Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 11:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Co można z dziewczyną/chłopakiem a czego nie wg KK... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 13, 2005 19:37
Posty: 62
Post 
Agniulka napisał(a):
No tak :D Objawienie archeologiczne znane tylko naszemu adwersarzowi :D Podziel się tą wiedzą tajemną :D Kto odkrył ? Co ? Kiedy ? Gdzie ? Jakie są dowody ? Może jakaś dokumentacja naukowa ?


Badania żródłowe są w Uniwersytecie Illinois w Chicago tam się kieruj ja niestety nie mogę Ci udostępnić prac.
Zapewne w większości uczelni uniwersyteckich na oddziale historycznym takie informacje są dostepne więc jeżeli masz znajomości próbuj :)
Bezpośrednio możesz także zgłosisić sie do Watykanu :D

Nie prezerwatywy nie znaleziono jednak relacje uczniów Jezusa powinny chyba wystarczyć ?


N mar 13, 2005 22:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Hehe... Może jakieś cytaty z tych wypowiedzi uczniów? Kto powiedział, co, skąd wiadomo że to on, jakieś potwierdzenia w dokumentach zewnętrznych itd ? Takie tajne dokumenty a ty masz do nich dojścia ? To przynajmniej zacytuj :D

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


N mar 13, 2005 22:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 13, 2005 19:37
Posty: 62
Post 
No cóż drugi fakt jest taki , że Jezus przecież musiał doświadczyć WSZYSTKIEGO co człowiek..... skoro uznajesz Pismo św. zapewne jest to niezaprzeczalne dla Ciebie....?


N mar 13, 2005 22:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 13, 2005 19:37
Posty: 62
Post 
Nie stety jak wspomniałem nie mam już przed sobą "tekstów" więc jeszcze raz proponuje skontaktować sie z prof. Kulczyckim John z Chicago a on skieruje już Ciebie gdzie trzeba.


N mar 13, 2005 22:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Czy to również ma oznaczać, że gwałcił kradł i zabijał?


N mar 13, 2005 22:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 13, 2005 19:37
Posty: 62
Post 
Tego Ci niestety nie powiem ale jak Pismo św. "mówi" ( a przecież jest niezaprzeczalnym udokumentowanym dziełem bożym dla Was) Jezus doświadczył wszystkiego co ludzkie....


N mar 13, 2005 22:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
C&S napisał(a):
Tego Ci niestety nie powiem ale jak Pismo św. "mówi" ( a przecież jest niezaprzeczalnym udokumentowanym dziełem bożym dla Was) Jezus doświadczył wszystkiego co ludzkie....


jak na razie to na tym forum widzę z Twojej strony oskarżenia i hasła bez pokrycia - poproszę zatem o konkretny cytat - zresztą w innych tematar również będę prosił o konkretne argumenty


N mar 13, 2005 22:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
C&S, napisałeś, że jesteś Chrześcijaninem. Mogę zapytać, na czym opierasz swoją wiarę, skoro Pisma Świętego nie uznajesz?

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


N mar 13, 2005 22:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 13, 2005 19:37
Posty: 62
Post 
Nistety moje wypowiedzi są kasowane choć nie wiem dlaczego ....
Niestety nie zamierzam pisać po to żeby ktoś za chwilkę skasował wypowiedż.
Dyskusje uważam za bezcelową...., rozumiem, że niewygodne wypowiedzi względem kk sa uważane za przejaw wrogości - trudno jestem w miejszości.
Poczytam sobie zatem inne watki i zostawie tą społeczność w spokoju.
C&S


N mar 13, 2005 23:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
wycinane są oszczerstwa - czekamy na argumenty


N mar 13, 2005 23:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post Re: Co można z dziewczyną/chłopakiem a czego nie wg KK...
wisz napisał(a):
witam

szukam informacji na temat stanowiska Kościała Katolickiego odnośnie relacji przedmałżeńskich dot. kwestii cielesnych


Odpowiedz na twoje pytanie jest prosta.Otoz musisz przylgnac calym sercem do Boga, ktory nakazuje zycie w czystosci przed slubem.Wykonywanie Jego woli niesie blogoslawienstwo i ochrone przed wszelka i nieporzadana bolescia w ktora wpada sie w wypadku dopuszczenia sie grzechu rozpusty.

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


Wt mar 15, 2005 2:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 17, 2005 21:43
Posty: 528
Post 
Cytuj:
Masz rację, KK nie ma prawa, KK MA OBOWIĄZEK głosić SŁOWA JEZUSA, że każdy seks pozamałżeńskim jest GRZECHEM ŚMIERTELNYM


prosiłbym o cytat z Biblii, w którym miejscu Jezus tak powiedział? I darujcie sobie ten cytat z patrzeniem na niewiastę, już go zbyt wiele razy słyszałem i wcale nie uważam by się odnosił do seksu dwóch kochających się osób.

_________________
Słów parę o religii


Cz maja 19, 2005 11:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
A ja z zupełnie innej beczki.

Enson poproszę Cię bardzo o cytat z Biblii, który mówi o tym, że seks pozamałżeński jest dobry.

;)

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Cz maja 19, 2005 12:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 17, 2005 21:43
Posty: 528
Post 
Cytuj:
Enson poproszę Cię bardzo o cytat z Biblii, który mówi o tym, że seks pozamałżeński jest dobry.
na takiej podstaie równie dobrze można więc potępić telewizję, komputery, samochody, piłkę nożną itd. poza tym ja nie mówię o seksie pozamałżeńskim tylko przedmałżeńskim.
jak dla mnie róznica jest taka:

-seks pozamałżeński - jestesmy w małżeństwie i zdradzamy, uprawiamy seks na boku, to jest naruszenie 6 przykazania i grzech
-seks przedmałżeński - jesteśmy w stałym związku, ale nie w małżeństwie i uprawiamy seks , seks przedmałeński to również każdy seks nawet bez związku ale ja nie uważam za grzech tylko takiego:
seks między dwoma kochającymi sie osobami mającymi zamiar zawrzeć w przyszłości zwiazek małżeńsk. Widzisz róznicę? biblia tego nie potępia a zdanie KK mnie nie interesuje bo wypływa z nadinterpretacji.

_________________
Słów parę o religii


Cz maja 19, 2005 12:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
A dla mnie seks przedmałżeński zawiera się w seksie pozamałżeńskiem.

Jesteś przed małżeństwem czyli również poza małżeństwem (bo nie jesteście mężem i żoną). Proste nie.

Zgodzisz się ze mną?

Nadal stoję na stanowisku, że zachowujesz się jak KK (że pozwolę sobie Ciebie zacytować) - nadinterpretujesz PŚ do swoich potrzeb:P

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Cz maja 19, 2005 12:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL