Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 10:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 List Św Pawła 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:17
Posty: 60
Post 
Cytuj:
mysłałem że grzch to grzech... grzech sproawdza śmierć
po za tym twoje rozumowanie uwazam za niebezpieczne... nie ma zadnego usprawiedliwienia dla grzechu... Pan oczwisćie inaczej podchodzi - Pan wie, że ktos nie jest zbójca tylko jest głdny ale pomysl

jak sie wyprzesz Wiary w Pana no bo ktos ci bronia groził to nie bedzie grzech ? moim zdaniem tak ... i to strasznie ciezki


Jednak wedlug nauczania Kosciola grzechem (szczegolnie ciezkim) jest tylko swiadome i dobrowolne dzialanie (przekroczenie przykazania Bozego lub koscielnego), nie zas, gdy jest sie do tego przymuszonym jakas przyczyna, chociazby te grozby lub glod. Nie kazdy jest na tyle bohaterski, by oddac swoje zycie, zostawic rodzine itp. Czlowiek wypierajacy sie wiary z przymusu czyni to jedynie slowami, ewentualnie czynami, jednak w sercu pozostaje nadal wierny Bogu, a Bog zna ludzkie serca...

Jednak gdy ktos zuchwale grzeszy w nadziei zbawienia ze wzgledu na milosierdzie Boze, to chyba cos nie tak... Aby popelnic grzech ciezki, tzeba byc swiadomym, ze to co sie robi, jest grzechem smiertelnym. Tak wiec ten, kto popelnia grzechy tego rodzaju, winien miec swiadomosc, ze naraza sie na potepienie. Bog powiedzial czego oczekuje od nas, reguly "gry" sa jasne. Nastepny krok nalezy tylko do czlowieka...

Trzeba sie pilnowac, aby nie stracic daru - zbawienia jakim obdarzyl nas Chrystus. Bog zapewne woli wynagrodzic grzesznika,ktory sie nawrocil i wiecej nie grzeszy niz sprawiedliwego, ktory widzac swe cale piekne zycie decyduje sie popelnic grzech myslac, ze wszystkim dobreymi uczynkami juz wykupil sobie miejsce u boku Chrystusa w niebie.

_________________
Ave, María, grátia plena, Dóminus tecum;
benedícta tu in muliéribus,
et benedíctus fructus ventris tui, Iesus.


Śr paź 11, 2006 20:58
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 09, 2006 19:20
Posty: 298
Post 
Cytuj:
Jednak wedlug nauczania Kosciola grzechem (szczegolnie ciezkim) jest tylko swiadome i dobrowolne dzialanie (przekroczenie przykazania Bozego lub koscielnego),nie zas, gdy jest sie do tego przymuszonym jakas przyczyna, chociazby te grozby lub glod


swiadome i dobrowolne ... hhmmm ... to czyli ze jesli pod przymusem
zabije czł to w ten czas nie bede miał grzechu ?

Cytuj:
. Nie kazdy jest na tyle bohaterski, by oddac swoje zycie, zostawic rodzine itp. Czlowiek wypierajacy sie wiary z przymusu czyni to jedynie slowami, ewentualnie czynami, jednak w sercu pozostaje nadal wierny Bogu, a Bog zna ludzkie serca...


czyli zaparcie pod przymusem to nie grzech ? w Św Ewang czytamy

Cytuj:
Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.

33 Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.



moim zdaniem to jest po prostu Dođwiadcyanie pryey Pana Boga. Pamietasz ?

Cytuj:
Kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci je, ten je zachowa


Cytuj:
Aby popelnic grzech ciezki, tzeba byc swiadomym, ze to co sie robi, jest grzechem smiertelnym. T


hmmm a co z lekkim grzechem ? popeniamz go gdy nie wiemz ze go popeniamy ? :-D


Śr paź 18, 2006 21:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:17
Posty: 60
Post 
hmmm a co z lekkim grzechem ? popeniamz go gdy nie wiemz ze go popeniamy ?
sa dwie mozliwosci albo wlasnie nieswiadomie przekraczamy przykazanie Boze lub koscielne i na przyklad potem zdajemy sobie sprawe ze swoje zachowania albo tez swiadomie grzeszymy jednak materia grzechu jest niewielka (jest chyba roznica miedzy np. kradzieza bulki a 100 zl). W obu powyzszych przypadkach taki grzech nie sprowadza "smierci"

_________________
Ave, María, grátia plena, Dóminus tecum;
benedícta tu in muliéribus,
et benedíctus fructus ventris tui, Iesus.


Cz paź 19, 2006 10:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 09, 2006 19:20
Posty: 298
Post 
" Krzysztof " napisał(a):
hmmm a co z lekkim grzechem ? popeniamz go gdy nie wiemz ze go popeniamy ?
sa dwie mozliwosci albo wlasnie nieswiadomie przekraczamy przykazanie Boze lub koscielne i na przyklad potem zdajemy sobie sprawe ze swoje zachowania albo tez swiadomie grzeszymy jednak materia grzechu jest niewielka (jest chyba roznica miedzy np. kradzieza bulki a 100 zl). W obu powyzszych przypadkach taki grzech nie sprowadza "smierci"


no nie wiem ... czyli jesli ktos nie zdaje sobie sprawy ze popełnia grzech tzn ze nie ma grzechu ?

np muzułmanie - uwazaja ze jesli ktos zdradzi islam - przejdzie do innej religii - to nalezy mu sie kara smierci... oni nie tyle co nie wiedza ze to grzech ( kara smierci) ale wrecz odwrotnie ! uwazaja to za swój Św Obowiązek .

Cytuj:
albo tez swiadomie grzeszymy jednak materia grzechu jest niewielka (jest chyba roznica miedzy np. kradzieza bulki a 100 zl). W obu powyzszych przypadkach taki grzech nie sprowadza "smierci"[/


rozumiem wiem co głosi KRK - i w 100 % z tym sie zgadzam ... ale :-D
ale uwazam ze jest miejsce jeszcze na mała poprawke. jesli dpbowolnie grzeszysz -

Cytuj:
a pózniej sie wyspowiadam ,


Cytuj:
lub coz jestem słaby - czł wogóle jest słaby -



i nastepnie grzeszysz , to wg mnie nie ma w tobie Miłości Boże... bym wogóle wątpił czy jest jeescze Bóg w Twoim sercu - nawet jesli jest to jakiść cien Miłości Bożej.

Człoweik tak nie moze mówic - bo dobrowolnie krzyżuje haniebnie Pana Boga - Stwórce NIeba i Ziemi - Pana wszechświata .

Czy jest w takim człowieku Milość Boża ? czy w takim cżłowieku tkwi Miłość do Boga ?

Wiara i Miłość do Boga cechuje się Bojażnia Bożą - jedynie z Miłośći boję sie obrazic tak Dobrego i Ukochanego - Czułego i Milosiernego Ojca :)


Święta : Joanna Beretta-Molla

Cytuj:
Wolę raczej umrzeć, niż popełnić grzech


Św Faustyna

Cytuj:
+ W medytacji o grzechu dał mi Pan poznać całą złość grzechu i niewdzięczność, jaka się w nim zawiera. Czuję w swej duszy wielką odrazę nawet do najmniejszego grzechu.


widzisz , małe grzechy prowadzą do zabica Życia Bożego w Duszy czł ,
obojetnie - bułka czy 100 zł - grzech to grzech - wiekszymi krokami lub mniejsz\ymi prowadza do smierci Duchowej .

_________________
Jeśli Bóg z nami któż przeciwko nam ?


Cz paź 19, 2006 15:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:17
Posty: 60
Post 
Watpisz czy w sercu grzesznika jest Bog - Bog nasz jest Bogiem wszystkich ludzi
za sprawa grzechu pierworodnego wszyscy rodzimy sie z grzechem i jestesmy wszyscy grzesznikami,
nawet w czlowieku, ktory zgrzeszyl, jest Milosc Boza, tylko i wylacznie dzieki niej czlowiek nawraca sie, bo gdyby nie Bog i nadzieja zycia wiecznego, to jaki bylby sens naszej wiary i nawrocenia??
inna sprawa to Laska Boza, ktora czlowiek traci przez grzech ciezki

Bog bardziej raduje sie z jednego nawroconego niz z wielu sprawiedliwych

przytaczasz wypowiedzi dwoch swietych - jestem pewny ze obie te postaci dosc czesto korzystaly z sakramentu pokuty
Faustyna czuje odraze do najmniejszego grzechu - powinno to byc naturalne dla kazdego czlowieka, jest to normalny warunek dobrej spowiedzi - zal za grzechy i postanowienie poprawy - czlowiek widzi zlo ktore popelnial, czuje wstret do grzechow i postanawia sie poprawic
jednak czlowiek upada, mimo dobrych checi...
lepiej jest dla czlowieka, gdy dostrzega swoje grzechy niz uwaza sie za swietego, bo wielkim grzechem jest pycha

tak, masz racje czlowiek nie powinien popelniac nawet najmniejszego grzechu
jednak, jak juz wspomnialem, juz pierwsi ludzie ulegli szatanowi
wlasnie aby pokonac grzech Jezus umarl i zmartwychwstal
powinienes wziac pod uwage, iz nie nalezy nikogo pozbawiac nadziei zbawienia, najwiekszy grzesznik moze sie nawrocic

_________________
Ave, María, grátia plena, Dóminus tecum;
benedícta tu in muliéribus,
et benedíctus fructus ventris tui, Iesus.


Cz paź 19, 2006 18:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 09, 2006 19:20
Posty: 298
Post 
Cytuj:
Watpisz


nie watpie tylko wiem


Cytuj:
czy w sercu grzesznika jest Bog -


Bóg mieszka jedynie w nas poprzez naszą Wiarą - przyjęcie Św Słowa Bożego... ale wiemy wiara bez uczynków jest martwa ... wiec jedynie jesli uznajesz Św Ewangelie ( Chrystus = Bóg i Zmartwychwstały Zbawiciel ) i zachowujesz przykazania w ten czas prawdziwie wierzysz ... jesli nie
zachowujesz przykazan - coż nie masz Boga w sercu gdyż Pan Jezus może mieszkac jedynie w czystym sercu ... poprzez wiare - żywą ... kazdy grzech zabija i wypedza MIłość Boża w człowieku

Cytuj:
Po tym zaś poznajemy, że Go znamy, eżeli zachowujemy Jego przykazania. 4 Kto mówi: "Znam Go", a nie zachowuje Jego przykazań,
ten jest kłamcą i nie ma w nim prawdy


Cytuj:
Bog nasz jest Bogiem wszystkich ludzi


ale nie wszyscy dobrze poznali naszego Boga :-( módlmy się ...

Cytuj:
za sprawa grzechu pierworodnego wszyscy rodzimy sie z grzechem i jestesmy wszyscy grzesznikami,


i wten czas Bóg w nas nie mieszka

Cytuj:
nawet w czlowieku, ktory zgrzeszyl, jest Milosc Boza,


Cytuj:
Jeśli kto miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca. 16 Wszystko bowiem, co jest na świecie, a więc: pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha tego życia4 nie pochodzi od Ojca, lecz od świata. 17 Świat zaś przemija, a z nim jego pożądliwość; kto zaś wypełnia wolę Bożą, ten trwa na wieki.


Cytuj:
Każdy, kto trwa w Nim, nie grzeszy3, żaden zaś z tych, którzy grzeszą,
nie widział Go ani Go nie poznał


Cytuj:
Każdy, kto nienawidzi swego brata, jest zabójcą, a wiecieże żaden zabójca nie nosi w sobie życia wiecznegoJ


Jeśliby ktoś posiadał majętność tego świata widział, że brat jego cierpi niedostatek, a zamknął przed nim swe serce, jak może trwać w nim miłość Boga? [/quote]

Cytuj:
Jeżeli miłujemy się wzajemnie,
Bóg trwa w nas
Cytuj:
Kto wypełnia Jego przykazania,
trwa w Bogu, a Bóg w nim;
a to, że trwa On w nas,
poznajemy po Duchu, którego nam dał11.


Cytuj:
tylko i wylacznie dzieki niej czlowiek nawraca


człowiek sie nawraca dzieki Bożemu Miłosierziu - OK zgadzam sie , ale ta Miłość BOŻA nie tkwi w sercu człowieka - ona jest na zewnatrz i z zewnatrz działa - np poprzez ludzi dobrej woli

Cytuj:
inna sprawa to Laska Boza, ktora czlowiek traci przez grzech ciezki

Bog bardziej raduje sie z jednego nawroconego niz z wielu sprawiedliwychp

rzytaczasz wypowiedzi dwoch swietych - jestem pewny ze obie te postaci dosc czesto korzystaly z sakramentu pokuty




co innego zgrzeszyc a co innego trwac w grzechu - człowiek spowiada się i nie postanawia poprawy - taka Spowiedz Święta jest nie wazna jesli ktos nie obiecuje silnej woli poprawy



Cytuj:
Faustyna czuje odraze do najmniejszego grzechu - powinno to byc naturalne dla kazdego czlowieka, jest to normalny warunek dobrej spowiedzi - zal za grzechy i postanowienie poprawy - czlowiek widzi zlo ktore popelnial, czuje wstret do grzechow i postanawia sie poprawic
jednak czlowiek upada, mimo dobrych checi...


po pierwsze to Św Faustyna ,

a po drugie -
Cytuj:
czlowiek upada, mimo dobrych checi
, Pan Jezus po to własnie przyszedł aby porzepić ludzi - masz Św Sakramenty - pprzeciez Ś w Sakrament Pokuty pokrezpia - i to jeszcze jak ! Komunia Św i Św Eucharystia , modlitwa ( proscie a otrzymacie) - mało ? Bóg na Św Sądzie - oczywiscie bedzie patrzył na checi - ale przedewszytkim na skutki checi ... pamietsz te przypowiesc

Przypowieść o dwóch synach*

Cytuj:
28 Co myślicie? Pewien człowiek miał dwóch synów. Zwrócił się do pierwszego i rzekł: "Dziecko, idź dzisiaj i pracuj w winnicy!" 29 Ten odpowiedział: "Idę, panie!", lecz nie poszedł. 30 Zwrócił się do drugiego i to samo powiedział. Ten odparł: "Nie chcę". Później jednak opamiętał się i poszedł. 31 Któryż z tych dwóch spełnił wolę ojca?» Mówią Mu: «Ten drugi». Wtedy Jezus rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego. 32 Przyszedł bowiem do was Jan drogą sprawiedliwości*, a wyście mu nie uwierzyli. Celnicy zaś i nierządnice uwierzyli mu. Wy patrzyliście na to, ale nawet później nie opamiętaliście się, żeby mu uwierzyć.


widzisz ? Bóg napewno patrzy na dobre chceci , ale najwazniejsyz jest skutek... zreszta juz ci napisałem ze jak ktos ma dobre checi to Pan da mu nieskończoną ilosc mozliwosci pokrzpienia .

Cytuj:
lepiej jest dla czlowieka, gdy dostrzega swoje grzechy niz uwaza sie za swietego, bo wielkim grzechem jest pycha


jestem tego samego zdanie... trzeba patrzec na siebie krytycznie -


Cytuj:
jednak, jak juz wspomnialem, juz pierwsi ludzie ulegli szatanowi


i nie dotapili usprawiedliwienia - wiesz ja bym ci radził abys obrał inna drogę - Św Adam i Św Ewa tez tak by ci radzili :)


Cytuj:
wlasnie aby pokonac grzech Jezus umarl i zmartwychwstal
powinienes wziac pod uwage, iz nie nalezy nikogo pozbawiac nadziei zbawienia, najwiekszy grzesznik moze sie nawrocic]



:shock: pewnie ... ale widzisz



Cytuj:
Łudzenie samego siebie8

21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"

_________________
Jeśli Bóg z nami któż przeciwko nam ?


Cz paź 19, 2006 21:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:17
Posty: 60
Post 
No wlasnie... rozwodzisz sie nad szczegolami mojego posta a nie mozesz dostrzec tego co mialem na mysli. Chrystus nikogo z gory nie potepia, kazdy ma szanse nawrocic sie. Czlowiek pobozny nie ma prawa wskazywac palcem grzesznika i czuc sie jak "ten lepszy", zawsze wierny Bogu i jego nauczaniu. Sam Jezus zwrocil uwage, ze na kazdym z nas ciazy jakis grzech (nikt nie mial odwagi rzucic jako pierwszy slawnego kamienia)

Dlatego zostawmy sad Bogu - tylko on zna nasze serca, uczynki i wiare.

Cytuj:
Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie (Lk 10, 37-38 )

_________________
Ave, María, grátia plena, Dóminus tecum;
benedícta tu in muliéribus,
et benedíctus fructus ventris tui, Iesus.


Pt paź 20, 2006 20:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 09, 2006 19:20
Posty: 298
Post 
czy ja kogos potepiam :shock:

chciałem ci tylko ukazać że

1) Bóg nie mieszka w sercu grzesznika ( czł trwajacy w grzechu )

2) Miłość Boża wtedy nie mieszka u człowieka

3) co innego jest gdy ktos stara sie ze wszystkich sił aby byc lepszy a co innego mowic - coz czlowiek jest slaby - moze kiedys bedzie lepiej ( brak Św boajzni Bożej )

4) Święci zostali utytulowani " Statusem " Świętych - a nie ktorzi gubią ten ' status ' w swych wypowiedziach :)

5) człowiek jesli naprawde chce - bedzie pokonywał swe słabości - bo Pan dał nam wszystko aby wzrastac w Świętości - a wiec wytłumaczenie - ' coz czł jest słaby ' jest nie na mniejscu

6) Bóg patrzy na dobre checi człowieka, ale najwazniejszy jest OWOC pracy

7) lepiej sie zmienic juz dzisiaj niz trwac bezczynnie w nadziei

8 ) kazdy ( chyba ? ) grzeszy, ale to nie znaczy ze nie mamy dazyc do Świetosci


Cytuj:
. Czlowiek pobozny nie ma prawa wskazywac palcem grzesznika i czuc sie jak "ten lepszy", zawsze wierny Bogu i jego nauczaniu.
Dlatego zostawmy sad Bogu - tylko on zna nasze serca, uczynki i wiare
.

źle mnie zrozumiałes ... z twoich wypowiedzi wyczuwan taki podtekst - ze niby ja święty a ty grzesznik :? nie ... kazdy jest grzeszny ( chyba ? )mowie ci o ludziach korzi postepuja tak wyzej napisałem - trwaja w grzechu, maja nadzieje a nic nie robia, wymiguja sie mowiac - coz czl jest slaby ...

-------------------------------------------------------------------------------------

fajny filmik :)

http://youtube.com/watch?v=lxEX0x1k5rY

_________________
Jeśli Bóg z nami któż przeciwko nam ?


So paź 21, 2006 12:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 09, 2006 19:20
Posty: 298
Post 
Cytuj:
Czlowiek pobozny nie ma prawa wskazywac palcem grzesznika i czuc sie jak "ten lepszy", zawsze wierny Bogu i jego nauczaniu.


chce jescze ci powiedziec - porawianie kogos - jest to pomoc wzgledem blizniego... to nie jest pycha .... ale bardziej Miłość i Dobra Chęć...
czy jak piszesz klasowke i podczas pisania podchodzi do ciebie nauczyciel mowi - OOo , tu chyba powienes zrobic tak i tak , a tu potrzeba tego i tego ... czy nauczyciel unosi sie w ten czs i mowi - O ty nieuuku jestes do niczego a jestem najmądrzejszy ? nie... poprostu swa wiedze,Nauke, Dary dane od Najwyższego wylewa na innych aby i oni stali sie bardziej Doskonali .

Cytuj:
Po dłuższym czasie powrócił pan owych sług i zaczął rozliczać się z nimi.
Wówczas przyszedł ten, który otrzymał pięć talentów. Przyniósł drugie pięć i rzekł: "Panie, przekazałeś mi pięć talentów, oto drugie pięć talentów zyskałem". Rzekł mu pan: "Dobrze, sługo dobry i wierny




Trzeba pomagac sobie nawzajem , w końcu Kościół Św to LUD Boży, swego rodzaju zespół , w którym indywidualne jednostki pomagajac sobie dażą do Jednego Celu - Pana Boga.

Cytuj:
Uczynki miłosierne co do duszy

Grzesznych upominać.
Nieumiejętnych pouczać.
Strapionych pocieszać.
Krzywdy cierpliwie znosić.
Urazy chętnie darować.
Modlić się za żywych i umarłych.


Błogosławienie Miłosierni albowiem oni dostapią Miłosierdzia. Amen

_________________
Jeśli Bóg z nami któż przeciwko nam ?


So paź 21, 2006 13:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 09, 2006 19:20
Posty: 298
Post 
Cytuj:
Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we mnie, On Sam Dokonuje tych Dzieł

Nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie Posłał +

_________________
Jeśli Bóg z nami któż przeciwko nam ?


So sty 13, 2007 13:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL