Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Sakramenty i dzieci ze zwiazkow niesakramentalnych, homoseks 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 18, 2006 20:30
Posty: 1589
Post Sakramenty i dzieci ze zwiazkow niesakramentalnych, homoseks
Temat wydzielony z watku "Nie cudzoloz" - pedziwiatr
jlp napisał(a):
jednak to juz zboczenie od tematu co piszesz moim zdaniem mi chodzi nie o to jak te dzieci zostaja splodzone a oto czy ktos ma prawo krzywdzic te dzieci, ktore juz sa, ktore powstaly z tzw. zwizku cudzolozego.

Nie jesteś w temacie jlp :)

[...]pedziwiatr
Dzieci ze związku niesakramentalnego są tak samo kochane przez kościól jak dzieci ze związku sakramentalnego .... maja wszelkie prawa łacznie ze chrztem, komunią i bieżmowaniem.

Tylko jak je zrobic skoro seks w związku niesakramentalnym jest zabroniony - może ktoś wie ?

... bo z jednej strony KK zakazuje seksu, a z drugiej pragnie aby było jak najwięcej nowo poczętych katolików - ta taka schizofrenia ....

P.S.

Co innego dzieci ze związków homo np. dzieci lesbijek - te nie maja żednych praw i sa wyklęte juz od narodzin .... takim wara od chrztu, komuni i bieżmowania - przez całe swoje dzieciństwo mają cierpieć za grzech swoich matek lesbijek, mają wiedzieć dlaczego one nie mają prawa do komunii podobnie jak ich rówieśnicy ....

Dlaczego KK pragnie aż takiej dyskryminacji ?

Czy KK sprawia przyjemność że wszystkie dzieci w II klasie szkoły podstawowej pokazują palcami i mówią:

Zobacz Basia - ten Karol, to syn lesbijek, dlatego nie może z nami do I komunii :o

_________________
Algebra Kubusia - nowa teoria zbiorów


Wt maja 16, 2006 9:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 08, 2006 12:17
Posty: 512
Post 
napisal bym ze bog kocha wszystkich ludzi ale pewnie zostanie mi zazucone, ze sie czepiam tej milosci.

pewnie dzieci wyhowywane przez hom oseksualistow nie sa kochane :(


Wt maja 16, 2006 9:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 7:31
Posty: 555
Post 
jlp napisał(a):
napisal bym ze bog kocha wszystkich ludzi ale pewnie zostanie mi zazucone, ze sie czepiam tej milosci.

pewnie dzieci wyhowywane przez hom oseksualistow nie sa kochane :(


Jasne, że są. Homoseksualiście też.


Wt maja 16, 2006 9:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 18, 2006 20:30
Posty: 1589
Post 
iduodu napisał(a):
jlp napisał(a):
napisal bym ze bog kocha wszystkich ludzi ale pewnie zostanie mi zazucone, ze sie czepiam tej milosci.

pewnie dzieci wyhowywane przez hom oseksualistow nie sa kochane :(


Jasne, że są. Homoseksualiście też.


Dzieci homo na pewno są kochane prze Boga, ale są dyskryminowane przez KK w sposób najgorszy z możliwych tzn. wszyscy rówieśnicy mają wiedzieć dlaczego dziecko lesbijek nie może do I komunii.

Ciekaw jestem, czy dziecko lesbijek może chodzić na lekcje religii, bo tego nie wiem ?

Jeśli może na religię, to dlaczego nie może do I komunii ? :o

_________________
Algebra Kubusia - nowa teoria zbiorów


Wt maja 16, 2006 10:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 7:31
Posty: 555
Post 
A nie może? Nie wiedziałam...


Wt maja 16, 2006 10:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 08, 2006 12:17
Posty: 512
Post 
rafal3006 napisał(a):
iduodu napisał(a):
jlp napisał(a):
napisal bym ze bog kocha wszystkich ludzi ale pewnie zostanie mi zazucone, ze sie czepiam tej milosci.

pewnie dzieci wyhowywane przez hom oseksualistow nie sa kochane :(


Jasne, że są. Homoseksualiście też.


Dzieci homo na pewno są kochane prze Boga, ale są dyskryminowane przez KK w sposób najgorszy z możliwych tzn. wszyscy rówieśnicy mają wiedzieć dlaczego dziecko lesbijek nie może do I komunii.

Ciekaw jestem, czy dziecko lesbijek może chodzić na lekcje religii, bo tego nie wiem ?

Jeśli może na religię, to dlaczego nie może do I komunii ? :o


no taki stan zeczy jest wykluczony, jezeli bog kocha te dzieci to kosciol musi sie poddac woli boga.

no niech to ktos biegly wyjasni. bo tego to juz nie mozna zrozumiec


Wt maja 16, 2006 10:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 18, 2006 20:30
Posty: 1589
Post 
Nikt ci tego nie wyjaśni, bo to prawda, a dla ekspertów temat zdecydowanie za trudny..... więc lepiej schować głowy w piasek i udawać, że problemu nie ma :-(

_________________
Algebra Kubusia - nowa teoria zbiorów


Wt maja 16, 2006 21:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 09, 2006 6:36
Posty: 93
Post 
rafal3006 napisał(a):
Dzieci homo na pewno są kochane prze Boga, ale są dyskryminowane przez KK w sposób najgorszy z możliwych tzn. wszyscy rówieśnicy mają wiedzieć dlaczego dziecko lesbijek nie może do I komunii.

Ciekaw jestem, czy dziecko lesbijek może chodzić na lekcje religii, bo tego nie wiem ?

Jeśli może na religię, to dlaczego nie może do I komunii ? :o

Skąd Ci to przyszło do głowy, że nie może? Powiedziane jest: "Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową". Mimo to więc, że wychowawcy wyrzekli się wiary, nie znaczy, iż wychowanek nie może żyć pełnią wiary. Niestety, jego rodzina nie pomoże mu raczej w pogłębianiu wiary i więzi z Kościołem.

_________________
Memento mori...


Śr maja 17, 2006 8:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 08, 2006 12:17
Posty: 512
Post 
pusţelnik napisał(a):
rafal3006 napisał(a):
Dzieci homo na pewno są kochane prze Boga, ale są dyskryminowane przez KK w sposób najgorszy z możliwych tzn. wszyscy rówieśnicy mają wiedzieć dlaczego dziecko lesbijek nie może do I komunii.

Ciekaw jestem, czy dziecko lesbijek może chodzić na lekcje religii, bo tego nie wiem ?

Jeśli może na religię, to dlaczego nie może do I komunii ? :o

Skąd Ci to przyszło do głowy, że nie może? Powiedziane jest: "Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową". Mimo to więc, że wychowawcy wyrzekli się wiary, nie znaczy, iż wychowanek nie może żyć pełnią wiary. Niestety, jego rodzina nie pomoże mu raczej w pogłębianiu wiary i więzi z Kościołem.


wiec jak ta sprawa wyglada praktycznie?


Śr maja 17, 2006 9:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Nie rozumiem wątpliwości.

Przyjęcie Pierwszej Komunii przez dziecko zależy od jego przygotowania i możliwości zrozumienia tego, co się dzieje, a nie od postępowania rodziców. Warunkiem jest oczywiście chrzest - jest bramą wszystkich kolejnych sakramentów, ale jeśli dziecko zostało ochrzczone nie ma żadnych przeszkód.

Natomiast w przypadku chrztu może rzeczywiście zaistnieć problem - chrzest jest udzielany ze względu na wiarę rodziców/rodzica, którzy zobowiązują się do wychowania dziecka w wierze. W tym wychowaniu nie da się pominąć znaczenia świadectwa. I jak można ufać, że para żyjąca w zwiazku homoseksualnym wychowa dziecko w wierze Kościoła, skoro sama ma zdanie Kościoła, elegancko mówiąc, w nosie?

Uprzejmie proszę mi nie mówić, że jest to dyskryminacja homoseksualistów, bo to samo dotyczy dzieci we wszystkich związkach nieformalnych i małżenstwach cywilnych, w których nie istnieje przeszkoda do zawarcia związku sakramentalnego.

Chodzić na lekcje religii może każdy. Także nieochrzczony, jesli tylko chce.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr maja 17, 2006 11:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
jlp napisał(a):
ale w tym przypadku to nie mozliwe
- osoba X zyje w nowym zwiazku bo kocha swego partnera
- osoba X jest kochana przez partnera
- osoba X ma dzieci w nowym zwiazku, ktore kocha.

chcac spelnic warunek przebaczenia musi
- opuscic partnera czym skazuje jego na nieszczescie
- skazuje siebie na nieszczescie
- zabiera dzieciom ojca lub matke


Jeśli sytuacja wygląda w ten sposób, że z ważnych powodów (np dobro dzieci) para nie powinna się rozstawać i jeśli została naprawiona krzywda w stosunku do współmałżonka, to rozwiązaniem jest zaprzestanie współżycia (tzw. białe małżeństwo). Wtedy można i otrzymać rozgrzeszenie i przystępować do sakramentów.

Natomiast dopóki ktoś trwa i zamierza trwac w grzechu (jakimkolwiek, niekoniecznie przeciw VI przykazaniu) rozgrzeszenia nie otrzyma.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr maja 17, 2006 11:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 08, 2006 12:17
Posty: 512
Post 
jo_tka napisał(a):
jlp napisał(a):
ale w tym przypadku to nie mozliwe
- osoba X zyje w nowym zwiazku bo kocha swego partnera
- osoba X jest kochana przez partnera
- osoba X ma dzieci w nowym zwiazku, ktore kocha.

chcac spelnic warunek przebaczenia musi
- opuscic partnera czym skazuje jego na nieszczescie
- skazuje siebie na nieszczescie
- zabiera dzieciom ojca lub matke


Jeśli sytuacja wygląda w ten sposób, że z ważnych powodów (np dobro dzieci) para nie powinna się rozstawać i jeśli została naprawiona krzywda w stosunku do współmałżonka, to rozwiązaniem jest zaprzestanie współżycia (tzw. białe małżeństwo). Wtedy można i otrzymać rozgrzeszenie i przystępować do sakramentów.

Natomiast dopóki ktoś trwa i zamierza trwac w grzechu (jakimkolwiek, niekoniecznie przeciw VI przykazaniu) rozgrzeszenia nie otrzyma.


sprawa jasna.
wiec pozpostaje zyc wbrew naturze. wbrew temu jak zostalismy stworzeni. no coz ja nie musze tego do konca rozumiec.
dla mnie do zdeptanie jednego prawa w imie innego.

ale tak bylo, jest, a co bedzie czas pokaze


Śr maja 17, 2006 11:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 18, 2006 20:30
Posty: 1589
Post 
pusţelnik napisał(a):
rafal3006 napisał(a):
Dzieci homo na pewno są kochane prze Boga, ale są dyskryminowane przez KK w sposób najgorszy z możliwych tzn. wszyscy rówieśnicy mają wiedzieć dlaczego dziecko lesbijek nie może do I komunii.

Ciekaw jestem, czy dziecko lesbijek może chodzić na lekcje religii, bo tego nie wiem ?

Jeśli może na religię, to dlaczego nie może do I komunii ? :o

Skąd Ci to przyszło do głowy, że nie może? Powiedziane jest: "Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową". Mimo to więc, że wychowawcy wyrzekli się wiary, nie znaczy, iż wychowanek nie może żyć pełnią wiary. Niestety, jego rodzina nie pomoże mu raczej w pogłębianiu wiary i więzi z Kościołem.


Pustelniku, to winika z wielu wątków dyskusji na tym forum.

Ja wiem że dorosłe dziecko homo może do KK, podobnie jak każdy inny człowiek - tylko dlaczego jest dyskryminowane jako dziecko ?

Dlaczego dzieci niesakramentalnych hetero mogą do chrztu, a dzieci lesbijek nie ?

Gabriel napisał(a):
rafal3006 napisał(a):
Jeśli małżeństwo niesakramentalne zadeklaruje brak seksu (białe małżeństwo) to już jest dobre dla KK i nie grzeszy - może przyjmować najświętsze sakramenty

Dokladnie tak to jest w teorii..bo praktyka jest troche inna


Gabriel napisał(a):
rafal3006 napisał(a):
Czy jeśli dwoje mieszkających razem homo zadeklarują brak seksu to czy już są dobrzy dla KK

Dokladnie tak , bo czyn homoseksualny dyskredytuje homoseksualiste w oczach KK a nie sam czlowiek.
Ale cos masz problemy z pamiecia..bo juz to bylo walkowane kilka razy


Jak widać, do tej pory nie ma żadnej różnicy między związkiem niesakramentalnym homo i hetero ... ale z dziećmi jest inaczej, dzieci hetero maja wszelkie prawa, zaś dzieci homo żadnych ....

Gabriel napisał(a):
rafal3006 napisał(a):
To samo dotyczy dzieci homo, dlaczego są dyskryminowane i nie moga nawet do chrztu - przecież jak powiedział kiedyś Jonathan na podstawie badań, prawdopodobieństwo że dzieci będą hetero jest takie samo jak wśród zwiazków hetero.

Chrztu nie udziela sie takiej osobie do ktorej zachodzi uzasadnione podejrzenie ze nie bedzie jej zycie zgodne z wiara katolicka...czyli jesli rodzice nie delkaruja wychowania dziecka w wierze katolickiej ..takie dziecko nie otrzyma chrztu ..wyjatek od tego kiedy jest w sytuacji zagrazajacej zyciu tejze osoby ktora ma chrzest przyjac


I tu jest sedno sprawy.

W stosunku do lesbijek zachodzi uzasanione podejrzenie, że nie wychowają dziecka w wierze katolickiej, a przecież lesbijki to w 90% katoliczki, dziadkowie to też w 90% katolicy ....

Tak więc dziecko lesbijek nie ma prawa do chrztu :o

Jeśli nie ma prawa do chrztu, to nie ma prawa do I Komunii :o

Pytanie czy ma prawo uczęszczać na religie pozostaje otwarte.

A dzieci niesakramentalnych hetero mają bez najmniejszych problemów wszelkie prawa - wiem z własnego doświadczenia.

Podsumowując:

Dzieci homo na pewno są kochane prze Boga, ale są dyskryminowane przez KK w sposób najgorszy z możliwych tzn. wszyscy rówieśnicy mają wiedzieć dlaczego dziecko lesbijek nie może do I komunii.

_________________
Algebra Kubusia - nowa teoria zbiorów


Śr maja 17, 2006 12:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 09, 2006 6:36
Posty: 93
Post 
rafal3006 napisał(a):
I tu jest sedno sprawy.

W stosunku do lesbijek zachodzi uzasanione podejrzenie, że nie wychowają dziecka w wierze katolickiej, a przecież lesbijki to w 90% katoliczki, dziadkowie to też w 90% katolicy ....

Tak więc dziecko lesbijek nie ma prawa do chrztu :o

Ciekawe rozumowanie, ale nieprawdziwe. Chrzest jest dla każdego. Zauważ, że często w historii było tak, że dziecko przyjmowało chrzest przed rodzicami! Dla przykładu Św. Krystyna z Bolseny. Potrzebny jest raczej chrzestny, co też nie jest warunkiem nie do przekroczenia, gdyż w Kanonie napisane jest Przyjmujący chrzest powinien mieć, jeśli to możliwe, chrzestnego.

rafal3006 napisał(a):
Jeśli nie ma prawa do chrztu, to nie ma prawa do I Komunii :o

To już omówiłem wyżej, czyli nic nie stoi na przeszkodzie, aby dziecko przystąpiło do Pierwszej Komunii.

rafal3006 napisał(a):
Pytanie czy ma prawo uczęszczać na religie pozostaje otwarte.

Nie widzę przeszkód. Na dodatek będzie nawet musiało chodzić na zajęcia przygotowawcze do Pierwszej Komunii.

rafal3006 napisał(a):
A dzieci niesakramentalnych hetero mają bez najmniejszych problemów wszelkie prawa - wiem z własnego doświadczenia.

A czy o związkach homo też wiesz z doświadczenia?

rafal3006 napisał(a):
Dzieci homo na pewno są kochane prze Boga, ale są dyskryminowane przez KK w sposób najgorszy z możliwych tzn. wszyscy rówieśnicy mają wiedzieć dlaczego dziecko lesbijek nie może do I komunii.

Przez Kościół dyskryminowane nie są. Nie jest to uzasadnione żadnym dokumentem Kościoła.

_________________
Memento mori...


Śr maja 17, 2006 12:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 18, 2006 20:30
Posty: 1589
Post 
Pustelniku, jeśli rzeczywiście jest tak jak mówisz to wspaniała wiadomość dla wszystkich homoseksualistów :)

Z Chrzestnymi nie ma problemu - wiem z własnego doświadczenia.

Niepokoi mnie tylko poniższa wypowiedź Gabriela .... "jeśli zachodzi uzasadnione podejrzenie" - przeciez to można interpretować jak się komu podoba.

Rozumiem, że dzieci lesbijek są akceptowane w KK .....

A co z dziećmi wychowywanymi przez ojców homoseksualistów ... takie też przecież są.

Czy też mają takie same prawa ?

Odpowiedz proszę na to ostatnie ważne pytanie.

Gabriel napisał(a):
rafal3006 napisał(a):
To samo dotyczy dzieci homo, dlaczego są dyskryminowane i nie moga nawet do chrztu

Chrztu nie udziela sie takiej osobie do ktorej zachodzi uzasadnione podejrzenie ze nie bedzie jej zycie zgodne z wiara katolicka...czyli jesli rodzice nie delkaruja wychowania dziecka w wierze katolickiej ..takie dziecko nie otrzyma chrztu ..wyjatek od tego kiedy jest w sytuacji zagrazajacej zyciu tejze osoby ktora ma chrzest przyjac

_________________
Algebra Kubusia - nowa teoria zbiorów


Śr maja 17, 2006 12:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL