Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 23:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Po co Bóg stworzył kobiety i co mówi Chrystus? 
Autor Wiadomość
Post 
Ddv, a co ma piernik do wiatraka? Gdzie tam coś masz na temat niewiasty. A miłość o której te perykopy mówią dotyczą wszystkich niezależnie od płci. A ponadto w którym miejscu ja napisałem, że niewiasta jest gorszą stroną człowieczeństwa. Ja przypominam, że pomimo iż niewiasta jak i mężczyzna roni są godnością, to jednak nie te same mają zadania do spełnienia. A jakie to zadania? Odsyłam znowu do Księgi Rodzaju.


So paź 08, 2005 21:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
karlus:
Cytuj:
Mieszek, Czy Ty jesteś wyznawcą Jezusa Chrystusa?


tak


Cytuj:
Czy uważasz, że słowa zawarte w Księdze Rodzaju (a przecież chyba wierzysz, że została ta Księga npisana z natchnienia Bożego) utraciły swoją ważność i nie należy się z nimi liczyć.


Bóg przychodzac wpostaci człowieka na swiat spowodował nie obowiązywanie zakazu robienia wizerunku Boga
tak samo prawdopodobnie niektóre z ks rodzaju będą juz odrzucone
ale nie wiem bo nie pamietam o czym dokładnie jest... :P
ja poprostu nie kuje biblii na pamieć




Cytuj:
To może i przykazania, które Mojżesz otrzymał od Jahwe na górze Synaj, także przestały obowiązywać.


a wyobraź sobie ze w penych sytuacjach i tak juz nie obowiązują
zapytasz jakich
a no np kiedy ktoś ma inną etyke i choć słowa sa te same to jakos powodują zupełny inny skutek myślenia
to jest własnie moment w którym stosowanie słów "nie będziesz miałbogów cudzych ..." np obraca się na "zabijaj takich co go nie czczą"
a to nie jest zbyt trafna interpretacja i w zgodzie z nasza etyką



Cytuj:
Jeżeli siebie uważacie za Jego uczniów to bezczelnie siebie i innych oszukujecie.


"ten jest moim uczniem kto..."


Cytuj:
Czy wy wogóle potraficie czytać Ewangelię i wyciągać z niej właściwe wnioski, czy też przyjmujecie jedynie to co dla was wygodne?


właściwe wnioski?
dla mnie wygodne jest wyciaganie wniosków z ewangelii i wogóle biblii w zgodzie z cywilizacja łacińską i jej etyką - etyką Koscioła Katolickiego :D



Cytuj:
Boję sie że będziecie mieli kłopot z wejsciem do królestwa Bożego. Daj Boże abyście czym prędzej zdjęli z oczu łuski egoizmu.


kłopot maja mieć tacy według słów Chrystusa co mając wolną wole mogą zamiast kochać Boga to Go ignorowac
hmmm egoizm
jakbys mógł dokładniej powiedzieć o co ci chodzi
bo naprawde nie rozumie
ale jak powiesz to myslę ze się dogadamy ewentualnie będą i przeprosiny :P

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


So paź 08, 2005 21:45
Zobacz profil
Post 
Sigel to adres gdzie znaleźć możesz fragment jakiegos cytatu z pisma świętego: np. Rdz 1,1- 10 oznacz, że chodzi o Księgę Rodzaju, rosdział 1, wiersze od 1do 10. Więc przy pomocy sigla wskaż mi w którym miejscu jest mowa o tym, że mężczyzna ma być pomocą dla niewiasty?
Oj, oj bądź tak dobry i poducz się, poczytaj Stary i Nowy Testament a potem możesz ze mną podyskutować, bo będę miał pewność, że mówimy o tym samym.


So paź 08, 2005 21:46
Post 
Przypomnę, Karlusie, ze Katolika obowiązuje aktualne zdanie Kościoła na temat Rodziny i Małżeństwa - a także 'pozaseksualnych" stosunków damsko męskich ...
A Kościół wypowiada się jednoznacznie na ten temat ...


So paź 08, 2005 21:57
Post 
Mieszku a czy znasz taką wypowiedź Pana Jezusa: "Ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w prawie, aż się wszystko stanie"? Nie mów więc, że coś z Prawa i Proroków prestało obowiązywać, bo przeczysz najwyższemu autorytetowi, Jezusowi Chrystusowi. Czyżbyś był mądrzejszy od Chrystusa?


So paź 08, 2005 22:00

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
karlus napisał(a):
Więc przy pomocy sigla wskaż mi w którym miejscu jest mowa o tym, że mężczyzna ma być pomocą dla niewiasty?

Nie znam takiego fragmentu, prawdopodobne, że wcale nie istnieje, tylko co z tego?
karlus napisał(a):
Oj, oj bądź tak dobry i poducz się, poczytaj Stary i Nowy Testament a potem możesz ze mną podyskutować, bo będę miał pewność, że mówimy o tym samym.

Chcesz to baw się w cytaty, mi wystarcza nauka Kościoła, która pięknie przedstawia jak powinny wyglądać stosunki w rodzinie.

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


So paź 08, 2005 22:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
karlus napisał(a):
Mieszku a czy znasz taką wypowiedź Pana Jezusa: "Ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w prawie, aż się wszystko stanie"? Nie mów więc, że coś z Prawa i Proroków prestało obowiązywać, bo przeczysz najwyższemu autorytetowi, Jezusowi Chrystusowi. Czyżbyś był mądrzejszy od Chrystusa?

Powiedz mi ile zbiłeś garnków, których dotknęła Twoja żona/córka/siostra mając okres? :roll:
Nauka Kościoła to wszystko wyjaśnia.

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


So paź 08, 2005 22:03
Zobacz profil
Post 
Nie ddv, katolika obowiązują jedynie dogmaty oraz nauczanie papieża zawarte w jego encyklikach. Zwróc uwagę na sprawę o. Obirka. Możesz o tym przeczytać na głównej stronie portalu WIARA. Oczywiście i Pismo Św.
Przyjmij też to do wiadomości, że zaden synod czy sobor, czy papież nie mogą unieważniac nauczania Jezusa Chrystusa. Bo takie nauczanie bywa nazywane herezją.


So paź 08, 2005 22:06
Post 
Wiesz co, Karlusie ... :co:
Nie mam dziś czasu - lecz odszukam ten kanon z Kodeksu Prawa Kanonicznego o posłuszeństwie nakazom papieża - i Magisterium ...


So paź 08, 2005 22:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
I post ddv, który pozostał w poprzednim temacie...

Cytuj:
Obiecane ...
Kan. 752. Wprawdzie nie akt wiary, niemniej jednak religijne posłuszeństwo rozumu i woli należy okazywać nauce, którą głosi Papież lub Kolegium Biskupów w sprawach wiary i obyczajów, gdy sprawują autentyczne nauczanie, chociaż nie zamierzają przedstawić jej w sposób definitywny. Stąd wierni powinni starać się unikać wszystkiego, co się z tą nauką nie zgadza.

Kan. 753. Chociaż biskupi, pozostający we wspólnocie z głową Kolegium i członkami, czy to pojedynczy, czy też zebrani na Konferencjach Episkopatu lub na synodach partykularnych nie posiadają nieomylności w nauczaniu, są jednak w odniesieniu do wiernych powierzonych ich trosce autentycznymi nauczycielami i mistrzami wiary. Temu autentycznemu przepowiadaniu swoich biskupów wierni obowiązani są okazać religijne posłuszeństwo.

Kan. 754. Wszyscy wierni mają obowiązek zachowywać konstytucje i dekrety, które prawowita władza kościelna wydaje w celu przedstawienia nauki i napiętnowania błędnych opinii. Odnosi się to w sposób szczególny do aktów wydawanych przez Biskupa Rzymskiego lub Kolegium Biskupów.

(Kodeks Prawa Kanonicznego)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N paź 09, 2005 7:30
Zobacz profil
Post 
Z cytowanych przez Ciebie fragmentów wcale nie wynika, że papież czy jakiekolwiek kolegium biskupów może zmieniać czy też unieważniać nauczanie Jezusa Chrystusa. Gdyby coś takiego biskupi uchwalili, to ja wychodzę z takiego Kościoła, bo to już nie byłby Kośćiół Chrystusowy.


N paź 09, 2005 7:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
Cytuj:
religijne posłuszeństwo rozumu i woli należy okazywać nauce, którą głosi Papież lub Kolegium Biskupów w sprawach wiary i obyczajów
Cóz, jesli nic sobie z tego nie robisz... a te slowa nie maja dla ciebie zadnej wartości...
Ja w ogole nie rozumiem o co się klócisz... Problem w tym, ze to dziewczyny są glownymi moderatorkami forum? To można bardzo racjomalnie wytlumaczyc np. Pojdz do kosciola i zobacz jaka jest przepaść miedzy ilościa kobiet a ilością panów w lawkach, nie wspominam juz o angazowaniu sie w jakies wspolnoty (Zywy Różaniec itp.)
Z reszta punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia... Kobieta równiez pomaga mężczyźnie tnąc posty na forum, pracując na takich samych prawach w jakiejś tam firmie...
Ja w ogole nie wiem o jakim wychodzeniu przed szereg mowisz... w ogole jaki szereg :doubt: Przecież nawet jak kobitka na ciebie nakrzyczy to też może Ci w ten sposób pomóc - tylko że Ty (Wy :P ) tego nie dostrzegasz (-cie).

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


N paź 09, 2005 9:53
Zobacz profil WWW
Post 
[...] od takich rzeczy jest PW jak już

Piszesz: "Pojdz do kosciola i zobacz jaka jest przepaść miedzy ilościa kobiet a ilością panów w lawkach,..."

Nie musisz mnie zachęcać, bo chyba w swoim życiu uczestniczyłem w o wiele wiele więcej mszy świętych niż Ty. Toteż widzę iż miejsca w ławkach zajmują same "staruszki" - począwszy od tych dziesięcio,- dwunastoletnich od po trzęsące się ze starości "młódki".

Tobie natomiast radzę przekonać się ilu takich, jak ja ja siedemdziesięciolatków i starszych musi stać, bo już w ławkach miejsca nie uświadczysz. Zdarzyło mi się raz, że chciałem sobie usiąść w ławce. Wlazłem do niej z lewej strony, by po niedługim czasie wyjśc z niej z prawej wypchany przez te czterdziestoletnie staruszki [...] kultury troche!


N paź 09, 2005 11:42

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
karlus napisał(a):
Mieszku a czy znasz taką wypowiedź Pana Jezusa: "Ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w prawie, aż się wszystko stanie"? Nie mów więc, że coś z Prawa i Proroków prestało obowiązywać, bo przeczysz najwyższemu autorytetowi, Jezusowi Chrystusowi. Czyżbyś był mądrzejszy od Chrystusa?


Prawo jest niezmienne, problem z jego interpretacją. Ty uważasz swoją za jedynie słuszną i prawdziwą, natomiast dla wielu wierzących bardziej przekonująca jest interpretacja Kościoła. Do tego KK swoje nauczanie może poprzeć zdecydowanie mocniejszym autorytetem niż Twój (niczego nie ujmując z Twoich zasług i doświadczenia życiowego).


Pn paź 10, 2005 10:51
Zobacz profil
Post 
Skaja...[...]
Radzę sie nauczyć używać PW do prywatnych, nie mających nic wspolnego z tematem, wypowiedzi.


Pn paź 10, 2005 14:22
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL