Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 3:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Wszystko o dojrzewaniu w jednym miejscu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt cze 12, 2009 10:27
Posty: 33
Post Wszystko o dojrzewaniu w jednym miejscu
Witam. Tak czytam, czytam i czytam ten dział i widzę ciągle powtarzające się te same pytania. Mam propozycje... może jakaś osoba duchowna lub potrafiąca dokładnie odpowiedzieć na pytania dotyczące dojrzewania napisać wszystko w jednym miejscu np. masturbacja - dlaczego jest zła, przykłady jeśli takowe są z Pisma Świętego itd , związek - jak budować związek, jak wytrwać w czystości itd itp Chodzi o takie podstawowe zagadnienia które nurtują młodzież, jeśli ktoś nie znajdzie odpowiedzi w tym "Mini Poradniku" to zadaje pytanie na forum. Wiem, że na internecie jest sporo takich stron, ale jednak osoby zaglądają na forum w celu dowiedzenia się czegoś konkretnego i pisanego W PROSTYM JĘZYKU.

Pozdrawiam


Pn cze 15, 2009 13:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 8:29
Posty: 68
Post 
Czytałam gdzieś, że masturbacja w wieku dorosłym jest już chorobą. Jeżeli dotyczy to młodzieży jest to tylko wyładowanie popędu seksualnego. Ale ja też bym chciała jeszcze porozmawiać na te tematy...


Pn cze 22, 2009 10:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 8:29
Posty: 68
Post 
No nie mówię, że masturbacja to jest coś dobrego itd. A zresztą nie jestem obcykana w tym temacie...


Pn cze 22, 2009 20:31
Zobacz profil
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post 
King@ napisał(a):
Czytałam gdzieś, że masturbacja w wieku dorosłym jest już chorobą. Jeżeli dotyczy to młodzieży jest to tylko wyładowanie popędu seksualnego. Ale ja też bym chciała jeszcze porozmawiać na te tematy...


przepraszam bardzo niektorzy dorosli robia to poniewaz tez chca wyladowac swoj poped- i czasem tuylko dlateho.

mlodziez tez ma woj rozum


nie widze tutaj roznicy aby zezwalac na to pod swiatlem Wiary..


bo to tak jakby dorosly kradl i byl to grzech a mlody kradl i ktos by powiedzial" spoko on tylko wyladowuje napiecie czy zaspokaja swoje potrzeby.."


he?


Pn cze 22, 2009 20:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 8:29
Posty: 68
Post 
no ok. zgadzam sie z toba. przepraszam za moj blad


Pn cze 22, 2009 21:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 8:29
Posty: 68
Post 
czy ktos wie cos wiecej na ten temat?


Pn cze 22, 2009 21:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 17:05
Posty: 1061
Post 
Cytuj:
bo to tak jakby dorosly kradl i byl to grzech a mlody kradl i ktos by powiedzial" spoko on tylko wyladowuje napiecie czy zaspokaja swoje potrzeby.."

głupi przykład. kradzieżą szkodzisz innym, masturbacją nie.

_________________
"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują." - Albert Einstein


Wt cze 23, 2009 10:27
Zobacz profil
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post 
r4dz10 napisał(a):
głupi przykład. kradzieżą szkodzisz innym, masturbacją nie.


za to szkodzisz sobie.


Wt cze 23, 2009 10:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 17:05
Posty: 1061
Post 
w jaki sposób?

_________________
"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują." - Albert Einstein


Wt cze 23, 2009 10:52
Zobacz profil
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post 
r4dz10 napisał(a):
w jaki sposób?


wiesz chyba nie bede sie rozwodzic, bo ostatnie czytanie mówiło,aby nie rzucać pereł przed świnie - wolna interpretacja wedle woli ,ale polecam przeczytac plus wyjasnienie.

http://katolik.pl/biblia.php?fragm=Rdz% ... t%201,1-17

bardzo praktyczna stronka.


wybaczcie OTT.:oops: - no w sumie taki nie do konca ott ;p


Wt cze 23, 2009 11:30
Zobacz profil
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post 
acha, to jest bodajze czytanie z soboty albo piatku- polecam ;)


Wt cze 23, 2009 11:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 18, 2009 14:36
Posty: 44
Post 
*Julka* napisał(a):
r4dz10 napisał(a):
w jaki sposób?


wiesz chyba nie bede sie rozwodzic, bo ostatnie czytanie mówiło,aby nie rzucać pereł przed świnie - wolna interpretacja wedle woli ,ale polecam przeczytac plus wyjasnienie.

http://katolik.pl/biblia.php?fragm=Rdz% ... t%201,1-17

bardzo praktyczna stronka.


wybaczcie OTT.:oops: - no w sumie taki nie do konca ott ;p

A moim zdaniem poprostu nie mozesz znalezc dowodów na swoje słowa i podajesz stronki na których rzekomo jest odpowiedź. Jak juz cos mowisz to wiedz ze nie gadasz głupot


N paź 18, 2009 22:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 27, 2009 9:22
Posty: 52
Post 
co do masturbacji, to nie zawsze ale często szkodzi. rozwala fizjologie. powoduje przedwczesny wytrysk. potem mija ale na początku troche wstyd :D:P


N paź 18, 2009 22:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 8:36
Posty: 366
Post 
Cytuj:
Czytałam gdzieś, że masturbacja w wieku dorosłym jest już chorobą. Jeżeli dotyczy to młodzieży jest to tylko wyładowanie popędu seksualnego. Ale ja też bym chciała jeszcze porozmawiać na te tematy...

Skąd to twierdzenie? Kiedy jest wiek dorosły? 17 lat? 18? 21?
Masturbacja z psychologicznego punktu widzenia jest bardzo korzystna. Pozwala rozładować napięcie, jest psychologiczną formą autoterapii. I jak z każdym zachowaniem trzeba zachować umiar. Bo WSZYSTKO szkodzi w NADMIARZE... I w każdym wieku.
Cytuj:
wiesz chyba nie bede sie rozwodzic, bo ostatnie czytanie mówiło,aby nie rzucać pereł przed świnie.

Uważasz, że to co wiesz jest takie wielkie, by się tym z nikim nie podzielić?
Masturbacja sama w sobie nie szkodzi nikomu. Szkodzi jej nadmiar. Tak jak szkodzi nadmiar w jedzeniu (otyłość) używkach (uzależnienie, problemy ze zdrowiem) i wszystkim.


Pn paź 19, 2009 9:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 03, 2009 7:47
Posty: 1170
Post 
Masturbacja jest grzechem, ponieważ jest to używanie swoich narządów w aktach niezgodnych z powołaniem człowieka. Człowiek powinien swą seksualność zawierać w związku małżeńskim. Jan Apostoł w Liście do Koryntian zwraca uwagę, iż lepiej jest zawrzeć małżeństwo, niż "płonąć" pożądaniem.

Nie oszukujmy się. O czym myśli osoba podczas masturbacji? O...drugim człowieku! Cudzołoży z nim więc w myślach. Niby to nam obojętne, ale kiedy wiedzielibyśmy, że w tej chwili nasz sąsiad zaproszony na obiad siedząc przy stole fantazjuje o naszej żonie obojętnie by nie było.


Pn paź 19, 2009 11:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL