Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 21:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Posłuszeństwo Ewangelii 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lut 05, 2004 9:34
Posty: 20
Post Posłuszeństwo Ewangelii
(Filip. 1:27)
" Niech życie wasze będzie godne ewangelii Chrystusowej, abym czy przyjdę i ujrzę was, czy będę nieobecny, słyszał o was, że stoicie w jednym duchu, jednomyślnie walcząc społem za wiarę ewangelii "
Słowo "ewangelia" oznacza dobrą nowinę. Na świecie są różne ewangelie np.:
ewangelia sukcesu zawodowego, ewangelia biznesu, ewangelia różnego rodzaju zabaw itp.
Słowo boże mówi natomiast o ewangelii Jezusa. O dobrej nowinie, którą jest życie wieczne w Jezusie Chrystusie. I tej ewangelii powinniśmy być godni i posłuszni.
Co mówi ta ewangelia?

(Jan. 3:16-18)
" Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.
Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony, dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego."

To posłuszeństwo tej ewangelii daje nadzieję życia wiecznego. Tak drogi czytelniku, aby być zbawionym wystarczy uwierzyć w Jezusa Chrystusa. Do zbawienia potrzebny jest tylko Jezus no i oczywiście szczera wiara w Niego, w Jego ewangelie. Słowo Boże mówi, że każdy, kto w niego wierzy będzie miał życie wieczne.
To tylko ta ewangelia daje nadzieję życia wiecznego. Nie inna nie do niej tylko podobna, ale właśnie ta.
Apostoł Paweł przestrzega przed inną ewangelią, aby nie dać się jej zwieść:

(Gal. 1:8)
" Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!"
Biblia zabrania kogokolwiek przeklinać. Każe nam miłować nawet nieprzyjaciół swoich, lecz nie w tym przypadku. Bo tu chodzi o życie wieczne. Tu nie ma ustępstw.
Tak, więc Paweł przeklina wszystkich, którzy głoszą ewangelię odmienną od tej. Niezależnie, jaki mają autorytet moralny czy uznanie społeczne. To są po prostu zwodziciele.

Kościół Katolicki głosi owszem Jezus tak, ale jeszcze jest Maryja, jeszcze są święci, jeszcze są obrazy, jeszcze są sakramenty święte, są też pielgrzymki, jest też czyściec, co prawda Biblia o czyśćcu nic nie wspomina , ale co tam. Jak na tym można zrobić interes.

To nie jest ta ewangelia której mamy być posłuszni. To jest ewangelia ludzka. Jezus Chrystus nam jej nie dał. My mamy być posłuszni ewangelii Jezusa Chrystusa a nie papieskiej. Apostoł Paweł przewidział te czasy, które mamy obecnie i tą sytuację:

(2 Tym. 4:3-4)
" Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce,
I odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom;"
Słowo Boże mówi wyraźnie, że posłuszeństwo ewangelii ludzkiej nie przyda się do niczego,
Gdyż tylko przestrzeganie Bożego prawa daję nadzieję żywota wiecznego.

(Mat. 7:21-23)
" Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie.
W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?
A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie."

_________________
Zapraszam na moją stronę
http://jonasz2000.webpark.pl/


Cz lut 05, 2004 10:43
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Popatrzmy:

jonasz2000 napisał(a):
To posłuszeństwo tej ewangelii daje nadzieję życia wiecznego. Tak drogi czytelniku, aby być zbawionym wystarczy uwierzyć w Jezusa Chrystusa. Do zbawienia potrzebny jest tylko Jezus no i oczywiście szczera wiara w Niego, w Jego ewangelie. Słowo Boże mówi, że każdy, kto w niego wierzy będzie miał życie wieczne.


oraz:
jonasz2000 napisał(a):
(Mat. 7:21-23)
" Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie.
W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?
A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie."


No to więc jak w końcu? Wystarczy tylko wierzyć? Albo może jeszcze trzeba "pełnić wolę Ojca" - oprócz jedynie samego wierzenia?


Pt lut 06, 2004 23:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
No to też odpowiem cytatem :) Skoro Jonasz tak Biblię zna...

Jk 2, 14-26
Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy /sama/ wiara zdoła go zbawić? Jeśli na przykład brat lub siostra nie mają odzienia lub brak im codziennego chleba, a ktoś z was powie im: Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i najedzcie do syta! - a nie dacie im tego, czego koniecznie potrzebują dla ciała - to na co się to przyda?

Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę ze swoich uczynków.

Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą.

Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna? Czy Abraham, ojciec nasz, nie z powodu uczynków został usprawiedliwiony, kiedy złożył syna Izaaka na ołtarzu ofiarnym?
Widzisz, że wiara współdziała z jego uczynkami i przez uczynki stała się doskonała. I tak wypełniło się Pismo, które mówi: Uwierzył przeto Abraham Bogu i poczytano mu to za sprawiedliwość, i został nazwany przyjacielem Boga.

Widzicie, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie samej tylko wiary. Podobnie też nierządnica Rachab, która przyjęła wysłanników i inną drogą odprawiła ich, czy nie dostąpiła usprawiedliwienia za swoje uczynki?

Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków.
(BT)

Pozdrawiam :)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So lut 07, 2004 0:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
Jonasz - nie wiem do końca co Ty chcesz tutaj udowodnić i co pokazać... w kazdym razie jedno stwierdzenie jest w sam raz aby podsumowac twój wywód:
"Wiara bez uczynków martwa jest"

A tak na marginesie - nie ma nic przeciwko wymianie zdań i tłumaczeniu sobie niektórych rzeczy... ale teksty typu:
Cytuj:
co prawda Biblia o czyśćcu nic nie wspomina , ale co tam. Jak na tym można zrobić interes.
skomentuję jednym prostym emotkiem - :nonono:
Mam nadzieję, że nie musze tłumaczyć dlaczego...

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


So lut 07, 2004 13:35
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lut 05, 2004 9:34
Posty: 20
Post Odp:
Oczywiście, że wiara bez uczynków jest matrwa. To jest oczywiste. Nie rozumiem dla czego łapiecie mnie za słowka. A ten ostatni post świadczy o twojej ignorancji.

Ja jestem ciekawy czy jesteście szczęśliwi, czy nie boicie się śmierci, czy macie pokój o którym Pan tak wiele mówił? Czy jesteście zbawieni? Czy jesteście wolni od nałogów?
Przeciez to wszystko zagwarantował Pan swoim wiernym.

Z pewnością odpowiedź brzmi nie?

Ja wam powiem, że możecie przyjąć Boże słowo albo je odrzucić. To wasza decyzja.

Ew Jan 3:1- 5)
"A był człowiek z faryzeuszów imieniem Nikodem, dostojnik żydowski. Ten przyszedł do Jezusa w nocy i rzekł mu: Mistrzu! Wiemy, że przyszedłeś od Boga jako nauczyciel; nikt bowiem takich cudów czynić by nie mógł, jakie Ty czynisz, jeśli by Bóg z nim nie był. Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego.
Rzekł mu Nikodem: Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Czyż może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się? Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego".
Nikodem był nauczycielem w Izraelu, nauczał o Bogu. Znał Pana Jezusa, wiedział, że przyszedł od Boga, wierzył w jego naukę. Jezus mu powiedział to nie wystarczy, że musi się na nowo narodzić aby zostać zbawionym.
Każdy z nas wie, że się kiedyś urodził. Zna datę swoich cielesnych urodzin na przykład z dowodu osobistego, czy aktu urodzenia. Nikt nie może temu zaprzeczyć.

Nowonarodzenie jest to narodzenie duchowe. Jak człowiek narodzi się na nowo grzech przestaje mieć nad nim władzę. Staje się nowym stworzeniem. Krew Pana Jezusa zmywa z niego wszelki grzech.

Jeśli przed nowonarodzeniem człowiek był uzależniony od nałogów takich jak: narkotyki, papierosy, alkohol i innych to po nowonarodzeniu staje się wolny od tych nałogów. Nałogi te już nie będą od niego silniejsze, będzie miał siłę nad nimi zapanować.

Oprócz tego stanie się prawdziwym dzieckiem Bożym, będzie miał: pokój, radość pewność swojego zbawienia, otrzyma Ducha Świętego. Będzie dokładnie pamiętał dzień, tą chwilę kiedy się narodził na nowo.

Jak to zrobić żeby się na nowo narodzić?
To proste. Powiedz Panu Bogu w modlitwie, swoimi słowami np." Panie Boże Wszechmogący chcę żyć tylko dla Ciebie, być tylko Twoją własnością, twoim świętym." Jeśli to powiesz szczerze z wiarą to Pan Bóg uczyni cud. W tym momencie staniesz się nowym stworzeniem i narodzisz się na nowo. Będziesz ten dzień tą chwilę pamiętał do końca życia.

_________________
Zapraszam na moją stronę
http://jonasz2000.webpark.pl/


So lut 07, 2004 17:50
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
Cytuj:
Nie rozumiem dla czego łapiecie mnie za słowka.
Wybacz, ale Ty łapiesz za słówka Pana Boga w Piśmie Świętym, tak wiec wszelakie wytłumaczenie Twoich słówek" wydają się koniweczne.
Cytuj:
A ten ostatni post świadczy o twojej ignorancji.
To nie jest ignorancje, lecz zwrócenie uwagi, iż nie powinieneś pisać na forum rzeczy, którymi możesz kogoś urazić - np kogoś, kto wg Cienie zrobił na czyśćcu "interes".

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


So lut 07, 2004 18:28
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Jonasz :)

Bardzo piękne pytania nam zadałeś... :)
Nie wątpię, że Ty jesteś szczęśliwy, nie boisz się śmierci, masz pokój o którym Pan tak wiele mówił i jesteś wolny od nałogów :)
Ale stwierdzenie że już jesteś zbawiony to chyba - przesada? Chyba, że mówisz w sensie - że Jezus już nas odkupił - ale to wszystkich ludzi...

Wobec tego pozwól...
Mk 10:17-22:
Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Jezus mu rzekł: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę. On Mu rzekł: Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości. Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną. Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości. (BT)

Mt 10:37-38:
Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien.
I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien.
Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien.

Potrafisz? Sprzedać WSZYSTKO co masz i rozdać ubogim? Do NICZEGO nie jesteś przywiązany? Rzeczy, ludzi? NIGDY nie narzekasz? Nie masz pretensji?

Ja nie potrafię, Jonasz... :(
Ale wierzę - że Bóg kiedyś udzieli mi tej Łaski... :)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So lut 07, 2004 22:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 05, 2004 9:34
Posty: 20
Post jo_tka
(2 Kor. 6:2)
" Mówi bowiem: W czasie łaski wysłuchałem cię, A w dniu zbawienia pomogłem ci; Oto teraz czas łaski, Oto teraz dzień zbawienia."

Tak mówi Biblia

Gdzie spędzisz wieczność?


"Cóż", odpowiesz "a skąd mam to wiedzieć?"
Dzięki Bogu, według Biblii nie tylko możesz to wiedzieć, ale możesz wybrać miejsce, w którym spędzisz wieczność.

Wszyscy wierzymy - a przynajmniej większość twierdzi, że wierzy - w Pismo Święte jako Boże Słowo. Wierzymy w wieczność i wiemy, że życie jest krótkie. Sama Biblia pyta:
(List św. Jakuba 4:14)
"Bo czymże jest życie wasze? Parą jesteście, co się ukazuje na krótko, a potem znika".
Wiele osób twierdzi, że wierzy w niebo i piekło, jednakże niestety mało troszczy się o to, gdzie się znajdzie po śmierci.
Dużo bardziej zajmuje nas to życie niż przyszłe, mimo że wiemy, iż wieczność jest nieskończona. Słowo Boże opisuje wieczność jako "wieki wieków" (Apokalipsa 22,5).

Pomyśl tylko ... wieczność, nieskończone przebywanie albo w doskonałym raju zwanym niebem, albo w okropnych cierpieniach wiecznego potępienia.
Z pewnością zgodzimy się, że rozsądne jest przygotowanie się do wieczności teraz, zanim będzie za późno. Bóg mówi:
(Hebrajczyków 9:27)
"A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd..."
"Chwileczkę", odpowiesz, "aleja wierzę w Boga, chodzę do kościoła i staram się żyć jak najlepiej. Czy to nie wystarczy?"

Wierzenie w Boga, chodzenie do kościoła i staranie się żyć jak najlepiej - to wszystko jest godne pochwały; jednakże według Słowa Bożego, Pisma Świętego, wszystko to nie jest w stanie zapewnić nam nieba.
Tak samo, według Boga, nie może tego zapewnić bycie członkiem kościoła, chrzest, bierzmowanie czy nasze dobre uczynki. Nic z tego nie może zapewnić nam życia wiecznego. Bóg jednak zapewnił rozwiązanie w tej kwestii życia i śmierci, nieba i wiecznego potępienia. Rozwiązanie to jest tak proste, że łatwo jest je przeoczyć.

Nikodem, przywódca religijny, przyszedł pewnej nocy do Jezusa po pomoc. Jezus powiedział mu: "Musisz narodzić się na nowo" i rozszerzył to stwierdzenie, by obejmowało każdego z nas:

(Jana 3:3)
"Jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwa Bożego".
Być może brzmi to trochę dogmatycznie, ale są to słowa samego Chrystusa.

Niektórzy zapytają dziś, podobnie do Nikodema:
(Jana 3:4)
"Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się?".
Odpowiedź Jezusa:
(Jana 3:6)
"To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem"
Podkreśla raz jeszcze, że człowiek musi doświadczyć duchowych narodzin, by wejść do nieba - "Trzeba wam się powtórnie narodzić" (Jana 3:7).

Zatem czy ty narodziłeś się na nowo?
Czy doświadczyłeś tych powtórnych, duchowych narodzin? To jest ta jedyna rzecz, według Biblii, która zadecyduje o twojej wieczności.

Jeśli więc naprawdę chcesz poznać, jak narodzić się na nowo, oto odpowiedź w oparciu o Boże Słowo.

Musimy uznać, że jesteśmy grzesznikami, że wszyscy złamaliśmy Boże prawa. Biblia mówi: "Wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej.... Nie ma sprawiedliwego, nawet ani jednego... Zaiste, nie ma na ziemi człowieka sprawiedliwego, który by tylko dobrze czynił i nie grzeszył.... Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu, to samych siebie oszukujemy i nie ma w nas prawdy.... Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy, czynimy Go kłamcą i nie ma w nas Jego nauki" (Rzymian 3,23, 10; 1 Jana 1,8 10).
Musimy odwrócić się od swoich grzechów. Biblia mówi, że "wzywa Bóg teraz wszędzie i wszystkich ludzi do nawrócenia" (Dzieje Apostolskie 17:30).
Jezus powiedział: "Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie" (Łukasza 13:3). I nie jest to takie trudne, kiedy pomyślimy, ile nasze grzechy kosztowały Boga.
To z powodu naszych grzechów Bóg, Stwórca i Król wszechświata, opuścił dom w niebie i przyszedł na ziemię w osobie Jezusa, by cierpieć, wylać swoją krew i umrzeć - byśmy uzyskali przebaczenie. "Po tym poznaliśmy miłość, że On oddał za nas życie swoje" (l Jana 3,16).

Jezus powstał też z martwych, dowodząc w ten sposób swojego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią.

Musimy przyjąć Chrystusa do swego serca i życia jako naszego Zbawiciela. W pierwszym rozdziale Ewangelii Świętego Jana czytamy takie słowa o Jezusie:
(Jana 1:10-12)
"Na świecie było [Słowo], a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy te przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego".
Jeśli otwieramy swoje serce na Pana Jezusa i pokładamy całkowitą ufność w Nim - i tyko w Nim - co do swojego zbawienia, Bóg obiecuje nam przebaczenie grzechów, zbawienie naszej duszy i rezerwuje dla nas dom w niebie.
W oparciu o autorytet Słowa Bożego możemy więc wiedzieć, gdzie spędzimy wieczność. Bóg mówi:
(l Jana 5,13)
"O tym napisałem do was, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie życie wieczne".
Jezus zaś obiecuje:
(Jana 5,24)
"Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia".
Czy jesteś gotów rozstrzygnąć kwestię swojej wieczności? Czy uczynisz to? Możesz, w tej chwili. Szczerze wierzę, że to zrobisz.
Powiedz Panu szczerze:
Zależy mi na mojej wieczności. Odwracam się od swoich grzechów i przyjmuję Jezusa Chrystusa jako mojego Pana i Zbawiciela. Czynię to, powierzając Mu moje zbawienie i wieczne przeznaczenie.

Proszę kto jest zainteresowany korespondencją ze mną niech piszę na ój email:
jonasz2000@wp.pl

Dlatego, że administrator forum uważa, że moje wypowiedzi są obraźliwe. Ja nie chcę nikogo obrażać. Jeli się ktś czyję obrażony to przepraszam.
I dlatego proszę aby wszyscy którzy chcą się ze mną skontaktować pisali na mój email.
Pozdrawiam cię w imieniu Pana Jezusa

_________________
Zapraszam na moją stronę
http://jonasz2000.webpark.pl/


Śr lut 11, 2004 15:18
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL