Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 21:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 zmarli 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 6:47
Posty: 5
Post zmarli
czy ktos wie, czy
wg prawa kosciola ludzie zmarli, niekoniecznie swieci, kontroluja to co robimy? tzn,czy widza nas na co dzien, czy wiedza co robimy?


Śr paź 26, 2005 16:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 22, 2005 14:17
Posty: 476
Post 
Wszyscy zmarli ,ktorzy sa juz u Boga sa nazywani swietymi.Mozna wstawiac sie do nich za nas w roznych intencjach.Oni raczej nas nie kontrolują i nie wiedza co robimy.W kazdym razie Pismo sw. nic o tym nie mówi.


Śr paź 26, 2005 16:23
Zobacz profil
Post Re: zmarli
magda123 napisał(a):
czy ktos wie, czy
wg prawa kosciola ludzie zmarli, niekoniecznie swieci, kontroluja to co robimy? tzn,czy widza nas na co dzien, czy wiedza co robimy?

Prawo kościelne może coś nakazywać lub zakazywać jedynie żywym ... nie rozumiem zatem, w jaki sposób prawo mogłoby regulować czynności osób zmarłych :?
To raczej pytanie dotyczące wiary, nie prawa kościelnego ( cywilnego zresztą też nie )
A odpowiadając na pytanie : myślę, że mogą wiedzieć , co robimy, jeśli im Bóg pozwoli.


Śr paź 26, 2005 16:52

Dołączył(a): Pt mar 25, 2005 15:52
Posty: 586
Post 
Ja zgadzam się z Barankiem. Wierzę też w możliwą pomoc, wstawiennictwo osób będących po tamtej stronie.


So paź 29, 2005 20:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 6:47
Posty: 5
Post 
oczywiscie,wiem, ze kosciol nic im nie zakazuje itd ;)
zamiescilam to tu, bo moze akurat w katechizmie czy gdzies tam gdzie spisane sa te wszystkie 'zasady i teorie' (heh) , tak to mi sie skojarzylo z tym "prawem"...
ehh:)


Pn paź 31, 2005 19:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2005 7:17
Posty: 41
Post Inna perspektywa
Chyba warto na to spojrzeć w innej perspektywie: Ks. Jan Radkiewicz - Świętych obcowanie
-------
:-D Serwis świateczny, rozważania adwentowe, obrazki, kolędy mp3, propozycje życzeń
:) Anioł dobrze poinformowany - ANGELUS.pl
8) Serwis z prezentami. Ciekawe pomysły i promocje - Zapraszamy!


Pt gru 16, 2005 10:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2005 9:57
Posty: 172
Post 
Szczególną opiekę nad nami pistują nasi patronowie i ci których o modlitwę poprosimy. Tak jest np. z MB, kiedy mówimy: "pod Twoją obronę".- to jest tylko takie moje gdybanie bo Stolica Apostolska nigdy na ten temat w mocy nauczycielskiej sie nie wypowiadała .

Znanym i potwierdzonym przypadkiem jest Anioł Stróż, który towarzyszy nam przez cały czas.


Może ten link nie jest dokładnie o tym co temat, ale pozwala sie zagłebić w samą problematykę, dusz zmarłych. Pomaga zrozumieć.http://www.forum.wiara.pl/viewtopic.php?t=5378&highlight=dusze+czy%B6%E6cowe

_________________
dziekujemy, że nas wybrałeś, abysmy stali przed Tobą i Tobie słuzyli


Pt gru 30, 2005 0:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Święci na pewno ni estoją nad nami i nie kierują nami jak laleczkami, naszymi posunięciami. Inna sprawa - że są naszymi orędownikami przed Bogiem, że pewnie niekiedy podpowiają nam dyskretnie, co mamy robić - szczególnie gdy poprosimy w modlitwie o pomoc, o radę :-D

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pt gru 30, 2005 9:35
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt sty 06, 2006 22:36
Posty: 8
Post 
ludzie umarli szczególnie ci sa w niebie moga nam pomagać ale nie musza oczywiście.koscił katolicki nie zabrania prosić o pomoc dusze czyśćcowe by wstawaiły się za nami u boga ponoć sa w tej modlitwie częśto bardziej gorliwe od świętych którzy nie cierpia.Orędowniczka "modlitwy" do dusz czyscowych była Maria Simma mistyczka która sama była wychowana religijnie ze zwróceniem szczególnej uwagi na problem tych dusz, za które powinniśmy sie modlic

_________________
"Podnieś kamień a ja tam będę" Nie ważne jak się spowiadasz wazne że jesteś dobrym człowiekiem


N sty 15, 2006 22:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL