Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 7:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona
 Diabelski Kotek? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 3:08
Posty: 83
Post Re: Diabelski Kotek?
Po dziecięcemu:
Jak pani od religii Ci mówi, że hello Kitty może być niebezpieczne, to najpierw dokładnie zbadaj czy tak nie jest. Ewentualnie niech ktoś Ci w tym pomoże.

Muchomor też fajne wygląda, niewinnie, przypominona trochę św. Mikołaja, ale wiadomo jak jest …


Pn sty 20, 2014 16:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Diabelski Kotek?
Tak, zdania są podzielone i tutaj jest tak chyba zawsze, pomijając tematy gdzie sprawy są jasne i każdy widzi np zło wynikające z zabijania. Szkoda że pani katechetka nie chce wyjaśnić wam w czym problem, bo myślę że nawet młodym ludziom można to jakoś wyjaśnić. Jak widzisz w samej postaci ciężko doszukiwać się negatywów. W całej otoczce, np kto wykreował tą postać i jakie ma z tego zyski, już problem można dostrzec, ale to nadal mało, aby widzieć Szatana.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn sty 20, 2014 23:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 02, 2014 10:26
Posty: 248
Post Re: Diabelski Kotek?
Oj tak......
No cóż, poradzę sobie :)
Tylko nie wiem: uciekać od Hello kitty czy nie :?:

_________________
Pozdrawiam Aga2003
Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.Jan Paweł Drugi


Wt sty 21, 2014 15:25
Zobacz profil
Post Re: Diabelski Kotek?
Aga2003 napisał(a):
Tylko nie wiem: uciekać od Hello kitty czy nie :?:
Ja proponuję - nie. Hello Kitty to postać fantastyczna, a te same z siebie groźne nie są. Niebezpieczna natomiast jest wiara w głupoty, które różni ludzie mówią o tej postaci.


Wt sty 21, 2014 15:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 02, 2014 10:26
Posty: 248
Post Re: Diabelski Kotek?
Oj zdania są podzielone...... bardzo mocno.
To co teraz?

_________________
Pozdrawiam Aga2003
Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.Jan Paweł Drugi


Śr sty 22, 2014 16:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Diabelski Kotek?
MIXer napisał(a):
Aga2003 napisał(a):
Tylko nie wiem: uciekać od Hello kitty czy nie :?:
Ja proponuję - nie. Hello Kitty to postać fantastyczna, a te same z siebie groźne nie są. Niebezpieczna natomiast jest wiara w głupoty, które różni ludzie mówią o tej postaci.

Kij z Hello Kity. Vocaloidy, to jest zuo! ;)

Kapitan_Nemo napisał(a):
W przypadku Hello Kitty byłbym za szatańskim tworem - jeżeli coś jest propagowane na całym świecie to pewnie ma szatańskie plecy - zło się reklamuje dobro się wyśmiewa, taka jest zasada w 99% przypadkach - najlepiej się zawsze sprawdza przez powiązania finansowe, kto płaci i z kim twórca ma do czynienia, w jakiego rodzaju kręgach się obraca. Często atak szatana bywa tak subtelny, że nawet z lupą się go nie da zauważyć. Tak jak nie da się zauważyć niektórych substancji w wodzie, jeżeli się w niej rozpuściły - wtedy trzeba złapać na gorącym uczynku dosypywania czegoś i już się wie.

Czyli jeżeli coś jest dobre i popularne, np. ochrona praw zwierząt - to jest to dzieło szatana?


Cytuj:
Ja mogę natomiast ocenić, że model kobiecy kierowany do kobiet mojego rocznika w bajkach disneya został przyjęty w dużym stopniu tak jak przewidywał twórca bajki. Sama musisz sobie odpowiedzieć jaką chcesz być kobietą - czy taką jaką Ty chcesz być, czy taką jaką ktoś Cie zrobił - zazwyczaj celuje się w model barbi, umalowanej szybko rozkłądającej nogi, uśmiechniętej, agresywnej wampirzycy nie nadającej się do bycia matką - ale to już kolejny odcinek.

Jak nic wynik oglądania syrenki Ariel i Króla Lwa...

bojanowska napisał(a):
Wiem, że często przesada aż razi... ale ja mam uprzedzenie do tego kotka, chociażby z tego względu, że nie przypominam sobie, aby jakikolwiek gadżet, jakakolwiek maskotka, czy jakakolwiek postać w ogóle ogarnęła (prawie) wszystko, gdzie się nie obejrzę, do jakiego sklepu nie wejdę, wszędzie to widzę.

Ja akurat jeżdżę kilka razy dziennie autobusem na uniwerek, toteż mam okazję na bieżąco monitorować dziecięcą i nastoletnią modę. Hello Kitty to przeżytek - teraz liczą się Monster Scholl!

WIST napisał(a):
Ale Muminki to takie wielkie coś, żyją w komunie, nie maj pracy, ubezpieczenia, nie płaca podatków, chodzą na golasa i bratają się z podejrzanymi typami.

Mało tego, narzeczona Muminka jest jego kuzynką, zaś jego rodzice... nazywają się "Mama Muminka" i "Tata Muminka" - czy to jest normalne!?

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Śr sty 22, 2014 16:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 02, 2014 10:26
Posty: 248
Post Re: Diabelski Kotek?
Monster High :)
Ale to już przeszłość...
Wiem co mówię,chodzę do szkoły sama :)
To było modne rok temu,teraz ( w mojej czwartej klasie ) to "Bravo" jest na topie :(
Ja go nie czytam

_________________
Pozdrawiam Aga2003
Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.Jan Paweł Drugi


Śr sty 22, 2014 16:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Diabelski Kotek?
Tutaj nie są aż tak podzielone. Jak na razie nikt nie przedstawił konkretnego zła wynikającego z samej bajki więc ja bym się po prostu nie przejmował. Co tydzień słyszę jakieś głupoty. Tobie proponuje tego nie powielać i zawsze dociekać czemu ktoś tak twierdzi i pytanie wielu ludzi o tą samą sprawę, tak jak zrobiłaś na forum.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr sty 22, 2014 16:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Diabelski Kotek?
Wybacz Aga - praktyki w szkole miałem z zeszłym roku ;)
No ale właśnie o to chodzi - za moich czasów były pokemony, a wcześniej żółwie ninja itd.
Co do Bravo - hmm, czyżby moda retro? Jak chodziłem do gimnazjum, też było na topie...

Ps: Ze wspomnianych bajek to właśnie Hello Kitty jest najbardziej edukacyjna - zamiast oglądania walk mamy naukę dobrego wychowania. Bez problemu mogę wymyśleć powód, dla którego Harry Potter czy wspomniane bajki są złe i deprawują, ale Kitty? Tutaj się nie ma nawet do czego doczepić :D

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Śr sty 22, 2014 18:12
Zobacz profil
Post Re: Diabelski Kotek?
Ale Hello Kitty jest japońska. Japończycy to poganie, a jak wiadomo z lektury Biblii, poganie to samo zło: składają dzieci bożkom w ofierze, zjadają ludzi żywcem, itd., itp., etc., wtf. Wiedz, że to bujda, granda zwykła...


Śr sty 22, 2014 19:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Diabelski Kotek?
Ergo, nie mieszaj dziecku w głowie takimi bzdurami.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr sty 22, 2014 22:27
Zobacz profil
Post Re: Diabelski Kotek?
A konkretnie bzdurą jest tu...?


Śr sty 22, 2014 23:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Diabelski Kotek?
Nie wiesz naprawdę Ergo co jest bzdurą? Przeczytaj to co sam napisałeś. Wybacz, ale oczywistości nie mam ochoty tłumaczyć. Kolejne takie wpisy będą usuwane, skoro nie odpowiadasz za własne słowa.

Piotreczku
Jeśli by nawet przyjąć w pełni za prawdę, to co napisałeś, to nie sądzisz że tworzysz w Adze wizerunek jedynie złego Kościoła i straszysz ją że wydarzenia sprzed 200 i więcej lat, dziś nadal są jakoś aktualne i powinny rzutować na nasz dzisiejszy stosunek do Kościoła? To przesada.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz sty 23, 2014 1:26
Zobacz profil
Post Re: Diabelski Kotek?
No to jedziemy po kolei. Zdania mamy trzy, w tym jedno złożone.

Ale Hello Kitty jest japońska. - Hello Kitty została stworzona przez Yuko Shimizu na potrzeby kompanii Sanrio z siedzibą w Tokio; przedstawia kota japońskiej rasy i przekazuje, jak czytam we wpisie Val, japońskie wartości (absolutne posłuszeństwo rodzicom).

Japończycy to poganie. - Jako żywo szinto, ich religia, do judeochrześcijańskich się nie zalicza. Formalnie nazywa się ona Drogą Osiemdziesięciu Tysięcy Duchów. Jeśli to nie jest pogaństwo, to co nim jest?

a jak wiadomo z lektury Biblii, poganie to samo zło: składają dzieci bożkom w ofierze, zjadają ludzi żywcem, itd., itp., etc., wtf. - To jest ironia. Czy mam tłumaczyć, na czym polega ironia?

Wiedz, że to bujda, granda zwykła... - To jest cytat z mojego ulubionego wiersza Tuwima, Do prostego człowieka, który podkreśla ironię w zdaniu poprzednim.

Myślę, że winieneś teraz wytłumaczyć, jakie oczywistości dostrzegłeś w moim wpisie.


Cz sty 23, 2014 1:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Diabelski Kotek?
Asheganee, nie odbiegaj od tematu...

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Cz sty 23, 2014 11:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL