Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Czy kolega popadł w Ekskomunike? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy kolega popadł w Ekskomunike?
wybrana napisał(a):
@chwat, krytykujesz protestancki sposób na zbawienie, to uważasz że Jezus był protestantem?
W takim razie ja również chcę nim być - chce wyznawać wiarę tak jak nauczał Jezus, jak uczy nas Pismo Święte.

To nie pisz andronów o zbawieniu "samą wiarą". Jesteśmy zbawieni Łaską przez wiarę, ale "sama wiara" jest wprost zaprzeczona w Piśmie Świętym.

@adammusialik - nie da się takich rzeczy rozstrzygnąć na forum. I zresztą nie ma po co, bo nikt z nas nie ma do tego umocowania.
Na moje oko to masz... Twój kolega ma problem z nerwicą natręctw.
Nerwica natręctw bardzo karmi się złym rozumieniem dwu pojęć: ekskomunika i dar rpzeciw Duchowi Świętemu - to niestety jest częsta pożywka.

Możliwości są następujące (w kolejności prawdopodobieństwa):
  • (najbardziej prawdopodobne) nerwica natręctw
  • kłopoty emocjonalne lub psychiczne
  • kłopoty demoniczne

Tak czy owak musisz to załatwić w konfesjonale.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn lip 31, 2017 22:06
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Czy kolega popadł w Ekskomunike?
chwat napisał(a):
wybrana napisał(a):
@chwat, krytykujesz protestancki sposób na zbawienie, to uważasz że Jezus był protestantem?
W takim razie ja również chcę nim być - chce wyznawać wiarę tak jak nauczał Jezus, jak uczy nas Pismo Święte.

Mało mnie interesuje, jaką wiarę chce ktoś wyznawać, jak te jego chęci są nonsensem, który ani z Jezusem, ani z PŚ, ani a nawet protestantyzmem, wiele wspólnego nie mają.


Łał, jaka pycha, buta i ignorancja względem drugiego człowieka.
Ja przeciwnie, martwię się o wiarę każdego człowieka i twoją też.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pn lip 31, 2017 22:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Czy kolega popadł w Ekskomunike?
adammusialik napisał(a):
Z mojej analizy wynika, że kolega nie popadł w ekskomunike. Gdyby był zdrowy pewnie tego by nie robił. Dziwi mnie natomiast podejście Księdza, który mimo, iż wiedział o chorobie kolegi to jeszcze miał chęć zdejmowania z niego ekskomuniki i wypydywał kolegę o nitencje czynu na co kolega twierdził, że bardzo ważny wpływ miały emocje nad którymi nie mógł zapanować.
Widać, że bardzo siedzą w nim słowa tego księdza.


Ja proponuje twojemu koledze, niech zacznie czytać Pismo Święte - Nowy Testament, tam usłyszy głos Boży, który wskaże mu właściwą drogę do siebie.
Niech kolega wsłucha się w Głos Boży, a nie człowieczy.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pn lip 31, 2017 22:14
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Czy kolega popadł w Ekskomunike?
Lepiej nie, bo niektórymi fragmentami bez odpowiedniej interpretacji też można się nieźle nastraszyć. Jeśli już, to pod opieką kierownika duchowego.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn lip 31, 2017 22:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy kolega popadł w Ekskomunike?
wybrana napisał(a):
Łał, jaka pycha, buta i ignorancja względem drugiego człowieka.
Ja przeciwnie, martwię się o wiarę każdego człowieka i twoją też.

Co kogo obchodzi o co Ty się martwisz, jak nie wiesz o czym mówisz, bo nie wiadomo co to ta Twoja wiara?
@Wybrana wyczytała, że człowieka zbawia sama wiara, to trąbi na prawo i lewo, że martwi się o wiarę, że trzeba mieć wiarę i w ogóle to odmienia tę wiarę przez wszystkie przypadki, bo myśli że jak Bóg to usłyszy, to się nabierze. Trajkotanie o wierze na prawo i lewo niezbicie oznacza, że wiarę się ma.
Cytuj:
Ja proponuje twojemu koledze, niech zacznie czytać Pismo Święte - Nowy Testament, tam usłyszy głos Boży, który wskaże mu właściwą drogę do siebie.
A w Starym Testamencie nie wyczyta głosu Bożego?
Cytuj:
Niech kolega wsłucha się w Głos Boży, a nie człowieczy.
Nie się wsłucha w głos Boży, ale dopiero po tym, jak najpierw wsłucha się w głos człowieczy (głos @wybranej) zalecający głos Boży.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt sie 01, 2017 5:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Czy kolega popadł w Ekskomunike?
Soul33 napisał(a):
Lepiej nie, bo niektórymi fragmentami bez odpowiedniej interpretacji też można się nieźle nastraszyć. Jeśli już, to pod opieką kierownika duchowego.


Głos Boży, to są wszystkie nauki, które głosił Jezus Chrystus, a one nie podlegają dodatkowej interpretacji.

Biblia Warszawska.
Ewangelia św.Mateusza
5:3Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem ich jest Królestwo Niebios.
5:4Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
5:5Błogosławieni cisi, albowiem oni posiądą ziemię.
5:6Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
5:7Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
5:8Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
5:9Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani.
5:10Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie z powodu sprawiedliwości, albowiem ich jest Królestwo Niebios.
5:11Błogosławieni jesteście, gdy wam złorzeczyć i prześladować was będą i kłamliwie mówić na was wszelkie zło ze względu na mnie!
5:12Radujcie i weselcie się, albowiem zapłata wasza obfita jest w niebie; tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami.

To tylko malutka część - więcej możemy przeczytać w Biblii.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Wt sie 01, 2017 8:27
Zobacz profil
Post Re: Czy kolega popadł w Ekskomunike?
wybrana napisał(a):
Soul33 napisał(a):
Lepiej nie, bo niektórymi fragmentami bez odpowiedniej interpretacji też można się nieźle nastraszyć. Jeśli już, to pod opieką kierownika duchowego.


Głos Boży, to są wszystkie nauki, które głosił Jezus Chrystus, a one nie podlegają dodatkowej interpretacji.

Wobec tego dziwne, że św. Piotr przestrzegał przed prywatnym interpretowaniem nauczania objawionego przez Boga.


Wt sie 01, 2017 8:49

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Czy kolega popadł w Ekskomunike?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
wybrana napisał(a):
Soul33 napisał(a):
Lepiej nie, bo niektórymi fragmentami bez odpowiedniej interpretacji też można się nieźle nastraszyć. Jeśli już, to pod opieką kierownika duchowego.


Głos Boży, to są wszystkie nauki, które głosił Jezus Chrystus, a one nie podlegają dodatkowej interpretacji.

Wobec tego dziwne, że św. Piotr przestrzegał przed prywatnym interpretowaniem nauczania objawionego przez Boga.


I miał rację - słusznie przestrzegał.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Wt sie 01, 2017 9:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Czy kolega popadł w Ekskomunike?
chwat napisał(a):
wybrana napisał(a):

Cytuj:
Ja proponuje twojemu koledze, niech zacznie czytać Pismo Święte - Nowy Testament, tam usłyszy głos Boży, który wskaże mu właściwą drogę do siebie.
A w Starym Testamencie nie wyczyta głosu Bożego?


Jezus potępił bardzo starotestamentowy kler - jego nauki i prawa.
Przyszedł by wypełnić prawo i te prawo mamy wypełniać.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Wt sie 01, 2017 9:09
Zobacz profil
Post Re: Czy kolega popadł w Ekskomunike?
wybrana napisał(a):
Jezus potępił bardzo starotestamentowy kler - jego nauki i prawa.
Potępił te, które były ze ST sprzeczne. Ale widać Ty nawet NT nie przeczytałaś ze zrozumieniem. No ale cóż - osoba "wybrana", która w zasadzie nie grzeszy nie musi się jakimiś książkami przejmować.


Wt sie 01, 2017 9:29
Post Re: Czy kolega popadł w Ekskomunike?
wybrana napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
wybrana napisał(a):
Głos Boży, to są wszystkie nauki, które głosił Jezus Chrystus, a one nie podlegają dodatkowej interpretacji.

Wobec tego dziwne, że św. Piotr przestrzegał przed prywatnym interpretowaniem nauczania objawionego przez Boga.


I miał rację - słusznie przestrzegał.

Tyle, że to oznacza, iż nauczanie objawione przez Boga, wbrew Twoim tezom, jednak podlega interpretacji. :)


Wt sie 01, 2017 9:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy kolega popadł w Ekskomunike?
wybrana napisał(a):
Jezus potępił bardzo starotestamentowy kler - jego nauki i prawa.

Acha, Jezus potępił starotestamentowe prawa.

Cytuj:
Przyszedł by wypełnić prawo i te prawo mamy wypełniać.

A potem przyszedł, żeby te starotestamentowe prawa wypełnić, bo powiedział że żadna jota ani kreska z prawa nie zmieni się .
Interesujące jest to potępienie prawa i jednoczesne jego wypełnianie.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt sie 01, 2017 10:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Czy kolega popadł w Ekskomunike?
chwat napisał(a):
wybrana napisał(a):
Jezus potępił bardzo starotestamentowy kler - jego nauki i prawa.

Acha, Jezus potępił starotestamentowe prawa

Dlaczego przekręcasz mój wpis? Jezus potępił kler, który nie wypełniał prawa Bożego, ale wypełniał własne ustalone prawo
Przyszedł by wypełnić prawo i te prawo mamy wypełniać.
Cytuj:
A potem przyszedł, żeby te starotestamentowe prawa wypełnić, bo powiedział że żadna jota ani kreska z prawa nie zmieni się .
Interesujące jest to potępienie prawa i jednoczesne jego wypełnianie.


Jezus nie potępiał prawa, ale złe jego wypełnianie. Nie wiem skąd czerpiesz swe wnioski?

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Wt sie 01, 2017 17:53
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy kolega popadł w Ekskomunike?
wybrana napisał(a):
Jezus potępił kler, który nie wypełniał prawa Bożego, ale wypełniał własne ustalone prawo

kler «ogół duchownych chrześcijańskich»
https://sjp.pwn.pl/szukaj/kler.html
Zważywszy na to, że Żydzi nie byli chrześcijanami, nie ma mowy o klerze.
Ponadto, Jezus potępił faryzeuszy, a ci nie byli kapłanami, a członkami stronnictwa religijno-politycznego.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sie 01, 2017 20:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy kolega popadł w Ekskomunike?
wybrana napisał(a):
Dlaczego przekręcasz mój wpis? Jezus potępił kler, który nie wypełniał prawa Bożego

Niczego nie przekręcam, używasz nieprzemyślanych dwuznacznych zwrotów, jak chociażby teraz. Bo cóż to jest prawo Boże? Które to przykazania? Co masz na myśli?

Cytuj:
ale wypełniał własne ustalone prawo
Jezus był praktykującym Żydem i nie miał jakiegoś własnego prawa i nie potępił ani jednego ustalonego prawa jako takiego. Świadczy o tym cytat o "jocie", wiadomo też, że płacił podatek na świątynie w Jerozolimie, albo że nakazał uzdrowionemu złożyć ofiarę przepisaną przez Mojżesza, a więc Jezus potępił tylko nadużywanie prawa dla własnych korzyści i niezgodnie z przeznaczeniem. Mimo, że potępiał faryzeuszy, to nie zachęcał nikogo do odchodzenia od Kościoła. Warto rozróżnić, że Jego krytyka miała charakter indywidualnej przestrogi, ale mimo wszystko nigdy nie negowała instytucji.
Cytuj:
Jezus nie potępiał prawa, ale złe jego wypełnianie. Nie wiem skąd czerpiesz swe wnioski?

Swe "wnioski czerpię" z tego co piszesz. Zachęcasz kogoś do czytania NT, więc masz coś przeciwko ST, chociaż Jezus bynajmniej nie przestrzegał przed ST. Ktoś nie znający ST, wcale nie zrozumie NT, nie wspominając, że bez wiedzy Kościoła wcale nie zrozumie jednego ani drugiego. Dlatego nie wiem, do czego mogą być przydatne Twoje rady czytania NT i pożniejsze tłumaczenie, że Jezus wypełnił prawo.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt sie 01, 2017 20:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL