Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 21:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Księga Św Zachariasa 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N kwi 09, 2006 19:20
Posty: 298
Post Księga Św Zachariasa
Jest Księga Św Zachariasa to tak tytułem wstepu
mam pewne problemy z interpretacją tej Św Księgi.
Wiec może ktos by mógł mi pomóc ?

W księdze Św Zachariasza mamy 2 ( typy ? ) objawienia.

oto pierwsze :

WIZJE O ODNOWIENIU IZRAELA


Cytuj:
Cytat:

Wizja pierwsza: jeźdźcy

7 Dwudziestego czwartego dnia miesiąca jedenastego*, czyli miesiąca Szebat, w drugim roku panowania Dariusza, Pan skierował to słowo do proroka Zachariasza, syna Berekiasza, syna Iddo.

8 Miałem widzenie w nocy: Oto jakiś jeździec na koniu kasztanowatym stał wśród mirtów w dolinie*, a za nim konie kasztanowate, kare i białe.
9 Zapytałem:;Co to znaczy - panie mój? Anioł, który mówił do mnie, odpowiedział: ;Wyjaśnię ci ich znaczenie 10 W tej chwili odezwał się jeździec stojący wśród mirtów i odpowiedział tymi słowami: ;To są ci, których Pan posłał, aby obiegli ziemię». 11 Lecz oni sami zwrócili się do anioła Pańskiego, który stał wśród mirtów, i oznajmili: Przeszliśmy ziemię wzdłuż i wszerz - a oto wszędzie panuje pokój

12 Wtedy anioł Pański zapytał tymi słowami: Panie Zastępów, czy długo jeszcze nie przebaczysz Jerozolimie i miastom Judy, na które gniewasz się już lat siedemdziesiąt?»* 13 W odpowiedzi danej aniołowi, który mówił do mnie, słowa Pana zabrzmiały zmiłowaniem i pociechą.
14 Po czym anioł, który mówił do mnie, takie dał mi polecenie: «Rozgłaszaj, że tak powiedział Pan Zastępów: Darzę Jeruzalem i Syjon ogromną miłością, 15 lecz gniew mój zaciążył nad narodami pysznymi, bo gdy Ja się gniewałem tylko trochę, one przesadziły w karaniu. 16 Dlatego tak mówi Pan: Ze zmiłowaniem wracam do Jeruzalem, dom mój tam stanie znowu - wyrocznia Pana Zastępów - i sznur mierniczy będzie rozciągany w Jerozolimie.
17 I to jeszcze głoś: Tak mówi Pan Zastępów: Miasta moje znowu zakwitną dobrobytem, Pan pocieszy Syjon i znowu wybierze sobie Jeruzalem


lub
Cytat:

Cytuj:
Wizja druga: rogi i czterech rzemieślników

1 Później podniósłszy oczy patrzyłem. I oto zobaczyłem cztery rogi*. 2 ;Co one oznaczają? - zapytałem anioła, który mówił do mnie. A on odpowiedział: &laquo;To są rogi, które przygniotły Judę, <Izraela> i Jeruzalem
3 Następnie pokazał mi Pan czterech rzemieślników*. 4 A kiedy zapytałem: &laquo;Do jakiej pracy oni spieszą? - odpowiedział: Tamte rogi przygniotły Judę, tak iż nikt nie mógł podnieść głowy, ci zaś przyszli, aby napełnić je trwogą i strącić rogi narodów, które powstały przeciw ziemi judzkiej, aby ją zniszczyć



Pytanie

O jakie chodzi tu czasy ? Pismo Św mówi
Cytuj:
Cytat:
Miasta moje znowu zakwitną dobrobytem, Pan pocieszy Syjon i znowu wybierze sobie Jeruzalem
;.


czy to sie juz stało czy dopiero ma sie stać ? bo juz zgłupiałem...

no i drugie objawienia


Cytuj:
[Cytat:
quote]Obrazy czasów mesjańskich


Cytat:

3 To mówi Pan:
Powrócę znowu na Syjon
i zamieszkam znowu w Jeruzalem.
I znowu Jeruzalem nazwą Miastem Wiernym,
a górę Pana Zastępów - Górą Świętą
4 Tak mówi Pan Zastępów:
&laquo;I znowu staruszkowie i staruszki zasiądą
na placach Jeruzalem,
wszyscy z laskami w ręku
z powodu podeszłego wieku.
5 I zaroją się place miasta
od bawiących się tam chłopców i dziewcząt
6 Tak mówi Pan Zastępów:
&laquo;Jeżeli uchodzić to będzie za coś niezwykłego
w oczach Reszty tego ludu
w owych dniach,
czy Ja również mam to uważać za coś niezwykłego?
wyrocznia Pana Zastępów.
7 Tak mówi Pan Zastępów:
;Oto Ja wybawię lud mój
z krainy wschodu
i z krainy zachodu słońca.
8 Sprowadzę ich
i mieszkać będą w Jeruzalem.
I będą moim ludem,
a Ja będę ich Bogiem,
wiernym i sprawiedliwym

13 I tak jak byliście, narodzie judzki i narodzie izraelski, przekleństwem wśród narodów, tak, [gdy] was wybawię, będziecie błogosławieństwem*. Nie lękajcie się, niech wasze ręce nabiorą siły

14 Tak mówi Pan Zastępów:Jak ścigałem was nieszczęściami, kiedy przodkowie wasi przyprowadzali Mnie do gniewu - rzekł Pan Zastępów - i nie żałowałem tego, 15 tak teraz zamierzam świadczyć dobro Jerozolimie i narodowi judzkiemu, nie lękajcie się
!


czy nalezy powyzszy tekst czytac doslownie czy mataforycznie ? czy Jeruzalem to prawdzie Jeruzalem czy moze metaforyczne miasto ?

_________________
Jeśli Bóg z nami któż przeciwko nam ?


So paź 21, 2006 16:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL