Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 6:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Dowód na istnienie Boga 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post Dowód na istnienie Boga
Moja lewa ręka to najwspanialsze narzędzie jakie posiadam - od zawsze, za darmo i nie wiadomo skąd.
Jest silna, podniesie plecak, zarzuci go na ramię i nigdy nie boli. Zawsze ciepła i naturalnie różowa wyczuwa wszystko, nawet igiełki na sierści kota.
Działa błyskawicznie i nie trzeba jej wydawać rozkazów ; ona sama ucieka od gorącego pieca i zabiera stamtąd resztę mnie zanim pomyśle, że jest niebezpiecznie.
Potrafi wykonywać precyzyjne ruchy: czytelnie pisze długopisem (chociaż jej właścicielka jest praworęczna), szybko klika myszką, bezbłędnie trafia w odpowiednie klawisze klawiatury komputera lub telefonu.
Poza tym dokładnie wie gdzie mnie należy podrapać. :)

Przy wszystkich swych zaletach ręka jest wyjątkowo tania w eksploatacji – właściwie to wymaga tylko mycia..... które można zrobić przy okazji dbania o pozostałe części użytkownika. :prysznic:
Ponieważ nikt z ludzi dotąd nie wyprodukował narzędzia równie wspaniale działającego , uważam, że moja lewa ręka to jest DOWÓD NA ISTNIENIE BOGA.

P.S.
Szanowny Forumowiczu :D
Jeżeli masz jakiś swój inny dowód na to, że Bóg jest to proszę napisz o tym.


Śr sty 12, 2005 20:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 08, 2005 18:22
Posty: 423
Post Dowod na istnienie Boga
Chociaz juz jestem takim przerosnietym dzieckiem z rodzina,to czasem zachowuje sie jak malolat. :D
A dowodow jest tyle,ile dam rade zauwazyc-nie wspomne juz o prawej rece,a co dopiero o glowie czy nogach. :-D
A kiedy patrze na otaczajacy swiat,to juz podziw siega zenitu-dla Stworcy oczywiscie :o
Dla mnie najwiekszym dowodem na istnienie Boga jest wiatr-nie widac,a jednak jest. :)
Jest slabiutki lub silny-tak jak Milosc Boza :-D
Moge stanac "pod Wiatr" i brac tej Bozej Milosci jak najwiecej-z rozciagnietymi ramionami :-D az do zawrotow glowy.A kiedy jest slabiutki,prawie niewyczuwalny-wtedy mysle,ze Bog troche odpoczywa abym sie ogrzal w promieniach Jego nieskonczonej Milosci :-D
"Bo caly swiat stworzony jest przez Pana i kazda rzecz zawiera Jego mysl"... :-)

_________________
"Szanuj kazdego czlowieka,bo Chrystus w nim zyje."


Śr sty 12, 2005 23:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 23, 2004 16:10
Posty: 552
Post 
"Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą" (Mt. 5, 8)

To najlepszy dowód na istnienie Boga :) Wystarczy wcielić te słowa w życie :-D

_________________
http://www.ksiega-starcow.blogspot.com
http://www.orthphoto.net


Cz sty 13, 2005 10:21
Zobacz profil
Post 
Dla mnie dowodem na istnienie Boga jest wysłuchana modlitwa, przez ponad 5 lat gorąco modliłam się o (sadzę, że można to tak nazwać) cud. I 6 I to się stało! Niewystarczajacy dowód? Dla mnie jak najbardziej... :D


N sty 16, 2005 17:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 08, 2005 18:22
Posty: 423
Post dowod na istnienie Boga
Koralinku to byl dar od czwartego Krola,ktory w drodze do Betlejem pomagal kazdemu czlowiekowi :-D

_________________
"Szanuj kazdego czlowieka,bo Chrystus w nim zyje."


N sty 16, 2005 23:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 03, 2004 8:17
Posty: 407
Post 
Moim dowodem na istnienie Boga jest to, że stoję na ziemi, że się po niej poruszam, a na księżycu już by nie było tak samo itp. Bo to przecież niesamowite, prawda?!

Pozdrawiam

_________________
Choć tak wiele nas różni jesteśmy do siebie bardzo podobni. Odpowiedzialni i samotni.


N lut 13, 2005 22:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
monisia_gd napisał(a):
Moim dowodem na istnienie Boga jest to, że stoję na ziemi, że się po niej poruszam, a na księżycu już by nie było tak samo itp. Bo to przecież niesamowite, prawda?!



Monisia ...... no, chodzenie po Ziemi jest niesamowite, zwłaszcza pod górę w górach :) ale po Księżycu chyba śmieszniej jest się poruszać i nawet tłuścioszek może tam przeskakiwać i odbijać się jak piłeczka :) .


N lut 13, 2005 22:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 06, 2003 7:24
Posty: 13
Post To wszystko czego doswiadczamy i co daje nam radosc i pokoj
Codziennie doswiadczmy w zyciu wiele rzeczy smutnych i radosnych. Codziennie na naszej twarzy pojawia sie usmiech a czasami lzy w oczach ale w tym wszystkim jest nadzieja - to co zle, przeminie - skonczy sie a to co dobre bedzie trwalo. Dla mnie najlepszym dowodem na istnienie Boga jest to ze potrafnie kochac i jestem kochany i wszystko co z tego wyplywa - a to przekracza nasze zrozumienie. Dowodem dla mnie jest kazdy dobry czlowiek napotkany na drodze mojego zycia - a przeciez nie latwego. Bog sam w swoich stworzeniach daje dowod nie tylko o tym ze istnieje ale takze o tym ze jest WSPANIALY, DOBRY I KOCHANY :-D

_________________
Jaroslaw


Pt lut 18, 2005 21:32
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt gru 03, 2004 19:47
Posty: 7
Post 
W całym naszym życiu doznajemy ingerencji Boga i przez całe życie Go poznajemy. Gdyby nie było Boga, nie było by świata ani nas by nie było. Wszystko co stworzył Ojciec jest piękne i wspaniałe lecz w dzisiejszych czasach mało ludzi potrafi to docenić ... Niszcząc przyrodę niszczymy świat a tym samym nieszczymy to piękno, które Pan Bóg stworzył i dał nam żebyśmy radowali się nim ... Tym samym zwracam sie z prośbą do was wszystkich- zadbajcie o środowisko i naszą ziemię byśmy my i nasze dzieci i jeszcze wiele pokoleń cieszyło się jej pięknem i wspaniałością "zdrowego środowiska".

_________________
Pozdr. Mariusz


Wt maja 03, 2005 9:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Całe życie, każdy poszczególny dzień, to - nazwijmy to - amfiteatr działania Boga w człowieku. Wszystko zależy od tego, czy człowiek chcę tę ingerencję widzieć i zrozumieć - czy negować.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt maja 03, 2005 10:57
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 8:02
Posty: 69
Post 
Ty i twoja wiara. Cheć Głoszenia prawdy o Bogu pod natchnieniem i prowadzeniem Ducha św. Cudów nie trzeba wskrzeszeń nie tzreba. Wsyatrczy ja i moja wiara i chec Ewangelizacji czyli głoszenia PRAWDY O ZMARTWYCHWSTAŁYM CHRYSTUSIE. Czyż to nie wystarczajace dowody????


N maja 08, 2005 19:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
quajette napisał(a):
Ty i twoja wiara. Cheć Głoszenia prawdy o Bogu pod natchnieniem i prowadzeniem Ducha św. Cudów nie trzeba wskrzeszeń nie tzreba. Wsyatrczy ja i moja wiara i chec Ewangelizacji czyli głoszenia PRAWDY O ZMARTWYCHWSTAŁYM CHRYSTUSIE. Czyż to nie wystarczajace dowody????


Nie wiem czy dla wszystkich takie to oczywiste.
Dla niektórych to puste słowa.
Jak to : Bóg bez cudów ? To nie Bóg chyba ?

Co oznacza "głoszenie prawdy pod natchnieniem i prowadzeniem" ?
Jakieś to bardzo zawiłe - proszę napisz prościej :)


N maja 08, 2005 20:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 8:02
Posty: 69
Post 
Zawiłe??? :D To prosze bardzo porsciej słowa modlitwy ktore wypwoaidasz te chciane bardzo chciane ktore az lgną aby sie nimi modlic są prowadzone przez Ducha św. A cuda sa po to aby umocnic wiare fakt ale najwazniejsze jest nie czynienie cudow tylko miłość do Niego :lol:


N maja 08, 2005 20:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Bóg bez cudów?

Może bez tych nadzwyczajnych, na codzien... Wyraźnych, głośnych... Wskrzeszenie zmarłego - to by było!

A ja wole takie zwykle.
Cud - ze żyje. Cud - ze tak, ze nie zagubiłam się gdzieś po drodze, tyle razy mogłam, tylu ludzi się zgubiło, a przecież szlam tak jak oni. Na mojej drodze nie leżały te kamienie, o które potknęli się inni?

Ze spotykam kolejnych ludzi, którzy są mi życzliwi. Ze tak wiele się w każdej chwili zmienia. Ze każda sekunda ma sens. Ze daje, jak mi się zdaje ze biorę... Ze nawet ból ma sens – daje się zużyć, pomaga...

Nie rozumiem. Ufam. Wierze.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N maja 08, 2005 21:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 23, 2005 13:33
Posty: 56
Post dowód na istnienie boga
jak by bóg nie istniał i by go nie było to ja zakończył bym swe życie juz z 5 razy a tak jeszcze zyje i mam się dobrze za jego pomocą i tym że dał mi poznać taką osobę która nadała chęć i siły memu życiu. w tym człowieku naprawde jest Bóg.
..................................................................................................
tak tak to o ciebie chodzi ChristSoldier....
dzieki. wiesz co mam na myśli .
...................................................................................................
a dla was już w krótce podam jeszcze kilka przykładów na istnienie Boga.
kochani bóg mieszka w sercach ludzi którzy kochają.
otwóż swe serce dla Boga i ludzi.
..............................................................

_________________
RTX


Pt wrz 23, 2005 15:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL