Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Parafia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn gru 07, 2015 22:42
Posty: 1
Post Parafia
Witam,
Kilka lat temu przeprowadziłem się (wraz z rodzicami) do nowej miejscowości. Chciałbym wrócić do mojej starej parafii, ja jestem zameldowany w nowej miejscowości, czy gdybym zameldował się w starej parafii to zostanie to uznane. Wiem, że do jakiej parafii należysz decyduje zamieszkanie, a nie zameldowanie. I chciałbym się dowiedzieć jak ksiądz proboszcz rozpoznaje gdzie ktoś mieszka?


Pn gru 07, 2015 22:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 17, 2011 15:56
Posty: 162
Post Re: Parafia
do starej Parafii na Msze możesz normalnie uczęszczać - bo jak dla mnie w czym tak naprawdę tkwi problem bo nie widzę?

_________________
"Bóg zawsze nad nami czuwa, i znajduje rozwiązanie, tam gdzie ludzki umysł już go nie widzi."
św. Faustyna Kowalska

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/


Wt gru 08, 2015 10:03
Zobacz profil
Post Re: Parafia
Mysle ze proboszcz weryfikuje to po prostu na koledzie.


Wt gru 08, 2015 10:06
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Parafia
Po pierwsze: można należeć do kilku parafii jednocześnie.
Ale nie w tym chyba problem.
Wydaje się, że sam znasz odpowiedź na swoje wątpliwości i jedynie szukasz jakiegoś punktu zaczepienia dla innej interpretacji.

Z tego co krótko opisałeś widzę tę sytuację tak: Mieszkasz na terenie parafii X, ale chcesz uczęszczać do parafii Y. Nie chcesz (nie możesz) się przeprowadzić do parafii Y, dlatego myślisz sobie, że jak się przemeldujesz na teren parafii Y (mieszkając ciągle na terenie parafii X) to staniesz się członkiem parafii Y. Dobrze zrozumiałem?
Jeśli tak to widzisz, to nie ma takiej możliwości, bo - jak sam zauważyłeś - decyduje fakt zamieszkiwania, a nie meldunku.

Swoją drogą po co Ci potrzebna formalna przynależność do tej dawnej parafii? Przecież na Mszę możesz uczęszczać także nie do swojego kościoła parafialnego...

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Wt gru 08, 2015 11:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 02, 2014 10:19
Posty: 109
Post Re: Parafia
Mieszkam tak trochę na granicy dwóch parafii. Należę do jednej, ale do kościoła często chodzę do tej drugiej, bo mam bliżej. Też tak można.


Wt gru 08, 2015 13:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 11, 2017 18:34
Posty: 5
Post Re: Parafia
Hmm wydaje mi się że Twoje wątpliwości są nie uzasadnione, dlaczego? Dom Boży jest wszędzie i teoretycznie zawsze powinien przywitać Cię z otwartymi ramionami.


Wt gru 19, 2017 15:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL