Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 18:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 spowiedz - problem! pomocy! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lip 26, 2010 12:15
Posty: 4
Post spowiedz - problem! pomocy!
Witam!
Mam problem!
Mianowicie biore slub niedlugo. Czeka mnie spowiedz. Niestety wspolzyje z narzeczonym. Przez jakis czas bralam tabletki. Ktoregos razu przestalam, bo chcialam zajsc w ciaze. Nie powiedzialam mu o tym, ze nie biore. Obecnie nie jestem w ciazy. Mam jednak poczucie, ze chociaz nie bralam tabletek dluzej i az tak nie grzeszylam w zwiazku z tym. Mam pytanie: czy musze wyjawic narzeczonemu ze go oklamywalam, ze je biore? Aby slub i spowiedz byly wazne?


Pn lip 26, 2010 12:21
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: spowiedz - problem! pomocy!
Ja bym nie tylko stawiał tu na kanwę ważność ślubu, co sens, jeśli potrafisz bez pardonu go okłamać i masz jeszcze wątpliwości czy to ujawnić...
A w zasadzie nie masz wątpliwości. Twoje wątpliwości są wynikiem obawy o nieważność sakramentów, a nie o istotę związku.
Czy gdy napiszą tutaj, że nie ma żadnego wpływu na ważność tych sakramentów, to powiesz mu o tym?

Zastanów się, czy Ty chciałabyś być okłamywana przez męża zwłaszcza w tak ważnych sprawach jak poczęcie dziecka?

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Pn lip 26, 2010 12:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 26, 2010 12:15
Posty: 4
Post Re: spowiedz - problem! pomocy!
Prawda jest taka, że miałabym więcej czasu na powiedzenie mu... A nie musiałabym tego robić w przeciągu kilku dni. Chciałabym mu dokładnie wytłumaczyć wszystko, szczerze porozmawiać, żeby mnie zrozumiał.

Stąd pytanie o ważność slubu i spowiedzi. Więc? Ponawiam pytanie. Proszę, zależy mi na odpowiedzi na to pytanie. Czy muszę mu powiedzieć, żeby spowiedź, a co za tym idzie ślub były ważne?


Pn lip 26, 2010 15:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: spowiedz - problem! pomocy!
W tej sytuacji zastanowiłbym się czy jest sens brać ślub w kościele. Jeśli wolicie podjąć własną drogę to warto robić to konsekwentnie. A co do tych tabletek, pomijając że same w sobie jak i seks przedmałżeński nie są ok, to dziwi mnie to zachowanie wobec narzeczonego. Chciałaś mieć dziecko i chciałaś je mieć niezależnie od ukochanego? Dla mnie takie zachowanie stawia pod znakiem zapytania sens tej relacji. Jeśli naprawdę Ci na nim zależy to nie tylko powinnaś zacząć go szanować, ale powinniście poważnie porozmawiać o sobie i tym co chcecie razem robić. To nie to że Cie ktoś tu potępia, ale zadajesz dość dziwaczne pytanie. Chcesz się spowiadać z okłamywania, zarazem podtrzymując je? Myślę że w tej sytuacji tylko prawda. I nie trzeba do tego zadawać innym pytania.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn lip 26, 2010 22:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 26, 2010 12:15
Posty: 4
Post Re: spowiedz - problem! pomocy!
Czy wg Prawa Kościelnego jest nieważny sakrament Spowiedzi Św. jeśli nie wyjawi się prawdy okłamanej osobie?


Śr lip 28, 2010 11:03
Zobacz profil
Post Re: spowiedz - problem! pomocy!
Moze zapytaj sie o to jednak spowiednika przy spowiedzi a nie nas?
No i jezeli slub tuz, tuz, to mialas chyba dosyc czasu przedtem, zeby sie zastanowic?


Śr lip 28, 2010 11:08
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL