Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 13:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Gimnazjum salezjańskie? Poradźcie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt paź 18, 2013 15:18
Posty: 3
Post Gimnazjum salezjańskie? Poradźcie
Witam, mam na imię Anka, mam 12 lat i kłopot: w następnym semestrze muszę złożyć papiery do gimnazjum. Co myślicie o salezjańskim? mieszkam w Łodzi


Pn lis 11, 2013 16:48
Zobacz profil
Post Re: Gimnazjum salezjańskie? Poradźcie
A w jakiej decyzji wesprą Cię rodzice? Rozumiem oczywiście, że decyzja wyboru szkoły jest Twoja i chcesz ją podjąć w oparciu o własne zapatrywania, jak jednak kwestia np. odległości od domu, dojazdu, znajomych w tej szkole itd.? Być może te aspekty mogą się wydawać nieistotne, jeżeli chcemy wybrać dobrą szkołę na następne trzy lata, ale wbrew pozorom nie są takie głupie. Czy uczęszczasz albo chcesz uczęszczać na koła zainteresować, zajęcia dodatkowe itd.?

Ja latałam z kluczem na szyi od ok. 9-10 roku życia (i tak późno w stosunku do moich znajomych) i akurat szkołę gimnazjalną (a było to tuż po reformie) wybierałam mając na uwadze przede wszystkim te przyziemne sprawy, ważne dla mnie było, bym miała łatwość w dotarciu do szkoły, możliwość łatwego kontaktu ze znajomymi (wtedy funkcjonowała prawie rejonizacja, ale nie pamiętam czy faktycznie, czy po prostu tak się po prostu złożyło) nie tylko na co dzień, ale np. w czasie choroby i po niej (net w domu miało kilku wybrańców). Kwestie naukowe miałam głęboko w tyle, bo i tak więcej się uczyłam w domu, czytając masę rzeczy i poznając świat niż siedząc na lekcjach (jestem "naukową fascynatką") :) W takiej decyzji też wsparli mnie rodzice, uspokojeni, że nawet jak wracam w grudniu wieczorem to szybko, jedną trasą i dobrze oświetloną - nie byliby zadowoleni, gdyby musiała dojeżdżać komunikacją miejską, nawet jakby to była jakaś wypasiona szkoła, albo jakoś nastawiona w pewnym kierunku.

Może dobrze by było zrobić rozpiskę z 3-4 szkołami i przy każdej wypisać dokładnie wszystkie za i przeciw, jakaś najbliżej miejsca zamieszkania, salezjańska (nie wiem jak daleko od Ciebie), dwie inne, które Cię zainteresowały z jakiś względów. Nawiązać kontakt z ludźmi, którzy się tam uczą (fora, strony int. szkół, fb itd.).

Niestety, mimo, że wiele lat przemieszkałam całkiem niedaleko (choć nie w Łodzi), to akurat więcej wiem o łódzkich ponadgimnazjalnych, więc w kwestiu opisu konkretnej szkoły nie bardzo mogę pomóc.


Pn lis 11, 2013 18:39

Dołączył(a): Pt paź 18, 2013 15:18
Posty: 3
Post Re: Gimnazjum salezjańskie? Poradźcie
Rodzice są w pełni za, są kółka z tych przedmiotów, co mnie interesują, szkoła jest dość daleko, ale można do niej dojechać autobusem, który ma przystanek prawie pod moim domem, z mojej szkoły tam idzie jedna dziewczyna, ale ją nawet lubię, poza tym ona blisko mieszka, więc jakbym zachorowała nie byłoby kłopotu z lekcjami.


Pn lis 11, 2013 19:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Gimnazjum salezjańskie? Poradźcie
Ania_z_zielonego_wzgórza napisał(a):
Witam, mam na imię Anka, mam 12 lat i kłopot: w następnym semestrze muszę złożyć papiery do gimnazjum. Co myślicie o salezjańskim? mieszkam w Łodzi


a ja dorzucę nic nie radząc

- że kontakt z ludźmi z bardzo różnych środowisk jest szkołą życia, w gimnazjum katolickim ma się kontak z ludźmi mniej więcej z tego samego środowiska (wierzący, nieźle zarabiający, tacy, ktorych rodzicom zależy na edukacji dzieci) - to trochę zubaża, pewnie jest "bezpieczniej" w takiej szkole, ale przecież nie tylko o to chodzi


nie daję rad - zgłaszam tylko, że i to trzeba wziąć pod uwagę
przy wyborze szkoły (piszę z punktu widzenia rodzica)
- 12 latka niekoniecznie musi to brać pod uwagę

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Pn lis 11, 2013 19:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Gimnazjum salezjańskie? Poradźcie
Jesienna - że kontakt z ludźmi z bardzo różnych środowisk jest szkołą życia, w gimnazjum katolickim ma się kontak z ludźmi mniej więcej z tego samego środowiska (wierzący, nieźle zarabiający, tacy, ktorych rodzicom zależy na edukacji dzieci) - to trochę zubaża, pewnie jest "bezpieczniej" w takiej szkole, ale przecież nie tylko o to chodzi - w teorii pełna zgoda, ale moim zdaniem w praktyce bywa różnie. Szkoła katolicka nie wyklucza innych kontaktów ani poza tą szkołą, ani nawet w niej. Bazuje tu na jednym przykładzie osoby, którą znałem, a która chodziła do katolickiego liceum i sam katolikiem był średnim. Oczywiście jest to jeden przykład, ale w życiu tak się układa. Nigdy nie ma się gwarancji że charakterem, czy stylem, lub zainteresowaniami się trafi w towarzystwie. Jeden wspólny element jakim jest wiara, jeszcze nie sprawia że w tej szkole ludzie zamkną się we własnym środowisku. Na tej samej zasadzie można odradzać technikum bo będą tam sami chłopacy, czy też szkołę profilowaną, bo przyjmują tam tylko z określonymi zdolnościami. Nie zaszkodzi teraz poznać ludzi o podobnych poglądach, w życiu nasza autorka Ania jeszcze zdąży nacieszyć się ludźmi z różnych środowisk.

Ogólnie jednak masz rację, takie zagadnienia też trzeba brać pod uwagę.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn lis 11, 2013 20:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 23, 2012 14:43
Posty: 15
Post Re: Gimnazjum salezjańskie? Poradźcie
Bardzo :brawo: ja sama mam teraz taki problem i się też zdecydowałam do salezian ale w Świętochłowicach , bo mój tata zmienił pracę i tam właśnie jeździ a autobusem z przesiadką mam 30 min. :biggrin: Mój kuzyn też chodził ale do Tarnowskich gór i poznał świetnych ludzi. A tu jest jeszcze wyjazd integracyjny wię cnic że ide bez koleżanki. :D


Pn mar 17, 2014 19:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL