Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 eutanazja 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So mar 23, 2013 11:16
Posty: 86
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: eutanazja
Vacarius napisał(a):
A ja jestem ciekawy jak Jezus osądzi Samuraja, który popełnił rytualne seppuku.
Czy samuraje pójdą do piekła za to ze wychowali się w innej religii i tradycji?


Biblia napisał(a):
J 3,19 A sad polega na tym, ze swiatło przyszło na swiat, lecz ludzie bardziej umiłowali
ciemnosc anizeli swiatło: bo złe były ich uczynki.

2 Tes 2,11 Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iz uwierza kłamstwu,
2 Tes 2,12 aby byli osadzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie
nieprawosc.



Bazując na Ewangelii to osąd polega na tym, że się odrzuca Jezusa i jego Ewangelie. Czyli samuraj nie może być sądzony.
Tyle tylko, że wiele słów Jezusa się nie spełniło...
Podobnie jak i wyobrażenia ewangeliczne sług Jezusa i kościoła również nijak się miały do rzeczywistości...


Biblia napisał(a):
"16:18 Otóż i ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli skała], i na tej skale zbuduje kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą.
16:19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego: cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane na ziem, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. "


No właśnie Ewangelia miała być "głoszona po całej Ziemi" - nie była. Nawiązując do osądu Jezusa, człowiek musi znać ewangelie, słowa i nauki Jezusa i dopiero wówczas podlega osądowi.
A ponad połowa Ziemi ewangelii nie zna lub ma do niej stosunek obojętny.

Jak by tego było mało "bramy piekielne kościół przemogły", a "kluczami do nieba" - papiestwo pozawiązywało takie rzeczy (np. potępianie innych religii, odkryć naukowych, kobiet, handlu odpustami itd ), że zaprzeczyło temu, że te "klucze do nieba" posiada.


So cze 08, 2013 23:43
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 23, 2013 11:16
Posty: 86
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: eutanazja
"Mt 24,14 A ta Ewangelia o królestwie bedzie głoszona po całej ziemi, na swiadectwo
wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec."
cytat do postu powyżej...

Co do Eutanazji. To myślę, że jeśli nie ma szansy na ratunek - eutanazja jest właściwa.
Jeśli medycyna nie potrafi uleczyć to żeby przynajmniej pozwoliła umrzeć po ludzku.

Przynajmniej ja w takiej sytuacji (nieuleczalna ciężka choroba) bym sobie tego życzył...


So cze 08, 2013 23:49
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 23, 2013 11:16
Posty: 86
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: eutanazja
Drobna pomyłka powyżej. Ten werset powinien być taki.

Cytuj:
Mt 16,19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiazesz na ziemi, bedzie
zwiazane w niebie, a co rozwiazesz na ziemi, bedzie rozwiazane w niebie”.


N cze 09, 2013 0:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: eutanazja
Skoro za czyn dobry, miłosierny i chwalebny uznaje się uśpienie psa w sytuacji nieuleczalnej choroby i towarzyszących jej męczarni, to dokładnie tak samo jest z człowiekiem. Zwłaszcza jak ten, w przeciwieństwie do psa, wyrazi takie życzenie.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N cze 09, 2013 9:57
Zobacz profil
Post Re: eutanazja
Jajko napisał(a):
Skoro za czyn dobry, miłosierny i chwalebny uznaje się uśpienie psa w sytuacji nieuleczalnej choroby i towarzyszących jej męczarni, to dokładnie tak samo jest z człowiekiem. Zwłaszcza jak ten, w przeciwieństwie do psa, wyrazi takie życzenie.

Tyle tylko, że przeciwnicy eutanazji nie traktują człowieka w kategoriach odpowiadających psu.


N cze 09, 2013 12:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: eutanazja
Niestety. I są gotowi zmusić człowieka do cierpienia, którego bez wahania oszczędziliby psu...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N cze 09, 2013 12:52
Zobacz profil
Post Re: eutanazja
Jajko napisał(a):
Niestety. I są gotowi zmusić człowieka do cierpienia, którego bez wahania oszczędziliby psu...

A Ty i inni zwolennicy eutanazji chcielibyście zmusić lekarzy czy pielęgniarki do obarczania swoich sumień morderstwem.


N cze 09, 2013 14:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: eutanazja
A przeciwnicy eutanazji zmuszają mnie ateistę do umierania w cierpieniu jeśli popadnę w jakaś nieuleczalną chorobę lub zostanę kaleką. No i po co to? Przecież jestem ateistą i tak nie zostanę zbawiony na silę ze te cierpienia na sile?
A po za tym ciężko to nazwać morderstwem kiedy sam będę prosił o śmierć. Z resztą w wielu przypadkach umierający jest w stanie własnoręcznie sobie wstrzyknąć truciznę. Wystarczy abym mógł w aptece kupić sobie co trzeba. A do tych kilku przypadków gdzie chory proszący o eutanazje nie jest w stanie samemu zrobić sobie zastrzyk. Można sprowadzić lekarzy z innym sumieniem niż katolickie. Nie wszyscy lekarze w Polsce są teistami i katolikami. Wśród lekarzy których znam bardzo mało jest teistów. Być lekarzem to raczej profesja ateistów. Co mnie wcale nie dziwi bo gdy się wie ze człowiek niewiele różni się od zwierząt to jak tu nie być ateistą.


N cze 09, 2013 23:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post Re: eutanazja
Alus napisał(a):
Jajko napisał(a):
Niestety. I są gotowi zmusić człowieka do cierpienia, którego bez wahania oszczędziliby psu...

A Ty i inni zwolennicy eutanazji chcielibyście zmusić lekarzy czy pielęgniarki do obarczania swoich sumień morderstwem.


Jeżeli ulga w cierpieniu i nie traktowanie człowieka gorzej niż psa jest takim "obarczeniem sumienia" - to nie ma obowiązku zostawania lekarzem czy pielęgniarką. Niech lepiej sprzedaje pietruszkę. Choć i tu jakieś minimum empatii dla kupującego trzeba mieć i nie wiem czy to też zbytnim "obarczeniem sumienia" dla coniektórych nie będzie.

Cytuj:
A przeciwnicy eutanazji zmuszają mnie ateistę do umierania w cierpieniu

Mnie, wierzącego, też chcą zmusić. Ani ateizm, teizm, zbawienie czy jego brak nie mają tu nic do rzeczy. Chodzi o chorobliwy pęd do władzy nad innymi i nad wszystkim, niezależenie od światopogladu, wiary lub jej braku.

_________________
Religia może być źródłem zarówno błędu, jak i mądrości i światła. Jej rola powinna polegać nie na wzbudzaniu poczucia nieomylności, lecz na budzeniu poczucia pokory.(R. Niebuhr)
------------------------
Reformowani.pl


Pn cze 10, 2013 0:00
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 23, 2013 11:16
Posty: 86
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: eutanazja
Jajko napisał(a):
Skoro za czyn dobry, miłosierny i chwalebny uznaje się uśpienie psa w sytuacji nieuleczalnej choroby i towarzyszących jej męczarni, to dokładnie tak samo jest z człowiekiem. Zwłaszcza jak ten, w przeciwieństwie do psa, wyrazi takie życzenie.



Za znęcanie się nad zwierzętami, za hodowle w złych warunkach albo za "niehumanitarny ubój" są paragrafy i odpowiedzialność karna.

Jednak nie zawsze - jak widać, grozi odpowiedzialność karna: za znęcanie się nad ludźmi, zmuszanie do życia w złych warunkach, tolerowanie agonii w przypadku choroby...


Poza tym zwierzęciu nie przetłumaczy się do małego łebka, że jak mu jest źle - to właśnie wtedy jest dobrze.
Co innego ludziom, dzięki bajce o Jezusie można opowiadać i wmawiać, że powinni cierpieć, że powinni godzić się na swój los.

Z jednej strony można opowiadać, że Bóg, Jezus będzie nagradzać za dobre czyny i za wierność, a z drugiej strony że złych, pysznych, grzesznych będzie karać.

Jednak jeśli cierpią niewinni, a cierpią i cierpieli (przy takiej władzy to nic dziwnego) to można opowiadać, że to cierpienie ma jednak jakiś sens i że to cierpienie może być celem życia.


Pn cze 10, 2013 0:26
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 23, 2013 11:16
Posty: 86
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: eutanazja
Vacarius napisał(a):
Przecież jestem ateistą i tak nie zostanę zbawiony na silę ze te cierpienia na sile?


Ateista powinien wykluczać wszelką możliwość zbawienia i życia pośmiertnego...
Z tego punktu widzenia cierpienie, mające mieć jakiś wymiar duchowy, nie ma sensu.

Vacarius napisał(a):
(...)Co mnie wcale nie dziwi bo gdy się wie ze człowiek niewiele różni się od zwierząt to jak tu nie być ateistą.



Może biologicznie - też jesteśmy tylko ciałem.
Sztuka, nauka - poznawanie ujarzmianie praw natury, wytwarzanie i posługiwanie się narzędziami, organizacja życia społecznego - ewolucja społeczna (nauka na błędach), kultura, historia.
Do tego skomplikowane życie wewnętrzne - zwierzaki pod pewnymi względami są rozsądniejsze :-)

Cechy nietypowe dla zwierząt.


Pn cze 10, 2013 0:43
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 23, 2013 11:16
Posty: 86
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: eutanazja
Piotr1 napisał(a):
Mnie, wierzącego, też chcą zmusić. Ani ateizm, teizm, zbawienie czy jego brak nie mają tu nic do rzeczy. Chodzi o chorobliwy pęd do władzy nad innymi i nad wszystkim, niezależenie od światopogladu, wiary lub jej braku.


Pęd do władzy popchnął papiestwo nad przepaść.
Kiedyś jak się potępiało, wyklinało, zwalczało, ogłaszało najróżniejsze - najdziwniejsze dogmaty i prawdy wiary to było dobrze (dla kościoła i papiestwa).
Ale czasy się zmieniły dzisiaj trudno jest im się wyplątać z błędów przeszłości.


Pn cze 10, 2013 0:51
Zobacz profil
Post Re: eutanazja
marios8 napisał(a):
Vacarius napisał(a):
A ja jestem ciekawy jak Jezus osądzi Samuraja, który popełnił rytualne seppuku.
Czy samuraje pójdą do piekła za to ze wychowali się w innej religii i tradycji?


Biblia napisał(a):
J 3,19 A sad polega na tym, ze swiatło przyszło na swiat, lecz ludzie bardziej umiłowali
ciemnosc anizeli swiatło: bo złe były ich uczynki.

2 Tes 2,11 Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iz uwierza kłamstwu,
2 Tes 2,12 aby byli osadzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie
nieprawosc.



Bazując na Ewangelii to osąd polega na tym, że się odrzuca Jezusa i jego Ewangelie. Czyli samuraj nie może być sądzony.
Tyle tylko, że wiele słów Jezusa się nie spełniło...
Podobnie jak i wyobrażenia ewangeliczne sług Jezusa i kościoła również nijak się miały do rzeczywistości...


Biblia napisał(a):
"16:18 Otóż i ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli skała], i na tej skale zbuduje kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą.
16:19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego: cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane na ziem, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. "


No właśnie Ewangelia miała być "głoszona po całej Ziemi" - nie była. Nawiązując do osądu Jezusa, człowiek musi znać ewangelie, słowa i nauki Jezusa i dopiero wówczas podlega osądowi.
A ponad połowa Ziemi ewangelii nie zna lub ma do niej stosunek obojętny.

Jak by tego było mało "bramy piekielne kościół przemogły", a "kluczami do nieba" - papiestwo pozawiązywało takie rzeczy (np. potępianie innych religii, odkryć naukowych, kobiet, handlu odpustami itd ), że zaprzeczyło temu, że te "klucze do nieba" posiada.


Jak to możliwe , że ten który opowiada się wbrew Prawdzie - pisze wszędzie o Chrystusie i ewangelii ?


Pn cze 10, 2013 4:19
Post Re: eutanazja
marios8 napisał(a):
Jajko napisał(a):
Skoro za czyn dobry, miłosierny i chwalebny uznaje się uśpienie psa w sytuacji nieuleczalnej choroby i towarzyszących jej męczarni, to dokładnie tak samo jest z człowiekiem. Zwłaszcza jak ten, w przeciwieństwie do psa, wyrazi takie życzenie.



Za znęcanie się nad zwierzętami, za hodowle w złych warunkach albo za "niehumanitarny ubój" są paragrafy i odpowiedzialność karna.

Jednak nie zawsze - jak widać, grozi odpowiedzialność karna: za znęcanie się nad ludźmi, zmuszanie do życia w złych warunkach, tolerowanie agonii w przypadku choroby...


Poza tym zwierzęciu nie przetłumaczy się do małego łebka, że jak mu jest źle - to właśnie wtedy jest dobrze.
Co innego ludziom, dzięki bajce o Jezusie można opowiadać i wmawiać, że powinni cierpieć, że powinni godzić się na swój los.

Z jednej strony można opowiadać, że Bóg, Jezus będzie nagradzać za dobre czyny i za wierność, a z drugiej strony że złych, pysznych, grzesznych będzie karać.

Jednak jeśli cierpią niewinni, a cierpią i cierpieli (przy takiej władzy to nic dziwnego) to można opowiadać, że to cierpienie ma jednak jakiś sens i że to cierpienie może być celem życia.



ejjjj ejjj ale się zagalopowałeś - kto wmawia ludziom , że powinni cierpieć?


Pn cze 10, 2013 4:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: eutanazja
Alus napisał(a):
Jajko napisał(a):
Niestety. I są gotowi zmusić człowieka do cierpienia, którego bez wahania oszczędziliby psu...

A Ty i inni zwolennicy eutanazji chcielibyście zmusić lekarzy czy pielęgniarki do obarczania swoich sumień morderstwem.


Nie wiem kto chce zmuszać lekarzy czy pielęgniarki do dokonywania eutanazji? Zapewniam Cię, że znajdzie się wystarczająca liczba ochotników gotowych iść z pomocą cierpiącym i bogobojni lekarze i pielęgniarki nie będą musieli brać w tym udziału.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn cze 10, 2013 7:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL