Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Opłata za "usługi"? 
Autor Wiadomość
Post Re: Opłata za "usługi"?
Cytuj:
Jak ksiądz podaje kwotę do zapłaty, to się idzie do biskupa na skargę, bo nie ma prawa tego zrobić.

Albo dochodzi sie z księdzem.

Cytuj:
Już widzę te kolejki ... :twisted:

Wyobraź sobie nowy kielecki biskup ordynariusz J. Piotrowski osobiście przyjmuje interesantów w wyznaczone 3-4 dni w miesiącu......ewenement :-D
Ale to biskup misjonarz, zatem diametralnie różne ma podejście do wiernych niż co poniektórzy "książęta" Kościoła.
I zupełnie omija politykę :-D


Pt kwi 10, 2015 15:22
Post Re: Opłata za "usługi"?
Alus napisał(a):
Wyobraź sobie nowy kielecki biskup ordynariusz J. Piotrowski osobiście przyjmuje interesantów w wyznaczone 3-4 dni w miesiącu......ewenement :-D

Faktycznie wyjatek. Jaden biskup na .... a własnie: ile jest biskupów katolickich w Polsce.

Wracając do sedna (opłaty za "usługi") znalazłem ciekawa informację:
Chrzest Polski do powtórki. Parafia twierdzi, że Mieszko I nigdy nie zapłacił ustalonego "co łaska"

ps. Znalazłem. To ewenement jeden na blisko 140 biskupów katolickich w Polsce


So kwi 11, 2015 23:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 09, 2015 19:34
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie
Post Dlaczego trzeba płacić za sakramenty?
Skoro dał nam je Bóg, dlaczego mamy za to płacić i do tego spore stawki, bo dla niektórych to tyle co cała jego pensja. :|


Śr lip 08, 2015 9:18
Zobacz profil WWW
Post Re: Dlaczego trzeba płacić za sakramenty?
Tzn konkretnie gdzie i jaki sakrament kosztuje tyle co pensja minimalna?

A płaci się dlatego, że utrzymanie kapłana i świątyni kosztuje.


Śr lip 08, 2015 9:32
Post Re: Dlaczego trzeba płacić za sakramenty?
search.php?keywords=+p%C5%82aci%C4%87+za+sakramenty&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

@zefciu oczywiscie znowu mnie skrytykuje, ale mnie naprawde szlag trafia na bezmyslnosc i brak poszanowania regul. Dd kwietnia http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?t=10498 mozna bylo przyczytac przynajmniej raz.


Śr lip 08, 2015 9:36
Post Re: Opłata za "usługi"?
zefciu Cię nie skrytykował wtedy i nie skrytykuje teraz.


Śr lip 08, 2015 10:10

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re:
Teresse napisał(a):

Inna rzecz: nawet gdyby pieniądze z opłaty nalezaly do parafian- to ciekawe jak dac je parafianom?? Rozrzucic podczas mszy?? Chodzic po mieszkaniach i dawac po 50 groszy kazdemu??
\
Wystarczy pomyśleć.
Można opłacić uboższym dzieciom 2 tygodniowy wyjazd wakacyjny, wycieczkę, lub założyć fundusz pomocy nad którym pieczę miałyby świeckie osoby np dyrektor szkoły, przedstawiciel rodziców. Takie rzeczy już mają miejsce w diecezji przemyskiej


Śr lip 08, 2015 14:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 23, 2015 4:11
Posty: 82
Post Re: Dlaczego trzeba płacić za sakramenty?
zefciu napisał(a):
Tzn konkretnie gdzie i jaki sakrament kosztuje tyle co pensja minimalna?

A płaci się dlatego, że utrzymanie kapłana i świątyni kosztuje.

Skoro utrzymanie kapłana "słono" kosztuje to może sprowadzić tańszych np. z Ukrainy, a najlepiej z Chin bo wszystko co chińskie to prawie jest jak za darmo, na pewno tańsze.


Pn lip 13, 2015 11:18
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego trzeba płacić za sakramenty?
Dżagob napisał(a):
Skoro utrzymanie kapłana "słono" kosztuje
Gdzie ja napisałem, że słono, to nie wiem.
Cytuj:
to może sprowadzić tańszych np. z Ukrainy, a najlepiej z Chin bo wszystko co chińskie to prawie jest jak za darmo, na pewno tańsze.
Widzę, że szkoła Karola Strasburgera ma się dobrze :)


Pn lip 13, 2015 12:02

Dołączył(a): Pn mar 23, 2015 4:11
Posty: 82
Post Re: Opłata za "usługi"?
"Mrówki" - kapłani na wsi muszą się też nie źle napracować aby później przekazać haracz na pałace biskupów, arcybiskupów i kardynałów. Problem jest duży bo jedna z "mrówek" dostała nawet zawału po wizycie jego ekscelencji i oskarżony została o kradzież to co należne "bogom".


Pn lip 13, 2015 13:01
Zobacz profil
Post Re: Opłata za "usługi"?
Dżagob napisał(a):
"Mrówki" - kapłani na wsi muszą się też nie źle napracować aby później przekazać haracz na pałace biskupów, arcybiskupów i kardynałów. Problem jest duży bo jedna z "mrówek" dostała nawet zawału po wizycie jego ekscelencji i oskarżony została o kradzież to co należne "bogom".
Mógłbyś napisać to samo jeszcze raz? Tym razem po polsku.


Pn lip 13, 2015 13:19

Dołączył(a): Pn mar 23, 2015 4:11
Posty: 82
Post Re: Opłata za "usługi"?
zefciu napisał(a):
Dżagob napisał(a):
"Mrówki" - kapłani na wsi muszą się też nie źle napracować aby później przekazać haracz na pałace biskupów, arcybiskupów i kardynałów. Problem jest duży bo jedna z "mrówek" dostała nawet zawału po wizycie jego ekscelencji i oskarżony została o kradzież to co należne "bogom".
Mógłbyś napisać to samo jeszcze raz? Tym razem po polsku.

Przyjechał biskup z wizytą, nie dostał kasy bo biedna parafia. Szkoda mojego proboszcza bo to wspaniały człowiek bardzo pracowity, a jest jak jest.


Pn lip 13, 2015 13:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 21:49
Posty: 22
Post Re: Opłata za "usługi"?
Takie przypadki występują niestety coraz częściej. Sama znam księży, co sami ledwo mają co do garnka włożyć a ciągle muszą myśleć, skąd tu na kurię $ przelać :/


Pn sty 11, 2016 22:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL