Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 07, 2024 5:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Polska Katolicka - panstwo wyznaniowe... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 17:38
Posty: 291
Post Re: Polska Katolicka - panstwo wyznaniowe...
igor napisał(a):
I w ten oto sposób jesteśmy w punkcie wyjścia.


A to mi niespodzianka...

Cytuj:
Reguly napisał(a):
Cytuj:
Wg zasad okreslonych przez Katechizm i zgodnie z wytycznymi hierarchów KK?
Potrafisz używać w rozmowie wyłącznie ogólników?.


Reguly napisał(a):
Chcesz mi powiedziec, ze uznajesz zasady Katechizmu i wytyczne hierarchow KK za ogolniki???


Nie. Uznaję Twoje pytanie za ogólniki. Bardzo Cię proszę, żebyś łaskawie nie odwracał kota ogonem.


Ja cos odwracam??? Jakby kolega umial uchwycic calosciowy kontekst wczesniejszej wymiany zdan, to by moze powstrzyma sie od podobnych stwierdzen!

Cytuj:
Zadajesz ogólnikowe pytanie. Nie chcesz podać konkretów. [...] Oszczędnizłbyś mi sporo czasu w ten sposób.


JW - nie zamierzam brac odpowiedzialnosci za twoje zalozenia... Pytanie jest proste... Chcesz oszczedzac czas - to nie zabieraj glosu w watku na pytanie ktorego nie chcesz lub nie potrafisz odpowiedziec (a zamiast tego usilnie szukasz dziury w calym)... Przez ten czas juz bys 5 razy odpowiedizal obszernie na 5 roznych sposobow...

Cytuj:
Zadałeś niekonkretne pytanie. Oczekujesz konkretnej odpowiedzi to zadaj konkretne pytanie.


Zadalem konkretne pytanie (takie, jaki byloby np. w ramach hipotetycznego referendum)... Ze ty masz z nim problem, bo cos tam nie spelnia twoich oczekiwan (po mimo moich wskazowek, z ktorych nie chcesz skorzystac bo lepiej trzepac piane niz udzielic odpowiedzi) tego nie zmienia. W tej sytuacji od ciebie "konkretnej" odpowiedzi bynajmniej juz nie oczekuje... Szczegolnie ze juz doskonale wiem (co zasygnalizowalem na koniec mojej poprzedniej wypowiedzi) jaka odpowiedz najpewniej bys udzielil...

Cytuj:
Skoro zadawala Cię brak odpowiedzi [...]


Brak odpowiedzi tez jest rodzajem odpowiedzi...

Cytuj:
Z mojej strony koniec tematu - dalsza dyskusja nie ma najmniejszego sensu. Prosiłem o konkrety i nie doczekałem się.


Licze, ze potrafisz dotrzymac slowa...

_________________
Świętowit widzi więcej bo ma cztery twarze... Obrazek


Cz sty 14, 2010 15:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 21:22
Posty: 439
Post Re: Polska Katolicka - panstwo wyznaniowe...
Reguly napisał(a):
Zadalem konkretne pytanie (takie, jaki byloby np. w ramach hipotetycznego referendum)...


W ramach hipotetycznego referendum pytanie byłoby:
1. albo sformułowane inaczej
2. albo poprzedzone odpowiednią kampanią informacyjną.

Pamiętasz np. jak wyglądało referendum w sprawie obecnie obowiązującej konstytucji? Każde (lub prawie każde) gospodarstwo domowe otrzymało pocztą pełen tekst proponowanej konstytucji.

Reguly napisał(a):
Cytuj:
Z mojej strony koniec tematu - dalsza dyskusja nie ma najmniejszego sensu. Prosiłem o konkrety i nie doczekałem się.


Licze, ze potrafisz dotrzymac slowa...


:)


Cz sty 14, 2010 16:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 17:38
Posty: 291
Post Re: Polska Katolicka - panstwo wyznaniowe...
SweetChild napisał(a):
Ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem państwa wyznaniowego


Dziekuje za odpowiedz...

Cytuj:
Nie można jednak popaść w pułapkę, że jeśli nauczanie KK wspomina o jakiejś zasadzie, to prawo państwowe musi stanowić odwrotnie, aby uniknąć zarzutu o państwo wyznaniowe. Dla przykładu aborcja jest uśmierceniem organizmu należącego do gatunku ludzkiego (czyli biologicznego człowieka), więc jej delegalizację można uzasadnić bez odwoływania się do przesłanek religijnych.


Nie jest to (odnosnie powyzszego przykladu) takie znow oczywiste - wszystko rozbija sie o zdefiniowanie takich pojec jak czlowiek, plod, zarodek, moredrstwo, zycie (definicje te bywaja rozne, w pewnych punktach rozbierzne)... Ale to juz temat na odrebny watek (ktory zapewne gdzie stam na tym forum zapewne jest).

Cytuj:
Ale takie kryterium byłoby bardzo pomocne np. przy rozstrzyganiu, czy zakaz aborcji ma podłoże religijne czy też nie.


JW. - zalezy czy opieralo by sie to terminologi zdefiniowanej przez KK czy nie... Ale nie poglebiajmy OffTopu...

_________________
Świętowit widzi więcej bo ma cztery twarze... Obrazek


Cz sty 14, 2010 16:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 17:38
Posty: 291
Post Re: Polska Katolicka - panstwo wyznaniowe...
igor napisał(a):
Reguly napisał(a):
Zadalem konkretne pytanie (takie, jaki byloby np. w ramach hipotetycznego referendum)...


W ramach hipotetycznego referendum pytanie byłoby:


Jak widze obiecanki cacanki... Widze tez, ze choc wlasne, osobiste doprecyzowanie tego co sam rozumiesz pod pojeciem panstwa wyznaniowego stanowi dla ciebie takis szczegolny problem, to nie jest nim juz bynajmniej doprecyzowywanie hipotetycznego referendum? :twisted:
No ale jak sie chce koniecznie (do czegos) przywalic, to kij sie zapewnie znajdzie?...

_________________
Świętowit widzi więcej bo ma cztery twarze... Obrazek


Cz sty 14, 2010 16:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 21:22
Posty: 439
Post Re: Polska Katolicka - panstwo wyznaniowe...
Reguly napisał(a):
[...]choc wlasne, osobiste doprecyzowanie tego co sam rozumiesz pod pojeciem panstwa wyznaniowego[...]


Cały czas rozmawiamy o Twoim pytaniu. Zatem to Ty powinieneś doprecyzować.


Cz sty 14, 2010 16:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 17:38
Posty: 291
Post Re: Polska Katolicka - panstwo wyznaniowe...
igor napisał(a):
Reguly napisał(a):
[...]choc wlasne, osobiste doprecyzowanie tego co sam rozumiesz pod pojeciem panstwa wyznaniowego[...]


Cały czas rozmawiamy o Twoim pytaniu. Zatem to Ty powinieneś doprecyzować.


No ponoc niektorzy mieli juz przestac "rozmawiac o pytaniu"... Ja postawilem pytanie, ktore doprecyzowalem na tyle, na ile uznalem za istotne dla tematu (jesli cie to niesatysfakcjonuje, mozesz nie zabierac wiecej glosu - dziwne tylko, ze dla innych, dotychczas zabierjacych glos, ostatecznie okazalo sie to wystarczajace). Jesli natomiast ktos nie umie odpowiedziec na jedno pytanie, jednoczesnie przy tym nie idac na zupelna latwizne umyslowa, to juz nie moj problem... Pewne osoby maja natomiast najwyrazniej dodatkowa potrzebe zaistnienia przez pisanie byle oczym, byle by tylko pisac (a moze musza wyrobic jakas dzienna norme?)... i to tez nie moj problem...

_________________
Świętowit widzi więcej bo ma cztery twarze... Obrazek


Pt sty 15, 2010 8:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 21:22
Posty: 439
Post Re: Polska Katolicka - panstwo wyznaniowe...
Zaczynasz wycieczki osobiste - dostrzegam to, ale nie dam się sprowokować.

Zadałeś pytanie, nie doprecyzowałeś. Dla mnie koniec tematu - tym razem definitywnie.


Pt sty 15, 2010 8:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 17:38
Posty: 291
Post Re: Polska Katolicka - panstwo wyznaniowe...
"Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego w słowa...."

_________________
Świętowit widzi więcej bo ma cztery twarze... Obrazek


Pt sty 15, 2010 11:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Polska Katolicka - panstwo wyznaniowe...
Reguly napisał(a):
(...) dziwne tylko, ze dla innych, dotychczas zabierjacych glos, ostatecznie okazalo sie to wystarczajace


Zauważ, że tych innych jest raczej niewielu... Może właśnie dlatego, że pytanie jest mało precyzyjne?


Pt sty 15, 2010 11:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 17:38
Posty: 291
Post Re: Polska Katolicka - panstwo wyznaniowe...
Moze tak, moze nie... a moze powod tego jest zupelnie inny?...

PS. Zawsze tez mozna doprecyzowac na zasadzie konstruktywnej, wzajemnej dyskusji (jak mialo to np. miejsce SweetChild na przykladzie naszej wczesniejszej dyskusji), a nie na zasadzie szukania za wszelka cene dziury w calym...

_________________
Świętowit widzi więcej bo ma cztery twarze... Obrazek


Pt sty 15, 2010 14:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 10:17
Posty: 2
Lokalizacja: Lublin, Lubelskie
Post Re: Polska Katolicka - panstwo wyznaniowe...
"Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu rodzinnym czy społecznym." Jan Paweł II, Zakopane, 1997


Do Ministerstwa Edukacji Narodowej masowo wpływają maile w sprawie krzyży w szkołach. Autorami są młodzi lewicujący ludzie domagający się zdjęcia krzyży ze ścian sal lekcyjnych. Nie odnotowano natomiast maili od osób opowiadających się za ich zachowaniem. Dlatego też warto wysłać nawet krótką informację typu: "Opowiadam się za zachowaniem krzyży w polskich szkołach" na adres MEN:



informacja@men.gov.pl



lub na stronie internetowej ministerstwa w "Kontakt".

taki mały Apel, jeśli macie czas to zachęcam.


Pt sty 15, 2010 17:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 15, 2010 17:09
Posty: 11
Post Re: Polska Katolicka - panstwo wyznaniowe...
Ja opowiadam się za państwem laickim, gdzie Kościół i państwo funkcjonują oddzielnie. Bo nawet w w chwili obecnej dzięki pewnemu Radiu ludzie młodzi odchodzą niestety od Kościoła. Oczywiście nie chcę skrajnej laicyzacji jak we Francji, jednak jestem przeciwny finansowaniu Kościoła z pieniędzy państwowych. Dobrym rozwiązaniem byłby podatek wyznaniowy jak w Niemczech.


So sty 16, 2010 13:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 17:06
Posty: 96
Post Re: Polska Katolicka - panstwo wyznaniowe...
Zdecydowany przeciw


Cz lut 18, 2010 20:58
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 23, 2010 14:42
Posty: 695
Post Re: Polska Katolicka - panstwo wyznaniowe...
przeciw!
wystarczy popatrzc na kraje muzulmanskie.

_________________
Lwy pożrą Chrześcijan... a Pogan zadepczą słonie...


Cz lut 18, 2010 21:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 09, 2009 14:43
Posty: 184
Post Re: Polska Katolicka - panstwo wyznaniowe...
Pytanie jest dość dziwne, nie wyobrażam sobie nawet chrześcijańskiego państwa wyznaniowego. Pewnie wielu odrazu skojarzyły się kraje muzułmańskie. Problem w tym, że chrześcijaństwo jest TYLKO religią, natomiast islam to kompletny ustrój polityczny


So lut 20, 2010 16:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL