Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 14:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 masoneria 
Autor Wiadomość
Post Re: masoneria
pająk, odpowiedziałeś, żeby coś odpowiedzieć, to nie są żadne argumenty..

z reszta nie wiem do czego zmierzają twoje posty i czego są wyrazem.
na początku pisałeś, ze nic o ich istnieniu nie wiesz, teraz już ekspert się z ciebie robi widzę..

ja nie wiem wiele o masonerii, ale staram, się bazować na faktach.
powiedzenie, ze "Papierze tylko gadaj" nie może paść z ust katolika.
tak wiec nie jesteś katolikiem, wiec temat nie powinien cie wiele obchodzić.

no chyba, ze jednak jesteś tym masonem :-D


Cz lip 26, 2012 9:45
Post Re: masoneria
Przeanalizujmy więc te zagadnienia
mkb napisał(a):




[i][color=#004000]
12 Zasad Wolnych Mularzy Regularnych

1. Wolnomularstwo jest braterskim związkiem inicjacyjnym, który za swój fundament ma wiarę w Boga, Wielkiego Budownika Wszechświata.

Każdy uznaje Boga za fundament - czy Chrześcijanie czy Muzułmanie.
Wolnomularze nie chcą mieć w swoich szeregach ateistów i agnostyków.
Zatem do punktu 1 Kościół nie powinien miec zastrzeżeń


mkb napisał(a):
2. Wolnomularstwo opiera się na Dawnych Obowiązkach i Landmarkach oraz respektuje inne tradycje właściwe dla Zakonu, szczególnie zaś te, które dotyczą regularności jego Jurysdykcji.

3. Wolnomularstwo jest Zakonem, do którego należeć mogą wyłącznie osoby wolne, niezależne i dobrych obyczajów, które zobowiązują się wypełniać ideały Pokoju, Miłości i Braterstwa.

W Kościele też są zakony,też wypełniają ideały miłości i braterstwa. Co w tym złego??

mkb napisał(a):
4. Wolnomularstwo ma na celu doskonalenie moralne jego członków, a poprzez nich doskonalenie całej Ludzkości.

I Bogu niech będą dzięki. Lepiej chyba że doskonalą moralnie niż mieliby deprawować



mkb napisał(a):
6. Wolnomularstwo nakazuje swym członkom respektować przekonania i wiarę bliźnich. W swym gronie zabrania wszelkich dyskusji lub polemik politycznych i religijnych.

To wręcz ideał! Skoro nakazują respektować przekonania religijne innych to co się ich czepiać? Co Kościół ma do tego? Powinien chwalić ich



mkb napisał(a):
10. Wolni Mularze kultywują w swych Lożach Miłość Ojczyzny, poszanowanie Prawa i szacunek dla konstytucyjnej władzy. Uznają i honorują pracę we wszystkich jej formach jako najwyższy obowiązek istoty ludzkiej.

To wspaniała idea! Tylko głupek lub kolaborant nie szanuje Ojczyzny i nie szanuje Prawa

.

mkb napisał(a):
12. Wolni Mularze winni są, w sposób honorowy, okazywać sobie wzajemną pomoc i obronę braterską, nawet z narażeniem własnego życia.

Sam Jezus tego nauczał

Podsumowując te zasady to jedynie ŚJ mogą potępiać wolnomularstwo


Cz lip 26, 2012 9:48
Post Re: masoneria
szczyty naiwności...'Ateistyczny' Wschód Francji i myślą, ze nie jest wrogo nastawiony do KK.
ludzie, gdzie wy żyjecie..?

a to Pająk dla ciebie:
Ew, Jana:
"Arcykapłan więc zapytał Jezusa o Jego uczniów i o Jego naukę. Jezus mu odpowiedział: «Ja przemawiałem jawnie przed światem. Uczyłem zawsze w synagodze i w świątyni, gdzie się gromadzą wszyscy Żydzi. Potajemnie zaś nie uczyłem niczego."


Cz lip 26, 2012 9:52
Post Re: masoneria
mykitos napisał(a):
mkb napisał(a):


1. Wolnomularstwo jest braterskim związkiem inicjacyjnym, który za swój fundament ma wiarę w Boga, Wielkiego Budownika Wszechświata.


Każdy uznaje Boga za fundament - czy Chrześcijanie czy Muzułmanie.
Wolnomularze nie chcą mieć w swoich szeregach ateistów i agnostyków.
Zatem do punktu 1 Kościół nie powinien miec zastrzeżeń


:-D
człowieku nie wiesz co piszesz...
jeśli w/g ciebie Bóg masonów to jest ten sam Bóg, ktorego wyznajemy w Kosciele Katolickim to się niedogadany...


Cz lip 26, 2012 10:03

Dołączył(a): N lip 01, 2012 21:27
Posty: 411
Post Re: masoneria
mkb napisał(a):
szczyty naiwności...'Ateistyczny' Wschód Francji i myślą, ze nie jest wrogo nastawiony do KK.

A to ja coś takiego napisałem?

Inna spawa, że nie wiem dlaczego ateiści mieliby z samego faktu ateizmu być wrogo nastawieni do kogokolwiek. Ale rozumiem, że na wszelki wypadek mkb buduje już twierdze mentalną. Skutki widać...


Cz lip 26, 2012 10:11
Zobacz profil
Post Re: masoneria
mkb napisał(a):




człowieku nie wiesz co piszesz...
jeśli w/g ciebie Bóg masonów to jest ten sam Bóg, ktorego wyznajemy w Kosciele Katolickim to się niedogadany...

Ja nie wiem w jakiego Boga wierzą masoni.
Wśród nich moga być i Żydzi,Muzułmanie,protestanci, Katolicy. Tak więc cześć z nich wierzy w tego samego Boga co katolicy


Cz lip 26, 2012 10:14

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: masoneria
bogiem masonerii jest Lucyfer,
większosc masonów o tym nie wie, są oszukiwani na potęgę pięknymi hasłami rewolucji francuskiej :
"wolnosc, rownosc, braterstwo"
za tym wszystkim stoi ojciec kłamstwa - prastary wróg Prawdy - Boga TrójJedynego i Jego owieczek

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Cz lip 26, 2012 10:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: masoneria
Cóż, patrząc po tytulaturze - Wielki Budownik/Architekt Świata - kwalifikuje się tu chyba każdy bóg-stworzyciel świata. Być może w grę wchodzi jeszcze doglądanie swojego dzieła i ewentualne poprawki, dobudówki oraz reperacje. Więc każdy mason przynosi do loży swojego boga, o ile uda mu się znaleźć w swym bogu ten rys "fachowca od stwarzania światów". Swoją drogą to jest ciekawe - jeśli dany bóg się nie kwalifikuje, chęć wstąpienia do masonerii może być przyczynkiem do nawrócenia. Hi, hi.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Cz lip 26, 2012 10:31
Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 14, 2012 9:21
Posty: 90
Post Re: masoneria
noOne napisał(a):
bogiem masonerii jest Lucyfer,
większosc masonów o tym nie wie, są oszukiwani na potęgę pięknymi hasłami rewolucji francuskiej :
"wolnosc, rownosc, braterstwo"
za tym wszystkim stoi ojciec kłamstwa - prastary wróg Prawdy - Boga TrójJedynego i Jego owieczek


To chyba należysz do jakiejś dziwnej loży masońskiej że wyznają Lucyfera?


Cz lip 26, 2012 10:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: masoneria
Do Wielkiego Wschodu Pomyłek Freudowskich. Trafiają tam wszyscy, którym z Wielkiego Budownika Świata podczas lektury wyjdzie Wielki Buntownik. Podobno inni masoni zachowują w tym temacie wyjątkowo szczególną dyskrecję.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Cz lip 26, 2012 10:51
Zobacz profil
Post Re: masoneria
a podobno na 33 stopniu wtajemniczenia depcze się tiarę papieska :twisted:


a na poważnie, to u wszystkich nas widać braki w historii..
trzeba by sięgnąć daleko, daleko w przeszłość, żeby zobaczyć jak to wszystko się zaczęło.
wierze, ze we wszystkim co istnieje obecnie liczy się korzeń danego zjawiska.
źródło! szukaj u źródła..mówi się.


Cz lip 26, 2012 11:33

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: masoneria
ciekawostka :
http://poznajprawde.net/aktualnosci/554 ... erii-.html
http://youtu.be/qp5LwjnRbEc

piękne mydlenie oczu..

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Cz sie 16, 2012 9:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: masoneria
warto przypomnieć o encyklice :
św. Pius X Encyklika "Pascendi dominici gregis" O zasadach modernistów
http://sanctus.pl/index.php?grupa=89&po ... 00&doc=450

Cytuj:
Ukryci nieprzyjaciele Kościoła
Zwlekać nam dłużej nie wolno. Wymaga tego przede wszystkim ta okoliczność, iż zwolenników błędów należy dziś szukać nie już wśród otwartych wrogów Kościoła, ale w samym Kościele: ukrywają się oni – że tak powiemy – w samym wnętrzu Kościoła; stąd też mogą być bardziej szkodliwi, bo są mniej dostrzegalni.
Będziemy więc mówić, Czcigodni Bracia, nie o niekatolikach, lecz o wielu z liczby katolików świeckich, oraz – co jest boleśniejsze – o wielu z grona samych kapłanów, którzy wiedzeni pozorną miłością Kościoła, pozbawieni silnej podstawy filozoficznej i teologiczne, przepojeni natomiast do gruntu zatrutymi doktrynami, głoszonymi przez wrogów Kościoła, zarozumiale siebie mienią odnowicielami tego Kościoła, i rozzuchwaleni liczbą swych zwolenników napadają nawet na to, co tylko jest najświętszego w dziele Chrystusowym, nie oszczędzając nawet Osoby Boskiego Zbawiciela, którą ze świętokradzką odwagą sprowadzają do stanowiska prostego i ułomnego człowieka.
.....

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Pn paź 15, 2012 9:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL