Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 2:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 poprawnosc Biblii - cz. 2 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 27, 2006 9:51
Posty: 119
Post 
Kamyk, chcesz mi powiedzieć, że to, co Bóg nazwał odrażającym czynem,
który prowadzi do grzechu, posłużyło Bogu do wypróbowania wierności Abrahama ?
Owszem, to bardzo podobne do Szatana, bo ten właśnie w taki sposób próbuje wierność swoich sług.

Dobry Bóg zaś mówi:
"Nie poleciłem im tego ani Mi na myśl nie przyszło, by można czynić coś tak odrażającego i doprowadzać Judę do grzechu."

No więc przyszło mu na myśl, czy nie?
Czemu wymigujesz sie od odpowiedzi?


Pn kwi 17, 2006 15:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 27, 2006 9:51
Posty: 119
Post 
Kpł 18:21
Nie będziesz dawał dziecka swojego, aby było przeprowadzone przez ogień dla Molocha, nie będziesz w ten sposób bezcześcił imienia Boga swojego. Ja jestem Pan!

Ten sam, który Abrahamowi nakazał przeprowadzić swoje dziecko przez ogień? A może dla Molocha nie wolno, ale dla dobrego Boga Ojca wolno to zrobić, a nawet należy i to jest powód do dumy ?

Pwt 18:10-12
Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę... Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni.

A co z Abrahamem ? Też stał się obrzydliwy dla Pana, po tym jak postanowił spalić swego syna na ofiarę Bogu ?

2 Krl 23:10
Następnie splugawił Palenisko-Zgrozę w Dolinie Synów Hinnoma, aby już nikt odtąd nie przeprowadzał swego syna lub swojej córki przez ogień na cześć Molocha.


Pn kwi 17, 2006 15:29
Zobacz profil
Post 
Lepton, mylisz 2 rzeczy:
- składanie przez ludzi dzieci na ofiarę bóstwom- faktyczne, dobrowolne ...
- próba posłuszeństwa, jakiej został poddany Abraham - który wcale syna zabijać nie zamierzał , jednak całkowicie zaufał Bogu

Bóg zakazał stanowczo zabijania dzieci. Scena z Abrahamem potwierdza jego mocną wiarę oraz stanowi potwierdzenie zakazu ofiar z ludzi ( Kpł 18,21; 20,2-5) , gdyż pierworodni podlegają wykupowi.

Te 2 fragmenty nie są sprzeczne- Bogu nie przyszło na myśl zabicie Izaaka- od samego początku w Jego zamyśle miała to być próba wierności.

Niektórzy Ojcowie Kościoła w ofiarowaniu Izaaka widzieli też figurę Chrystusa dżwigającego na górę drzewo swej męki.

Nie wiem, czy rozumiesz ... Baal wg ludzi domagał się ofiar z ludzi i były one faktycznie składane - mimo, iż były wymysłem ludzkim ...
Bóg nie chciał ofiary z Izaaka- poddał tylko próbie jego ojca.


Pn kwi 17, 2006 15:42

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
baranek odpowiedziała za mnie - Bóg nie chciał ofiary z Izaaka i na myśl mu nawet to nie przyszło. Gdyby chciał, to by nie powstrzymał Abrahama w decydującej chwili


Pn kwi 17, 2006 16:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 27, 2006 9:51
Posty: 119
Post 
Słabo do mnie przemawiają takie słowa iż Bóg wszechmogący musi wystawiać kogoś na próbę, więc może z innej beczki:

Iz 7,14
Dlatego Pan sam da wam znak Oto Panna6 pocznie i porodzi Syna, i nazwie Go imieniem Emmanuel.

Iz 8,3
Zbliżyłem się też do prorokini. Ona poczęła i porodziła syna.

Mt 1:22-25
A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy: Bóg z nami. Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie, lecz nie zbliżał się do Niej, aż porodziła Syna, któremu nadał imię Jezus.

Czy wypełniło się to co objawił nam prorok w ST? Jeżeli tak, to był omylnym prorokiem? Który wiedział iż Syn pocznie się z plemnika, a tak się nie stało?


Pn kwi 17, 2006 16:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Izajasz przepowiedział, że Panna pocznie i porodzi Syna - i tak się stało. Nie wiem gdzie tu widzisz omylność proroka?


Pn kwi 17, 2006 16:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 27, 2006 9:51
Posty: 119
Post 
Prorok dobrze wiedzial, ze nalezy sie najpierw zblizyc:
"Zbliżyłem się też do prorokini. Ona poczęła i porodziła syna. "Iz
A stalo sie bez tego:
"lecz nie zbliżał się do Niej, aż porodziła Syna, któremu nadał imię Jezus."Mt


Pn kwi 17, 2006 16:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 27, 2006 9:51
Posty: 119
Post 
Kamyk, i w ktorym miejscu prorok napisal, ze Emmanuel = Jezus?


Pn kwi 17, 2006 16:43
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 18, 2006 9:57
Posty: 1061
Post 
Lepton wyobraź sobie punkt. W jedną stronę od tego punktu do nieskończoności, rozciąga się "wola Boga" i "Bóg tak chciał", "niezbadane sa wyroki boskie". W drugą stronę "cud", "wolna wola", "wplyw Szatana". Innych możliwości nie ma.

Poniechaj, ta dyskusja nie ma sensu :).


Pn kwi 17, 2006 16:43
Zobacz profil
Post 
Lepton ... mam prośbę- zanim zadasz kolejne pytanie tego typu poczytaj objaśnienia w Biblii ...

Iz 8,3 mówi o tym, że prorok ( czyli sam Izajasz) współżył ze swoją żoną ( jako żona proroka była określana prorokinią) i z tego narodził się syn ... syn Izajasza - tu nie ma mowy o Zbawicielu. Izajasz pisze tutaj o sobie, swojej żonie i ich dziecku ... / do zrozumienia tego nie trzeba nawet przypisów ... starczy nie wyrywać zdań z kontekstu .../ - i to nie jest zapowiedź Mesjańska

Emmanuel = Bóg z nami ( na ten tekst ( Iz 7,14) powołuje się Mt w 1,22-23)


Pn kwi 17, 2006 16:55

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Nie napisał że Emmanuel=Jezus. Ale chyba zgodzisz się, że Jezus był "Bogiem z nami", czyli Emmanuel :)


Pn kwi 17, 2006 17:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 27, 2006 9:51
Posty: 119
Post 
Iz 7:7-19
Tak mówi Pan Bóg: Nic z tego - nie stanie się tak! Bo stolicą Aramu jest Damaszek, a głową Damaszku Resin; i stolicą Efraima jest Samaria, a głową Samarii syn Remaliasza; ale jeszcze sześćdziesiąt pięć lat, a Efraim zdruzgotany przestanie być narodem. Jeżeli nie uwierzycie, nie ostoicie się. I znowu Pan przemówił do Achaza tymi słowami: Proś dla siebie o znak od Pana, Boga twego, czy to głęboko w Szeolu, czy to wysoko w górze! Lecz Achaz odpowiedział: Nie będę prosił i nie będę wystawiał Pana na próbę. Wtedy rzekł [Izajasz]: Słuchajcie więc, domu Dawidowy: Czyż mało wam naprzykrzać się ludziom, iż naprzykrzacie się także
mojemu Bogu? Dlatego Pan sam da wam znak: Oto Panna pocznie i porodzi Syna, i nazwie Go imieniem Emmanuel. Śmietanę i miód spożywać będzie, aż się nauczy odrzucać zło, a wybierać dobro. Bo zanim Chłopiec będzie umiał odrzucać zło, a wybierać dobro, zostanie
opuszczona kraina, której dwóch królów ty się uląkłeś.

Czy to są słowa mówiące o Jezusie narodzonym z dziewicy Maryii?


Pn kwi 17, 2006 17:55
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Hmm chyba muszę sie z tym przespać i przeanalizować :)


Pn kwi 17, 2006 18:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Polecam przeczytać komentarz do wersetu Iz 7,14 :)
Dosłownie można to proroctwo odnieść do syna Achaza, Ezechiasza, ale typicznie odnosimy to do Chrystusa


Pn kwi 17, 2006 18:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 27, 2006 9:51
Posty: 119
Post 
Do syna Achaza? To Izajasz splodzil Achazowi syna?

ps. Korzystam z internetowej Biblii on-line, ktora niestety nie ma komentarzy/objasnien.


Pn kwi 17, 2006 18:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL