Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 8:30



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Czy Jezus jest Bogiem??? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So kwi 23, 2005 18:38
Posty: 534
Post Re: Czy Jezus jest Bogiem???
malpen5 napisał(a):
Jestem chrzescijaninem i mieszkam w bloku ze ŚJ,rozmawiam z nimi na temat wiary.Oni nie uznaja,ze Jezus jest Bogiem.Uparcie twierdza ze jest tylko synem Bozym a Bogiem juz nie jest a jak wiemy sa Trzy Osoby Boskie.Moze mi to ktos wytlumaczyc???


Jesli piszesz "wiemy że sa trzy osoby boskie" czyli Ty wiesz ze Jezus jest Bogiem to chyba masz na to jakies dowody .
czy raczej tylko tak sobie myslisz bo ktos ci powiedzial i ty nie sprawdzajac tego uwierzyłes na słowo .
jesli tak jest to na jekiej podstawie piszeszo tym jako o pewniku?

_________________
(32) I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli.Jan 8:32


Pt wrz 15, 2006 17:48
Zobacz profil
Post 
Tomasz w odpowiedzi rzekl do Niego: Pan moj i Bóg mój!Powiedział mu Jezus:Uwierzyłeś dlatego, że Mnie ujrzałeś?Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli...J 20,28-29

Cytuj:
czyli Ty wiesz ze Jezus jest Bogiem to chyba masz na to jakies dowody .


On w to wierzy...właśnie dlatego nazywa się to wiara, a nie nauka ...

A ty masz jakieś dowody na istnienie Boga, czy wierzysz, bo ktoś ci powiedział ?

Cytuj:
jesli tak jest to na jakiej podstawie piszesz o tym jako o pewniku?


A ty na jakiej podstawie zaprzeczasz?


Cz paź 26, 2006 11:32

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 12:04
Posty: 32
Post 
Jezus nie jest Bogiem.Oto dowody z Nowego Testamentu:
1. "A Jezus powiedział mu: Dlaczego nazywasz mnie dobrym? Nikt nie jest dobry,tylko jeden Bóg".(Mk,10,18).
2. "O dniu zaś owym albo o godzinie nikt nie wie: ani aniołowie w niebie,ani Syn,tylko Ojciec".(Mk 13,32).
Do drugiego cytatu: gdyby Jezus był Bogiem musiałby wiedzieć o dniu i godzinie tego przyszłego wydarzenia.Tak naprawdę Jezusa za Boga uznał dopiero sobór nicejski w 325 roku.A nigdzie nie ma przesłanek,które by na to pozwalały.


Cz paź 26, 2006 14:36
Zobacz profil
Post 
Dla Ciebie nie jest, a dla mnie jest...

Nie wiem czy jest sens przerzucac się cytatmi z Biblii...

Tak naprawdę mozna na jej podstawie udownodnić wszystko...
Cytuj:
Ja jestem krzewem winnym, wy -- latoroślami" (J 15,5).


No, czyli Jezus to tak naprawdę krzew winny...

Słyszalam, że ktoś na podstawie tego cytatu udowadnia ,że Jezus nauczał o reinkarnacji...


Cz paź 26, 2006 17:58

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 12:04
Posty: 32
Post 
Teresse napisał(a):
Dla Ciebie nie jest, a dla mnie jest...

Nie wiem czy jest sens przerzucac się cytatmi z Biblii...



Ależ przecież ja wyraziłem tylko moje zdanie.Nie zmuszam nikogo,żeby myślał tak jak ja.
A cytaty były mi potrzebne,żeby pokazać na jakiej podstawie sądzę,że Jezus nie jest Bogiem.I tyle.Żadne przerzucanie się.
Ty możesz sobie mysleć o tych cytatach co chcesz,ja nie zabraniam.
Pozdrawiam!


Cz paź 26, 2006 18:22
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 23, 2005 18:38
Posty: 534
Post 
Teresse napisał(a):
Tomasz w odpowiedzi rzekl do Niego: Pan moj i Bóg mój!Powiedział mu Jezus:Uwierzyłeś dlatego, że Mnie ujrzałeś?Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli...J 20,28-29

czyli Ty wiesz ze Jezus jest Bogiem to chyba masz na to jakies dowody .


On w to wierzy...właśnie dlatego nazywa się to wiara, a nie nauka ...

moze nie znasz definicji wiary?
wiara według Biblii to pewnosc


Cytuj:
A ty masz jakieś dowody na istnienie Boga, czy wierzysz, bo ktoś ci powiedział ?


jesli tak jest to na jakiej podstawie piszesz o tym jako o pewniku?

A ty na jakiej podstawie zaprzeczasz?


na podstawie Biblii
I na podstawie tego co Mówił sam Jezus

_________________
(32) I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli.Jan 8:32


Cz paź 26, 2006 22:05
Zobacz profil
Post 
rafaellus - a nie doczytałeś, że Jezus także powiedział:
- "Ja i Ojciec jedno jesteśmy" (J 10,22-30)
Do Ciebie zatem jest skierowane pytanie Chrystusa - "Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie?" (J 14,10).


Pt paź 27, 2006 9:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2005 18:30
Posty: 268
Lokalizacja: Gdańsk
Post 
Problem nie jest prosty, a przerzucanie się wyrwanymi z kontekstu cytatami do celu nie prowadzi. A w tym przypadku czynią tak zarówno trynitarianie jak i unitarianie. W Pismie jest wiele cytatów na poparcie zarówno jednej, jak i drugiej tezy. ŚJ nic nowego tu nie wymyślili. Pierwszy zapewne był Ariusz ze swoim monofizytyzmem. Jego doktryna została potępiona przez Sobór w Nicei w 325 roku, ale zawsze na przestrzeni wieków była przez różne grupy kontynuowana.
Na przykład w Polsce w XVII wieku, żyli Bracia Polscy, których wierzenia w szczegółach tylko różniły się od nauk dzisiejszych ŚJ.
Żadne argumenty tu nc nie działają bo na każdy cytat ,Można znaleźć kontrcytat. To czy będę trynitarianinem, czy unitarianinem, to tylko kwestia wiary, a nie argumentów.

_________________
Obrazek
Błogosławiony jesteś Panie, Boże ojców naszych,*
pełen chwały i wywyższony na wieki.
Dn 3,52


Pt paź 27, 2006 13:29
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz paź 19, 2006 13:01
Posty: 35
Post Re: Czy Pan Jezus jest Bogiem???
Cześć Malpen5
Zanim cokolwiek napiszę innego, powiem: NIE JESTEM ŚWIADKIEM, KTÓRY CHODZI OD DOMU DO DOMU GŁOSZĄC FAŁSZYWĄ NAUKĘ O BOGU OJCU I BOGU, PANU JEZUSIE CHRYSTUSIE...

Jest taki werset, który często pojawia się w moim umyśle... Dla Świadków, których dalszej części nazwy nie mam zamiaru wymieniać, zdanie to nic, absolutnie nic nie znaczy. Pan Mój I Bóg Rzekł:
„Wszystko zostało Mi Przekazane Przez Mego Ojca i nikt nie zna W Pełni Syna, Tylko Ojciec, ani nikt nie zna W Pełni Ojca , Tylko Syn oraz każdy, komu Syn Chce Go Objawić”
( zobacz: Ewangelia wg Mateusza 11 : 27 Przekład Świadków... zwany
Przekładem Nowego Świata - P.N.Ś)

Gdy czytam, że Pan Jezus Chrystus Otrzymał Wszystko Od Swojego Ojca, to nie wyznaczam
Mu żadnych ram, które Mojemu Bogu „ograniczają wolność”.
Wierzę Mu i ufam. To On Ma Rację, a nie ja. Modlitwa do Niego, jest podstawą mojego życia. W ten właśnie sposób rozumowali święci Prorocy, Apostołowie i uczniowie Zbawiciela. Prorocy i Apostołowie natchnieni Duchem Bożym, wiedzieli dobrze, że Pan Jezus Jest Postanowionym Przez Boga Ojca Pomazańcem, Który wstawia się za Swoimi synami i córkami. Wiedzieli, że Należy Mu się Cześć, Chwała i Szacunek. Niektórzy wprost nazywali Go Bogiem. Zwracali się do Niego w modlitwie szukając pomocy, pociechy i ukojenia. Wiele wieków później powstaje organizacja, która jest spełnieniem proroczych zapowiedzi, mówiących o tym, że To Szlachetne Imię zostanie poniżone.
Apostoł Paweł mówił do starszych rozstając się z nimi:
„Zważcie na samych siebie i na całą trzodę, pośród której Duch Święty ustanowił was nadzorcami, abyście paśli zbór Boga, nabyty przez Niego Krwią Jego Własnego Syna.
Ja wiem, że po moim odejściu wejdą pomiędzy was ciemięskie wilki i nie będą się czule obchodzić z trzodą , a spośród was samych powstaną ludzie mówiący rzeczy przewrotne, aby pociągnąć za sobą uczniów.”
Przeczytaj : Dzieje Apostolskie 20:28-30 (P.N.Ś)

Pan Jezus Jest Bogiem, czy się to Świadkom...podoba, czy też nie!

Prorok Izajasz wie, że Pan Jezus może doradzić... Nazywa Go więc: Cudownym Doradcą
(zobacz: Izajasz 9:5,6)
Prorok Izajasz wie, że Pan Jezus Ma Władzę Boską...Nazywa Go więc: Potężnym Bogiem
(zobacz: Izajasz 9:5,6)
Apostoł Tomasz zdaje sobie sprawę z Boskości Pana Jezusa...
„Odpowiadając, Tomasz rzekł do Niego: MÓJ PAN I MÓJ BÓG.”
(Ewangelia wg Jana 20:24-28)
Apostoł Paweł wie, że w codziennym życiu bracia i siostry wzywają na pomoc Imię Pana
Jezusa Chrystusa...
„...wraz ze wszystkimi, którzy wszędzie WZYWAJĄ IMIENIA NASZEGO
PANA, JEZUSA CHRYSTUSA, PANA ICH I NASZEGO.”
(1 List Ap. Pawła do Koryntian 1:2)

Pan Mój i Bóg Jezus Chrystus, przemawia do ludzi różnymi sposobami i kieruje ich ku Sobie różnymi drogami. Chce tylko, byśmy byli posłuszni Jego Nauce. Gdy Bóg Ojciec, w Swojej Wielkiej Dobroci, Posłał Swego Umiłowanego Syna na świat, Wiedział, że Tylko Jego Syn Może Być Dokładnym Odbiciem Jego Istoty, Tylko Jego Syn Może Złożyć Najdoskonalszą Ofiarę z Boskiego Ciała. Jednak marny i lichy listek na wietrze, zwany człowiekiem, mówi MU:
„Nie będę Cię słuchał, nie uznam Twej Boskiej Władzy, nie będę się do Ciebie modlił...”
Ten marny listek zamiast głosić Ewangelię, zamiast spełniać Wolę Swojego Stworzyciela, zamiast paść Przed Stworzycielem na kolana...chodzi od domu do domu głosząc nauki, które nie mają wiele wspólnego z Miłością do Zbawiciela...Ten marny listek ma czelność brać swoją nazwę od Boskiego Imienia IHWH, lecz nie jest Mu posłuszny...
Świadkowie...poniżają Majestat Pana Jezusa...Nie kochają Zbawiciela...Odbierają Mu Chwałę i Cześć, Które Otrzymał od Boga Ojca! Czy Pan Jezus jest Bogiem? O tak! I to Bogiem przez duże B...
Kajdany krępują nas. Nie pozwalają byśmy czuli się wolni. Gdy nie ma ich kto otworzyć, czy rozerwać, ograniczają nasze ruchy do tego stopnia, że gdziekolwiek nas ktoś poprowadzi to pójdziemy za nim, gdziekolwiek nas popchnie, przesunie...
Kajdany sprawiają, że stajemy się marionetką, kukiełką w rękach tego, który nam je założył.
Kajdany sprawiają, że nie mamy głosu, nie wolno nam zająć stanowiska, nie wolno nam zaprzeczyć, czy potwierdzić. Gdy chodzi o religię, wyznanie, poglądy, to często nawet nie wiemy, że je nosimy. Bywa też, że zakładamy je sobie sami. Na niedzielę złote, a w inny dzień okowy żelazne. Tak dla wygody, żeby się nie wychylać i spokojnie przeżyć resztę dnia, miesiąca, czy wręcz całego życia. Chcemy być niewolnikami drugiego człowieka, grupy ludzi, w końcu, całej organizacji i postanowiliśmy oddać nasze życie pod opiekę... bliźniego.
Gdy u schyłku naszych dni na chwilę się ockniemy, otumanieni wywarem z kłamstwa i obłudy, okaże się, że przyćmiony ze starości wzrok nadal nie dostrzega Tego, Kogo przez całe Twoje życie miałeś „pod ręką”, lecz postanowiłeś Go odrzucić: Pana Jezusa, Który Cię Powołał do istnienia, Który wiele razy Dawał Ci Znaki, czy Tajemnicze Sygnały, lecz Ty byłeś za bardzo zajęty wiarą w... drugiego człowieka. To On, przez całe Twoje życie, Mógł podać Ci Klucze Do Wolności, Rozerwać na strzępy metal, który Ci ograniczał swobodę, ale nie chciałeś z Nim rozmawiać...I jeszcze jedno Małpen5...Jeżeli jesteś katolikiem, powyższe wersety dotyczą również Ciebie...Jeżeli jesteś katolikiem, to powinieneś zrozumieć, że Bóg Ojciec, Dał Potężną Władzę Synowi Swemu...I TYLKO SYN, nie Maria, nie ustanowieni przez kościół katolicki święci...TYLKO SYN JEST WSZYSTKIM ...jeżeli w ogóle zdajesz sobie sprawę z istoty zdania: PAN JEZUS JEST WSZYSTKIM...
A Świadkowie...No cóż...Świadkowie nie kochają ani Boga Ojca, ani Boga Syna...I wiesz co Malpen5, ONI PRZEZ CAŁE SWOJE ŻYCIE BEZPOŚREDNIO DO PANA JEZUSA SIĘ NIE ODZYWAJĄ...NIE ROZMAWIAJĄ ZE SWOIM ZBAWICIELEM, NIE MODLĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO DO NIEGO...JAKŻE WIĘC MOGĄ ZROZUMIEĆ, ŻE JEST BOGIEM I TO BOGIEM WSZECHMOGĄCYM?!
Zobacz:Ewangelia wg Jana 1:1,10,11 Psalm 110:1 wg Jana 8:56-58 1 List Piotra 1:10,11
List do Hebrajczyków 1:2,3,8,9,10... List Pawła do Kolosan 1:15-20 1 List Pawła do Koryntian 10:1-4...

Pozdrawiam





_________________
bla


N lis 12, 2006 22:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 19, 2006 23:14
Posty: 202
Post 
rafaellus napisał(a):
Jezus nie jest Bogiem.Oto dowody z Nowego Testamentu:
1. "A Jezus powiedział mu: Dlaczego nazywasz mnie dobrym? Nikt nie jest dobry,tylko jeden Bóg".(Mk,10,18).
2. "O dniu zaś owym albo o godzinie nikt nie wie: ani aniołowie w niebie,ani Syn,tylko Ojciec".(Mk 13,32).
Do drugiego cytatu: gdyby Jezus był Bogiem musiałby wiedzieć o dniu i godzinie tego przyszłego wydarzenia.Tak naprawdę Jezusa za Boga uznał dopiero sobór nicejski w 325 roku.A nigdzie nie ma przesłanek,które by na to pozwalały.


Nalezy pamietac o jednej BARDZO waznej rzeczy, ze Jezus stajac sie czlowiekiem na ziemi zrezygnowal z tego co jest pelnia bostwa " dla nas stal sie ubogim aby nas ubóstwem swoim ubogacic". Tu na ziemi Jezus stal sie posluszny woli Ojca, stal sie podobny do nas we wszystkim oprocz grzechu. Czyz Bog ( w pelni swej wszechmocy ) moglby byc kuszony przez Szatana?? Czy Bog modli sie do kogos ( jak to czynil Jezus )? Jezus zstepujac ba ziemie zrezygnowal z chwaly jaka przyslugiwala Mu jako rownemu w potedze i swietosci Ojcu, i wszystko tu na ziemi czynil w posluszenstwie jako Sluga. Dlatego Jezus mowi jako Bog Wcielony ( czyli czlowiek ) "... Ojciec wiekszy jest ode Mnie ". Ale to tylko tu na ziemi i dla nas, chwala Jezusa zostala przyslonieta. Jezus tuz przed meka kiedy byl jeszcze z uczniami mowi " A teraz Ty Ojcze otocz Mnie u siebie ta chwala, ktora mialem u Ciebie wpierw , zanim swiat powstal."(J 17,5).


Pt lis 24, 2006 13:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Cytuj:
Ariusz ze swoim monofizytyzmem

Bez jaj, gdzie Ariuszowi do monofizytyzmu...

Cytuj:
Jezus stajac sie czlowiekiem na ziemi zrezygnowal z tego co jest pelnia bostwa

Też sie z tym nie zgadzam. Jezus był w pełni Bogiem i w pełni człowiekiem (sobór w Chalcedonie). Jego bóstwo nie uległo zmiejszeniu


Pt lis 24, 2006 19:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Kamyk napisał(a):
Cytuj:
Ariusz ze swoim monofizytyzmem

Bez jaj, gdzie Ariuszowi do monofizytyzmu...

Przepraszam, źle przeczytałem poprzedni post. Myslałem że chodzi o modalizm. Wycofuje wypowiedź i jeszcze raz przepraszam :)


Pt lis 24, 2006 19:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 19, 2006 23:14
Posty: 202
Post 
Cytuj:
Też sie z tym nie zgadzam. Jezus był w pełni Bogiem i w pełni człowiekiem (sobór w Chalcedonie). Jego bóstwo nie uległo zmiejszeniu

Byl Bogiem i jest Bogiem ale zrezygnowal z przywilejow Boga bo inaczej Jego misja bylaby niemozliwa. Niewlasciwie zinterpretowales moja wypowiedz.


Pt lis 24, 2006 19:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
trade napisał(a):
Cytuj:
Też sie z tym nie zgadzam. Jezus był w pełni Bogiem i w pełni człowiekiem (sobór w Chalcedonie). Jego bóstwo nie uległo zmiejszeniu

Byl Bogiem i jest Bogiem ale zrezygnowal z przywilejow Boga bo inaczej Jego misja bylaby niemozliwa. Niewlasciwie zinterpretowales moja wypowiedz.

A to ok, chyba ze tak :)


Pt lis 24, 2006 22:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 19, 2006 13:01
Posty: 35
Post 
Dzień Dobry!

Mam taką sprawę, jest to może trochę nie na temat ale... Otóż kiedy wychodzimy z domu , aby pójść do miasta albo do szkoły bądź gdzieś indziej , na pewno spotykamy na swojej drodze sąsiada, sąsiadkę, aby za dużo nie wymieniać, osoby które są dla nas znajomymi. A że grzeczność zwykła ŚWIATOWA nakazuje na pewno mówimy napotkanej osobie : Dzień Dobry PANU, Witam PANA, Do widzenia PANU.

Czytam od niedawna dużo postów zamieszczonych na forum...Bardzo, naprawdę bardzo znikoma ilość jest forumowiczów którzy mówią, że wychwalają swego Zbawiciela. Nie używają jednak pewnego wyrazu. Otóż kochani, chciałem Wam powiedzieć że nie użycie tego wyrazu , Który jest bardzo ważny , bardzo Wywyższający Mojego Boga i Zbawiciela Jezusa Chrystusa, jest oszukiwaniem siebie samego i na siłę zaliczaniem się do Zgromadzenia Chrystusowego. Nie piszę tego aby kogokolwiek obrazić , (NA TYM WŁAŚNIE POLEGA ROŚNIĘCIE W WIERZE) ale po to, żeby każdy to na sobie odczuł, sprawdził czy jest to zgodne z Duchem Ewangelii. Wyraz o którym mówię to wyraz:
P A N . Jeśli potrafimy napotkanemu sąsiadowi powiedzieć Dzień Dobry Panu ,Witam Pana i mówimy to ze zwykłej ziemskiej Grzeczności to pytam się, gdzie są sprawy Duchowe, przecież są One bez porównania ważniejsze od spraw ziemskich. Dla mnie Mój Bóg Pan Jezus Jest Panem, i biada mi by było gdybym miał Go Przedstawić bez tego wyrazu . Nie wyobrażam sobie żyć w JEGO czasach i będąc Jego (mówię o sobie ) naśladowcą , który przechodzi obok Niego lub do Niego , i powiedzieć MU , na Ty , a nie Na PAN.


9. Dlatego też Bóg Go nad wszystko Wywyższył i Darował Mu Imię ponad Wszelkie Imię,
(BT) List Apostoła Pawła do Filipensów 2:9

Zastanówcie się nad tym co napisałem , chciałbym drodzy FORUMOWICZE abyście to zrozumieli !


3. Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym.
(BW) 1 List Apostoła Pawła do Koryntian 12:3


11. I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus Jest PANEM - ku Chwale Boga Ojca.
(BT) Flp 2:11

Nie chciałbym tzw. Gonitwy wersetowej, bo nie o to chodzi, chodzi tylko o to czy się ze mną zgadzacie czy nie. Bo jeśli dla niektórych ten werset i słowa które napisałem dotrą, to niech zaczną z godnością i szacunkiem NALEŻNYM PANU JEZUSOWI, pisać posty zaczynając od tego WYWYŻSZENIA, NAZYWAJĄC PANA JEZUSA CHRYSTUSA - PANEM.


POZDRAWIAM bla
zwykła

_________________
bla


Pt gru 01, 2006 15:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL