Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 22:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kościól waszych marzeń 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Kościól waszych marzeń
Jak by wyglądał Kościół waszych marzeń, co byście chcieli zmienić? Zaraz pewnie usłyszę że to pycha tak w ogóle myśleć, i że powinienem być posłuszny temu co jest.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt sie 19, 2011 11:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Kościól waszych marzeń
Od razu asekuracja, w końcu my wszyscy tylko jeździmy po tych którzy widzą że Kościół jest niedoskonały :D

Ale od wieków na wieki, jedyne co może się zmieniać na lepsze to ludzie. I uwierz mi że dziś jak nigdy, rozumiem i sam potwierdzam że zmienić muszę siebie. Ludzie tworzą Kościół i ludzie ewangelizują. Od nas zależy wizerunek Kościoła.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt sie 19, 2011 11:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kościól waszych marzeń
Moim zdaniem zmieniło się dużo na dobre po Soborze. Na przykład wolę, gdy mówią po polsku zamiast po łacinie, wolno już czytać Biblię.
Może kiedyś doczekamy jeszcze jakichś zmian?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt sie 19, 2011 12:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Kościól waszych marzeń
Sądzę jeszcze, że na razie nie potrzeba tyle zmian, co korzystania z tego co już mamy. A mamy wiele grup i wspólnot gdzie można być razem i razem działać na chwałę Boga. I każdy człowiek, w każdym wieku, może się tam odnaleźć. I nie jest sztywno, nudno, bo te grupy i wspólnoty tworzą normalni ludzie, którzy bawią się, śmieją, wygłupiają, ale też rozmawiają poważnie i są godni zaufania. I nie to że są to miejsca idealne, że ludzie są bez wad. Mają mnóstwo wad, a jednak tworzą żywy Kościół. Ile jest narzekania że Msza jest dla wielu nudna, niezrozumiała? To poszukaj ludzi wśród których odkryjesz jej sens i powagę, bo tacy naprawdę mogą być blisko. Dość już wiecznego przekonania mądrali, że wiara zaczyna się kończy na "chodzeniu do kościoła" jakby jedynym co można zrobić to przejść się na chwilę, coś pomamrotać i wrócić na niedzielny obiadek.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt sie 26, 2011 1:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 20, 2010 10:01
Posty: 93
Post Re: Kościól waszych marzeń
Andy72 napisał(a):
wolno już czytać Biblię.

A to przed soborem, bądź w ogóle kiedykolwiek, nie było wolno?

Andy72 napisał(a):
Może kiedyś doczekamy jeszcze jakichś zmian?

Na pewno nie takich jakich dzisiaj domagają się środowiska homoseksualne i im podobne. Na pewno nie będzie zgody na współżycie pozamałżeńskie. Na pewno jakieś zmiany będą.

_________________
Chwała Panu.
Pozdrawiam
ja ja


Śr sie 31, 2011 10:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 23, 2011 9:56
Posty: 31
Post Re: Kościól waszych marzeń
ja_ja napisał(a):
Andy72 napisał(a):
wolno już czytać Biblię.

A to przed soborem, bądź w ogóle kiedykolwiek, nie było wolno?


:D

w Wiekach Średnich? ;>


Śr sie 31, 2011 16:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 20, 2010 10:01
Posty: 93
Post Re: Kościól waszych marzeń
korneliaa napisał(a):
ja_ja napisał(a):
Andy72 napisał(a):
wolno już czytać Biblię.

A to przed soborem, bądź w ogóle kiedykolwiek, nie było wolno?

:D w Wiekach Średnich? ;>


A dokładniej? ;>

_________________
Chwała Panu.
Pozdrawiam
ja ja


Śr sie 31, 2011 17:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Kościól waszych marzeń
Moim zdaniem zmieniło się dużo na dobre po Soborze. Na przykład wolę, gdy mówią po polsku zamiast po łacinie, wolno już czytać Biblię.
Może kiedyś doczekamy jeszcze jakichś zmian?

na źle ten sobór tak namieszał ze papież powiedział ze szatan wdarł się do kościoła

ten co zreformował msze był masonem

Teoretycznie za Nową Mszę Świętą odpowiedzialny był papież Paweł VI, ale w rzeczywistości ryt opracowała specjalna komisja zwana Konsylium, która składała się z około 200 osób. Liderem tego gremium został abp Annibale Bagnini, który później został oskarżony o członkostwo w loży masońskiej. Konsylium składało się głównie z soborowych ekspertów, których w pracy nad reformą liturgii wspierało sześciu protestanckich „obserwatorów”. Można zadać sobie pytanie, w czym mogą doradzać heretycy przy opracowywaniu przez katolików nowego rytu Najświętszej Ofiary?

http://www.bibula.com/?p=976


wiadomo ze przeciwny był ojciec Pio


Śr sie 31, 2011 17:32
Zobacz profil
Post Re: Kościól waszych marzeń
ja_ja napisał(a):
A dokładniej? ;>

Dokładniej to nie można było czytać w językach narodowych,ojczystych.
Zawsze można było czytać wydania w językach,w których Pismo powstawało czyli hebrajski,greka,jakies tam jeszcze były dopuszczalne,chyba koptyjski(?).
Inna sprawa,że kto wtedy tymi językami władał ;)
I tak było az do 1829r.przynajmniej tak wyszperałam,prosze mnie poprawić jak sie mylę ;)


Śr sie 31, 2011 17:52

Dołączył(a): Pn gru 20, 2010 10:01
Posty: 93
Post Re: Kościól waszych marzeń
MARIEL napisał(a):
ja_ja napisał(a):
A dokładniej? ;>

Dokładniej to nie można było czytać w językach narodowych,ojczystych.
Zawsze można było czytać wydania w językach,w których Pismo powstawało czyli hebrajski,greka,jakies tam jeszcze były dopuszczalne,chyba koptyjski(?).
Inna sprawa,że kto wtedy tymi językami władał ;)
I tak było az do 1829r.przynajmniej tak wyszperałam,prosze mnie poprawić jak sie mylę ;)


No, ładnie :)
Zgubiłeś jednak ważną rzecz - można też było czytać Pismo Święte w przekładzie łacińskim, a ten język był powszechnie znany w warstwach wykształconych. Ludzie niewykształceni natomiast często w ogóle nie potrafili czytać.

I jeszcze co do roku: "Dopiero Benedykt XIV, w konstytucji Sollicita ac provida z 9 lipca 1753, zniósł jakiekolwiek ograniczenia w korzystaniu z katolickich wydań Pisma Świętego." Jacek Salij, Pytania nieobojętne

_________________
Chwała Panu.
Pozdrawiam
ja ja


Śr sie 31, 2011 18:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 30, 2010 9:03
Posty: 1020
Post Re: Kościól waszych marzeń
Andy72 napisał(a):
Jak by wyglądał Kościół waszych marzeń, co byście chcieli zmienić?

Byłby bardziej przy mnie i bardziej ze mną. Nie tak obcy i daleki, nie tak sztywny i powierzchowny. Kościół, który wolałby być przyjacielem niż apodyktycznym wychowawcą. Wolałby i umiał. Ale w końcu to tylko marzenia...

_________________
http://img407.imageshack.us/img407/7421/mjdomtowieczno1.jpg


Śr sie 31, 2011 18:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kościól waszych marzeń
Jeśli chodzi o większe zmiany - to czy nie lepszy byłby chrzest w wieku dorosłym?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr sie 31, 2011 18:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 20, 2010 10:01
Posty: 93
Post Re: Kościól waszych marzeń
piok333 napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Jak by wyglądał Kościół waszych marzeń, co byście chcieli zmienić?

Byłby bardziej przy mnie i bardziej ze mną. Nie tak obcy i daleki, nie tak sztywny i powierzchowny. Kościół, który wolałby być przyjacielem niż apodyktycznym wychowawcą. Wolałby i umiał. Ale w końcu to tylko marzenia...


Mój Kościół jest bardzo przy mnie i ze mną. Albo nie należysz do katolickiego, albo wina leży po twojej stronie...

_________________
Chwała Panu.
Pozdrawiam
ja ja


Śr sie 31, 2011 18:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 30, 2010 9:03
Posty: 1020
Post Re: Kościól waszych marzeń
ja_ja napisał(a):
piok333 napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Jak by wyglądał Kościół waszych marzeń, co byście chcieli zmienić?

Byłby bardziej przy mnie i bardziej ze mną. Nie tak obcy i daleki, nie tak sztywny i powierzchowny. Kościół, który wolałby być przyjacielem niż apodyktycznym wychowawcą. Wolałby i umiał. Ale w końcu to tylko marzenia...

Mój Kościół jest bardzo przy mnie i ze mną. Albo nie należysz do katolickiego, albo wina leży po twojej stronie...

A ja nadal marzę, by Kościół był bardziej ze mną, ale - jak widać - to tylko marzenia...

_________________
http://img407.imageshack.us/img407/7421/mjdomtowieczno1.jpg


Śr sie 31, 2011 18:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 20, 2010 10:01
Posty: 93
Post Re: Kościól waszych marzeń
Andy72 napisał(a):
Jeśli chodzi o większe zmiany - to czy nie lepszy byłby chrzest w wieku dorosłym?


Kodeks Prawa Kanonicznego napisał(a):
Kan. 868 -
§ 1. Do godziwego ochrzczenia dziecka wymaga się:
1° aby zgodzili się rodzice lub przynajmniej jedno z nich, lub ci, którzy prawnie ich zastępują;
2° aby istniała uzasadniona nadzieja, że dziecko będzie wychowane po katolicku; jeśli jej zupełnie nie ma, chrzest należy odłożyć zgodnie z postanowieniami prawa partykularnego, powiadamiając rodziców o przyczynie.

Z wyszczególnieniem:
Kodeks Prawa Kanonicznego napisał(a):
2° aby istniała uzasadniona nadzieja, że dziecko będzie wychowane po katolicku; jeśli jej zupełnie nie ma, chrzest należy odłożyć


Dodatkowo, w Piśmie Świętym mamy kilka (zapewne nie odosobnionych) przypadków, gdy całe rodziny przyjmowały chrzest - a rodzina to także dzieci, nieprawdaż?
1 Kor 1, 16 napisał(a):
Zresztą, prawda, ochrzciłem dom Stefanasa. Poza tym nie wiem, czym ochrzcił jeszcze kogoś.

Dz 16, 33 napisał(a):
Tej samej godziny w nocy wziął ich z sobą, obmył rany i natychmiast przyjął chrzest wraz z całym swym domem.

Dz 18, 8 napisał(a):
Przełożony synagogi, Kryspus, uwierzył w Pana z całym swym domem, wielu też słuchaczy korynckich uwierzyło i przyjmowało wiarę i chrzest.

_________________
Chwała Panu.
Pozdrawiam
ja ja


Śr sie 31, 2011 19:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL