Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 22:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Opłata za "usługi"? 
Autor Wiadomość
Post Re: Opłata za "usługi"?
Ratio, prosiłem cię o podanie źródła Twojej rewelacji. Masz jakieś?


So wrz 06, 2014 15:43

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: Opłata za "usługi"?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Ratio, prosiłem cię o podanie źródła Twojej rewelacji. Masz jakieś?

Mam informację od wiarygodnego, naocznego świadka, przymuszonego do opłaty wejściówki, choć chciał wejść do kościoła, by się pomodlić.
Poborca podatkowy czycha już przy furtce :-D

Nie wierzysz? -
to pojedź i sam sprawdź na swoim portfelu. Zakopane jest obecnie prześliczne :-)


Pn wrz 08, 2014 8:16
Zobacz profil
Post Re: Opłata za "usługi"?
ratio napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Ratio, prosiłem cię o podanie źródła Twojej rewelacji. Masz jakieś?

Mam informację od wiarygodnego, naocznego świadka, przymuszonego do opłaty wejściówki, choć chciał wejść do kościoła, by się pomodlić.

Czy ten naoczny świadek nie mieszka aby poza Powiatem Tatrzańskim? Bo mi jakoś udało się dokopać do źródła i tam jasno zapisano, że bilety wstępu obowiązują osoby spoza tego powiatu.

Cytuj:
Poborca podatkowy czycha już przy furtce :-D

Sprzedawca biletów, a nie poborca podatkowy.

Cytuj:
Nie wierzysz? -
to pojedź i sam sprawdź na swoim portfelu. Zakopane jest obecnie prześliczne :-)

Daj mi kasę na bilet to pojadę.


Pn wrz 08, 2014 8:23

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: Opłata za "usługi"?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
(...)Czy ten naoczny świadek nie mieszka aby poza Powiatem Tatrzańskim? Bo mi jakoś udało się dokopać do źródła i tam jasno zapisano, że bilety wstępu obowiązują osoby spoza tego powiatu...

A co to ma do rzeczy :?:
Czy parafie to zamknięte enklawy dla zameldowanych na danym terenie?
Nie słyszałam, by warunkiem korzystania z obiektu kościoła było zameldowanie na terenie parafii :shock:
A nie zauważasz tu potraktowania kościoła - a więc i Kościoła - jako firmy handlowej?


Wt wrz 09, 2014 9:28
Zobacz profil
Post Re: Opłata za "usługi"?
ratio napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
(...)Czy ten naoczny świadek nie mieszka aby poza Powiatem Tatrzańskim? Bo mi jakoś udało się dokopać do źródła i tam jasno zapisano, że bilety wstępu obowiązują osoby spoza tego powiatu...

A co to ma do rzeczy :?:

Ma bardzo dużo do rzeczy. Nie jest to bowiem, jak usiłowałeś twierdzić, opłata za modlitwę, tylko bilet dla turystów za zwiedzanie zabytkowego kościoła.


Wt wrz 09, 2014 9:33
Post Re: Opłata za "usługi"?
A turysta nie moze chciec sie po prostu pomodlic?

Polski Kosciol rozwinal sie w ostatnich 20 latach w bardzo zla strone.
Kiedys wszystkie koscioly byly otwarte caly dzien i ludzie przychodzili sie modlic. Malo kiedy kosciol byl pusty. Byl domem modlitwy. Teraz wyposaznie jest tak "cenne", ze drzwi sa zamkniete i jak ktos chce sie pomodlic, to z gory sie zaklada, ze jest to tak nienormalne, ze na pewno chce tylko zwiedzic. A za to musi byc zaplata.

I tak z teoretycznie zdanego na "co laska" Kosciola wychodzi (jeszcze) nieformalnie Kosciol cennikow.
Jak to bylo ze Swiatynia Jerozolimska? Przeciez wymiana pieniedzy byla konieczna, ofiary tez, a jednak cos sie Panu Jezusowi w tym ustalonym przez kaplanow systemie nie spodobalo. Co?


Wt wrz 09, 2014 9:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Opłata za "usługi"?
Ja akurat stanę w obronie Kościoła tutaj. Co i rusz słyszy się, że jacyś złodzieje ukradli to i owo z jakiegoś kościoła. A potem okazuje się, że to było zabytkowe i proboszcz ma duże problemy. A na zainstalowanie alarmu czy ochrony go zwyczajnie nie stać. Stąd zamykanie świątyń, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt wrz 09, 2014 10:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Opłata za "usługi"?
ratio napisał(a):
Ale są jeszcze ciekawsze OPŁATY

W Zakopanem, w "starym kościółku" - podległemu proboszczowi parafii Swiętej Rodziny - pobiera się OPŁATY ZA MOZLIWOSĆ MODLITWY W KOSCIELE.

Tak jest, to nie żart.
Przy furtce, którą wchodzi się na teren przykościelny stoi jakiś gość i wymusza opłatę.
Co prawda tylko 2 zł, ale pobierać opłaty od wiernych, którzy chcą się pomodlić :shock:

I tak jeszcze dobrze, że z tych restrykcji proboszcz wyłączył osoby uczestniczące w regulaminowych Mszach św.
Bo to nie jest wyłącznie obiekt zabytkowy lecz legalny i w użytkowaniu kościół dla sprawowania kultu.
Łaskawca ten proboszcz :-)


W życiu nie słyszałam większej bzdury :roll:


Wt wrz 09, 2014 11:33
Zobacz profil
Post Re: Opłata za "usługi"?
mareta napisał(a):
ratio napisał(a):
Ale są jeszcze ciekawsze OPŁATY

W Zakopanem, w "starym kościółku" - podległemu proboszczowi parafii Swiętej Rodziny - pobiera się OPŁATY ZA MOZLIWOSĆ MODLITWY W KOSCIELE.

Tak jest, to nie żart.
Przy furtce, którą wchodzi się na teren przykościelny stoi jakiś gość i wymusza opłatę.
Co prawda tylko 2 zł, ale pobierać opłaty od wiernych, którzy chcą się pomodlić :shock:

I tak jeszcze dobrze, że z tych restrykcji proboszcz wyłączył osoby uczestniczące w regulaminowych Mszach św.
Bo to nie jest wyłącznie obiekt zabytkowy lecz legalny i w użytkowaniu kościół dla sprawowania kultu.
Łaskawca ten proboszcz :-)


W życiu nie słyszałam większej bzdury :roll:

Masz rację. Rzeczywistość jest nieco inna i wygląda tak:

Informujemy o biletach wstępu za zwiedzanie Starego Kościoła MB Częstochowskiej i cmentarza na Pęksowym Brzysku.
Cennik:
- biletu ulgowy (dzieci i młodzież) - 1 zł (z VAT),
- bilet normalny (dorośli) - 2 zł (z VAT).

Dzieci do lat 7 gratis. Zwolnieni od opłat są mieszkańcy Powiatu Tatrzańskiego.


Wt wrz 09, 2014 11:42

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re:
Teresse napisał(a):
A według mnie wydac 10 tys. na pomnik to malo chrześcijańskie...Pieniądze moglyby posluzyc np. na lepszą edukację dla dzieci/wnuków zmarłego...

A jezeli rodzinie się 'przelewa" to dlaczego nie dac tych pieniedzy dla potrzebujących??

Co ma taki pomnik udowodnić??

??

Pomnik stawia się, żeby ludzie widzieli. Im droższy tym "lepiej".Najtańszy, ładny pomnik służący właściwemu celowi można mieć już za 3,5 tys. Mam przykład z sąsiedztwa- całe życie mieszkał w drewnianej chałupie i składał pieniądze. Po śmierci rodzina przyłożyła tatusia marmurem z ozdobami za 18 tys. To takie polskie.... :shock:


Wt wrz 09, 2014 11:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: Opłata za "usługi"?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
(...)Informujemy o biletach wstępu za zwiedzanie Starego Kościoła MB Częstochowskiej i cmentarza na Pęksowym Brzysku.


"De gustibus non est disputandum"
Myślę jednak, że jeżeli sacrum jest odsuwane w cień przez merkantylne podejście do rzeczywistości sakralnej ... to wydać zarządzenie kościelne dla ogółu, że oddychanie w miejscu świętym musi być opłac(a)lne :-D
I już po gdybaniach :x


Pt wrz 12, 2014 13:17
Zobacz profil
Post Re: Opłata za "usługi"?
Rario, dlaczego brniesz w swoje kłamstwo? W pominiętym przez Ciebie fragmencie jak wół zapisano, że bilety obowiązują wyłącznie osoby spoza powiatu tatrzańskiego, czyli... turystów, którzy przyjeżdżają zwiedzać.


Pt wrz 12, 2014 13:26
Post Re: Opłata za "usługi"?
Ja bym jednak wolala dobrowolne ofiary...
Albo choc symboliczna swieczke zapalic za 2 zlote.

Czy turysta nie moze miec potrzeby pomodlenia sie w przydroznym kosciele? Kiedys to nikomu nie przeszkadzalo.


Pt wrz 12, 2014 13:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Opłata za "usługi"?
Nie tylko w Zakopanem takie rzeczy się dzieją. W Gdańsku w kościele św. Brygidy i kościele mariackim też każą sobie płacić. I to w dość bezczelny sposób. Siedzi sobie pani a przy niej karteczka, że zwiedzające grupy zorganizowane płacą po chyba 2 złote (nie pamiętam już dokładnie) od osoby. Wchodzę z żoną i dziećmi a pani mnie zatrzymuje, że opłata jest. Tłumaczę grzecznie, żeby nie obrażała mojej i swojej inteligencji, bo rozumiem co oznacza "grupa zorganizowana" a ja tu z dziećmi jestem. Pani się uparła, ja też, powiedziałem, że każde z nas wchodzi pojedynczo w odstępach i o żadnej grupie nie ma mowy. Oczywiście zwiedziliśmy kościół za darmo, ale niesmak pozostał. Opłaty były pobierane od wszystkich nawet od osób zwiedzających pojedynczo (zorganizowane grupy jednoosobowe?). Ktoś tu napisał, że czym innym jest zwiedzanie turystyczne a czym innym wejście na modlitwę. Nie do końca. Jak ktoś jest katolikiem, jak ja na przykład, nie jest w stanie rozdzielić tych dwóch rzeczy. Nie wyobrażam sobie wejścia do kościoła bez modlitwy w nim, i nie wyobrażam sobie modlitwy z opaską na oczach, żeby przypadkiem nie zobaczyć zabytkowego ołtarza, czy obrazu.

_________________
laudare benedicere praedicare


So wrz 13, 2014 13:42
Zobacz profil
Post Re: Opłata za "usługi"?
Rok temu w wakacje weszliśmy do Mariackiego w Gdańsku we czwórkę i nie przypominam sobie żeby ktoś od nas opłat się domagał, może zależy od życzliwości pani/pana, a może to teraz weszło?
Za to za wejście na wieżę opłaty są pobierane już chyba od dłuższego czasu.


So wrz 13, 2014 14:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL