Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 8:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Zęby Husajna 
Autor Wiadomość
Post 
puella napisał(a):
ozel napisał(a):
PTRqwerty napisał(a):
Ozel rewelacja. W ten sposób można wszystko uzasadnić, każdy czyn. Myślę, że urodziłeś się za późno i nie w tym kraju. Zrobiłbyś imponującą karierę pracując w służbach "informacyjnych" pana Husajna.


W jaki sposob mozna wszystko uzasadnic?
Wladasz kraje i ktos wywoluej na jego terenie powstanie. Co robisz? Dajesz im tereny, niepodleglosc? W imie czego?
Ilu przywudcow w historii swiata oddalo rebelianta dobrowolnie tereny?


Przypominam, że rozmawiamy na temat prawa człowieka do nie publikowania na cały świat jego bezzębnej jamy ustnej.
Dodajmy : człowieka, który wymordował wielu własnych obywateli ( w tym dzieci) - bez dopatrywania się w tym "racji i zysków historycznych..


A także "większych / mniejszych" praw przestępców niż mają ich ofiary....
W sumie - dlaczego Syna Marnotrawny ( więc zły) był tak bardzo wystawnie przyjmowany przez swojego tatę ?


Np. kogo wymordowal?
Wiem jaki powinien byc temat tej dyskusji, ale nie podoba mi sie kiedy ktos oczernia ibn Husajna za to, ze postapil jak postapilby kazdy ceniacy sie przywudca na jego miejscu. Tymbardziej, ze Saddam zrobil naprawde wiele dla Iraku.


Pn cze 13, 2005 16:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
Ozelu - to chyba tylko tak w języku prawniczym człowieka przed osądzeniem nazywa się podejrzanym albo oskarżonym.
Zwyczajni ludzie gdy widzą, że ktoś wybija dzieci przeciwnika (winne ?) wołają : morderca.....
Więc tak formalnie to niby masz rację - nie należy nikogo sądzić przed wydaniem wyroku..... choćby winy były powszechnie znane i oczywiste.

Napisałam, że wymordował chociaż tego sama nie widziałam tak samo jak wierzę (Twój przykład wyżej) , że Hitler mordował i to są dla mnie fakty oczywiste.
Powiedz tylko dlaczego uważasz (też przecież przed rozstrzygnięciem sądowym) , że nie jest mordercą tylko pozytywnym władcą usprawiedliwionym okolicznościami ?.

Może więc poczekajmy......
Może jednak wrócimy do tematu :aniol:

_________________
zielony anioł


Pn cze 13, 2005 18:47
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Powiedz tylko dlaczego uważasz (też przecież przed rozstrzygnięciem sądowym) , że nie jest mordercą tylko pozytywnym władcą usprawiedliwionym okolicznościami ?.


Kurdowie wywolali powstanie i otrzymali kontratak. To nie bylo za nic.


Pn cze 13, 2005 18:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
Według mnie cel nie uświęca środków - to straszne w taki sposób zwalczać przeciwników.
Wiele poważnych konfliktów na świecie rozwiązano droga pokojową.

No nie wiem, ja bym tak nie robiła gdybym była władcą.
Myślisz, że jakiś człowiek może brać na swoje sumienie krzywdy i życie tylu ludzi, choćby to byli wg niego wrogowie ? A jeżeli się myli ? Co wtedy ?

_________________
zielony anioł


Pn cze 13, 2005 19:06
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Według mnie cel nie uświęca środków - to straszne w taki sposób zwalczać przeciwników.


A w jaki sposob nalezy ich zwalczac?

Cytuj:
Wiele poważnych konfliktów na świecie rozwiązano droga pokojową.


Np.?

Cytuj:
Myślisz, że jakiś człowiek może brać na swoje sumienie krzywdy i życie tylu ludzi, choćby to byli wg niego wrogowie ? A jeżeli się myli ? Co wtedy ?


Mysle, ze skoro wzial to moze wziasc. Jego przyjaciolmi nie byli napewno. A w jakiej sprawie moze sie mylic?


Pn cze 13, 2005 19:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
1. Nie wiem, nie jestem politykiem - może przekonywać ?, może w ostatecznosci umieszczać w więzieniach? Na pewno nie skracać o głowę za inne przekonania polityczne

2. Rewolucja bezkrwawa w krajach Europy Środkowej, ostatnio na Ukrainie

3. To ocieka takie sumienie krwią - nie zazdroszczę snów.... :(

4. Skoro podejmuje takie decyzje (mordowanie przeciwników) to widać uznaje je za słuszne. A jeżeli nie ma racji to postępki jego są niesłuszne więc chyba gdzieś się w tym pomylił.

_________________
zielony anioł


Pn cze 13, 2005 20:42
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
1. Nie wiem, nie jestem politykiem - może przekonywać ?, może w ostatecznosci umieszczać w więzieniach? Na pewno nie skracać o głowę za inne przekonania polityczne


Ma wyslac policje na zbrojne powstanie, zeby zakluc ich w kajdanki?

Cytuj:
2. Rewolucja bezkrwawa w krajach Europy Środkowej, ostatnio na Ukrainie


Rewolucjonisci dzialali bezkrwawo. Sytuacja zupelnie inna.

Cytuj:
3. To ocieka takie sumienie krwią - nie zazdroszczę snów....


Moze ma bardziej obnizony motyw aprobaty niz Ty. Podobno wladze demoralizuje.

Cytuj:
4. Skoro podejmuje takie decyzje (mordowanie przeciwników) to widać uznaje je za słuszne. A jeżeli nie ma racji to postępki jego są niesłuszne więc chyba gdzieś się w tym pomylił.


Wydaje mi sie, ze Saddam osiagnal swoj cel poprzez mordy. Jego "postepki" byly sluszne i skuteczne.


Pn cze 13, 2005 20:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
ozel napisał(a):
Moze ma bardziej obnizony motyw aprobaty niz Ty. Podobno wladze demoralizuje.


Pozostaje mi jedynie powiedziec, że w tym przypadku rzeczywiście władza zdemoralizowała.

Ozel - proszę :)
Zostawmy brudną politykę, powróćmy do prawa człowieka do korzystnego wizerunku :) :buja:
Bardzo ciekawa jestem co o tym sądzisz ?

_________________
zielony anioł


Pn cze 13, 2005 21:30
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Pozostaje mi jedynie powiedziec, że w tym przypadku rzeczywiście władza zdemoralizowała.


Ja popieram Saddama.

Cytuj:
Zostawmy brudną politykę, powróćmy do prawa człowieka do korzystnego wizerunku Uśmiech... Buja w obłokach
Bardzo ciekawa jestem co o tym sądzisz ?


O ile sie orientuje w konwencj genewskiej jest zapis o tym, ze nie wolno pokazycwac twarzy jencow w mediach. Nie znam motywow tych ludzi - moze chcieli sie pochwalic zdobycza? osmieszyc "tyrana"?
Neguje takie zachowanie.


Pn cze 13, 2005 21:56
Post 
Cytuj:
A w jaki sposob nalezy ich zwalczac?


Hmmm zwalczanie partyzantów metoda mordowania dzieci, kobiet i starców.......o to ci chodzi?
Tak postepuja tylko tchórzliwe kreatury, które nie maja dosc odwagi by stanac do walki z równym przeciwnikiem
Cytuj:
Wiem jaki powinien byc temat tej dyskusji, ale nie podoba mi sie kiedy ktos oczernia ibn Husajna za to, ze postapil jak postapilby kazdy ceniacy sie przywudca na jego miejscu. Tymbardziej, ze Saddam zrobil naprawde wiele dla Iraku.


Husajn to zwykłe tchórzliwe bydle w ludzkiej skórze. Nedzna kreatura człowieka i władcy. To samo dotyczy jego rodzinki i kolesiów z "rzadu" (poza kilkoma wyjatkami). Takimi samymi bydlakiem był Hitler i Stalin...tylko ze Husajn ma mnie ofiar na sumieniu wobec nich.
Cytuj:
O ile sie orientuje w konwencj genewskiej jest zapis o tym, ze nie wolno pokazycwac twarzy jencow w mediach. Nie znam motywow tych ludzi - moze chcieli sie pochwalic zdobycza? osmieszyc "tyrana"?
Neguje takie zachowanie.


Idealny sposób na to, by pokazac ludziom, którzy zyli pod jego "panowaniem"...ze to jest zwykly człowiek..w dodatku tchórzliwy i nedzny.
To dobry sposób na oczyszczenie umysłów, po ingerencji bezwzglednej i bydlęcej propagandy.

Konwencja genewska ........nie dla ludobójców, a tylko dla jeńców wojennych.
Saddam to ludobójca.......bezwzgledny morderca, a nie jeniec.
Powiedz to matkom tych którzy leża w masowych grobach, okrutnie skatowani, a na koniec zabici.

Tylko osoba niespełna rozumu, moze popierac Husajna i tego typu bydlaków....


Pn cze 13, 2005 22:29
Post 
Cytuj:
Hmmm zwalczanie partyzantów metoda mordowania dzieci, kobiet i starców.......o to ci chodzi?
Tak postepuja tylko tchórzliwe kreatury, które nie maja dosc odwagi by stanac do walki z równym przeciwnikiem


Wywolanie powstania wg. prawa miedzynarodowego zasluguje na kare. Czy myslisz, ze Saddam mordowal tylko kobiety i dzieci? Czy wiesz, ze Stany Zjednoczone spacyfikowaly ok. 500 razy wiecej wiosek w XX wieku niz Saddam ibn Husajn?
Zrozum, ze wojna to nie walka, Saddam zabijal ludzi bo bronil integralnosci swojego kraju. Zabijak - a co mial ich cukierkami przekupic?

Cytuj:
Husajn to zwykłe tchórzliwe bydle w ludzkiej skórze. Nedzna kreatura człowieka i władcy. To samo dotyczy jego rodzinki i kolesiów z "rzadu" (poza kilkoma wyjatkami). Takimi samymi bydlakiem był Hitler i Stalin...tylko ze Husajn ma mnie ofiar na sumieniu wobec nich.


To co napisales jest takie... Chrzescijanskie.

Cytuj:
Idealny sposób na to, by pokazac ludziom, którzy zyli pod jego "panowaniem"...ze to jest zwykly człowiek..w dodatku tchórzliwy i nedzny.
To dobry sposób na oczyszczenie umysłów, po ingerencji bezwzglednej i bydlęcej propagandy.


Irakijczycy lubili Husajna nie przez propagande, ale dzieki jego zasluga (wymienilem je w moim pierwszym poscie w tym topicu)
Pokazywanie czlowieka w takim stanie po najechaniu na jego kraj w celu uzyskania ropy nazywasz czyms sprawiedliwym moze?

Cytuj:
Konwencja genewska ........nie dla ludobójców, a tylko dla jeńców wojennych.


Napewno jency wojenni morduja mniej niz Ci generalowie w sztabie i przywodcy za biorkiem.

Cytuj:
Saddam to ludobójca.......bezwzgledny morderca, a nie jeniec.
Powiedz to matkom tych którzy leża w masowych grobach, okrutnie skatowani, a na koniec zabici.


jak juz pisalem koniecznosc wyzsza. Nie rob z Husajna potwora, bo on to zrobil dla dobra Iraku.
Dla obiektywizmu przesledz sobie konflikty USA w XXw. i dopiero pozniej oceniaj Saddama.

Cytuj:
Tylko osoba niespełna rozumu, moze popierac Husajna i tego typu bydlaków....


Bez komentarza.


Pn cze 13, 2005 23:05
Post 
EDIT:

...zrozum, ze wojna to nie BAJKA...


Pn cze 13, 2005 23:06
Post 
Cytuj:
Wywolanie powstania wg. prawa miedzynarodowego zasluguje na kare.


Jak poznasz troche prawo to pogadamy. Kurdowie walcza o niepodległosc...tak jak robili to Polacy podczas zaborów.

Nic jednak nie usprawiedliwia mordowania niewinych...chyba tylko zwyrodniały umysł.
Cytuj:
To co napisales jest takie... Chrzescijanskie.


I owszem....bo prawdziwe. Husajn to typowe "plemię żmijowe" i "grób pobielany". Napisałem prawde.
Cytuj:
Irakijczycy lubili Husajna nie przez propagande, ale dzieki jego zasluga (wymienilem je w moim pierwszym poscie w tym topicu)


Tak go lubili jak my Stalina....póki dzierżył władze to MUSIELI go lubic...potem to jego pomniki obalali.
Pleciesz bzdury......
Cytuj:
Napewno jency wojenni morduja mniej niz Ci generalowie w sztabie i przywodcy za biorkiem.


Husajnowi jednak ci geberałowie do pięt nie dorastaja.......to zwyrodniały ludobójca i nikt wiecej.
Cytuj:
ak juz pisalem koniecznosc wyzsza. Nie rob z Husajna potwora, bo on to zrobil dla dobra Iraku.

Szkoda słów...wobec tak zenujacych tez.


Pn cze 13, 2005 23:39
Post 
Cytuj:
EDIT:

...zrozum, ze wojna to nie BAJKA...


pozwól ze zacytuje fragment tekstu z pewnego polskiego filmu:

"..a co ty k...wiesz o wojnie"


Pn cze 13, 2005 23:41
Post 
Cytuj:
Jak poznasz troche prawo to pogadamy. Kurdowie walcza o niepodległosc...tak jak robili to Polacy podczas zaborów.


Prawo to prawo. Wywolali powstanie - otrzymali odpowiedz.

Cytuj:
Nic jednak nie usprawiedliwia mordowania niewinych...chyba tylko zwyrodniały umysł.


Przed kim/czym nie usprawiedliwia?

Cytuj:
owszem....bo prawdziwe. Husajn to typowe "plemię żmijowe" i "grób pobielany". Napisałem prawde.


Zadna zbrodnia nie usprawiedliwia nienawisci jaka jest w tych slowach.

Cytuj:
Tak go lubili jak my Stalina....póki dzierżył władze to MUSIELI go lubic...potem to jego pomniki obalali.
Pleciesz bzdury......


Przeczysz fakta. Husajn zbudowal siec szpitali i zapewnil darmowe uslugi medyczne, dal prawo glosu kobieta, zwalczal analfabetyzm itd. Myslisz, ze go teraz nie lubia? Chyba tylko w filmach dokumentalnych made in USA.

Cytuj:
Szkoda słów...wobec tak zenujacych tez.


Szkoda slow na Amerykanska propagande.


Cytuj:
pozwól ze zacytuje fragment tekstu z pewnego polskiego filmu:

"..a co ty k...wiesz o wojnie"


Widze, ze wiecej niz Ty.


Wt cze 14, 2005 10:15
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL