Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 360 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24
 Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie?
Przeemek napisał(a):

Tak na marginesie, retorycznie pytając, to jestem ciekawy dlaczego moderator M. nie zauważa błędów w twoim tekście...... widocznie muszę być tutaj "specjalnie" traktowany.

Zupełnie na marginesie: chwat popełnił literówkę, której zwyczajnie nie zauważyłam. Ty popełniasz błędy rzucające się w oczy, chociaż w ostatnim poście znaczna poprawa, czyli moja interwencja działa :)
Przeemek napisał(a):
Tak prowadzisz dyskusję już od kilku postów, nawet inni użytkownicy to zauważają, jeden z nich dość trafnie to określił:
"(...)chwackich botów antyheretyckich, co publicznie odklepują swoje potępieńcze zdrowaśki,..(...) (źródło: ErgoProxy),
również nie wspominając, że moderacja M. też z tym nic nie robi, tylko mnie się dostaje "specjalne" traktowanie.

Ależ moderacja robi, robi i własnie żąda, aby Przeemek cytował źródła zgodnie z regułami. W tym przypadku napisanie w nawiasie źródło ErgoProxy nie jest podaniem źródła. Powinien być link do konkretnej wypowiedzi ErgoProxy. Moderacja nie ma obowiązku biegać po forum i szukać w ten sposób zacytowanych słów, a wierzyć Przeemkowi nie musi i nie powinna w związku z praktykami fałszowania cytatów.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lut 20, 2018 22:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie?
Przeemek napisał(a):
Udowodniłem Tobie, że KK uznaje Pismo Święte za Słowo Boże bez dodatkowych czynników, powołując się na jeden z jego punktów z oficjalnej wykładni doktryny wiary.


Dane stanowisko udowadnia się odpowiednim cytatem, a nie powoływaniem się na własne wydumane wnioski. Powtórzę to co już mówiłem:
chwat napisał(a):
Podałeś jakieś cytaty, która mają dla Ciebie pewne subiektywne znaczenie. Nie jest to żadnym "udowodnieniem", a jedynie nadużyciem terminologii na podstawie bezkrytycznie wyciąganych wniosków.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr lut 21, 2018 15:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie?
Małgosiaa napisał(a):
A jeżeli moje powyższe wnioski są nietrafne, to wyjaśnij i uzasadnij co to znaczy, dlaczego i jak to się dokładnie odbywa (przed "oraz" nie stawiamy przecinków) oraz jaki ma w tym udział Duch Święty, że (...)"


Wprowadzony człon zdania miał character dopowiedzenia, więc w takim wypadku stawia się przed spójnikiem przecinek. Źródła też podałem prawidłowo, regulamin nie określa dokładnych wymagań.

A czy jest jakaś niezależna moderacja, sprawdzająca kompetencje obecnej moderacji M.?

Małgosiaa napisał(a):
Zupełnie na marginesie: chwat popełnił literówkę, której zwyczajnie nie zauważyłam. Ty popełniasz błędy rzucające się w oczy, chociaż w ostatnim poście znaczna poprawa, czyli moja interwencja działa :)


Jest wiele rzeczy których nie zauważasz, ale kiedy się je Tobie wskazuje, jak oskarżenia "chwata", to już jest celowa ignorancja. To co rzuca się w oczy nie jest kwestią indywidualną, ale wymogiem regulaminu, więc nie powinno być stosowane jako wymóki dla moderatora.

Skończyły się Tobie argumenty, to przeszłaś do ataku na użytkownika........

Wnoszę do administratora o wyciągnięcie konsekwencji z zachowania moderatora M., u którego wyraźnie widać jednostronność.

I co zamierza moderacja M. zrobić z nieuzasadniponymi oskarżeniami użytkownika chwat, które podałem w poprzednim poście?


Śr lut 28, 2018 13:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie?
chwat napisał(a):
Przeemek napisał(a):
Udowodniłem Tobie, że KK uznaje Pismo Święte za Słowo Boże bez dodatkowych czynników, powołując się na jeden z jego punktów z oficjalnej wykładni doktryny wiary.


Dane stanowisko udowadnia się odpowiednim cytatem, a nie powoływaniem się na własne wydumane wnioski. Powtórzę to co już mówiłem:
chwat napisał(a):
Podałeś jakieś cytaty, która mają dla Ciebie pewne subiektywne znaczenie. Nie jest to żadnym "udowodnieniem", a jedynie nadużyciem terminologii na podstawie bezkrytycznie wyciąganych wniosków.


Nawet nie wykazałeś mi w którym miejscu źle zintepretowałem prawo katolickie, na które się powołałem, tylko nadal oskarżasz bez uzasadnienia.
Może dlatego, że nadużywasz terminologii powołując się na własne wydumane wnioski.

Dalej zabawa w unikanie i wybieranie sobie odpowiedzi...? Nie spodziewałem się nic innego, już dawno skończyły się Tobie argumenty na "trudne" pytania, zostało tylko "publiczne odklepywanie..." i prowadzenie do jałowych dyskusji. Nie martw się, nie będę już "ciągnął" Ciebie za język.


Śr lut 28, 2018 14:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie?
Małgosiaa napisał(a):
Kozioł napisał(a):
To nie muzułmanie zniszczyli Konstantynopol i tamtejsze chrześcijaństwo, a zrobili to krzyżowcy Kościoła Zachodniego. Jest to do teraz symbol nienawiści KK do Cerkwi.

No popatrz. Krzyżowcy zniszczyli Konstantynopol i za to katolicy nienawidzą prawosławnych :D . Zastanawiasz się co piszesz?

Napisałem, że zniszczenie, ograbienie Konstantynopola przez krzyżowców jest nadal symbolem nienawiści KK do Cerkwi.
Czytaj, czytaj, a pojmiesz.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr lut 28, 2018 19:14
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie?
Przeemek napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
A jeżeli moje powyższe wnioski są nietrafne, to wyjaśnij i uzasadnij co to znaczy, dlaczego i jak to się dokładnie odbywa (przed "oraz" nie stawiamy przecinków) oraz jaki ma w tym udział Duch Święty, że (...)"


Wprowadzony człon zdania miał character dopowiedzenia, więc w takim wypadku stawia się przed spójnikiem przecinek. Źródła też podałem prawidłowo, regulamin nie określa dokładnych wymagań.

Kolejny raz cytujesz swoje słowa jako moje. Jest to manipulacja i podlega regulaminowi. Następnym razem będzie wyciągnieta konsekwencja.
Cytuj:
A czy jest jakaś niezależna moderacja, sprawdzająca kompetencje obecnej moderacji M.?

Jest. Asienkka.


Cytuj:
Jest wiele rzeczy których nie zauważasz, ale kiedy się je Tobie wskazuje, jak oskarżenia "chwata", to już jest celowa ignorancja. To co rzuca się w oczy nie jest kwestią indywidualną, ale wymogiem regulaminu, więc nie powinno być stosowane jako wymóki dla moderatora.

Bezzasadny zarzut.

Cytuj:
Skończyły się Tobie argumenty, to przeszłaś do ataku na użytkownika........

Jesli nie zauwazyłes, to dyskusję z Toba na temat zaprzestałam dawno temu, gdyż jest bezcelowa, więc nie zarzucaj mi braku argumentów wówczas, gdy nie działam jako user, ale jako moderator.
Cytuj:
Wnoszę do administratora o wyciągnięcie konsekwencji z zachowania moderatora M., u którego wyraźnie widać jednostronność.

Możesz po prostu napisać skagę do Asienkii na pw.

Cytuj:
I co zamierza moderacja M. zrobić z nieuzasadniponymi oskarżeniami użytkownika chwat, które podałem w poprzednim poście?

j.w.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lut 28, 2018 20:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie?
Przeemek napisał(a):
Nawet nie wykazałeś mi w którym miejscu źle zintepretowałem prawo katolickie, na które się powołałem, tylko nadal oskarżasz bez uzasadnienia.

Prawo katolickie (nazwijmy to tak) nie jest do interpretowania, tylko jednoznacznie określa dane zagadnienie. W przeciwieństwie do prawa, które jest faktem i daje praktyczne zastosowanie, interpretacje na jego temat faktem nie są i żadnego zastosowania nie mają. Dlatego dyskusje na ten temat uważam za przelewanie z pustego w próżne.

Cytuj:
Dalej zabawa w unikanie i wybieranie sobie odpowiedzi...?
Mogę dyskutować z faktami, ale nie z czyimiś interpretacjami faktów. Dyskusja wg Twojego wyobrażenia, musiałaby polegać na udzielaniu odpowiedzi na Twoje wyobrażenia, a to wydaje mi się bezcelowe.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr lut 28, 2018 20:47
Zobacz profil
Post Re: Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie?
Co sądzicie o tym aby opowieść o Kainie i Ablu, rozumieć jako konkurencję kast łowieckich(Kain) i Kast rolniczych(Abel)?


Śr lut 28, 2018 22:28
Post Re: Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie?
Quinque napisał(a):
Co sądzicie o tym aby opowieść o Kainie i Ablu, rozumieć jako konkurencję kast łowieckich(Kain) i Kast rolniczych(Abel)?
Gdzieś już o tym czytałem. Możesz podać źródło?


Cz mar 01, 2018 11:03
Post Re: Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie?
chwat napisał(a):
Mogę dyskutować z faktami, ale nie z czyimiś interpretacjami faktów. Dyskusja wg Twojego wyobrażenia, musiałaby polegać na udzielaniu odpowiedzi na Twoje wyobrażenia, a to wydaje mi się bezcelowe.
Zaraz, a co nazywasz faktem?


Cz mar 01, 2018 11:04
Post Re: Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie?
Quinque napisał(a):
Co sądzicie o tym aby opowieść o Kainie i Ablu, rozumieć jako konkurencję kast łowieckich(Kain) i Kast rolniczych(Abel)?
A nie na odwrót? Tzn. nie tyle łowieckich, ale wędrownych pasterskich.


Cz mar 01, 2018 11:08
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie?
Quinque napisał(a):
Co sądzicie o tym aby opowieść o Kainie i Ablu, rozumieć jako konkurencję kast łowieckich(Kain) i Kast rolniczych(Abel)?

Jeżeli już, to Kain - kasta rolnicza, a Abel łowiecka. Kain składał ofiarę z płodów roli, a Abel ze zwierząt, co oznacza, że Kain uprawiał rolę, a Abel hodował zwierzęta.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz mar 01, 2018 14:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 08, 2018 21:50
Posty: 6
Post Re: Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie?
Ostatnio natknęłam się na takie opracowanie o tym czy biblia jest kopią mitologii egipskiej.
https://www.youtube.com/watch?v=EPEnY55fR00

Dajcie znać co o tym myślicie.


Śr maja 09, 2018 21:23
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie?
Przykro mi, ale jakbyś raczyła użyć forumowej wyszukiwarki to wiedziałabyś, że o Zeitgeist rozmawiano tu i raczej mało pochlebnie.
Poza tym nikt nie będzie na Twoje życzenie oglądał półgodzinnych filmików.
Jeśli masz coś do powiedzenia w tematyce Biblii, zapraszam.
Jeśli masz zamiar wrzucać linki do tego typu filmików to znajdź sobie inne forum.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr maja 09, 2018 22:00
Zobacz profil WWW
Post Re: Dosłowna interpretacja Biblii - słuszna, czy nie?
adaa napisał(a):
Ostatnio natknęłam się na takie opracowanie
Co do zasady coś, co zasługuje na miano „opracowania” nie jest publikowane na youtube. Nie da się napisać po prostu „filmik”?
Cytuj:
Dajcie znać co o tym myślicie.
Że nudną i żałosną jest ta praktyka wklejania filmików na fora z tekstem „co myślicie”. Dla mnie do zwykły spam.


Cz maja 10, 2018 6:41
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 360 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL