Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:32



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Czy Jezus jest Bogiem??? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt kwi 28, 2006 15:43
Posty: 2
Post Czy Jezus jest Bogiem???
Jestem chrzescijaninem i mieszkam w bloku ze ŚJ,rozmawiam z nimi na temat wiary.Oni nie uznaja,ze Jezus jest Bogiem.Uparcie twierdza ze jest tylko synem Bozym a Bogiem juz nie jest a jak wiemy sa Trzy Osoby Boskie.Moze mi to ktos wytlumaczyc???podac jakies cytaty z Biblii ze Jezus tez jest Bogiem.Podalem im przyklad z Biblii z bodajze listu do hebrajczykow 1 rozdzial ale wersetu nie pamietam jak to SW.Pawel cytuje psalm (cytat z pamieci wiec moze byc niedokladny)"ale do swego syna rzekl Oto namascil Ciebie o Boze,Bog twoj...."Prosze o wyjasnienie i dowody nato ze Jezus jest Bogiem.Z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkich.Michal


Pt kwi 28, 2006 18:23
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Tutaj masz cały "wykład" na temat boskości Jezusa :) poprowadzony akurat pod kątem polemiki z ŚJ :)
http://watchtower.org.pl/w_obronie_wiary-02.php


Pt kwi 28, 2006 18:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 28, 2006 15:43
Posty: 2
Post 
Dzieki serdeczne:)


Pt kwi 28, 2006 19:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 07, 2005 12:00
Posty: 828
Post 
Kamyk napisał(a):
Tutaj masz cały "wykład" na temat boskości Jezusa :) poprowadzony akurat pod kątem polemiki z ŚJ :)http://watchtower.org.pl/w_obronie_wiary-02.php

Wysoko oceniam artykuło Włodzimierza Bednarskiego. Sa rzeczowe i biblijne. Lubię go zalecać innym, co wprawia w złość śJ.
Jedynie co przeszkadza, to zbyt ścieśniony tekst.


Pt kwi 28, 2006 19:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Nieco lepsza czcionka [dla mnie przynajmniej] jest tu:
http://www.trinitarians.info/loadg.php?dzialID=6

A malpenowi generalnie polecam Trynitarian: http://www.trinitarians.info/
A w kontekście ŚJ szczególnie http://www.trinitarians.info/loadg.php?dzialID=12

Ewentualnie również forum: http://www.trinitarians.info/forum/

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Wt maja 02, 2006 1:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 08, 2006 12:17
Posty: 512
Post 
problem polega pewnie na tym ze biblia daje wiele mozliwosci interpretacji.

zwykle interpretacja wlasciwa jest ta, ktora stoi na czele wiekszego grona lub tego kto potrafi sie przebic.

osobiscie mam rowniez problem z interpretacja.

zawsze kosciol mowi co trzeba wziasc doslownie co i jak nalezy interpretowac. jest wiele takich punkotow w ewagelii.

ja proponowal bym ci bardzo proste wyjscie, jesli sam dla siebie zaakceptowales istnienie kosciola jako dzielo boga, jesli zaakceptowales to ze jezus cierpial poto aby udowodnic/dac przyklad swiatu nieskonczonej milosci to powinienes uznac sam dal siebie ze jest bogiem.


Pn maja 08, 2006 16:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 11, 2006 19:25
Posty: 384
Post 
A ja myśle,ze Jezus moze być bogiem dla kogoś .To zależy co rozumie sie przez określenie bóg. A jakas definicja czy filozofowanie naukowca,znawcy tematu to tylko i wyłącznie jego przemyślenia.I kazdy moze miec takie swoje przemyslenia z których moze utworzyć własna definicję.Bo która definicja jest prawdziwa ,jesli boga nikt nie widział i nie ma takiej mozliwosci.Bogiem moze byc dla kogos przedmiot np.drzewo bo jesli daje mu spokoj,i wierzy w jego moc ,potęgę i siła wiary w boskośc drzewa jest tak wielka,ze dziala na podświadomośc .


Pt maja 12, 2006 8:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 07, 2005 12:00
Posty: 828
Post 
ate napisał(a):
A ja myśle,ze Jezus moze być bogiem dla kogoś .To zależy co rozumie sie przez określenie bóg. A jakas definicja czy filozofowanie naukowca,znawcy tematu to tylko i wyłącznie jego przemyślenia.I kazdy moze miec takie swoje przemyslenia z których moze utworzyć własna definicję.Bo która definicja jest prawdziwa ,jesli boga nikt nie widział i nie ma takiej mozliwosci.Bogiem moze byc dla kogos przedmiot np.drzewo bo jesli daje mu spokoj,i wierzy w jego moc ,potęgę i siła wiary w boskośc drzewa jest tak wielka,ze dziala na podświadomośc .
Niepotrzebe filozofowanie.
Ewangelia podaje jednoznacznie: " Bogiem było Słowo". "Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca". "Pan Mój i Bóg mój". Itd.
Więc późiejszi ojcowie apostolscy i ojcowie Kościoła nie mieli wątpliwości, kim jest Jezus.
To tylko jehowianie wprowadzają jakies dodatkowe pojęcie Boga (przez małe b), czynią Chrystusa tylko "domniemanym" Bogiem albo takim półbogiem. Dlatego ośmielam się jehowitów nazywać polisteistami.


Pn maja 15, 2006 8:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 11, 2006 19:25
Posty: 384
Post 
Czy to wazne kim jest Jezus dla kogoś?Bogiem czy zwyczajnym chlopakiem z pozytywnym nastawieniem do życia i kochającym wszystkich,wierzacym w swoje zamierzenia i marzenia...Ważne by miec jakąs teorie,wiare ,czy przekonanie i byc szczesliwym bo nie jesteśmy tu za karę...


Pn maja 15, 2006 18:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 08, 2006 19:11
Posty: 28
Post 
„Ja i Ojciec jedno jesteśmy” [J 10,30]

Jak można mieć wątpliwości, co do Boskiej natury Chrystusa? Jest przecież współistotny Ojcu! On sam mówi prosi: „aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno” [J 17,21]. Mówi również: „Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie” [J 14,9]

No i został najważniejszy i niepodważalny aspekt!
Ate, czy znasz jakiegoś "chłopaka z pozytywnym nastawieniem do życia i kochającego wszystkich, wierzącego w swoje zamierzenia i marzenia", który by zmartwychwstał??? Czy zwykły, marny kręgowiec zdołałby pokonać śmierć, stawić opór szatanowi i ponieść taki ciężar zła całego świata?

A tak w ogóle, Ate, to czemu nie podokuczasz komuś na forum... przypuśćmy muzułmanów? Czemu tak nie napiszesz: "Czy to wazne kim jest Allach dla kogoś?"
O_o Ale by była jatka...

_________________
"Powierzając się Chrystusowi nie tracimy nic, a zyskujemy wszystko..."


So cze 10, 2006 21:38
Zobacz profil ICQ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 11, 2006 19:25
Posty: 384
Post 
Alez ja jestem daleka od dokuczania komukolwiek.Wypowiadam swoje opinie,zadaję pytania,nigdy nikogo nie skrytykowałam tu na forum.To nie w moim stylu.


So cze 10, 2006 22:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
To chyba dość jasno mówi:

Cytuj:
Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. (Rz 10, 9)

Skoro wyznaje się Jezusa jako Pana, to zbawia On jako kto, jeśli nie Bóg :?:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


So cze 10, 2006 22:35
Zobacz profil WWW
Post 
W podanym przez Ciebie, ToMu, cytacie, kluczowym jest słowo Pan (gr. Kyrios). W listach Pawłowych słowo to jednoznacznie oznacza Boga, jak również potwierdzenie Bóstwa Jezusa Chrystusa (wystarczy także przeczytać słynny hymn kenotyczny Pawła z Flp 2, 5-11 - szczególnie 11 werset).


N cze 11, 2006 9:09

Dołączył(a): So kwi 23, 2005 18:38
Posty: 534
Post Re: Czy Jezus jest Bogiem???
malpen5 napisał(a):
Jestem chrzescijaninem i mieszkam w bloku ze ŚJ,rozmawiam z nimi na temat wiary.Oni nie uznaja,ze Jezus jest Bogiem.Uparcie twierdza ze jest tylko synem Bozym a Bogiem juz nie jest a jak wiemy sa Trzy Osoby Boskie.Moze mi to ktos wytlumaczyc???podac jakies cytaty z Biblii ze Jezus tez jest Bogiem.Podalem im przyklad z Biblii z bodajze listu do hebrajczykow 1 rozdzial ale wersetu nie pamietam jak to SW.Pawel cytuje psalm (cytat z pamieci wiec moze byc niedokladny)"ale do swego syna rzekl Oto namascil Ciebie o Boze,Bog twoj...."Prosze o wyjasnienie i dowody nato ze Jezus jest Bogiem.Z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkich.Michal


Jezus oczywiscie jest Bogiem w sensie istoty
tak jak aniolowie sa Bogami
ale ani Jezus ani aniołowie nie sa bOgami wszechmocnymi .
oznzca to tylko tyle ze Jezus sam z siebie nie moze nic uczynic jesli nie pozwoli mu Jego Ojciec

_________________
(32) I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli.Jan 8:32


Pt wrz 15, 2006 17:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
Jehowici co ciekawe zastapili wszystkie greckie Kyrios słowem Jehowa ale gdy moa o Jezusie nie ma tego! I gdy są cytaty ze ST w Ewnagelii na pokazanie że mowa o Jezusie Jehowici bez zadnej refleksji wszystko zamieniali na Jehowa! Oni nie mają żadnego oparcje w historii dogmatyki w patrystyce, so sekta załozona przez jakiegos chorego człowieka i tyle.

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


Pt wrz 15, 2006 17:36
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL