Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Opłata za "usługi"? 
Autor Wiadomość
Post Re: Opłata za "usługi"?
"ze sprzedaży świec" - raczej ze sprzedaży opłatków wigilijnych.
Świece o ile są sprzedawane, to jest to forma zbiórki na rzecz Caritasu.


Pn mar 02, 2015 16:24
Post Re: Opłata za "usługi"?
Alus napisał(a):
"ze sprzedaży świec" - raczej ze sprzedaży opłatków wigilijnych.
Świece o ile są sprzedawane, to jest to forma zbiórki na rzecz Caritasu.


Oczywiscie zbiórka za świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom idze na potrzeby misji Caritasu/Diakonii/Eleos. Zachęcam wszystkich do uczestniczenia w tym także poprzez wysyłanie sms, czy wpłat na konta.

Widziałem jednak różne świece, nie tylko świece WDPD rozprowadzane przed Bożym Narodzeniem ale także wzorowane na nich świece "parafialne" sprzedawane przed Wielkanocą. Chyba nawet taką świecę mam z jednej z parafii poznańskich (pominę milczeniem z której; podarowana mi jako ciekawostka).
Skoro jeden proboszcz na taki pomysł wpadł, to i inny proboszcz to wykorzysta. Bądźmy realistami.


Pn mar 02, 2015 16:40

Dołączył(a): N mar 01, 2015 12:54
Posty: 214
Post Re: Opłata za "usługi"?
Cytuj:
Kurcze, a może wyjaśnisz kto ma pokryć wymienione przeze mnie koszty związane z odprawieniem Mszy świętej, bo jak przypuszczam większość chce mieć Mszę przy pełnym oświetleniu, z organami, z odpowiednią dekoracją kwiatową i pewnie wina na tę Mszę też nie przyniesie. Przypuszczam, że niejeden ksiądz zrezygnuje ze swojej części ofiary, jeżeli jest taka potrzeba, ale dlaczego i z czego ma dokładać do reszty. Navi- jest takie powiedzenie, że punkt widzenia zmienia się w zależności od punktu siedzenia, więc czasami warto spojrzeć na sprawę nie tylko ze strony wiernego ale i ze strony księdza


Np mądrze rozporzadzając majątek Watykanu
Panstwo również placi na kosciol i wierni na mszy.
To jeszce trzeba zdzierać za przeproszeniem za usługi?
Myslalem ze ksiądz idzie na księdza , by odprawiać poslugę z powołania
A nie po to zeby zarabiać na życie.
Z tego co wiem żaden ksiądz z glodu nie umarł, chyba ze chciał np
składał śluby ubóstwa
Zreszta nie było to tematem mojego rozważania
Kapłan moze być bogaty i pławić sie w luksusie, mnie to nie interesuje, jego prawo
Ale nie moze zaniedbywać jak ten Bogacz łazarza wiernych
Wierni nie mogą być ciemiężeni i cały czas poruszam dokładnie ten temat
Nie wiem czemu zbaczać z niego
Ja nie liczę ''mamony'' i pismo doradza również sie nią nie przejmować
wystarczy trochę wiary a nie
''co'',''skąd'',''dlaczego''

Zeby to udowodnić:

Potem rzekł do swoich uczniów: "Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o życie, co macie jeść, ani o ciało, czym macie się przyodziać. 23 życie bowiem więcej znaczy niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie. 24 Przypatrzcie się krukom: nie sieją ani żną; nie mają piwnic ani spichlerzy, a Bóg je żywi. O ileż ważniejsi jesteście wy niż ptaki! 25 Któż z was przy całej swej trosce może choćby chwilę dołożyć do wieku swego życia? 26 Jeśli więc nawet drobnej rzeczy [uczynić] nie możecie, to czemu zbytnio troszczycie się o inne? 27 Przypatrzcie się liliom, jak rosną: nie pracują i nie przędą. A powiadam wam: Nawet Salomon w całym swym przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. 28 Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, o ileż bardziej was, małej wiary! 29 I wy zatem nie pytajcie, co będziecie jedli i co będziecie pili, i nie bądźcie o to niespokojni! 30 O to wszystko bowiem zabiegają narody świata, lecz Ojciec wasz wie, że tego potrzebujecie. 31 Starajcie się raczej o Jego królestwo, a te rzeczy będą wam dodane.



wiec dla mnie nie ma tłumaczenia:
"a co '' ,''a skad'' ''a jak sobie to wyobrażasz''
Tak sobie wyobrażam jak napisano powyżej.
Inaczej jak wogole mozna mowić o wierze?


Pn mar 02, 2015 16:59
Zobacz profil
Post Re: Opłata za "usługi"?
Państwo polskie nie łoży na utrzymanie księży, chyba że zatrudni księdza na etacie katechety lub kapelana. Księdza na parafii, czy to proboszcza, czy wikarego, utrzymują jego parafianie. Ofiarami, które dają mu za sprawowaną posługę.


Pn mar 02, 2015 17:07
Post Re: Opłata za "usługi"?
@navi31 a ty poszedles na (... twoj zawod), zeby uslugiwac za Bog zaplac?

O majatek Watykanu to ty sie moze nie martw. Najwiecej tam jest zabytkow, ktore owszem mozna spieniezyc i zburzyc, jak robia to islamisci, ale przy miliardzie katolikow te pieniadze znikna od reki a potem co?

Masz zastrzezenia do ksiezy ogolnie? To jestes oszczerca.
Konkretnie? To idz z zastrzezeniami do ksiedza, do proboszcza, albo do biskupa, a nie wyzalaja sie tu na forum, jacy to ksieza sa zli pastrze. Ty jestes za to dobra owieczka, ktora nic sobie nie ma do zarzucenia?


Pn mar 02, 2015 17:19

Dołączył(a): N mar 01, 2015 12:54
Posty: 214
Post Re: Opłata za "usługi"?
Cytuj:
@navi31 a ty poszedles na (... twoj zawod), zeby uslugiwac za Bog zaplac?


Nie, ale jakbym był księdzem napewno usługiwałbym za Bóg zapłać.
Nie brałbym grosza , nie martwił się o żadne finanse tylko jadł to co podadzą
Czym Bóg wykarmi.
Bardzo fajne życie to jest, choć ofiarne, ale nie z powodu mamony , a z powodu tego ze np
przy spowiedzi ksieza omywaja sie niejako w grzechach przez krew Chrystusa,poza tym trzeba znosić
wiele oszczerstw, pomówień i złośliwości.

Cytuj:
O majatek Watykanu to ty sie moze nie martw.


Nie obchodzi mnie on, niech rośnie do nieba, tym lepiej :brawo:


Cytuj:
Masz zastrzezenia do ksiezy ogolnie? To jestes oszczerca.


Nie, ja chce to wszystko usprawnić.

Cytuj:
Konkretnie? To idz z zastrzezeniami do ksiedza, do proboszcza, albo do biskupa, a nie wyzalaja sie tu na forum, jacy to ksieza sa zli pastrze. Ty jestes za to dobra owieczka, ktora nic sobie nie ma do zarzucenia?


Chodzi mi o zmianę systemu, a nie o konkretne zarzuty.
Czemu wy nie jesteście zdolni wogóle patrzeć z perspektywy wiernego
Ubogiego np , ktorego nie stać na usługi ?
Ja nie jestem taki JEDNOSTRONNY.
Dziwne.
Czyzby usilne faworyzowanie grup społecznych?


Ps. Mam wrażenie ze wogole nie rozumiecie jaki ja temat poruszam?


Pn mar 02, 2015 17:28
Zobacz profil
Post Re: Opłata za "usługi"?
Teraz tez tak mozesz. Oddawaj co zarobisz na biednych i zyj z tego co ci skapnie od opieki spolecznej.

I pytanie podstawowe: dlaczego nie jestes ksiedzem?

Nie jest to twoje powolanie? To martw sie o swoje powolanie, bo jeszcze znajda sie tacy, ktore beda je chcieli "usprawnic" dla ciebie i dadza ci liste oczekiwan, co ty powinienes lepiej robic w twoim zyciu.

Ja przeciez patrze z pozycji wiernego i mowie ci, co mozesz konkretneei zrobic, jezeli ktos zada od ciebie oplat za sakramenty. Wylewaniem ogolnych zalow na forum w internecie nic nie zmienisz. A rozmowa z biskupem. Kto wie?


Pn mar 02, 2015 17:32

Dołączył(a): N mar 01, 2015 12:54
Posty: 214
Post Re: Opłata za "usługi"?
Czyli rozumiem , ze waszym zdaniem tak jest ok .
Dziwna doza bezkrytycyzmu;
Ja jak mi coś nie gra to mowie to,
nie znaczy to ze podważam całość , tylko uderzam w konkretny problem
Co w tym złego? Czy mam wyciszać cudze sumienie na problemy ważkie?
O co tu chodzi?

Cytuj:
A rozmowa z biskupem. Kto wie?


No jasne, ale tu to chyba trzeba by pisać do papieża, bo trafią sie tacy , ze nie beda wiedzieli z kim rozmawiać.
To ze ja , czy Ty czy inny sobie poradzi nic nie zmienia.


Pn mar 02, 2015 17:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 01, 2015 12:54
Posty: 214
Post Re: Opłata za "usługi"?
Cytuj:
jeszcze znajda sie tacy, ktore beda je chcieli "usprawnic" dla ciebie i dadza ci liste oczekiwan, co ty powinienes lepiej robic w twoim zyciu.


A owszem jest tak całe życie, i to jest normalne, dzięki temu rozwijamy się
Inaczej bylibyśmy pewnymi siebie bezkrytycznymi i pysznymi ludzmi,ktorzy nie słuchają nikogo.


Pn mar 02, 2015 17:37
Zobacz profil
Post Re: Opłata za "usługi"?
No to idz z twoja lista oczekiwan do bezposrednio zainteresowanych. Tu na forum ksiezy jest jak na lekarstwo i ani ty ich nie znasz ani oni ciebie.


Pn mar 02, 2015 17:59

Dołączył(a): N mar 01, 2015 12:54
Posty: 214
Post Re: Opłata za "usługi"?
Na marginesie
w starożytnym Izraelu i w dawnych czasach, w państwach wyznaniowych obowiązywała tzw. dziesięcina,
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dziesięcina
optuję za przywróćeniem tego podatku.

http://tv-trwam.pl/film/slowo-zycia-pod ... -swiatynie


Pn mar 02, 2015 18:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 01, 2015 12:54
Posty: 214
Post Re: Opłata za "usługi"?
Cytuj:
No to idz z twoja lista oczekiwan do bezposrednio zainteresowanych. Tu na forum ksiezy jest jak na lekarstwo i ani ty ich nie znasz ani oni ciebie.


/Niestety na chwilę obecną nie mam zbytnich dojść,ale być może kiedyś to zmieni się.
Wtedy nie omieszkam poruszyć paru ważkich kwestii.
Jak to się mówi,,, nie odrazu Kraków zbudowano''..


Pn mar 02, 2015 18:04
Zobacz profil
Post Re: Opłata za "usługi"?
Przeciez w kazdej chwili mozesz zaczac placic dziesiecine. To nie jest zabronione.


Pn mar 02, 2015 18:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2006 19:39
Posty: 227
Post Re: Opłata za "usługi"?
navi31 napisał(a):
Na marginesie
w starożytnym Izraelu i w dawnych czasach, w państwach wyznaniowych obowiązywała tzw. dziesięcina,
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dziesięcina
optuję za przywróćeniem tego podatku.

http://tv-trwam.pl/film/slowo-zycia-pod ... -swiatynie


Navi przelicz - dziesięcina to dziesięć procent twoich dochodów oddawanych Kościołowi co miesiąc - przypuszczam. że żaden proboszcz nie miałby nic przeciwko temu abyś mu takie ofiary składał. Sądzę jednak, że ofiara składana z okazji odprawienia Mszy św jest zdecydowanie mniejsza i z doświadczenia wiem, że mało jest takich, którzy raz na miesiąc proszą o odprawienie Mszy św.

_________________
Obróć twarz ku słońcu-a cień zostanie z tyłu


Pn mar 02, 2015 18:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 01, 2015 12:54
Posty: 214
Post Re: Opłata za "usługi"?
ale nie płaci się za usługi
"Oddajcie cesarzowi co cesarskie , Bogu co Boskie"

tak był urządzone Panstwo Boże.
Dzis mozna bez dziesięciny ,tylko ''co łaska ''ale jak ma być zdzieranie z najuboższych , znieczulica i płacenie za łaski od Boga to wybieram dziesięcine.

aha jeszce jedno
Oczywiście dopóki Kosciol nie zadecyduje innaczej, to nie bede przeklinał takiego stanu
Moge co najwyżej sugerować , i sugeruje, że zmiany są potrzebne.


Pn mar 02, 2015 20:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL