Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 7:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Naród Izraela 
Autor Wiadomość
Post 
Cytuj:
Zaden ortodoksyjny Żyd tego nie powie. Czyli od poczęcia jest skazany na potępienie?


A skąd taki wniosek? Obecnie najsłynniejszą chyba konwertytką z judaizmu na katolicyzm jest św. Edyta Stein. Nawróciła się mając 30 lat...
Była córką gorliwych wyznawców judaizmu...
W zapiskach wyznała, że chciała być ubogą Esterą, która wstawia się u Boga za swoim ludem, pragnąc uratować go od zagłady
Zginęła w Auchwitz...


Pt lis 03, 2006 23:46
Post 
Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Jedna Edyta Stein nie jest osoba reprezentatywna dla całego Narodu Wybranego.
Nawet gdybys podała setki takich przykładów to i tak jest to kropla w morzu.
Ile tysięcy Zydów już dawno zmarło trzymając sie swojej wiary i nie uznając Chrystusa? Sory, ale to juz nie tysiące, ale miliony.


Pt lis 03, 2006 23:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 22, 2005 14:17
Posty: 476
Post 
Tolkien
Zacytowales jedno moje zdanie nie przytaczajac wczesniejszego. A sens tego pierwszego odnosil sie do drugiego.
Cytuj:
Natomiast Chrzescijanie wierza ze Jezus jest Bogiem, synem Boga przez którego mamy dostep do Ojca. Jesli wyuznasz ze Jezus jest Panem bedziesz zbawiony.

Jesli chrzescijanin wyzna ze Jezus jest Panem bedzie zbawiony. A takie wyznanie wymaga wiary oraz dobrych uczynkow jako jej konsekwencji.
Nie wiadomo co bedzie z Zydami, ktorzy jak wiadomo nie wierza w Jezusa jako syna Bozego i Boga. Mozna tylko gdybac a na gdybanie szkoda czasu.


So lis 04, 2006 15:22
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 17, 2006 0:36
Posty: 1414
Post 
A ja słyszałem że jakiś rabin ( poważna ponoć osoba) powiedział
że:

" Polacy to tacy trochę .....Żydzi" :-)))

A więc też jesteśmy trochę ...wybrani. :-D


So lis 04, 2006 17:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 27, 2006 7:27
Posty: 414
Post Re: Naród Izraela
Aztec napisał(a):
Biblia wielokrotnie mówi nam, że tylko naród IZRAELA jest narodem wybranym,.
Że tylko ten naród Bóg sobie upodobał.

Witaj,
Synka znasz, prawda :D
otóż tak dokładnie i wnikliwie NIE ZNAM sie na Biblii jak ty, więc podaj mi tylko miejsca w Biblii (bez tekstu, ten sobie sam poszukam) na to, co TWIERDZISZ?
to TYLKO mnie troche "bodzie"... :razz:
Potem pogadamy dalej... :o

Synek

_________________
śmiech to zdrowie :-)


So lis 04, 2006 17:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post 
Posty nie na temat zostały usunięte :)
Następne - w podobnym stylu - będą leciały bez wyjaśnień.

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


So lis 04, 2006 22:14
Zobacz profil
Post 
tolkien napisał:
Cytuj:
Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Jedna Edyta Stein nie jest osoba reprezentatywna dla całego Narodu Wybranego.
Nawet gdybys podała setki takich przykładów to i tak jest to kropla w morzu.
Ile tysięcy Zydów już dawno zmarło trzymając sie swojej wiary i nie uznając Chrystusa?
zacznijmy od tego, że pierwsi chrześcijanie byli Żydami i nawracali m.in. innych Żydów.


N lis 05, 2006 1:11
Post 
Cytuj:
zacznijmy od tego, że pierwsi chrześcijanie byli Żydami i nawracali m.in. innych Żydów.


Wszystkich jednak nie nawrócili, bo do dzisiaj jest ich w świecie wielu


N lis 05, 2006 8:32

Dołączył(a): Śr wrz 06, 2006 10:33
Posty: 249
Post 
Asienkka napisał(a):
Posty nie na temat zostały usunięte :)
Następne - w podobnym stylu - będą leciały bez wyjaśnień.


Bardzo proszę szanowne moderatorstwo o nie nadużywanie swojej władzy.
Mój post był jak najbardziej na temat. Jeśli ktoś nie rozumiał o co chodziło: wielebny ojciec Tadeusz Rydzyk propaguje w swoich mediach treści antysemickie.
Odpowiadałem na post Marka Zubeka "A ja słyszałem że jakiś rabin ( poważna ponoć osoba) powiedział
że:

" Polacy to tacy trochę .....Żydzi" :-)))

A więc też jesteśmy trochę ...wybrani. :-D"

Więc niech szanowny moderator zastanowi się kilka razy zanim usunie cokolwiek. Robi się to już denerwujące.


N lis 05, 2006 13:17
Zobacz profil
Post 
tolkien napisał:
Cytuj:
Wszystkich jednak nie nawrócili, bo do dzisiaj jest ich w świecie wielu
to są ci co się zamkneli na Boga, którzy nie przyjeli go i nie uznali właśnie taiego Mesjasza, który przyjął; a odpowiadając na pytanie topiku można powiedzieć, że w Nowym Testamencie został Naród Wybrany rozszerzony na wszystkich wierzących czyli również na pogan, nie-Żydów więc również Polacy należą do Narodu Wybranego.


N lis 05, 2006 13:39
Post 
MA BYĆ->
Cytuj:
właśnie takiego Mesjasza, który przyszedł


N lis 05, 2006 14:06
Post Re: Naród Izraela
Cześć Synku ;-)
Nie znam wcale Biblii dobrze. Ale coś tam pamiętam, bo jak miałem kontakt z ŚJ to nieraz żeśmy sobie dyskutowali.
Niestety, nie potrafię podać Ci konkretnie miejsc w Biblii, gdzie jest powiedziane, że "TYLKO" naród Izraela jest wybrany, oraz, że "TYLKO" naród Izraela Bóg sobie upodobał.
Ale nie potrafię również podać przykładów, w których Bóg mówiłby, że jakiś inny naród jest narodem wybranym, lub jakiś inny naród jest upodobanym przez Boga. Więc dlatego założyłem to słowo "TYLKO".

Jednak nie uważam, że z tym narodem wybranym to chodziło o jakieś zbawienie.
Wg mnie, dla Żydów coś takiego nie istniało. Był po prostu Szeol i tyle. Bóg bardziej obiecywał im, że wszystkim pokoleniom Żydowskim będzie błogosławił po wsze czasy. Jako takie niebo i piekło zaczeło pojawiać się dopiero u proroków i oczywiście w Nowym Testamencie.
Zauważ, że Chrześcijanie nie używają już nazwy Szeol, a szeol i Piekło to dwa różne pojęcia w Biblii.

Ja uważam, że Żydzi nie wiązali za bardzo nadziei z jakimś życiem wiecznym, ale bardziej z dobrobytem i zapewnieniem szczęścia przyszłym pokoleniom. Mówię oczywiście raczej o pięcioksiągu Mojrzeszowym, niż późniejszymi proroctwami, gdzie pojawiła się oczywiście wizja mesjasza.


N lis 05, 2006 14:47
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL