Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 14:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 List Św Pawła 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N kwi 09, 2006 19:20
Posty: 298
Post 
Cytuj:
" Krzysztof " napisał(a):
Rozumiem o co Ci chodzi sp,


czy aby napewno ?


Cytuj:
ale mam na mysli to, iz Antychryst to jedna "istota", cos od czego pochodza wszyscy falszywi prorocy, skoro wszyscy oni maja dusze Antychrysta.



yyyy... zacznijmy od tego ze antychryst - to przeciwnik Chrystusa Pana. diabeł działą poprrzez złych ludzi - i ci tez staja sie w ten sposob antychrystami - a wiec antychrystem napewno mozna nazwac diabła oraz jego " anioły " - ludzi bezbożnych - jesli to chciałeś powiedzieć to OK zgadzam się .


Cytuj:
Nie rozumiem twojej interpretacji
.

musisz sie skupić :-D


Cytuj:
Z ostatniego postu wywnioskowalem, iz wg ciebie na swiecie pojawia sie Antychrysci oraz dodatkowo syn zatracenia. Moglbys mi wyjasnic na czym ma polegac roznica miedzy nimi??


róznica jest taka jak miedzy hitlerem - synem zatracenia a zwykłym ateistą który nikomo np nie robi krzywdy ale grzeszy brakiem wiary, miłości itp

widzisz rózniaca taka jest ze syn zatracenia jest synem zagłady ludzkiej - jakiegos mocarstwa ateistycznego który ma zawłądnąć swiatem. czy kazdy ateista ma takie plany ? co oczywiscie - tak jak w powyzej mówiłem - nie zmienia ze syn zatracenia i zwykły ateista są antychrystami(l.poj) gdyż kto nie jest z Pnem ten jesst antychrystem( przeciwnikiem)


Cytuj:
W ksiegach starotestamentalnych wystepuje syn zatracenia, ktoremu charakter zbiorowy nadal dopiero Jan apostol (nazwal go tez Antychrystem). Tak wiec moim zdaniem nie mozna poslugiwac sie jedynie nowotestamentalnymi tekstami Jana.


tak jak mówiłem - syn zatracenia = antychryst l poj ( przeciwnik) i mocarstwo ateistyczne , fałszywych bożków = antychryst (przeciwnik) zbiorowy

juz ci podaawałem przykład :

hitler sam z sibie , bez zadnego współdziałani a ludzkiego nic by nie zrobił
hitler był synem zatracenia lecz antychryst jako bestia na usługach w tamtych czasach to trzecia rzesza


Cytuj:
Swiatynie Boga, czy tez stolica to cos swietego, poswieconego Bogu. Z pewnoscia Antychryst (dzialajacy jak nazwa wskazuje przeciwko Chrystusowi) nie pogodzi sie ze swietoscia tego miejsca (takich miejsc), jako symbolu przebywania Boga posrod ludzi. To ze "tam zasiadzie" moze oznaczac iz chce zajac miejsce Boga, zastapic go. Dlatego apostolowie pouczaja, zeby nie sluchac jego nauki. Z pewnoscia Pawlowi nie chodzilo tu o stolice piotrowa, gdyz w tamtym czasie nie istnial taki jeden silny osrodek religijnosci. Nalezy to traktowac jako przenosnie - zasiadzie na stolicy czyli bedzie chcial zniszczyc wszystko co pochodzi od Boga i jest mu poswiecone


dzieki :razz: widze ze Biblioteka jest apełniona :D

PS

a gdybyś był tak uprzejmy , co oznacza wg ciebie zwrot np dajmy na to

to bedzie dzień Gniewu Bożego ? czy to będzie Paruzja Św Sąd ?
czy jest mozliwe ze takie zddanie wyraza poczatek apokaliptycznych plag ?


Pn paź 02, 2006 21:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 09, 2006 19:20
Posty: 298
Post 
Aztec napisał(a):
Nic nie chcę mówić, ale wyraźnie chodzi tutaj o papieży.
Sami nazywają się świętymi. Czyli już za życia deklarują swoją świętość, Twierdzą, że są nieomylni. No i oczywiście nie trzeba przypominać ile dokonało się mordów w czasach inkwizycji i świętych wojen.
Kto inny miałby zasiadać na tak wysokim stanowisku. Nie widzę tutaj na dzień dzisiejszy innego odpowiednika do tych słów...


drogi aztecu , wydaje ci sie tak z tego powodu iz wiele jest podobieństw miedzy mocartstwem złego a Stolicą Św Piotra. Poczytaj Św Apokalipse a zobaczysz iz te mocartstwo jest parodią KRK.

zreszta pierwszy raz słyszę ze ktos deklaruje swoja Świętość ... to że zwracamy sie do Papieza Benedykta XVI Ojcze Św nie znaczy iż uznajemy go za Świętego :o

a stare czasy ... cóż trzeba przyznac sie do bledów .. ale nie wiem czy zauwazyłes - podobnych sytuacji nie ma


Pn paź 02, 2006 21:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:17
Posty: 60
Post 
Niewatpliwie dzien Gniewu Bozego ma zwiazek z apokaliptyczna wizja siedmiu plag. Okreslenie takie wystepuje miedzy innymi w ponizszych fragmentach:
Cytuj:
... i ze swiatyni wyszlo siedmiu aniolow majacych siedem plag, odzianych w czysty lsniacy len, przepasanych na piersiach zlotymi pasami. I jedno z czterech Zwierzat podalo siedmiu aniolom siedem czasz zlotych, pelnych gniewu Boga, zyjacego na wieki wiekow. (Ap 15, 6-7)


Cytuj:
potem poslyszalem donosny glos ze swiatyni, mowiacy do siedmiu aniolow: Idzcie i wylejcie siedem czasz gniewu Boga na ziemie!


Na pewno wiaze sie to z paruzja. We wspomnianych fragmentach apokalipsy (kolejne wersety) mowa jest takze o falszywym proroku szatanie, o Har-Magedonie, a wiec totalnej swiatowej klesce wrogow Boga. Ostatecznie jest mowa o doszczetnej zagladzie ("wielkie miasto rozpadlo sie na trzy czesci"). Poza tym cala apokalipsa dotyczy wizji Dnia Panskiego.

Cytuj:
Oto przez swoją zatwardziałość i serce nieskłonne do nawrócenia skarbisz sobie gniew na dzień gniewu i objawienia się sprawiedliwego sądu Boga, który odda każdemu według uczynków jego... (Rz 2, 5-6)Tak wiec gniew Boga w dniu Gniewu Bozego bedzie dotyczyc tylko grzesznikow. W koncu Bog jest sprawiedliwy :)


W najwiekszy skrocie: Paruzja=Dzien Panski=Dzien Gniewu Bozego

_________________
Ave, María, grátia plena, Dóminus tecum;
benedícta tu in muliéribus,
et benedíctus fructus ventris tui, Iesus.


Wt paź 03, 2006 13:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:17
Posty: 60
Post 
Oczywiscie ten ostatni fragment z ostatniego cytatu to moj tekst :) Pomylka :-X

_________________
Ave, María, grátia plena, Dóminus tecum;
benedícta tu in muliéribus,
et benedíctus fructus ventris tui, Iesus.


Wt paź 03, 2006 13:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 09, 2006 19:20
Posty: 298
Post 
sam sobie aprzeczas :)

napisałes

Niewatpliwie dzien Gniewu Bozego ma zwiazek z apokaliptyczna wizja siedmiu plag.

Na pewno wiaze sie to z paruzja.

:shock: :?


to własnie sie o to pytam :) czy dzień Gniewu Bożego , to początek apokaliptycznych plag ( poczatek wojen, głod ,mor itp) , czy to moze jest to Dzień w którym Pan powie - Dość schodzę na Ziemie i zaczynam sądzić ( Paruzja)

???


Śr paź 04, 2006 13:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:17
Posty: 60
Post 
Moim osobistym skromnym zdaniem Dzien Gniewu Bozego to paruzja, tak jak napisalem. Wtedy bowiem rozprawi sie Bog wedlug swej sprawiedliwosci z wszystkimi ludzmi. Na podstawie wizji apokaliptycznej Jana apostola nie da sie ustalic ile beda trwaly poszczegolne plagi. Jan opisujac swoja wizje posluguje sie tylko okresleniami typu "potem ujrzalem" itp. Jednak wszystkie one maja poprzedzac ostateczny Sad Bozy. W koncu Bog, ktory stworzyl swiat jest wszechmocny i dla niego nie istnieje problem czasoprzestrzeni. Tak wiec Dzien Panski moze trwac wiele godzin...

A tak odnosnie tych wojen, glodu, moru - czy naprawde uwazasz, ze to wszystko dopiero czeka ludzi?? Czy juz w dzisiejszych czasach nie ma wojen, nie umieraja ludzie z glodu lub tez na nieuleczalne choroby itp??

Ponadto tylko Bog zna czas swego powtornego przyjscia na ziemie, tak wiec wszystkie te znaki apokaliptyczne w moim odczuciu bezposrednio poprzedzaja Sad Bozy. Odleglosc czasowa miedzy tymi wszystkimi znakami ( wszystko tak precezyjnie po kolei jak w apokalipsie) a przyjsciem Chrystusa dawalaby mozliwosc przygotowania sie na spotkanie z Bogiem, przewidywania daty konca swiata, a w koncu nikt nie zna dnia ani godziny...

_________________
Ave, María, grátia plena, Dóminus tecum;
benedícta tu in muliéribus,
et benedíctus fructus ventris tui, Iesus.


Śr paź 04, 2006 16:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 09, 2006 19:20
Posty: 298
Post 
Cytuj:
A tak odnosnie tych wojen, glodu, moru - czy naprawde uwazasz, ze to wszystko dopiero czeka ludzi?? Czy juz w dzisiejszych czasach nie ma wojen, nie umieraja ludzie z glodu lub tez na nieuleczalne choroby itp??


:-( niestety prawdziwe nieszczescia dopiero pezed nami , dlatego wazne jest nawrocenie

Cytuj:
Ponadto tylko Bog zna czas swego powtornego przyjscia na ziemie,


mam inne zdanie... to że tak Pan Jezus powiedział w Św Ewangelii to nie znaczy ze komus tego nie objawił...

hmmm mówisz Dzień Gniewu to czas Św PAruzji...

ale jak wczesniej wklejiłes cytaty z Ap. Św J

Cytuj:
... i ze swiatyni wyszlo siedmiu aniolow majacych siedem plag, odzianych w czysty lsniacy len, przepasanych na piersiach zlotymi pasami. I jedno z czterech Zwierzat podalo siedmiu aniolom siedem czasz zlotych, pelnych gniewu Boga, zyjacego na wieki wiekow. (Ap 15, 6-7)


Cytat:
potem poslyszalem donosny glos ze swiatyni, mowiacy do siedmiu aniolow: Idzcie i wylejcie siedem czasz gniewu Boga na ziemie!


to jakby niepatrzeć - gdy na ziemie zostaną wylane czaszy Gniewu to w ten czas tez mozna powiedzieć ze w ten czas Gniew Boga ogarnie cały świat

dobrze mysle ?


Śr paź 04, 2006 18:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:17
Posty: 60
Post 
No tak. Wtedy zapewne gniew Bozy ogarnie caly swiat, ale dosiegnie tylko grzesznikow, to jest wlasnie sprawiedliwosc Boza. I w tym momencie nasuwa sie wniosek, ze juz wtedy Bog zaczyna sadzic ludzi, swoim gniewem ogarnia tylko grzesznikow, jest to juz wiec sad, w zasadzie ostateczny, gdyz prowadzi do zniszczenia wszystkiego co zle, grzeszne i ocalenia sprawiedliwych.

Wiec w takim sensie jest to juz Dzien Panski, dzien sadu...

Poza tym, tak jak wczesniej wspomnialem, dla Boga nie ma rzeczy niemozliwych, wiec nie wiadomo jak na przestrzeni czasu bedzie wygladala paruzja i zjawiska ja poprzedzajace.

Co do objawienia komus daty konca swiata, osobiscie nie wierze. W koncu Jezus zna najlepiej swojego Ojca i skoro powiedzial ze Ojciec nikomu nie objawil czasu sadu nad swiatem, uwazam, ze nalezy temu wierzyc. W koncu bylo juz wielu "falszywych prorokow", ktorzy oglaszali daty konca swiata, ale jakos sie to nie sprawdzilo.

_________________
Ave, María, grátia plena, Dóminus tecum;
benedícta tu in muliéribus,
et benedíctus fructus ventris tui, Iesus.


Śr paź 04, 2006 19:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 09, 2006 19:20
Posty: 298
Post 
Cytuj:
" Krzysztof " napisał(a):
No tak. Wtedy zapewne gniew Bozy ogarnie caly swiat, ale dosiegnie tylko grzesznikow, to jest wlasnie sprawiedliwosc Boza.




????? pierwszy raz słysze :shock:

Cytuj:
I w tym momencie nasuwa sie wniosek, ze juz wtedy Bog zaczyna sadzic ludzi, swoim gniewem ogarnia tylko grzesznikow, jest to juz wiec sad, w zasadzie ostateczny, gdyz prowadzi do zniszczenia wszystkiego co zle, grzeszne i ocalenia sprawiedliwych.


:-D uwazasz ze na ziemi ocaleja tylko Sprawiedliw ? :-D

Cytuj:
Wiec w takim sensie jest to juz Dzien Panski, dzien sadu...


ja cie krece - przeciez Sąd Ostateczny bedzie sie odbywał po smierci a nie w czasie zycia !!!

Cytuj:
Poza tym, tak jak wczesniej wspomnialem, dla Boga nie ma rzeczy niemozliwych, wiec nie wiadomo jak na przestrzeni czasu bedzie wygladala paruzja i zjawiska ja poprzedzajace.


napewno nie tak jak sobie ludzie mysla

Cytuj:
Co do objawienia komus daty konca swiata, osobiscie nie wierze.


w sumie chyba pozielam twoja mysl .. no bo po co wogóle komus data konca swiata ?

Cytuj:
W koncu bylo juz wielu "falszywych prorokow", ktorzy oglaszali daty konca swiata, ale jakos sie to nie sprawdzilo.


trzeba odroznic daty dotyczace onca swiata od dat - apokaliptycznych plag.

a mam jeszcze jedno pytanko - wczesniej załozyłem juz topic ten ale coz....


Cytuj:
--------------------------------------------------------------------------------

chciałbym poznac wasze zdanie na temat wizji które pochodza nie od Chrzescijan .

Oczywiscie Katolicy wierza w Świętych Obcowanie , w Objawienia... itd

ale czy jest mozliwe - z pkt widzenia Teologicznego - ze Bóg by objawił jakąs tajemnice nie Chrześcijanom ?

dajmy jakis przyklad...chocby np majowie - wierzyli w bóstwa - wierzyli w wielu bogów - przepowiadaja tam jakies daty...

http://astromaria.blog.pl/archiwum/inde ... id=9671118


czy z pkt Teologicznego Jest MOŻLIWE by Bóg im ( np ) objawił jakąs Prawde ( mimo ze wierza w wielu bogów) czy tylkko Chrzescijanie sa tylko " uprzywilijowani" ?


PS osobiscie nie wierze w te przepowiednie


So paź 07, 2006 17:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:17
Posty: 60
Post 
sp napisał(a):
ja cie krece - przeciez Sąd Ostateczny bedzie sie odbywał po smierci a nie w czasie zycia !


No niezbyt to rozumiem. Nie jest to prawda. Ludzie przebywajacy na ziemi w momencie ponownego przyjscia Jezusa, czy w dniu Sadu Ostatecznego nie umra. Zbawieni sposrod nich bezposrednio przejda do zycia wiecznego a potepieni - wiadomo - zostana potepieni na wieki.

Natomiast Ci, ktorzy nie doczekali Dnia Panskiego i wczesnij umarli zmartwychwstana przed Sadem z cialem (Credo katol. wierze w ... ciala zmartwychwstanie) W wyniku Sadu Ostatecznego czlowiek moze zostac zbawiony lub potepiony -jest to juz ostatecznosc, kres historii.

Inna sprawa to tzw. sad po smierci - w wyniku ktorego czlowiek moze zostac zbawiony, potepiony lub tez isc do czysca w celu oczyszczenia sie, w oczekiwaniu na Sad Ostateczny.

Oczywiscie tych, ktorzy dozyja paruzji, czeka jedynie sad ostateczny.


Co do drugiej czesci: Bog objawil wszystkim ludziom (nie tylko chrzescijanom) jedna najwazniejsza Prawde: Jezusa Chrystusa, dzieki ktoremu czlowiek moze zostac zbawiony. Inna sprawa to zwyczajne objawienia, przekazy (jak chocby na przyklad objawienia Maryjne), w ktorych Bog nie objawia jakiejs prawdy, lecz po prostu przestrzega ludzi, upomina, nawraca.

_________________
Ave, María, grátia plena, Dóminus tecum;
benedícta tu in muliéribus,
et benedíctus fructus ventris tui, Iesus.


N paź 08, 2006 14:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 09, 2006 19:20
Posty: 298
Post 
Cytuj:
No niezbyt to rozumiem. Nie jest to prawda. Ludzie przebywajacy na ziemi w momencie ponownego przyjscia Jezusa, czy w dniu Sadu Ostatecznego nie umra. Zbawieni sposrod nich bezposrednio przejda do zycia wiecznego a potepieni - wiadomo - zostana potepieni na wieki.


OK ale potepienie czy Zbawienie - to bedzie sprawa sądu -jesli tak myslisz to sie zgadzam :) bo z twoich wypowiedzi wnioskuje ze potepieni ludzie beda za zycia - a prrzeciz dopoki czl zyje moze sie nawrocic




hmmm co miałes z logiki ? :)

Cytuj:
W wyniku Sadu Ostatecznego czlowiek moze zostac zbawiony lub potepiony

Inna sprawa to tzw. sad po smierci - w wyniku ktorego czlowiek moze zostac zbawiony, potepiony


rzeczywiscie inna sprawa :-D

Cytuj:
Oczywiscie tych, ktorzy dozyja paruzji, czeka jedynie sad ostateczny.


hej to nisprawiedliwe ! nie sadzisz ? ktos ma mozliwosc oczyszczenia a ktos nie :?

jesli tak jest wg ciebie co sie dzieje z tymi ludzmi ktorzi wierzyc beda ale nie beda godni Nieba ( w czasie Paruzji Św)

:shock:


Cytuj:
Co do drugiej czesci: Bog objawil wszystkim ludziom (nie tylko chrzescijanom) jedna najwazniejsza Prawde: Jezusa Chrystusa, dzieki ktoremu czlowiek moze zostac zbawiony.


no i własnie oto mi chodzi - czy człowiek który nie poznał Chrystusa - nie wierzy moze doznac Objawienia ?

Cytuj:
Inna sprawa to zwyczajne objawienia, przekazy (jak chocby na przyklad objawienia Maryjne), w ktorych Bog nie objawia jakiejs prawdy, lecz po prostu przestrzega ludzi, upomina, nawraca


Błogosławiony, który usłucha Wołań Maryji. albowien Oni beda nazwani Jej Dziećmi.

przyszedł CZAS , ach, przyszedł ...


Pn paź 09, 2006 20:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:17
Posty: 60
Post 
sp napisał(a):
hmmm co miałes z logiki ?

Cytuj:
W wyniku Sadu Ostatecznego czlowiek moze zostac zbawiony lub potepiony

Inna sprawa to tzw. sad po smierci - w wyniku ktorego czlowiek moze zostac zbawiony, potepiony


rzeczywiscie inna sprawa


Ekhm... Mam prosbe - nie rob ze mnie calkowitego glupka Ok?? :)
Jakbys nie doczytal, to w rzeczywistosci napisalem:
Cytuj:
W wyniku Sadu Ostatecznego czlowiek moze zostac zbawiony lub potepiony -jest to juz ostatecznosc, kres historii.

Inna sprawa to tzw. sad po smierci - w wyniku ktorego czlowiek moze zostac zbawiony, potepiony lub tez isc do czysca w celu oczyszczenia sie, w oczekiwaniu na Sad Ostateczny.


Pewna widoczna "golym okiem" roznica jest taka, iz opisujac sad po smierci wspomnialem o czyscu.

Cytuj:
Oczywiscie tych, ktorzy dozyja paruzji, czeka jedynie sad ostateczny.

hej to nisprawiedliwe ! nie sadzisz ? ktos ma mozliwosc oczyszczenia a ktos nie

Nie do mnie nalezy osadzac czy jest to sprawiedliwe czy nie - jest to sprawiedliwosc Boza.
Ludzie wierzacy a niegodni nieba... ciekawe.
Ktos kogo Bog w Dniu Panskim zastanie z grzechami ciezkimi zostanie potepiony. Podobnie z reszta jezeli umrze wczesniej bez laski Bozej. Zaznaczam, ze ci, ktorzy ida do czysca, sa zbawieni - jedynie potrzebuja oczyszczenia. Tak wiec jezeli beda godni nieba to w dniu sadu ost. zostaja ostatecznie zbawieni. Bowiem Dzien Sadu Bozego to ostateczne zwyciestwo Boga nad zlem , grzechem i szatanem - potem nie ma juz czysca, gdyz nie ma potrzeby oczyszczenia...

_________________
Ave, María, grátia plena, Dóminus tecum;
benedícta tu in muliéribus,
et benedíctus fructus ventris tui, Iesus.


Pn paź 09, 2006 21:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 09, 2006 19:20
Posty: 298
Post 
Cytuj:
Pewna widoczna "golym okiem" roznica jest taka, iz opisujac sad po smierci wspomnialem o czyscu.


oj dobra, specjalnie to zrobiłm, czasami poprostu rozmowy z Protestantami ( nie mowie o tobie ) zle na mnie wpływają ( głupie docinki,, ironia) ... przepraszam :-D

Cytuj:
Nie do mnie nalezy osadzac czy jest to sprawiedliwe czy nie - jest to sprawiedliwosc Boza.


ale wtedy bysmy musieli zapomniec o Miłosierdziu Bożym :o a przeciez dla wierzacych nawet w czasach apokaliptycznych Ono wciaz istnieje .
pomysl , - paruzja - masz 1 grzech ciezki np ukrałes cos z głodu - Św Sąsd - i co ? piekło ? no bo nie dostajesz szansy żałowania w godz smierci - bo jej nie ma - do Nieba tez nie mozesz isc bo masz grzech wiec co ? przeciez ten co wierzy nie moze pojsc do piekła z powodu 1 grzechu !



Cytuj:
Ktos kogo Bog w Dniu Panskim zastanie z grzechami ciezkimi zostanie potepiony.


tak ja k wyzej - a co jak ktos raz zgrzeszy ? potepienie mimoo iz przez całe życie zył wzorowo

Cytuj:
potem nie ma juz czysca, gdyz nie ma potrzeby oczyszczenia


wciaz mam inne zdanie...


Wt paź 10, 2006 22:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:17
Posty: 60
Post 
Po pierwsze: kradzie jedzenia z glodu to wedlug mnie nie jest grzech smiertelny... :) W koncu nie kradnie sie wtedy dla zabawy tylko zeby nie umrzec z glodu :)

Cytuj:
tak ja k wyzej - a co jak ktos raz zgrzeszy ? potepienie mimoo iz przez całe życie zył wzorowo


Tego wlasnie uczy nas Jezus Chrystus - musimy byc zawsze gotowi na jego przyjscie... Inaczej wiara nie mialaby sensu...

_________________
Ave, María, grátia plena, Dóminus tecum;
benedícta tu in muliéribus,
et benedíctus fructus ventris tui, Iesus.


Śr paź 11, 2006 10:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 09, 2006 19:20
Posty: 298
Post 
Cytuj:
" Krzysztof " napisał(a):
Po pierwsze: kradzie jedzenia z glodu to wedlug mnie nie jest grzech smiertelny... :) W koncu nie kradnie sie wtedy dla zabawy tylko zeby nie umrzec z glodu :)


:shock: mysłałem że grzch to grzech... grzech sproawdza śmierć
po za tym twoje rozumowanie uwazam za niebezpieczne... nie ma zadnego usprawiedliwienia dla grzechu... Pan oczwisćie inaczej podchodzi - Pan wie, że ktos nie jest zbójca tylko jest głdny ale pomysl

jak sie wyprzesz Wiary w Pana no bo ktos ci bronia groził to nie bedzie grzech ? moim zdaniem tak ... i to strasznie ciezki

Cytuj:
tak ja k wyzej - a co jak ktos raz zgrzeszy ? potepienie mimoo iz przez całe życie zył wzorowo


Cytuj:
Tego wlasnie uczy nas Jezus Chrystus - musimy byc zawsze gotowi na jego przyjscie... Inaczej wiara nie mialaby sensu...


drogi przyjacielu... jesli uwazasz ze podczas Św Paruzji Pan ujrzy wszystkich ludzi , którzi nie mają żadnego grzechu .. to mi sie wydaje ze nie masz racji ... chyba że tuż przed Św Paruzją wszyscy skorzystają z Sakramentu Pojednania ...

ale nawet gdyby tak było, nawet gdyby zostało stu Chrześcijan, którzi są bez grzechu na tę Chwilę Św Paruzji , to gdyby nie było oczyszczenie to by ciurkiem polecili do piekła... dlaczego ? niestety bracie , Czyściec Jest oczyszczeniem równierz z grzechów wyspowiadanych ...


Śr paź 11, 2006 19:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL