Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Po co Bóg stworzył kobiety i co mówi Chrystus? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post Po co Bóg stworzył kobiety i co mówi Chrystus?
Temat wydzielony stąd: viewtopic.php?p=107860#107860

karlus napisał(a):
wciąż zapominam, że to babskie forum przez same baby moderowane. A zatem czas się z tego babińca wycofać.

Tak, bo kobiety to straszne istoty. Nie mają oleju w głowie, nie czytają książek, głupiutkie jak but. Ośmielę się powiedzieć, że nie wiem dlaczego Pan Bóg je stworzył... musiał się chyba pomylić. A może Pan Bóg wie co robi? Jak myślisz?

Pozdrawiam i z góry przepraszam za uszczypliwość. W końcu moderatorem jestem i emocje powinnam trzymać na wodzy :)
Jakby co to wytnijcie :)

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


So paź 08, 2005 10:02
Zobacz profil
Post 
Rozalko, a po co Pan Bóg stworzył kobiety? Weź do ręki Księgę "Genesis" i dostosuj się do przedwiecznego zamiaru Stwórcy. To co Wy teraz wyprawiaćie, to w moim odczuciu realizacja podszeptu Złego. Zastanów się jaką była Najświętsza Maryja Panna i staraj się ją naśladować. Czy wy nie możecie pojąć tego, że "wyłażąc przed szereg" wypędzacie z Kościoła mężczyzn. Wyobraź sobie, że (poza niektórymi z rzadka występującymi przypadkami, także tu na tym forum, mężczyźni nie włażą między kobiety. Gdybyś miała trochę więcej lat mogłabyś to wiedzieć z życiowego doświadczenia. Na Górnym Śląsku (trza do tego włączyć Opolskie) istniał (a na Opolśzczyźnie nadal istnieje) rozdział przestrzeni kościoła (oczywiście tego murowanego czy też drewnianego) na część męską i żeńska. Ale wy kobiety, zwłaszcza nie wychowane w górnośłąskiej rodzinie sprofanowaliście ten chwalebny obyczaj. Chwalebny bo sięgający czasów Pana Jezusowych.


So paź 08, 2005 14:17
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
karlusie,
a czy Ty czytałeś Ewangelie, w których Jezus zwraca się do kobiet, z nimi rozmawia, a nawet się przyjaźni? Pamiętasz Samarytankę, Marię Magdalenę, Martę?

Wnioskuję z Twojej wypowiedzi iż uważasz, że są równi i równiejsi. Taki pogląd sprzeciwia się Bożej nauce o miłości i sprawiedliwym traktowaniu każdego człowieka, czyż nie?

Kobiety mają mniejsze prawo do Jezusa niż mężczyźni? Nie mogą się wypowiadać na Jego temat? A co z tymi, które zostały uznane przez Kościół za świetę i doktorów Kościoła? To jakaś pomyłka?

(to tylko małe wyjątki z całego zagadnienia, bo samych pytań mam więcej)

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


So paź 08, 2005 14:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 08, 2005 6:54
Posty: 72
Post 
(27) Bo wszyscy, którzy zostaliście w Chrystusie ochrzczeni, przyoblekliście się w Chrystusa. (28) Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie. (29) A jeśli jesteście Chrystusowi, tedy jesteście potomkami Abrahama, dziedzicami według obietnicy.
Gal 3:27-29
nie poniżaj kobiet!! :razz:


So paź 08, 2005 14:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
karlus napisał(a):
Rozalko, a po co Pan Bóg stworzył kobiety?

Żeby mężczyźni mieli dla kogo żyć :wink:
karlus napisał(a):
Weź do ręki Księgę "Genesis" i dostosuj się do przedwiecznego zamiaru Stwórcy. To co Wy teraz wyprawiaćie, to w moim odczuciu realizacja podszeptu Złego.

To przykre, że masz takie odczucia.
karlus napisał(a):
Zastanów się jaką była Najświętsza Maryja Panna i staraj się ją naśladować.

A czy Ty naśladujesz św. Józefa z równym zapałem co pouczasz Rozalkę?
karlus napisał(a):
Czy wy nie możecie pojąć tego, że "wyłażąc przed szereg" wypędzacie z Kościoła mężczyzn.

Tu nie ma czego pojmować, bo to zupełna bzdura. Jeśli ktoś czuje się odrzucony z Kościoła, bo kobiety są jego istotną częścią i mają swoje zdanie, to powinien leczyć kompleksy.
karlus napisał(a):
Wyobraź sobie, że (poza niektórymi z rzadka występującymi przypadkami, także tu na tym forum, mężczyźni nie włażą między kobiety.

...i żyją jak Spartanie w militarnym gejostwie :roll: Karlusie, opowiadasz niestworzone głupoty. Może jest tak jak piszesz w Twoim otoczeniu, ale to nie jest reguła.
karlus napisał(a):
Na Górnym Śląsku (trza do tego włączyć Opolskie) istniał (a na Opolśzczyźnie nadal istnieje) rozdział przestrzeni kościoła (oczywiście tego murowanego czy też drewnianego) na część męską i żeńska.

I co, mąż siada osobno a żona osobno? :| Straszny nonsens.
karlus napisał(a):
Ale wy kobiety, zwłaszcza nie wychowane w górnośłąskiej rodzinie sprofanowaliście ten chwalebny obyczaj.

Dzięki Bogu.

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


So paź 08, 2005 15:26
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Potem Jahwe Bóg rzekł: "Nie jest dobrze, żeby męzczyzna był sam; uczynie mu zatem odpowiednią dla niego pomoc Rdz 2,18
.

A tymczasem nasze Panie ośmielają się oceniać swoich mężów wedle tego, czy im pomagają. Dalszy komentarz zbyteczny.


So paź 08, 2005 15:39

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
A czy tylko kobieta ma pomagać mężczyźnie? Widzę, że w miejscu z którego pochodzisz dobre wychowanie było towarem deficytowym. No cóż, dziad traktuje kobietę jak "babę", mężczyzna z klasą, dżentelmen, traktuje ją jak damę.

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


So paź 08, 2005 15:57
Zobacz profil
Post 
Zamiast impertynencji, spróbuj rzetelnie podyskutować na temat cytatu z Księgi Rodzaju, który przytoczyłem.


So paź 08, 2005 16:42
Post 
No coż chlubię się tym że należę do tej kategorii pogardzanych, do których należeli pasterze, którzy przyszli pokłonić sie Nowonarodzonemu w Betlejemskiej grocie. A wielkopańskich manier rzeczywiście nie mam. Nie uznaję bowiem sarmackich obyczajów, tego "padania do nózek", "cmok nonsensów", "sług uniżonych" itp. bo za tym wszystkim wyczuwam wielki fałsz.


So paź 08, 2005 16:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
rozalka:
Cytuj:
Tak, bo kobiety to straszne istoty. Nie mają oleju w głowie, nie czytają książek, głupiutkie jak but. Ośmielę się powiedzieć, że nie wiem dlaczego Pan Bóg je stworzył... musiał się chyba pomylić. A może Pan Bóg wie co robi? Jak myślisz?


no cóż rozalko wpadanie w skrajności nie jest dobre dla obu płci a ludzie są różni
piszę ludzie bo kobiety, mężczyźni, dzieci sa naprawdę różni...


rozalko straszne istoty?
brrrrrrrr :P


dlaczego Bóg stworzył kobiety?

heh

nie będzie przesadą jeśli powiem, iż miliardy wielkich umysłów tego świata się już nad tym głowiło nie jeden raz
no i co ?
i nic...

no poza teorią, iż kobieta zmienną jest... :P

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


So paź 08, 2005 18:50
Zobacz profil
Post 
Mieszek, Czy Ty jesteś wyznawcą Jezusa Chrystusa? Czy uważasz, że słowa zawarte w Księdze Rodzaju (a przecież chyba wierzysz, że została ta Księga npisana z natchnienia Bożego) utraciły swoją ważność i nie należy się z nimi liczyć. To może i przykazania, które Mojżesz otrzymał od Jahwe na górze Synaj, także przestały obowiązywać. A może mi zdradzisz kto unieważnił Pismo Święte? Przecież wy, moi adwersarze zaprzeczacie wręcz słowom Chrystusa Pana! Jeżeli siebie uważacie za Jego uczniów to bezczelnie siebie i innych oszukujecie. Czy wy wogóle potraficie czytać Ewangelię i wyciągać z niej właściwe wnioski, czy też przyjmujecie jedynie to co dla was wygodne? Boję sie że będziecie mieli kłopot z wejsciem do królestwa Bożego. Daj Boże abyście czym prędzej zdjęli z oczu łuski egoizmu.


So paź 08, 2005 20:50
Post 
A ponadto, zostań wdowcem tak jak ja, wychowaj sam dzieci, zadbaj o to aby miały ciepły obiad gdy wracają ze szkoły, zrób stosowne zakupy i wysłuchuj ciągle babskie przechwałki jakie to one są bohaterki bo mężowi wodzionka przygotowały.


So paź 08, 2005 20:55

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
karlus napisał(a):
Mieszek, Czy Ty jesteś wyznawcą Jezusa Chrystusa? Czy uważasz, że słowa zawarte w Księdze Rodzaju (a przecież chyba wierzysz, że została ta Księga npisana z natchnienia Bożego) utraciły swoją ważność i nie należy się z nimi liczyć.

No ale co takiego w Księdze Rodzaju wyczytałeś prócz oczywistej prawdy, że kobieta jest pomocą dla mężczyzny (podobnie jak mężczyzna jest pomocą kobiecie)?
karlus napisał(a):
Boję sie że będziecie mieli kłopot z wejsciem do królestwa Bożego. Daj Boże abyście czym prędzej zdjęli z oczu łuski egoizmu.

Jakiego egoizmu? Jeżeli już się go doszukiwać, to w Twoich postach naskakujących na kobiety.

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


So paź 08, 2005 21:16
Zobacz profil
Post 
Karlusie ...
Cytuj:
"Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie."
Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali.


J 13: 34-35

Cytuj:
"Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?"
(37) On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy.

Mt 22:36-40 BT

Tak mówi Nowy Testament ...
Również - nauczanie Kościoła mówi wyraźnie o roli kobiety i mężczyzny ...
Przepięknie było to ujęte w maju na pielgrzymce w Piekarach ...


So paź 08, 2005 21:25

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
Co to jest sigiel i po co miałbym Ci go podawać? To, że mężczyzna jest oparciem i pomocą kobiety powinno być oczywiste dla każdego człowieka posiadającego rozum i uczucia.

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


So paź 08, 2005 21:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL