Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 17:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Białe małżeństwo 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 22, 2005 18:47
Posty: 3
Post 
Gość napisał(a):
Meg napisał(a):
Nie no jeśli cchesz białęgo małżeństwa to nie można w niego zrezygnować. To tak jakby kupić pomarańcze, zjeść ją, a potem stwierdzić, że jednak woli się mandarynkę. Trzeba brać odpowiedzialność za wcześniej podjęte decyzje i być im wiernym.


[b]Ach tak, to dla Ciebie cały smak małżeństwa polega na seksie ?
Jak bez seksu to pomarańcza, a z seksem to mandarynka ?
To ja Ci powiem, że dla mnie liczy się osobowość kobiety, WZAJEMNA akceptacja i pomoc i przygarnięcie i mój zachwyt dla jej osobowości. I to jest dla mnie smak małżeństwa !!!!!.[...]pedziwiatr

A ja bym chyba nie chciała by mąż podziwiał tylko we mnie osobowość. Można zrobić sałatkę owocową z pomarańczy i mandarynek. to nie grzech. I nie unieszczęśliwiaj narzeczonej na siłę dziewictwem. Teraz to akceptuje ale z czasem może być fatalnie. Jesteśmy tylko ludźmi. I przebywanie z drugą osobą pod tym samym dachem budzi pewne pokusy chociażby takie by się przytulić. Nie zawsze to prowadzi do seksu. Nie rozumiem tych dylematów. Małżeństwo ppowinno być małzeństwem. A jak chcesz zyć w czystości to wybierz jakiś rodzaj życia konsekrowanego.

_________________
Gosia


Wt lip 19, 2005 19:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 12, 2005 22:28
Posty: 36
Post 
Gosia7 napisał(a):
. Małżeństwo ppowinno być małzeństwem. A jak chcesz zyć w czystości to wybierz jakiś rodzaj życia konsekrowanego.



przecież małżeństwo nie wyklucza czystości małżonków - seks małżeński jest czysty



pozdrawiam

_________________
Fac Me Tibi Semper Magnis Credere,
In TE Spem Habere, Te diligere - S.Thomae Aquinatis


Wt lip 19, 2005 20:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 23, 2005 19:22
Posty: 120
Post 
Białe małżeństwo = jedna wielka bzdura 8)

_________________
Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła!


So sie 27, 2005 2:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 14, 2005 22:09
Posty: 15
Post 
małżeństwo niedopełnione jest nieważne. nie ma stanu pośredniego między życiem w celibacie a małżeństwem. tutaj trzeba podjąć decyzję i ponieść tego konsekwencje. to tak jakby się chciało wszystkie sroki za ogon złapać. jeśli chcesz żyć w celibacie to z tym wiąże się niestety samotność polegajaca, na tym że tej jednej przypisanej mi osoby nie posiadam - to też jest elelent tego wyboru.

A jeśli chodzi o sakrament małżeństwa i związaną z nim łaską to w teologii mówi się ze ten sakrament buduję się, tworzy przez trzy rzeczy - zgodę małżeńską (czyli sam moment zawarcia); słowa i gesty wyrażające miłość i współżycie. te elementy są konieczne do zaistnienia tego sakramentu.

Jest wielka niedojrzałaość w takim pragnieniu - co innego ludzie żyjący w powtórnych związkach, którzy się na białe małżeństwo decydują aby móc zyć w zgodzie z Bogiem - to jest heroizm z ich strony.
Każde powołanie ma w sobie element rezygnacji, poświęcenia i wymaga odżałowania - ksiądz musi odżałować że nie będzie miał rodziny i ją poświęcić, mąż musi poświęcić wszystkie inne piękne kobiety z którymi mógłby się związać, lub wszystkie wspólnoty zakonne które go ominą, a także tą łaskę jaka się wiąże z celibatem. I to właśnie umiejętność poświęćenia tego co jest cenne świadczy o prawdziwośći powołania.KAżde powołanie kosztuje i nie mozna z każdego wziąć tylko tego co fajne i mi się podoba.

to jest takie dziecinne: mieć ciastko i zjeść ciastko.....


Pn lis 14, 2005 23:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 12, 2005 19:56
Posty: 80
Post 
Tacy katoliccy, tacy miłosierni i miłujący. TACY NIETOLERANCYJNI. Popatrzcie na siebie!! Wyszydziliście i wyśmialiście (nie mówię tu do wszystkich) osobę, która chce zachować jak największą czystość. To tylko i wyłącznie JEGO i JEGO MAŁŻONKI sprawa co będą robić w łóżku. Nie ma najmniejszego prawa NIKT ale to NIKT w żaden sposób tego krytykować . Nie cierpię hipokryzji. Jezsteście tacy święci i czyści, tacy wierzący i ufający dogmatom? To czemu ktoś kto chce z życia wyzbyć się czegoś co według niego przeszkadzałoby mu w radowaniu się samą tylko osobą, nie zaś jej ciałem jest wyśmiewany i krytykowany? Zazdrościcie mu, bo ma siłę powstrzymać się od pokus cielesnych silniej od Was? Gal 5, 17 Gdyż ciało pożąda przeciwko Duchowi, a duch przeciwko ciału, a te są sobie przeciwne, abyście nie czynili tego, co chcecie. Jeżeli on chce uniknąć seksu w każdej postaci (małżeńskiej i pozamałżeńskiej) to robi to zgodnie ze swoją wolą. Jest pewne prawo Thelemy (rodzaj magii :) ), które mówi: "Miłość jest prawem, miłość podług woli" Mdli mnie od niektórych wypowiedzi!! Zwłaszcza sim_pet. CZŁOWIEKU POMYŚL ZANIM COŚ POWIESZ!!!!!!. Nie masz prawa niczyjej decyzji uważać za bzdurę. Ja uważam komunię za bzdurę ale co z tego? Według Ciebie jest to świętość i ja to szanuję. Więc Ty nie krytykuj czyjejś wiary. To-nie-jest-godne!!
Wstyd!!

_________________
Na prośbę admina działam teraz jako Chaota.


Who dare to care...

Nie-katolik. Chrześcijanin. Ezoteryk. Pokój Wam

Oswiadczam, iż nie mam nic wspólnego z grupą zwącą siebie "WKT".


Wt lis 15, 2005 17:02
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
Kurviku :)

Osoba zainteresowana z własnej woli poruszyła ten problem, więc nie dziw się, że wywołał on dyskusję. Każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Ty też, co zresztą właśnie zrobiłeś ;) A nikt przecież nikogo nie obrażał. Chyba że mi się zdaje ;)

Pozdrawiam.

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


Wt lis 15, 2005 17:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 12, 2005 19:56
Posty: 80
Post 
Cytuj:

Białe małżeństwo = jedna wielka bzdura


Cytuj:
Chyba pseudohumanistycznym i niezgodnym z natura.....gdyz prowadzi do wymarcia gatunku ludzkiego


Cytuj:
,,związki" homoseksulane są jak najbardziej nastawione na sek,s (ble..)
(to odebrałem jako osobistą obrazę :-)


Nie wiem jak autor wątku ale mi byłoby porzykro słysząc takie opinie na temat własnej drogi życia.

_________________
Na prośbę admina działam teraz jako Chaota.


Who dare to care...

Nie-katolik. Chrześcijanin. Ezoteryk. Pokój Wam

Oswiadczam, iż nie mam nic wspólnego z grupą zwącą siebie "WKT".


Wt lis 15, 2005 18:07
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N paź 09, 2005 13:54
Posty: 226
Post 
Nikogo nie wolno obrażać!! Ma prawo mieć takie zdanie.

Ja uważam, ze jeśli obie strony taki stan rzeczy akceptują i jeśli nie jest on podyktowany niechęcią, nienawiścią do płciowości, to chyba moze byc białe małżeństwo, jeśli Koscielne prawo pozwala, a ja tego nie wiem i zwyczajnie radzę jakiegoś księdza zapytać.

_________________
"Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia."


So lis 19, 2005 19:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 12, 2005 19:56
Posty: 80
Post 
Już spytałem się księdza. powiedział, że takie małżeństwa zdarzają się nawet często i są jak najbardziej akceptowane przez KK. Co więcej, nie trzeba się z tym telepać do biskupa, a tylko z samym proboszczem parafii gdzie ma się odbyć ślub wystarczy pogadać. I tu chyba odbieramy argumenty wszystkim przeciwnym temu katolikom (będziecie się kłócić z oficjalnym stanowiskiem Waszego Kościoła?).

_________________
Na prośbę admina działam teraz jako Chaota.


Who dare to care...

Nie-katolik. Chrześcijanin. Ezoteryk. Pokój Wam

Oswiadczam, iż nie mam nic wspólnego z grupą zwącą siebie "WKT".


N lis 20, 2005 0:12
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lis 14, 2005 22:09
Posty: 15
Post 
To, że to się zdaża i to, ze jakiś ksiądz to powiedział nie znaczy jeszcze, ze jest to oficjalne stanowisko Kościołą.


Wt lis 22, 2005 22:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 12, 2006 17:30
Posty: 74
Post 
Ja uważam że tzw "Białe małżeństwa" nie są całkowitym związaniem się kobiety i mężczyzny. Dla mnie nie ma nic mniej wstydliwego i piękniejszego niż nasza seksualność bo w końcu z połączenia się dwóch istot powstaje nowy człowiek. Czy istnieje coś piękniejszego niż nowonarodzone dziecko?
Dlatego dla mnie białe małżeństwa nie są dobre, co więcej są nawet grzechem przeciw bogu i naturze.

_________________
Nie ma nic gorszego niz Jedi, który utracił zdrowe zmysły...


Wt mar 14, 2006 20:21
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Cytuj:
Ja uważam że tzw "Białe małżeństwa" nie są całkowitym związaniem się kobiety i mężczyzny. Dla mnie nie ma nic mniej wstydliwego i piękniejszego niż nasza seksualność bo w końcu z połączenia się dwóch istot powstaje nowy człowiek. Czy istnieje coś piękniejszego niż nowonarodzone dziecko?
Dlatego dla mnie białe małżeństwa nie są dobre, co więcej są nawet grzechem przeciw bogu i naturze.


Zgadzam się z Tobą całkowicie. W końcu jeśli dwie osoby decydują się na zawarcie sakramentu małżeństwa, to znaczy też że chcą mieć własne potomstwo. Jeśli nie chce się tego to po co się właściwie żenić?


Wt mar 14, 2006 22:52
Zobacz profil WWW
Post 
Meg napisał(a):
tylko znajdz dziewczynę któa się na to zgodzi

Istnieje wiele ludzi aseksualnych, którzy nie mają potrzeby seksu. Może o takie przypadki mu chodziło?

Białe małżeństwa istniały, istneiją i będą istniały. Np w mediach i telewizji aż roi się od takich małżeńśtw. Przykłady? Kuba Wojewódzki i Anna Mucha. Jest to typowy "biały" związek medialnego kryptogeja z przyjaciółką, która nie ma nic przeciwko pomaganiu przyjacielowi. Takich związków jest mnóstwo. Wystarczy chodzić po najmodniejszych klubach w Warszawie (zwłąszcza gejowskich), żeby zobaczyć kto i z kim się za rączkę trzyma i obmacuje, a potem to skonfrontować z tym co się widzi w TV i można szoku dostać :D

A z białych małżeństw, gdzie obie strony są heteroseksualne to znam takich dużo z mediów i jedną wśród znajomych.


pozdrawiam,
michał


Śr mar 15, 2006 8:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Cytuj:
Istnieje wiele ludzi aseksualnych, którzy nie mają potrzeby seksu. Może o takie przypadki mu chodziło?

Białe małżeństwa istniały, istneiją i będą istniały. Np w mediach i telewizji aż roi się od takich małżeńśtw. Przykłady? Kuba Wojewódzki i Anna Mucha. Jest to typowy "biały" związek medialnego kryptogeja z przyjaciółką, która nie ma nic przeciwko pomaganiu przyjacielowi. Takich związków jest mnóstwo. Wystarczy chodzić po najmodniejszych klubach w Warszawie (zwłąszcza gejowskich), żeby zobaczyć kto i z kim się za rączkę trzyma i obmacuje, a potem to skonfrontować z tym co się widzi w TV i można szoku dostać

A z białych małżeństw, gdzie obie strony są heteroseksualne to znam takich dużo z mediów i jedną wśród znajomych.


Może w takich wypadkach nie ma seksu, ale zwiazek między dwoma ludźmi to przecież jeszcze nie małżeństwo, a stosunek między nimi był by grzechem.
Natomiast Rzepakowi (założycielowi tego tematu) nie można przypisać aseksualności, bo twierdził, że taki nie jest, więc w jego wypadku jest to poprostu fanaberia...


Śr mar 15, 2006 9:14
Zobacz profil WWW
Post 
Meg, ale zauważ, że ludzie wchodzą w białe małżeństwa/związki nieżadko z czysto formalnych powodów, a czasem środowiskowych. Mówie o sytuacji, gdzie nie ma miłości, nie ma uczucia. Po prostu jedna ze stron wyświadcza przysługę drugiej w jakimś aspekcie, bo małżeństwo coś tam jej/jemu w życiu ułatwi. Czasami nawet jedna ze stron płąci drugiej pieniądze za wzięcie ślubu.

Weź na przykład opisany przeze mnie wcześniej przypadek Wojewódzkiego i Muchy. Takich związków jest w mediach mnóstwo, bo gejów w mediach jest mnóstwo, a wchodzą w małżeństwa tylko dlatego, żeby uchronić się przed homofobią i uciąć wszelkie spekulacje co do ich homoseksualizmu, bo jak będzie miał żonę to już nikt go nie posądzi ;) To są akurat przypadki, gdzie zawierane jest małżeństwo z powodu chęci zatajenia swego homosekualizmu, ale przecież powodów zawierania białych małżeństw może być znacznie więcej. To jest tylko jeden z wielu.


pozdrawiam,
michał


Śr mar 15, 2006 9:58
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL