Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Wstrzemięźliwość w dniach płodnych a silikonowa bariera. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 7:02
Posty: 140
Post Re: Wstrzemięźliwość w dniach płodnych a silikonowa bariera.
To iluzja, że człowiek tworzy i może taaaaaaaaaaak dużo i jeszcze więcej.
Zawsze będzie dysproporcja pomiędzy Stwórcą a Jego stworzeniem. Cudowna wiadomość to ta, że On pozwolił się nazwać ojcem i troszczy się o każdy aspekt życia jeżeli się Go uzna. Mega WSPANIAŁA, że on jest życiem. Każda próba antykoncepcji czy używanie kalendarzyka jest karykaturą życia to ma do rzeczy.


Pt maja 20, 2016 23:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 7:02
Posty: 140
Post Re: Wstrzemięźliwość w dniach płodnych a silikonowa bariera.
Kozioł napisał(a):
I co to ma do rzeczy? Bóg stworzył człowieka takim jaki jest. Człowiek używając daru inteligencji zaobserwował cykl płciowy kobiety i wyciągnął wnioski. A ty uważasz, ze powinien o nich zapomnieć z jakis wydumanych powodów.

Pewnie latac człowiek tez nie powinien, bo mu Bóg przecież skrzydeł nie dał :roll:


Podałem powody i nie powiedziałem aby człowiek zapomniał o swoich odkryciach w wielu dziedzinach, szczególnie w biologii człowieka ale że te obserwacje i możliwości poznawcze człowieka ukazują plan doskonały.
Pytałem czy Ty inaczej rozwiązałbyś sprawę przekazywania życia człowieka gdybyś miał taką moc i mógłbyś zaprojektować człowieka?
Czy nie wyposażyłbyś któregoś z małżonków w taką wypustkę np. na brzuchu, która po nacisnieciu w ułamku sekundy aktywowałby proces bezpłodności albo płodności, a co tam.. nawet aborcji.
Chciało mi się tylko przyjemności albo mojej żonie lub obojgu nam ale nie chcieliśmy nowego życia.
Dobre rozwiązanie, czyż nie?
Dlaczego nie mamy takich wypustek ani Ty ani ja?


Pt maja 20, 2016 23:22
Zobacz profil
Post Re: Wstrzemięźliwość w dniach płodnych a silikonowa bariera.
Popadasz w absurdy.

Ale dam ci jeszcze jedna szansę.
Wytłumacz mi krok po kroku, prostymi słowami, jak miałoby wyglądać wg ciebie pożycie małżeńskie.

Dotychczas zrozumiałem tyle, że:
- jeżeli się kochasz to przyjmujesz do wiadomości (i odpowiadasz za to), że na 80% w ciągu zaciążycie (wielu o wiele szybciej).
- jeżeli nie chcecie zaciążyć, to macie osobne sypialnie.
- wszelkie formy planowania rodziny uważasz za grzech najcięższy, nieprzebaczalny, całkowite i nieodwracalne odejście od Boga (bo tym jest grzech przeciwko Duchowi Świętemu)

Coś źle zrozumiałem?


So maja 21, 2016 8:24

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 7:02
Posty: 140
Post Re: Wstrzemięźliwość w dniach płodnych a silikonowa bariera.
Kozioł napisał(a):
Popadasz w absurdy.

Ale dam ci jeszcze jedna szansę.
Wytłumacz mi krok po kroku, prostymi słowami, jak miałoby wyglądać wg ciebie pożycie małżeńskie.

Dotychczas zrozumiałem tyle, że:
- jeżeli się kochasz to przyjmujesz do wiadomości (i odpowiadasz za to), że na 80% w ciągu zaciążycie (wielu o wiele szybciej).
- jeżeli nie chcecie zaciążyć, to macie osobne sypialnie.
- wszelkie formy planowania rodziny uważasz za grzech najcięższy, nieprzebaczalny, całkowite i nieodwracalne odejście od Boga (bo tym jest grzech przeciwko Duchowi Świętemu)

Coś źle zrozumiałem?


Dzień Dobry Kozioł

Czy to Ciebie gorszy co napisałem?
Zaakceptujesz co zechcesz i nadasz charakter mojej wypowiedzi cechom godnym Twoim argumentom.
Ale z Bogiem się nie dyskutuje.
Nie powołuj się na odpowiedzialność gdy kierujesz sie egoistycznymi pobudkami zaspokojenia pożadania swojego czy pięknej kobiety.


Czy nie uważasz, że zgodnie z tym co głosisz powinny zachodzić dwa osobne procesy w człowieku takie które są:
1. pozbawione konsekwencji - wolne od strachu oraz ryzyka jakim jest poczęcie nowego życia
2. konsekwentne - pozwalające na decydowanie o rozpoczęciu nowego życia?
Idiota ten Kreator?! taki doskonały a takie stworzył problemy człowiekowi.
Dlaczego On tych rzeczy nie rozdzielił?
Człowiek zamiast to musi używać tricków, sztuczek, przemyślnych zabiegów aby stworzyć iluzję wolności.

Jak powinna wyglądać miłość pomiędzy Wami i jaką jakość życia chcecie prowadzić zależy od Was.
I jest To intymna sprawa między małżonkami i tylko pomiędzy nimi.
Wara mi od tego.
Ale warto każdą możliwość powstania i wreszczie powstanie dziecka potraktować jako Skarb.

Jeżeli chcesz abym napisał Ci software linijka po linijce, tag po tagu to błąd myślowy.
Każdy ma ten program wpisany w najmniejszą żywą komórkę przez Kreatora od początku istnienia ale nie każdy ma świadomość, że virus zainfekował ten doskonały program.
Zapominamy o zamiarze powstania programu - to ludzka wolność i szczęście.
Przypomnij sobie.
Gdy byłeś mały czy martwiłeś się co będziesz jadł, gdzie będziesz spał czy nie o to troszczyli się Twoi rodzice?Czy nie bawiłeś się beztrosko i byłeś wówczas szczęśliwy?
Gdy uznamy Kreatora za ojca w każdym aspekcie tego co On stworzył i fakt że On wie lepiej co stworzył, jak stworzył możemy odkrywać tą doskonałość dowiadując się dlaczego zaprojektował coś tak a nie inaczej.

A czy absurdem nie jest, że kochać to w 80% rozumiane jest we współczesnym języku jako słowo sex i nic więcej?

Czy nie jest absurdem twierdzić, że możesz planować, że np. obudzisz się o 7:31 i znowu zaśniesz głębokim snem o 7:45, gdyż tak sobie zaplanowałeś?
Lub wyprodukujesz o 2 miliony gamet więcej o 19:50 a o 19:50 i 2 sekundy zwiększasz ich ilość o kolejny 1 milion, bo tak sobie zaplanowałeś?

Znowu potrzeba zmiany języka.
Nie można się z kimś kochać. Można kochać siebie albo można kochać kogoś.
Jeżeli kocham drugą osobę a ona mnie to zawsze jestem kreatywny i gotowy na przyjęcie dziecka. Jeżeli nie, uczę się kochać a nie zaspokajać.

A czy Wy bierzecie wspólny prysznic razem? My oprócz spania w jednym łóżku ależ owszem?

Co jest grzechem a co nie jest nie mnie się wypowiadać ale sugeruję autorytet osoby bez grzechu i jej rady zapisane w ewangelii Chrystusa.


So maja 21, 2016 11:33
Zobacz profil
Post Re: Wstrzemięźliwość w dniach płodnych a silikonowa bariera.
[quote="konradgorski"]Czy to Ciebie gorszy co napisałem?
Gorszy mnie kilka spraw.
M.in. Gorszy mnie to, ze powołujesz się gołosłownie na autorytet Boga, Jezusa.
Gorszy mnie to, ze nakładasz nowe cięzary w i tak juz porąbanym (sorry za kolokwializm) świecie seksualnym katolików.
Gorszy mnie to, że dla swoich własnych potrzeb próbujesz zmienic znaczenia sformułowań, określeń, słów. (To w zasadzie nie powinno mnie dziwić, to zabieg popularny w KK).

I nie zauważasz (nie chcesz zauważyć), ze Bóg nie stworzył nas z rują, nie stworzył też owulacji "na zawołanie" (i takie sa mechanizmy w przyrodzie), a kobiety sa niepłodne przez połowę okresu. To mnie nie gorszy, to zwyczajnie irytuje.

Nie znajdziemy wspólnej płaszczyzny. Wg mnie seksualność ma znacznie szersze znaczenie niż sugerujesz mojej osobie i znacznie szersze niż przedstawiasz ty.


So maja 21, 2016 14:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Wstrzemięźliwość w dniach płodnych a silikonowa bariera.
Kozioł napisał(a):
...
Gorszy mnie to, że dla swoich własnych potrzeb próbujesz zmienic znaczenia sformułowań, określeń, słów. (To w zasadzie nie powinno mnie dziwić, to zabieg popularny w KK). ...


Każda okazje jest dobra, aby w duchu ekumenicznym zaatakować Kościół Katolicki. To przejaw nienawiści. Przykro mi.


So maja 21, 2016 14:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 7:02
Posty: 140
Post Re: Wstrzemięźliwość w dniach płodnych a silikonowa bariera.
Kozioł napisał(a):
konradgorski napisał(a):
Czy to Ciebie gorszy co napisałem?
Gorszy mnie kilka spraw.
M.in. Gorszy mnie to, ze powołujesz się gołosłownie na autorytet Boga, Jezusa.
Gorszy mnie to, ze nakładasz nowe cięzary w i tak juz porąbanym (sorry za kolokwializm) świecie seksualnym katolików.
Gorszy mnie to, że dla swoich własnych potrzeb próbujesz zmienic znaczenia sformułowań, określeń, słów. (To w zasadzie nie powinno mnie dziwić, to zabieg popularny w KK).

I nie zauważasz (nie chcesz zauważyć), ze Bóg nie stworzył nas z rują, nie stworzył też owulacji "na zawołanie" (i takie sa mechanizmy w przyrodzie), a kobiety sa niepłodne przez połowę okresu. To mnie nie gorszy, to zwyczajnie irytuje.

Nie znajdziemy wspólnej płaszczyzny. Wg mnie seksualność ma znacznie szersze znaczenie niż sugerujesz mojej osobie i znacznie szersze niż przedstawiasz ty.


Drogi Kozioł
Czy widzisz siebie i mnie po odejściu z tego świata w tym samym miejscu w innym życiu?

Nie, to kształt obecnej cywilizacji a precyzyjniej inni ludzie nakładają ciężary ludziom, a właściwie tak wmówiono nam i urealniono to, że dziecko to ciężar.
A my tyramy na kredyty i dobra podstawowe. I ... powielamy karykaturę życia.

Czy nie wolałbyś kochać małżonki w pełni zawsze i tak często jak tylko chcecie tak długo jak tylko chcecie bez strachu o to, że pocznie się dziecko?
Zapomnieć o kalendarzyku, wyrzucić silikon i wiele innych kłamstw?

Przecież ja nie potępiam nikogo to Kreator może sądzić nasze dusze bo on nie ma nic wspólnego z grzechem.
Gdyby doktryny innych kościołów kierowały się zamiarem wybiórczego traktowania życia zabrałbym głos.
Znam jedynie stanowisko rzymskiego kościoła powszechnego i do tego się odniosłem.

Wiem, że jeżeli mógłbym coś zrobić ze swoim życiem a zaniechałbym tego nie byłbym godzien oglądać tego Który mnie stworzył.

Poleć mi proszę lepszy autorytet.


So maja 21, 2016 15:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL