Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 9:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 eutanazja 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So mar 23, 2013 11:16
Posty: 86
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: eutanazja
Magdalena_i napisał(a):
Jak to możliwe , że ten który opowiada się wbrew Prawdzie - pisze wszędzie o Chrystusie i ewangelii ?


Cytujesz całe fragmentu moich wypowiedzi, a niewiele masz do powiedzenia.
Poza kolejnym pustym stwierdzeniem.


Otóż słowa Jezusa, którego nazywasz Prawdą się nie spełniły - świadczy o tym jego Ewangelia.
Jakbyś nie raczyła tego zauważyć lub zrozumieć - piszę o słowach Jezusa z ewangelii, słowach które się nie wypełniły...
O wyobrażeniach ewangelicznych, które się nie urzeczywistniły.

Np. Sługi Jezusa - pokorne, ciche, żyjące w ewangelicznym ubóstwie, nadstawiające drugi policzek.
Apostołach potrafiących np. rozeznawać prawdę, wydawać sprawiedliwe sądy, uzdrawiać wskrzeszać, czynić i większe rzeczy niż Jezus, karać śmiercią (małżeństwo ukrywające wielkość darowizny).
Jednak ci sami apostołowie nie potrafili poprowadzić kościoła we właściwym kierunku, i np. wyznaczyć swoich następców

I rzeczywistości:
Królowie całujący w stopy papieża, papiestwo posiadające niemal pełnie władzy nad światem, duchowieństwo żyjące w przepychu...

Wyobrażenia ewangeliczne kontra rzeczywistość...
I te sługi Jezusa też od 20 wieków powtarzały "Bóg, jest miłością", "Chrystus jest PRAWDĄ" itd...


Wt cze 11, 2013 0:53
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 23, 2013 11:16
Posty: 86
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: eutanazja
Magdalena_i napisał(a):
ejjjj ejjj ale się zagalopowałeś - kto wmawia ludziom , że powinni cierpieć?


Mt 10,38 Kto nie bierze swego krzyza, a idzie za Mna, nie jest Mnie godzien.
Mt 10,39 Kto chce znalezc swe zycie, straci je. a kto straci swe zycie z mego powodu,
znajdzie je.
Łk 14,27 Kto nie nosi swego krzyza, a idzie za Mna, ten nie moze byc moim uczniem.
14,33 Tak wiec nikt z was, kto nie wyrzeka sie wszystkiego, co posiada, nie moze
byc moim uczniem.
Łk 14,34 Dobra jest sól; lecz jesli nawet sól smak swój utraci, to czymze ja zaprawic?
Łk 14,35 Nie nadaje sie ani do ziemi, ani do nawozu; precz sie ja wyrzuca. Kto ma
uszy do słuchania, niechaj słucha!”

Ga 6,12 O ludzkie to wzgledy ubiegaja sie ci wszyscy, którzy was zmuszaja do obrzezania;
chca mianowicie uniknac przesladowania z powodu krzyza Chrystusowego.

Ga 6,14 Co do mnie, nie daj Boze, bym sie miał chlubic z czego innego, jak tylko z
krzyza Pana naszego Jezusa Chrystusa, dzieki któremu swiat stał sie ukrzyzowany
dla mnie, a ja dla swiata.
2 Kor 1,05 Jak bowiem obfituja w nas cierpienia Chrystusa, tak tez wielkiej doznajemy
przez Chrystusa pociechy.
2 Kor 1,06 Ale gdy znosimy udreki - to dla pociechy i zbawienia waszego a gdy pocieszani
jestesmy - to dla waszej pociechy, sprawiajacej, ze z wytrwałoscia znosicie te
same cierpienia, których i my doznajemy.
2 Kor 4,08 Zewszad znosimy cierpienia, lecz nie poddajemy sie zwatpieniu; zyjemy w
niedostatku, lecz nie rozpaczamy;
2 Kor 4,09 znosimy przesladowania, lecz nie czujemy sie osamotnieni, obalaja nas na
ziemie, lecz nie giniemy.
2 Kor 4,10 Nosimy nieustannie w ciele naszym konanie Jezusa, aby zycie Jezusa objawiło
sie w naszym ciele.
2 Kor 4,11 Ciagle bowiem jestesmy wydawani na smierc z powodu Jezusa, aby zycie
Jezusa objawiło sie w naszym smiertelnym ciele.
2 Kor 4,12 Tak wiec działa w nas smierc, podczas gdy w was - zycie.
l 1,24 Teraz raduje sie w cierpieniach za was i ze swej strony w moim ciele dopełniam
braki udrek Chrystusa dla dobra Jego Ciała, którym jest Kosciół.
Hbr 2,09 Widzimy natomiast Jezusa, który mało od aniołów był pomniejszony, chwała
i czcia ukoronowanego za cierpienia smierci, iz z łaski Bozej za wszystkich
zaznał smierci.
1 P 2,19 To sie bowiem podoba [Bogu], jezeli ktos ze wzgledu na sumienie [uległe]
Bogu znosi smutki i cierpi niesprawiedliwie.
1 P 2,20 Co bowiem za chwała, jezeli przetrzymacie chłoste jako grzesznicy? - Ale to
sie Bogu podoba, jezeli dobrze czynicie, a przetrzymacie cierpienia.
1 P 2,21 Do tego bowiem jestescie powołani. Chrystus przeciez równiez cierpiał za was
i zostawił wam wzór, abyscie szli za Nim Jego sladami.
1 P 5,09 Mocni w wierze przeciwstawcie sie jemu! Wiecie, ze te same cierpienia ponosza
wasi bracia na swiecie.
1 P 5,10 A Bóg wszelkiej łaski, Ten, który was powołał do wiecznej swojej chwały w
Chrystusie, gdy troche pocierpicie, sam was udoskonali, utwierdzi, umocni i
ugruntuje.

Wspomnę jeszcze o Hiobie...
Jest tego dużo więcej, to tylko kilka przykładów.

Wypowiadasz się krytykujesz, piejesz z zachwytu nad miłością Jezusową, a nawet nie znasz pisma i ewangelii.


Wt cze 11, 2013 1:22
Zobacz profil
Post Re: eutanazja
Mam wrażenie, że Twoje literki za chwilę się zagotują , cóż Cie tak rozeźliło?
Krzyczysz na prawo i lewo ,że słowa Chrystusa się nie spełniły ale krzyczysz pod kątem sprzymierzeńców ówczesnego Barabasza. Oni też spodziewali się wielkiego wyzwolenia i wolności z pod tyrani ale na swój sposób , na sposób ludzki - widzieli i słuchali Jezusa i liczyli na rewolucję a Chrystusa chcieli za przywódcę - zawiedli się jednak - ponieważ nie o takiej wolności mówił Chrystus jak Barabasz sobie wyobrażał.
Ty robisz to samo - krzyczysz , że nie takiej wolności oczekiwałeś .
Nie jestem zapewne taką znawczynią pism jak Ty ( wnioskuję , że posiadasz ogromną wiedzę teologiczną )
jednak , nigdzie nie mogę się dopatrzeć , że słowa Chrystusa się nie spełniły .
Warto wiedzieć o jednej rzeczy :
" Ptaki karmią się pokarmem który jest im potrzebny do przetrwania , same instynktownie wybierają ziarna , zatrutego nie ruszą .
Człowiek jest zdolny do pochłaniania wszystkiego nie odróżniając trucizny od ziarna - słowo ma to do siebie , że jest niezmienne , Ty możesz widzieć w nim truciznę a ja mogę widzieć w nim ziarno , oboje możemy się tym żywić ....z różnym skutkiem .


Wt cze 11, 2013 2:47

Dołączył(a): So mar 23, 2013 11:16
Posty: 86
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: eutanazja
Jakbyś ponownie czegoś nie zauważyła - to pisze tu spokojnie, a nie krzyczę.


Magdalena_i napisał(a):
ale krzyczysz pod kątem sprzymierzeńców ówczesnego Barabasza.


Nie jestem stronnikiem Barabasza - bo oni krzyczeli: "ukrzyżuj Jezusa" - ja mówię: nie było żadnego Jezusa Syna Bożego, a ludzie wierzą w tą bajkę od 20 wieków.

Przecież ty nie znasz tej Ewangelii...

Żeby wiedzieć, że w Ewangelii dużo na temat cierpienia - nie trzeba dobrze znać pism wystarczą podstawy i ogólna znajomość Chrześcijaństwa.

Magdalena_i napisał(a):
jednak , nigdzie nie mogę się dopatrzeć , że słowa Chrystusa się nie spełniły .


Powtórzę może inni się dopatrzą:
-Ewangelia miała być "głoszona po całej Ziemi' - ponad połowa świata jest nie-chrześcijańska poza wpływem Ewangelii
-Bramy piekielne przemogły kościół zbudowany na Piotrze (kościół chrześcijański - później katolicki )
-Wyobrażenia ewangeliczne nijak się miały do rzeczywistości
-apostołowie nie wiedzieli co robią (poprowadzenie kościoła, wybranie własnych następców) pomimo darów duchowych.

Magdalena_i napisał(a):
Człowiek jest zdolny do pochłaniania wszystkiego nie odróżniając trucizny od ziarna - słowo ma to do siebie , że jest niezmienne


I co z tego, że piszesz tu jakieś porównania? - Skoro nawet nie raczyłaś zapoznać się z tym słowem i z ewangelią.

Niewiele wiesz o mnie...


Śr cze 12, 2013 0:25
Zobacz profil
Post Re: eutanazja
marios8 napisał(a):
Jakbyś ponownie czegoś nie zauważyła - to pisze tu spokojnie, a nie krzyczę.


Magdalena_i napisał(a):
ale krzyczysz pod kątem sprzymierzeńców ówczesnego Barabasza.


Nie jestem stronnikiem Barabasza - bo oni krzyczeli: "ukrzyżuj Jezusa" - ja mówię: nie było żadnego Jezusa Syna Bożego, a ludzie wierzą w tą bajkę od 20 wieków.

Przecież ty nie znasz tej Ewangelii...

Żeby wiedzieć, że w Ewangelii dużo na temat cierpienia - nie trzeba dobrze znać pism wystarczą podstawy i ogólna znajomość Chrześcijaństwa.

Magdalena_i napisał(a):
jednak , nigdzie nie mogę się dopatrzeć , że słowa Chrystusa się nie spełniły .


Powtórzę może inni się dopatrzą:
-Ewangelia miała być "głoszona po całej Ziemi' - ponad połowa świata jest nie-chrześcijańska poza wpływem Ewangelii
-Bramy piekielne przemogły kościół zbudowany na Piotrze (kościół chrześcijański - później katolicki )
-Wyobrażenia ewangeliczne nijak się miały do rzeczywistości
-apostołowie nie wiedzieli co robią (poprowadzenie kościoła, wybranie własnych następców) pomimo darów duchowych.

Magdalena_i napisał(a):
Człowiek jest zdolny do pochłaniania wszystkiego nie odróżniając trucizny od ziarna - słowo ma to do siebie , że jest niezmienne


I co z tego, że piszesz tu jakieś porównania? - Skoro nawet nie raczyłaś zapoznać się z tym słowem i z ewangelią.

Niewiele wiesz o mnie...



Przyjacielu ....czy ja muszę coś o Tobie wiedzieć? czy ja muszę Ciebie znać?
Skąd możesz wiedzieć z czym jestem zapoznana a z czym nie jestem?

Ludzie wierzą i będą wierzyli i mają prawo do wiary .
To , że Ty nie wierzysz nie upoważnia Ciebie do negowania wiary innych ludzi prawda?
Co chcesz udowodnić swoim zachowaniem na forum i swoimi wypowiedziami?
Czemu ma służyć przekonywanie innych , bez żadnych podstawowych argumentów , że Chrystus nie Istniał? - skoro nie istnieje dla Ciebie to nie znaczy , że nie istnieje dla innych...

Dla mnie Istnieje i nie posiadasz ŻADNEGO argumentu na to by mnie przekonać , że jest inaczej.

Ty też niewiele wiesz ....o mnie


Śr cze 12, 2013 4:02
Post Re: eutanazja
marios8 napisał(a):
Magdalena_i napisał(a):
ejjjj ejjj ale się zagalopowałeś - kto wmawia ludziom , że powinni cierpieć?


Mt 10,38 Kto nie bierze swego krzyza, a idzie za Mna, nie jest Mnie godzien.
Mt 10,39 Kto chce znalezc swe zycie, straci je. a kto straci swe zycie z mego powodu,
znajdzie je.
Łk 14,27 Kto nie nosi swego krzyza, a idzie za Mna, ten nie moze byc moim uczniem.
14,33 Tak wiec nikt z was, kto nie wyrzeka sie wszystkiego, co posiada, nie moze
byc moim uczniem.
Łk 14,34 Dobra jest sól; lecz jesli nawet sól smak swój utraci, to czymze ja zaprawic?
Łk 14,35 Nie nadaje sie ani do ziemi, ani do nawozu; precz sie ja wyrzuca. Kto ma
uszy do słuchania, niechaj słucha!”

Ga 6,12 O ludzkie to wzgledy ubiegaja sie ci wszyscy, którzy was zmuszaja do obrzezania;
chca mianowicie uniknac przesladowania z powodu krzyza Chrystusowego.

Ga 6,14 Co do mnie, nie daj Boze, bym sie miał chlubic z czego innego, jak tylko z
krzyza Pana naszego Jezusa Chrystusa, dzieki któremu swiat stał sie ukrzyzowany
dla mnie, a ja dla swiata.
2 Kor 1,05 Jak bowiem obfituja w nas cierpienia Chrystusa, tak tez wielkiej doznajemy
przez Chrystusa pociechy.
2 Kor 1,06 Ale gdy znosimy udreki - to dla pociechy i zbawienia waszego a gdy pocieszani
jestesmy - to dla waszej pociechy, sprawiajacej, ze z wytrwałoscia znosicie te
same cierpienia, których i my doznajemy.
2 Kor 4,08 Zewszad znosimy cierpienia, lecz nie poddajemy sie zwatpieniu; zyjemy w
niedostatku, lecz nie rozpaczamy;
2 Kor 4,09 znosimy przesladowania, lecz nie czujemy sie osamotnieni, obalaja nas na
ziemie, lecz nie giniemy.
2 Kor 4,10 Nosimy nieustannie w ciele naszym konanie Jezusa, aby zycie Jezusa objawiło
sie w naszym ciele.
2 Kor 4,11 Ciagle bowiem jestesmy wydawani na (censored) z powodu Jezusa, aby zycie
Jezusa objawiło sie w naszym smiertelnym ciele.
2 Kor 4,12 Tak wiec działa w nas (censored), podczas gdy w was - zycie.
l 1,24 Teraz raduje sie w cierpieniach za was i ze swej strony w moim ciele dopełniam
braki udrek Chrystusa dla dobra Jego Ciała, którym jest Kosciół.
Hbr 2,09 Widzimy natomiast Jezusa, który mało od aniołów był pomniejszony, chwała
i czcia ukoronowanego za cierpienia smierci, iz z łaski Bozej za wszystkich
zaznał smierci.
1 P 2,19 To sie bowiem podoba [Bogu], jezeli ktos ze wzgledu na sumienie [uległe]
Bogu znosi smutki i cierpi niesprawiedliwie.
1 P 2,20 Co bowiem za chwała, jezeli przetrzymacie chłoste jako grzesznicy? - Ale to
sie Bogu podoba, jezeli dobrze czynicie, a przetrzymacie cierpienia.
1 P 2,21 Do tego bowiem jestescie powołani. Chrystus przeciez równiez cierpiał za was
i zostawił wam wzór, abyscie szli za Nim Jego sladami.
1 P 5,09 Mocni w wierze przeciwstawcie sie jemu! Wiecie, ze te same cierpienia ponosza
wasi bracia na swiecie.
1 P 5,10 A Bóg wszelkiej łaski, Ten, który was powołał do wiecznej swojej chwały w
Chrystusie, gdy troche pocierpicie, sam was udoskonali, utwierdzi, umocni i
ugruntuje.

Wspomnę jeszcze o Hiobie...
Jest tego dużo więcej, to tylko kilka przykładów.

Wypowiadasz się krytykujesz, piejesz z zachwytu nad miłością Jezusową, a nawet nie znasz pisma i ewangelii.

A Ty znasz...i na potwierdzenie Twoich racji w Piśmie świętym znajdziesz Nie ma Boga.


Śr cze 12, 2013 10:56
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL