Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 czy to niezdolność do małżeństwa? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz kwi 24, 2014 18:56
Posty: 1
Post czy to niezdolność do małżeństwa?
Witam, na stronie Kancelarii Kanoniczej czytam o tym, że nerwica może stać się pyrzczyną stwierdzenia nieważności małżeństwa: http://www.kancelaria-kanoniczna.com/Pr ... cielny.php.

Ja mam nerwicę, którą leczę na psychoterapii. Objawia się ona obgryzaniem paznokci i problemami w zasypianiu, ale poza tym nie mam żadnych problemów z funkcjonowaniem społecznym. Mam stałą pracę, z narzeczoną jesteśmy od 3 lat razem. Ale czy ta nerwica sprawi, że będę miał problemy w zawarciu małżeństwa sakramentalnego?


Cz kwi 24, 2014 18:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: czy to niezdolność do małżeństwa?
Piotrek86 napisał(a):
Witam, na stronie Kancelarii Kanoniczej czytam o tym, że nerwica może stać się pyrzczyną stwierdzenia nieważności małżeństwa: http://www.kancelaria-kanoniczna.com/Pr ... cielny.php.

Ja mam nerwicę, którą leczę na psychoterapii. Objawia się ona obgryzaniem paznokci i problemami w zasypianiu, ale poza tym nie mam żadnych problemów z funkcjonowaniem społecznym. Mam stałą pracę, z narzeczoną jesteśmy od 3 lat razem. Ale czy ta nerwica sprawi, że będę miał problemy w zawarciu małżeństwa sakramentalnego?

Nie jestem znawczynią tematu, ale tak na moje oko jeżeli zataiłbyś chorobę, to tak. Jeżeli się leczysz i nic nie zatajasz przed narzeczoną powinno być w porządku . Na pewno można zapytać specjalisty, oraz poruszyć temat w rozmowie z zaufanym kapłanem. Jeżeli życzysz sobie więcej mogę porozmawiać na PW. Na pewno forum nie jest miejscem na takie pytanie . jak zawsze padnie wiele sprzecznych opinii. Co więcej niektóre mogą sprawić że poczujesz się urażony. :) :) :) Pozdrawiam


Cz kwi 24, 2014 19:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: czy to niezdolność do małżeństwa?
Rozumiem że narzeczona wie o tej nerwicy i mimo to nie ma objekcji. Tak jak pisała Mareta - kwestia zatajenia była by oczywiście przeszkodą, nie mówiąc o podstawowym problemie czyli zwykłym braku szczerości w relacji z narzeczoną.

Inna sprawa czy ta nerwica jest na tyle pod kontrolą że w przyszłości nie sprawi problemu. Samo to że masz nerwicę to nic, byle ona nie rozbiła tej relacji w żaden sposób. Myślę że na sprawę tak trzeba patrzeć, a nie że masz coś i już Cię to dyskwalifikuje. Na takie tematy najlepiej jednak pogadać z własnym proboszczem. Trochę mnie to zaskakuje, że ludzie nawet jak się już przygotowują do sakramentu, to wolą spytac na forum, niż tam, gdzie przecież po to są, aby rozeznawać.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz kwi 24, 2014 20:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: czy to niezdolność do małżeństwa?
Ludzie chorujący na schizofrenię zawierają małżeństwa
i ich choroba przez sam fakt choroby nie jest przeszkodą.
Wszystko zależy od konkretnego przypadku.

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Pt kwi 25, 2014 10:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL