Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 07, 2024 6:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Crimen Sollicitationis 
Autor Wiadomość
Post Crimen Sollicitationis - czy to prawda?
Proszę wrzucić w wyszaukiwarkę tę nazwę: Crimen Sollicitationis.

I przeczytać jeszcze to:

http://www.mojeopinie.pl/nowa/grzechy_i ... 1243991733

A potem napiszcie, co o tym sądzicie...


Wt cze 16, 2009 10:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 17:05
Posty: 1061
Post 
jestem za kastracją takich zwierząt :) a z przenoszeniem tych zboków w inne miejsca to prawda, pedofil Pawłowicz został przeniesiony na "misję" do Ukrainy. nic mu nie można zrobić, bo jest pod skrzydłami Matki Przenajświętszej :D

_________________
"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują." - Albert Einstein


Wt cze 16, 2009 12:18
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Nie wiem czy to prawda,a Irlandia jest daleko.Jeśli chodzi o nasz kraj to bardziej aktualny jest taki temat
http://www.isakowicz.pl/index.php?page= ... 8&nid=1834


Wt cze 16, 2009 14:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post 
Nno, to przeczytajcie także i Ultimatum Benedykta XVI

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


Wt cze 16, 2009 14:36
Zobacz profil
Post 
Czytałem to. Jest wymowne podobnie jak to:

http://www.tvn24.pl/12691,1557872,0,1,p ... omosc.html


Cieszy mnie, że papież tak zareagował, ale nie widzę jednak związku ze słowem "ultimatum" - gdzie, komu i na jakich warunkach jest ono postawione?

Link Cyryla też jest - moim zdaniem - ważny i wymowny.


Wt cze 16, 2009 14:44
Post 
http://wiadomosci.onet.pl/forum.html#fo ... VtMDAxLmpz


Cz lip 02, 2009 6:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post 
konris napisał(a):
http://wiadomosci.onet.pl/forum.html#forum:MSwxNSwxMSw1ODI5MDY2NCwxNTU4MTMzMTUsNjg2ODAxNSwwLGZvcnVtMDAxLmpz
Dyskusja też jest b. pouczająca. Wynika z niej, że autor nie ma w ogóle pojęcia o czym pisze.
Typowe dla Onetu.

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


Cz lip 02, 2009 14:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Crimen Sollicitationis - czy to prawda?
http://www.bishop-accountability.org/resources/resource-files/churchdocs/EpistulaEnglish.htm
//wersja angielskojęzyczna
Odnowiona instrukcja (2001) przypominająca o karach za ujawnianie informacji o kościelnych dochodzeniach w sprawie księży-pedofilów przez osobę duchowną.
Podpisano:
Rzym, Kongregacja Nauki Wiary, 18 maja 2001
kardynał Joseph Ratzinger - prefekt
oryginał:
http://www.vatican.va/roman_curia/congregations/cfaith/documents/rc_con_cfaith_doc_20010518_epistula_graviora%20delicta_lt.html
//podtrzymuje on to, co zostało zawarte w 1962 roku
Romae, e sede Congregationis pro Doctrina Fidei, die 18 maii 2001.
+ JOSEPHUS Card. RATZINGER
Praefectus


http://www.bishop-accountability.org/resources/resource-files/churchdocs/CrimenEnglish.pdf
Crimen Sollicitationis - 39 stron w PDF

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pt cze 04, 2010 20:21
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt sie 13, 2010 18:27
Posty: 296
Post Re: Crimen Sollicitationis - czy to prawda?
Nie wiem, ale istotne jest czy Benedykt XVI przeprosił za to że przez ponad 20 lat bycia prefektem Kongregacji Nauki i Wiary nie kiwnął palcem by znieść Crimen Solicitationis. Ogólnie rzecz biorąc jest on współwinny tuszowania aktów pedofilsko/zoofilskich a co za tym idzie współwinny samych aktów pedofilsko/zoofilskich dlatego, że przenoszeni na inne parafie księża dopuszczali się często tych samych występków. Współwinny bo nie kiwnął palcem oraz współwinny, bo dołożył tam swoją klauzulę o tzw wyłączności.
Moim zdaniem jest to naprawdę istotne. I powtarzam brzemię grzechów jakie ciąży na Ratzingerze jest naprawdę ciężkie.

_________________
Lights out we live in a world of darkness No doubt everything's up for sale
We sleep all of the world is burning We pray to god for a better deal
Nothing is sacred back then or now Everything's wasted is that all there is
Can I go now Judas my guide


Wt sie 17, 2010 20:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 21:27
Posty: 12
Post Crimen Sollicitationis
Cytuj:
- Biskupi traktują pedofilię księży w kategoriach grzechu, a nie przestępstwa. Wolą podejrzanych wyspowiadać, rozgrzeszyć i ukryć niż zawiadomić prokuraturę.

- Pod koniec pontyfikatu Jana XXIII, w 1962 r., została wydana super tajna instrukcja "Crimen Sollicitationis".
Oficjalnie nie uchylił jej ani Paweł IV, ani santo subito Jan Paweł II, ani Benedykt XVI. Instrukcja ta okrywa Kościół katolicki i wymienionych papieży wiekuistą hańbą.
Supertajna instrukcja Watykanu "Crimen Sollicitationis" pod karą automatycznej ekskomuniki nakazuje ukrywanie przestępstw pedofilii popełnionych przez duchownych oraz samych przestępców w sutannach, niszczenie dowodów zbrodni i bezkompromisową walkę z poszkodowanymi, zakazuje zaś współpracy w tych sprawach z organami ścigania. Wykluczeniem z Kościoła zostali obłożeni nie przestępcy, ale ich ofiary, jeśli ośmieliły się dochodzić swych praw przed świeckim wymiarem sprawiedliwości. Winni byli ukrywani w klasztorach lub na zapadłych probostwach. Zazwyczaj umożliwiano im dalsze kontakty z dziećmi, a tym samym kontynuowanie zbrodniczego procederu.
Na trop watykańskiej instrukcji chroniącej zboczeńców w sutannach wpadli prowadzący śledztwa w sprawie pedofilskich skandali w Kościele amerykańskim i irlandzkim. Zainteresował ich jednakowy na całym świecie tryb postępowania kurii diecezjalnych w stosunku do przypadków seksualnego wykorzystywania dzieci przez księży. Pomimo to, instrukcja dalej obowiązuje. Skoro nie została oficjalnie cofnięta, nie można wierzyć w szczerość intencji Benedykta XVI, wyrażającego skruchę i przepraszającego ofiary księży pedofilów. To jedynie strach przed opinią publiczną i przed odszkodowawczymi żądaniami, które już doprowadziły do bankructwa wiele parafii. Papież łudzi się, że przeprosiny wyjdą taniej " ....


Czyż to nie jest ciekawe? Co o tym myślicie? Ludzie teraz są przekonani o świętości Kościoła ale polecam wziąść do ręki kilka ciekawych lektur na temat histori KK. [...]


Pn sie 30, 2010 22:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post Re: Crimen Sollicitationis
majkel321 napisał(a):
Cytuj:
- Pomimo to, instrukcja dalej obowiązuje. Skoro nie została oficjalnie cofnięta, nie można wierzyć w szczerość intencji Benedykta XVI, wyrażającego skruchę i przepraszającego ofiary księży pedofilów.


Instrukcja ta obowiązywała do 18 maja 2001 r., kiedy to zastąpiona została instrukcją ogłoszoną motu proprio przez JPII Sacramentorum sanctitatis tutela. Crimen sollicitationis była dokładnym powtórzeniem, z niewielkimi dodatkami, instrukcji wydanej przez Święte Officjum (dzisiejszą Kongregację Nauki Wiary) już w 1922 r.

_________________
Religia może być źródłem zarówno błędu, jak i mądrości i światła. Jej rola powinna polegać nie na wzbudzaniu poczucia nieomylności, lecz na budzeniu poczucia pokory.(R. Niebuhr)
------------------------
Reformowani.pl


Pn sie 30, 2010 23:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 31, 2010 10:45
Posty: 8
Post Re: Crimen Sollicitationis
[...]
Taka pioseneczka o tym :razz: Dla mnie świetna muzyka, świetny tekst, świetny teledysk, świetny zespół.
Ciekawe co byłoby z tym zespołem w Polsce. W innej piosence śpiewają:
"Jestem świadkiem objawienia Dziewicy i Chrystusa na skuterze
Po wypaleniu czterech skrętów i wypiciu trzech litrów wina
Jezus Chrystus poprosił mnie o kilka łyków, a Dziewica nie przestawała palić
I razem zrobiliśmy sobie orgię "
I śpiewali obydwie te piosenki w Jarocinie, wokalista był przebrany za biskupa i zachowywał się "rozwiąźle" :razz: . Zresztą wszystko jest na YT, można obejrzeć.
A sam dokument jest okrutny i fakt, że zniesiono go dopiero w 2001 (nie wiem, powołuje się na przedmówcę) jest szokujący - i winni są tutaj zarówno JP2 jak i Benedykt - nie zrobili wystarczająco dużo, by sytuację zmienić.

_________________
"We wszystko wątpić lub we wszystko wierzyć - oto dwa równie wygodne rozwiązania, które zwalniają nas od myślenia." Jules Henri Poincare


Wt sie 31, 2010 10:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 21:27
Posty: 12
Post Re: Crimen Sollicitationis
Piotrze, może masz jakąś polską wersję tego, albo przynajmniej przetłumaczone najważniejsze punkty. To, że zostało zniesione to w 2001 roku to i tak jest o wiele za późno, tak w ogóle nie powinno tego być ale cóż, wypraw krzyżowych też nie powinno być, ale o tym się nie mówi, bo to by jednoznacznie przekreśliło świętość kościoła i dużo ludzi by się odwróciło od KK a przez to byłoby mnie pieniążków :(

Kopi mógłbyś podać tytuł, bo znalazłem kilka piosenek tego zespołu w jarociniea nie chce mi się wszystkich przesłuchiwać :)

Tutaj mam jeszcze taki artykuł http://www.fronda.pl/news/czytaj/watyka ... y_pedofili
Cytuj:
Jednocześnie dyrektor watykańskiego biura prasowego, ks. Federico Lombardi zaznaczył, że zaktualizowane normy są częścią prawa kanonicznego, zatem będą obowiązywać tylko w Kościele i nie ma w nich mowy o donoszeniu na pedofilów do władz świeckich.

O nie więc ksiądz pedofil co najwyżej zostanie wydalony z parafi, albo będzie przymusowo musiał się wyspowiadać? :| Jednym słowem nasi pedofile w koloratce dalej są bezkarni...

Ajajaj co za cenzura tutaj, nie można wstawiać linków do youtube? No ludzie come on, ta piosenka jest bardzo wymowna.


Wt sie 31, 2010 14:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 31, 2010 10:45
Posty: 8
Post Re: Crimen Sollicitationis
Podałem link do oficjalnego teledysku z tłumaczeniem na polski, lecz chyba się nie spodobał jakiemuś moderatorowi. Zespół: Ska-P, piosenka: Crimen Sollicitationis. A ten drugi (z którego pochodzi cytat)to kasposos.

_________________
"We wszystko wątpić lub we wszystko wierzyć - oto dwa równie wygodne rozwiązania, które zwalniają nas od myślenia." Jules Henri Poincare


Wt sie 31, 2010 14:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 02, 2010 21:52
Posty: 20
Post Re: Crimen Sollicitationis
No więc mnie fascynują wypowiedzi oburzonych treścią (supertajnej....!) Crimen Solicitationis, które zazwyczaj milkną, gdy się zada pytanie, w jakim mianowicie języku oburzony się z integralnym tekstem zapoznawał...


Wt sie 31, 2010 16:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL