoje przykłady nie mają związku ani z moimi, ani z tematem dyskusji.
- nie podałeś żadnej różnicy, która by nie została w Pismie wyjaśniona.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt sty 12, 2018 18:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie?
bert04 napisał(a):
[
Taaak.
Bóg to imię Boga , król imię króla , a prezes imię prezesa .
Naprawdę masz pomysły .
[/
"Bóg" to imię Boga.

To zostawmy ten temat ponieważ widocznie nie jesteś w stanie tego zrozumieć.
Czarno na białym a ty swoje.
Ps83:19
19 Niechaj poznają Ciebie i wiedzą,
że tylko Ty, który sam jeden masz Jahwe na imię,

Wyj:6:3
3 Ja objawiłem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, ale imienia mego, Jahwe,nie objawiłem im.






Cytuj:
Piszę Bóg z dużej litery ponieważ:
Ktoś mi zwrócił na to uwagę abym tak pisał z szacunku dla Boga wszechmocnego.
Poza tym aby odróżnić Boga od bogów.[/

Jeżeli masz psa, piszesz go z Wielkiej Litery, żeby go odróżnić?

Z "szacunkiem" oznaczałoby, że przykładowo ateiści mogą pisać "bóg" bez łamania zasad ortografii. Ale tak nie jest.

A co maja zasady ortografii z tym dlaczego ja pisze Bóg. ]




formek1 napisał(a):
Ja wiem bo biblia to wyjaśnia.
Nie potrzeba się z nikim kopać.


Acha. Wyjaśnia. W zdaniu, które cytowałeś? Jest tam tylko napisane, że Pismo natchnione pozyteczne do nauczania jest. I nic więcej.


Mam więcej .

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Pt sty 12, 2018 19:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie?
formek1 napisał(a):
To zostawmy ten temat ponieważ widocznie nie jesteś w stanie tego zrozumieć.
Czarno na białym a ty swoje.
Ps83:19
19 Niechaj poznają Ciebie i wiedzą,
że tylko Ty, który sam jeden masz Jahwe na imię,

Wyj:6:3
3 Ja objawiłem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, ale imienia mego, Jahwe,nie objawiłem im.


Z toku argumentacji, którą prowadzisz od tego postu wynika, że nie łamie drugiego przykazania (nie wymieniaj imienia Pana Boga swego nadaremno), kto nie używa imienia "Jahwe". Można za to do woli używać "Bóg", "Pan", "Stworzyciel" i tak dalej. W sumie to konsekwentne przy tej całej literalności.

I wygodne.

Cytuj:
A co maja zasady ortografii z tym dlaczego ja pisze Bóg.


viewtopic.php?t=5054

formek1 napisał(a):
Mam więcej .


To pokaż więcej.

Na tym forum obowiązują pewne zasady dyskusji, samo pisanie "Mam więcej" jako repliki nie wystarcza. Zwłaszcza że dotyczy meritum wątku, a nie jakiegoś offtopu o ortografii.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


So sty 13, 2018 10:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie?
bert04 napisał(a):
[
To zostawmy ten temat ponieważ widocznie nie jesteś w stanie tego zrozumieć.
Czarno na białym a ty swoje.
Ps83:19
19 Niechaj poznają Ciebie i wiedzą,
że tylko Ty, który sam jeden masz Jahwe na imię,

Wyj:6:3
3 Ja objawiłem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, ale imienia mego, Jahwe,nie objawiłem im.
[/

Z toku argumentacji, którą prowadzisz od tego postu wynika, że nie łamie drugiego przykazania (nie wymieniaj imienia Pana Boga swego nadaremno), kto nie używa imienia "Jahwe". Można za to do woli używać "Bóg", "Pan", "Stworzyciel" i tak dalej. W sumie to konsekwentne przy tej całej literalności.


Dajmy już spokój z tym tematem
Nas chrzescijan prawo mojżeszowe nie obowiązuje.
Zostało zniesione przez Jezusa.

Ty mieszasz tematy bo ich nie rozumiesz.
Biblia jasno mówi jakie jest imię Boga .
Dlatego twierdze ze nie ma co wymyślać .

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


So sty 13, 2018 11:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie?
bert04 napisał(a):


Mam więcej .

To pokaż więcej.

Na tym forum obowiązują pewne zasady dyskusji, samo pisanie "Mam więcej" jako repliki nie wystarcza. Zwłaszcza że dotyczy meritum wątku, a nie jakiegoś offtopu o ortografii.



To niestety wymaga dużo czasu a nie zawsze go mam.
ale spróbuje może w cześciach.

Co to znaczy że Bóg natchnął pisarzy do spisania Biblii.
biblias mówi o tym nieraz jednoznacznie nieraz mozna sie domyslać co to oznacza.
W nioektórych przypadkach jest to dosłowne znaczenie.

1 Objawienie+ od Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg,+ aby pokazać swym niewolnikom,+ co ma się stać wkrótce.+ A on posłał swojego anioła+ i przez niego przedstawił je w znakach+ swemu niewolnikowi Janowi,+ 2 który złożył świadectwo o słowie danym przez Boga+ i o świadectwie danym przez Jezusa Chrystusa+ — o wszystkim, co ujrzał. 3

a wiec to co pisarz biblijny lijny widział w wizji mial spisac .
I dosłownie dostał takie polecenie.
2 „Do anioła+ zboru w Efezie+ napisz:

jest wiele wersetów mowiącuych że pisarz miał dokładnie napisac co widział albo co słyszał.
hb 2:
2 A Jehowa odezwał się do mnie i rzekł: „Zapisz wizję i wyraźnie utrwal ją na tabliczkach,+ aby ten, kto będzie z niej czytał na głos, mógł to zrobić płynnie

prz 30:6
Niczego nie dodawaj do jego słów,+ żeby cię nie zganił i żebyś nie musiał okazać się kłamcą.

Jak widać nie ma co wymyslać co Bóg chciał powiedziec bo to jasno w Biblii jest zapisane.
takich wzapisac wersetów sa dziesiątki w których jasno jest napisane że pisarz miał zapisać konkretnie to co słyszał lub widział.

1 kor 2:13 O tych też sprawach mówimy nie słowami, których uczy mądrość ludzka,+ lecz takimi, których uczy duch,+ gdyż łączymy duchowe sprawy z duchowymi słowami.+

jak widzisz duch nimi kierował

a nie własne mądrosci i przemyslenia.

2 Pt:h. 20 Gdyż przede wszystkim to wiecie, że żadne proroctwo Pisma nie wypływa z jakiejś osobistej interpretacji.+ 21 Albowiem proroctwo nigdy nie zostało przyniesione z woli człowieka,+ lecz ludzie mówili od Boga,+ uniesieni duchem świętym.+


Własne interpretacje Biblii prowadza do bzdur.
EZ3:
4 I jeszcze rzekł do mnie: „Synu człowieczy, idź, wejdź między dom+ izraelski i mów do nich moimi słowami

Bóg zawsze mówił
co ludzie maja zapisac w Biblii bo na tym polega natchcnienie.
Pisali swoja ręką i swoimi słowami ale to co powiedział im Bóg.

Świadcza o tym jednoznacznie słowa z ksiegi daniela.
4 „Ty zaś, Danielu, okryj te słowa tajemnicą i zapieczętuj księgę+ aż do czasu końca.+ Wielu będzie przebiegać i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy”.

I co na to daniel?
8 Ja wprawdzie słyszałem, lecz nie rozumiałem;+ rzekłem więc: „Panie mój, jaki będzie koniec tych rzeczy?”


A więc Daniel pisał ale nawet nie wiedział o czym pisze.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


So sty 13, 2018 12:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie?
formek1 napisał(a):

1 Objawienie+ od Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg,+ aby pokazać swym niewolnikom,+ co ma się stać wkrótce.+ A on posłał swojego anioła+ i przez niego przedstawił je w znakach+ swemu niewolnikowi Janowi,+ 2 który złożył świadectwo o słowie danym przez Boga+ i o świadectwie danym przez Jezusa Chrystusa+ — o wszystkim, co ujrzał. 3

a wiec to co pisarz biblijny lijny widział w wizji mial spisac .
I dosłownie dostał takie polecenie.


Podsunąłeś właśnie niezły argument przeciw własnym tezom :)

Bóg nie prowadzi ręki autora, nie dyktuje mu co ma pisać, a jedynie daje wizję i polecenie jej spisania. Wynika z tego, że autor opisywać będzie zdany na własne siły, choć domniemywać rzecz jasna należy, że w kwestii zbawczego meritum Bóg sprawy dopilnuje. Nie wyklucza to jednak popełniania przez autora w tekście błędów rzeczowych nie dotyczących tegoż meritum.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So sty 13, 2018 18:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie?
Są tam różne style, co innego Apokalipsa a co innego Psalmy czy jeszcze co innego księga Rodzaju czy Wyjścia.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sty 13, 2018 18:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 360 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL