Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Czy kolega popadł w Ekskomunike? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Czy kolega popadł w Ekskomunike?
@chwacie, prawo starotestamentowe - to DEKALOG.
Wypełnienie prawa:
Biblia Warszawska
Ewangelia św.Mateusza
Stare i nowe prawo
5:17
Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić.
5:18
Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie.
5:19
Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios.
5:20
Albowiem powiadam wam: Jeśli sprawiedliwość wasza nie będzie obfitsza niż sprawiedliwość uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do Królestwa Niebios.
Gniew i przebaczenie
5:21
Słyszeliście, iż powiedziano przodkom: Nie będziesz zabijał, a kto by zabił, pójdzie pod sąd.
5:22
A Ja wam powiadam, że każdy, kto się gniewa na brata swego, pójdzie pod sąd, a kto by rzekł bratu swemu: Racha, stanie przed Radą Najwyższą, a kto by rzekł: Głupcze, pójdzie w ogień piekielny.
5:23
Jeślibyś więc składał dar swój na ołtarzu i tam wspomniałbyś, iż brat twój ma coś przeciwko tobie,
5:24
Zostaw tam dar swój na ołtarzu, odejdź i najpierw pojednaj się z bratem swoim, a potem przyszedłszy, złóż dar swój.
5:25
Pogódź się rychło z przeciwnikiem swoim, póki jesteś z nim w drodze, aby cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia słudze, i abyś nie został wtrącony do więzienia.
5:26
Zaprawdę powiadam ci, nie wyjdziesz stamtąd, aż oddasz ostatni grosz.
Cudzołóstwo
5:27
Słyszeliście, iż powiedziano: Nie będziesz cudzołożył.
5:28
A Ja wam powiadam, że każdy kto patrzy na niewiastę i pożąda jej, już popełnił z nią cudzołóstwo w sercu swoim.
5:29
Jeśli tedy prawe oko twoje gorszy cię, wyłup je i odrzuć od siebie, albowiem będzie pożyteczniej dla ciebie, że zginie jeden z członków twoich, niż żeby całe ciało twoje miało pójść do piekła.
5:30
A jeśli prawa ręka twoja cię gorszy, odetnij ją i odrzuć od siebie, albowiem będzie pożyteczniej dla ciebie, że zginie jeden z członków twoich, niż żeby miało całe ciało twoje znaleźć się w piekle.
5:31
Powiedziano też: Ktokolwiek by opuścił żonę swoją, niech jej da list rozwodowy.
5:32
A Ja wam powiadam, że każdy, kto opuszcza żonę swoją, wyjąwszy powód wszeteczeństwa, prowadzi ją do cudzołóstwa, a kto by opuszczoną poślubił, cudzołoży.
Krzywoprzysięstwo
5:33
Słyszeliście także, że powiedziano przodkom: Nie będziesz fałszywie przysięgał, ale dotrzymasz Panu przysiąg swoich.
5:34
A Ja wam powiadam, abyście w ogóle nie przysięgali ani na niebo, gdyż jest tronem Boga,
5:35
Ani na ziemię, gdyż jest podnóżkiem stóp jego, ani na Jerozolimę, gdyż jest miastem wielkiego króla;
5:36
Ani na głowę swoją nie będziesz przysięgał, gdyż nie możesz uczynić nawet jednego włosa białym lub czarnym.
5:37
Niechaj więc mowa wasza będzie: Tak - tak, nie - nie, bo co ponadto jest, to jest od złego.
Zemsta
5:38
Słyszeliście, iż powiedziano: Oko za oko, ząb za ząb.
5:39
A Ja wam powiadam: Nie sprzeciwiajcie się złemu, a jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi.
5:40
A temu, kto chce się z tobą procesować i zabrać ci szatę, zostaw i płaszcz.
5:41
A kto by cię przymuszał, żebyś szedł z nim jedną milę, idź z nim i dwie.
5:42
Temu, kto cię prosi, daj, a od tego, który chce od ciebie pożyczyć, nie odwracaj się.
Miłość bliźniego
5:43
Słyszeliście, iż powiedziano: Będziesz miłował bliźniego swego, a będziesz miał w nienawiści nieprzyjaciela swego.
5:44
A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
5:45
Abyście byli synami Ojca waszego, który jest w niebie, bo słońce jego wschodzi nad złymi i dobrymi i deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.
5:46
Bo jeślibyście miłowali tylko tych, którzy was miłują, jakąż macie zapłatę? Czyż i celnicy tego nie czynią?
5:47
A jeślibyście pozdrawiali tylko braci waszych, cóż osobliwego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?
5:48
Bądźcie wy tedy doskonali, jak Ojciec wasz niebieski doskonały jest Ojciec w niebie.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Wt sie 01, 2017 21:01
Zobacz profil
Post Re: Czy kolega popadł w Ekskomunike?
wybrana napisał(a):
@chwacie, prawo starotestamentowe - to DEKALOG.

Ciekawa teza w świetle faktu, że Prawo Mojżeszowe nie ogranicza się do dekalogu.


Wt sie 01, 2017 21:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy kolega popadł w Ekskomunike?
Tym bardziej, że nie o prawo starotestamentowe pytałem, ale o jakieś "prawo Boże" (i w domyśle prawo nie-Boże, a więc czyje?)

@wybrana będzie wklejać teraz po parę stron z Biblii na chybił trafił? Nikt nie prosił o zacytowanie Biblii, padły konkretne pytania co do Twojego postępowania dawania rad czytania Biblii, otwarcia umysłu na Boga itp

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt sie 01, 2017 21:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Czy kolega popadł w Ekskomunike?
@chwat, przyjmuje dwie opcje
1.Albo nie czytasz ze zrozumieniem
2.Albo stroisz sobie żarty.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Wt sie 01, 2017 21:34
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy kolega popadł w Ekskomunike?
Jest jeszcze trzecia opcja:
3. to Ty nie znasz znaczenia poszczególnych słów i terminów (Dekalog, Prawo Mojżeszowe, kler, faryzeusz). I ta jest najbliższa prawdzie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sie 01, 2017 21:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Czy kolega popadł w Ekskomunike?
Małgosiaa napisał(a):
Jest jeszcze trzecia opcja:
3. to Ty nie znasz znaczenia poszczególnych słów i terminów (Dekalog, Prawo Mojżeszowe, kler, faryzeusz). I ta jest najbliższa prawdzie.


Tylko musisz wiedzieć Małgosiu, że uczeni w piśmie i faryzeusze pragnęli przede wszystkim przywrócenia królestwa Izraela. Pięć ksiąg Tory, to była dla nich pamiątka. Nie dążyli do życia w prawdzie i pragnieniu Boga.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Wt sie 01, 2017 21:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy kolega popadł w Ekskomunike?
Dyskusja z @wybrana nie ma sensu - i tak Was nie słucha, jest tak zapatrzona w swoje pomysły, że nie przyjmie żadnej informacji.
To już jest równia pochyła.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt sie 01, 2017 22:03
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy kolega popadł w Ekskomunike?
Jesteś ostatnią osobą, która może mówić co powinnam wiedzieć, nie znając mojej wiedzy, a która jest na pewno większa od Twojej (nie grzeszę tu skromnością, wiem). Chociażby to, że nigdy nie nazwałabym faryzeuszy klerem i Dekalogu z Prawem Mojżeszowym.
Marek_Piotrowski napisał(a):
Dyskusja z @wybrana nie ma sensu - i tak Was nie słucha, jest tak zapatrzona w swoje pomysły, że nie przyjmie żadnej informacji.
To już jest równia pochyła.

Nie dyskutuję z wybraną, a punktuję jej głupoty dla tych, co czytają, a nie mają świadomości, że wybrana pisze bzdury.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sie 01, 2017 22:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Czy kolega popadł w Ekskomunike?
Marek_Piotrowski napisał(a):
Dyskusja z @wybrana nie ma sensu - i tak Was nie słucha, jest tak zapatrzona w swoje pomysły, że nie przyjmie żadnej informacji.
To już jest równia pochyła.


Jeszcze uzupełniając dodam, że o chrześcijan obowiązują tylko przykazania Nowego Przymierza nadane przez Jezusa.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Wt sie 01, 2017 22:10
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy kolega popadł w Ekskomunike?
wybrana napisał(a):
Jeszcze uzupełniając dodam, że o chrześcijan obowiązują tylko przykazania Nowego Przymierza nadane przez Jezusa.

Następna bzdura. Jezus nie nadał żadnych innych przykazań. Powiedział, że żadna jota, ani żadna kreska nie zmieni się w Prawie. Powiedział też, że nie przyszedł znieść Prawa, ale je wypełnić.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sie 01, 2017 22:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Czy kolega popadł w Ekskomunike?
Małgosiaa napisał(a):
wybrana napisał(a):
Jeszcze uzupełniając dodam, że o chrześcijan obowiązują tylko przykazania Nowego Przymierza nadane przez Jezusa.

Następna bzdura. Jezus nie nadał żadnych innych przykazań. Powiedział, że żadna jota, ani żadna kreska nie zmieni się w Prawie. Powiedział też, że nie przyszedł znieść Prawa, ale je wypełnić.


To przeczytaj mój post umieszczony powyżej z cytatami z Biblii..
Czy ty wiesz co oznacza termin - NOWE PRZYMIERZE ?

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Wt sie 01, 2017 22:28
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy kolega popadł w Ekskomunike?
A więc mój wniosek z Twoich wpisów, który już dawno wyciągnęłam: nie rozumiesz tego co piszesz, bo sama sobie zaprzeczasz. Raz piszesz, że Jezus nie potępił Prawa, ale złe zachowanie. Innym razem, że przyniósł nowe prawo. Piszesz to, co Ci ślina na język przyniesie w danym momencie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sie 01, 2017 22:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Czy kolega popadł w Ekskomunike?
Małgosiaa napisał(a):
A więc mój wniosek z Twoich wpisów, który już dawno wyciągnęłam: nie rozumiesz tego co piszesz, bo sama sobie zaprzeczasz. Raz piszesz, że Jezus nie potępił Prawa, ale złe zachowanie. Innym razem, że przyniósł nowe prawo. Piszesz to, co Ci ślina na język przyniesie w danym momencie.


Żebyś chciała czytać ze zrozumieniem, ale ty masz z tym problem.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Wt sie 01, 2017 22:49
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy kolega popadł w Ekskomunike?
Dowcip roku :rotfl2:

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sie 01, 2017 22:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 30, 2017 14:28
Posty: 23
Post Re: Czy kolega popadł w Ekskomunike?
A czy Profanacja Najświętszego Sakramentu też skutkuje Ekskomuniką?


Wt sie 01, 2017 23:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL