Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Problem masturbacji 
Autor Wiadomość
Post Problem masturbacji
Heja. Mam od pewnego czasu problem. Mowie o masturbacji. Od bodajze 3 miesiecy staram sie tego nie robic. W pierwszym miesiacu wytrzymalem bez "tego" 2 tygodnie. Drugiego miesiaca bylo tak samo. Jak nie poszedlem do komunii to w domu mama pytala sie mnie czemu nie poszedlem do komunii itp. Od ostatniej spowiedzi ktora miala miejsce 8 grudnia nie masturbuje sie, lecz wiem ze w koncu bede musial. Nie wiem co mam zrobic. Gdzies czytalem ze jak sie pracuje nad tym (mam na mysli starac sie nie masturbowac) to nie trzeba za kazdym razem sie z tego spowiadac ale trzeba ciagle nad tym pracowac, lecz mam watpliwosci co do wiarygodnosci tej wypowiedzi :| .


Śr gru 26, 2018 15:21
Post Re: Problem masturbacji
No cóż jak jesteś nastolatkiem a chyba tak - to mama jakoś mało domyślna... :lol:

Co do wypowiedzi to masz rację, że jest jakaś wątpliwa... :? najlepiej zapytaj się spowiednika czy masz za każdym razem grzech ciężki...

Może Kościół zniesie kiedyś grzeszność masturbacji...ilu ludzi przestanie się męczyć... :twisted:

Ale na razie powodzenia w walce... :-)


Śr gru 26, 2018 16:30
Post Re: Problem masturbacji
Teresse napisał(a):
No cóż jak jesteś nastolatkiem a chyba tak - to mama jakoś mało domyślna... :lol:

Co do wypowiedzi to masz rację, że jest jakaś wątpliwa... :? najlepiej zapytaj się spowiednika czy masz za każdym razem grzech ciężki...

Może Kościół zniesie kiedyś grzeszność masturbacji...ilu ludzi przestanie się męczyć... :twisted:

Ale na razie powodzenia w walce... :-)

Hah dzieki


Śr gru 26, 2018 17:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 06, 2019 14:28
Posty: 111
Post Re: Problem masturbacji
Tak na marginesie, ponoć długotrwałe "powstrzymywanie się" od masturbacji u młodych chłopców może prowadzić czasem do samoistnego wytrysku nasienia w nocy, czyli polucji, zmazy nocnej. Organizm chce się pozbyć nadmiaru nasienia i robi to w czasie przyjemnej fazy snu. Jeśli więc czujemy, że może to mieć miejsce, lepiej nie dopuścić, żeby rodzice znaleźli to u nas w pościeli rankiem, bo najemy się wstydu :). Dojrzewanie to proces, przez który każdy musi przejść i nie ma się co tak strasznie starać walczyć z własnym ciałem. Choć oczywiście warto o tym porozmawiać ze swoim księdzem :).


So kwi 27, 2019 15:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Problem masturbacji
Stworek napisał(a):
Tak na marginesie, ponoć długotrwałe "powstrzymywanie się" od masturbacji u młodych chłopców może prowadzić czasem do samoistnego wytrysku nasienia w nocy, czyli polucji, zmazy nocnej. Organizm chce się pozbyć nadmiaru nasienia i robi to w czasie przyjemnej fazy snu. Jeśli więc czujemy, że może to mieć miejsce, lepiej nie dopuścić, żeby rodzice znaleźli to u nas w pościeli rankiem, bo najemy się wstydu :).


Kłopot w tym, że nocne polucje w KRK nie są grzechem, natomiast "manualne" pozbywanie się nasienie już zasadniczo tak. Z drugiej strony jeżeli mama dopytuje się chłopaka w tym wieku o powody nie-chodzenia do komunii, to i tu może jakieś uwagi dawać. Może, oprócz tego co powyższe, warto z mamą "poważnie" porozmawiać na temat tego, że pewne sprawy są prywatne / osobiste, poczynając od komunii właśnie.


PS Tak, wiem że stary post, ale problematykq jest że tak powiem "ponadczasowa".

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


N kwi 28, 2019 7:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 10, 2010 15:26
Posty: 455
Post Re: Problem masturbacji
Temat co jakiś czas powraca, nie dziwi mnie to. młody człowieku, nie wiem ile ile masz lat, czy dopiero wchodzisz w dorosłość. Musisz niestety pogodzić się z tym, że będziesz się onanizował. Daleki jestem od klasyfikowania tego rodzaju czynności jako grzech, w ogóle staram się nie używać tego terminu. Nie bujam w obłokach, staram się stąpać twardo po ziemi i opierać się na faktach. Nawet gdybyś sie nie onanizował, to będziesz miał tzw. zmazy nocne. Czyli nasienie samoczynnie zostanie wydalone. Problem będzie wtedy, gdy zmazów nie będziesz miewał, lub będą występowały bardzo rzadko. Wtedy możesz zachorować na na zapalenie jąder, mogą też się pojawić problemy z gruczołem krokowym (prostata ) pomimo młodego wieku. Jeszcze jedno ....gdy po raz kolejny opowiesz księdzu podczas spowiedzi, że się masturbowałeś a on powie ze masz z tym walczyć, zapytaj się księdza - jeśli masz odwagę - jak masz to robić i jak on sam radzi sobie ze swoja seksualnością. Zobaczysz jak sie speszy. Tez jest przecież facetem .


Pt maja 03, 2019 10:13
Zobacz profil
Post Re: Problem masturbacji
lublin33338 napisał(a):
Musisz niestety pogodzić się z tym, że będziesz się onanizował.


Nie, nie musi.Posiada on przecież wolność wyboru.Dlatego twierdzenie że będzie się onanizował jest absurdalne, bo tylko i wyłącznie od niego zależy, czy będzie to robił, czy nie.

lublin33338 napisał(a):
Daleki jestem od klasyfikowania tego rodzaju czynności jako grzech, w ogóle staram się nie używać tego terminu.


Dlaczego starasz się unikać tego terminu ? należy nazywać rzeczy po imieniu.Dobrowolne pobudzanie narządów płciowych w celu uzyskania przyjemności cielesnej zawsze, niezależnie od okoliczności jest grzechem ciężkim.Takie praktyki są zawsze niedopuszczalne moralnie.

lublin33338 napisał(a):
Nawet gdybyś sie nie onanizował, to będziesz miał tzw. zmazy nocne. Czyli nasienie samoczynnie zostanie wydalone.


Polucje nocne nie są grzechem, ponieważ dokonują się one niezależnie od woli człowieka.

lublin33338 napisał(a):
Problem będzie wtedy, gdy zmazów nie będziesz miewał, lub będą występowały bardzo rzadko.


Jeśli będzie żył we wstrzemięźliwości seksualnej, to polucje nie znikną, a będą coraz częstsze, gdyż jest to normalne zjawisko u dorastających chłopców i u młodych mężczyzn, szczególnie jeśli nie żyjąc w małżeństwie nie prowadzą życia płciowego.


So maja 04, 2019 2:32
Post Re: Problem masturbacji
Teresse napisał(a):

Może Kościół zniesie kiedyś grzeszność masturbacji...ilu ludzi przestanie się męczyć... :twisted


Nie zniesie, bo nie może znieść.Istnieją akty, które są w każdych okolicznościach złe oraz zakazane, a jednym z takich aktów jest właśnie masturbacja.Masturbacja jest zawsze niedopuszczalna moralnie.


So maja 04, 2019 2:34

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Problem masturbacji
Jest niedopuszczalna moralnie gdy wyznajemy moralnosc katolicka, a jak jest u protestantow, czy prawoslawnych ?


So maja 04, 2019 16:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL