Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:06



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
 Grzech ciężki? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz kwi 17, 2014 18:53
Posty: 1
Post Grzech ciężki?
Witam. Mam problem. Kilka dni temu w szkole użyłem wylgaryzmów. Ktoś mnie wyzwał, poniżył, a ja niestety musiałem odpowiedzieć. Problem tkwi w tym, że nie wiem czy muszę iść do spowiedzi. Byłem tydzień temu i będę się głupio czuł idąc po raz kolejny w tak krótkim czasie, w dodatku pojawią się pytania od rodziców dlaczego znowu się spowiadałem. A tak w ogóle to nawet nie wiem czy jutro w moim kościele będzie spowiedź. A przecież muszę w Wielki Piątek przyjąć Komunię Św. Proszę o pomoc.

PS. Mam 16 lat, a te wulgaryzmy to "spi**dalaj", "ch*j" i "k**wa".


Cz kwi 17, 2014 19:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Grzech ciężki?
Jeśli masz wątpliwość to powód aby iść do spowiedzi i zapytać. Nikt Ci nie powie co masz zrobić i nie powinieneś nawet pytać bo to Twoje życie, sytuacje które Ty sam przeżyłeś i Ty wiesz, a nie obcy ludzie, którzy po paru zdaniach nie mają nawet możliwości nic stwierdzić.

Nie ma znaczenia czy idziesz na drugi dzień, czy za tydzień. A Komunii św. nie musisz przyjmować jako przymus, jeśli istnieją powody aby w danym momencie jednak tego nie zrobić. Ale oczywiście warto, byle nie po to aby inni nie pytali bo to sensu nie ma. Jeśli faktycznie żałujesz że tak odpowiedziałeś, nawet będąc sprowokowany, zaatakowany, oraz jeśli faktycznie chcesz przyjąć Jezusa do serca nie na pokaz, ale dla siebie, to możesz poszukać miejsc gdzie są dyżury i spowiednicy spowiadają cały dzień. Teraz to pewnie będą duże kolejki, ale spróbować warto. I na przyszłość pamiętaj - nawet forum religijne nie zagwarantuje Ci, że ktoś autorytatywnie oceni Twoją sytuację. Ludzie napiszą opinię, ale spodziewasz się że ktoś napisze że na stos wulgaryzmów, nie ważne z jakiego powodu, ktoś odpisze Ci w duchu wiary - spoko, jest ok, wrogów trzeba wyzywać od najgorszych? Ty sam musisz ocenić. O pomoc w rozeznaniu warto prosić ale albo kapłana z doświadczeniem, albo osobę o której wiesz że ma dobre intencje, doświadczenie i umie takie sprawy rozeznawać. Jeśli Ty masz problem, to co dopiero obcy ludzie czytają o Tobie 5 zdań.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz kwi 17, 2014 21:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL