Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 3:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Zęby Husajna 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post Zęby Husajna
Około 2 lata temu żołnierze amerykańscy wywlekli z ziemianki brudnego i zarośniętego Saddama Husajna, dawnego władcę Iraku.
Następnie zobaczyliśmy więźnia na badaniach lekarskich podczas których lekarz świecił mu latarką w twarz i patyczkiem grzebał w zębach ( w miejscu po zębach).
W sumie były to bardzo nieprzyjemne sceny, telewizja pokazywała je wielokrotnie a świat odetchnął z ulga bo tyran schwytany i dostanie to na co zasłużył. Wyglądał nawet na zadowolonego , nie dostał się w ręce swojego społeczeństwa i tym samym być może uniknął linczu.

Za kilka dni pojawiły się głosy, że media przekroczyły granice przyzwoitości , że nie wolno człowiekowi zaglądać w usta w obecności kamer, że podeptano godność człowieka Husajna.
W naszym domu także zawrzało ; jedni uznali, że świat zwariował bo ktoś występuje w obronie prawa „do własnej gęby” kogoś kto wymordował tysiące ludzi.
Inni zaś stwierdzili, że demokracja to prawo do sądu i godnego traktowania każdego więźnia...

Może obrońcy praw mają rację ale czy to dobrze, że na świecie bardziej przestrzega się praw bandytów niż ich ofiar?
Dlaczego w sądzie oskarżony ma prawo do darmowego obrońcy a ofiara nie ?
Dlaczego każdy nawrócony alkoholik jest traktowany jak bohater a ludzi niepijących traktują jak dziwaków ?
Dlaczego więźniowie i narkomani dostają lekarstwa za darmo a leki uodparniające dla chorych hematologicznie są w cenie kilkuset złotych?

A co do zębów Husajna ........ to może rzeczywiście przesadzili ale według mnie tylko ze względów estetycznych.
Znam kogoś, kto nie ma kilku zębów i nosi sztuczne, ale ukrywa ten fakt nawet przed swoja rodziną :lol:
Wiem, że nie chciałby żeby to sie rozniosło.....
Na szczęście jest zwyczajnym, porządnym obywatelem i nie ma szans na pokazówkę w CNN.

Czy tylko dlatego tak się oburzał na tamte zdjęcia i nawoływał do poszanowania praw I generacji - KAŻDEGO człowieka? :hmmm:

_________________
zielony anioł


N maja 29, 2005 19:14
Zobacz profil
Post 
Saddam ibn Husajn byl pozytywnym przywudca.
-wybudowal siec szpitali, autostrad
-doprowadzil prad elektryczny do wielu miejsc w Iraku
-dal prawo do glosowania kobieta
-zapewnil darmowe usulgi medyczne
-przysluzyl sie archeologii mezopotamskiej
-wg. ONZ przyczynil sie do najwiekszej likwidacji analfabetyzmu w dziejach ludzkosci

Cytuj:
nie dostał się w ręce swojego społeczeństwa i tym samym być może uniknął linczu


Linczuja to tam amerykanskich zolnierzy

Cytuj:
kogoś kto wymordował tysiące ludzi.


To byla tzn koniecznosc wyzsza.


So cze 11, 2005 22:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 07, 2005 17:29
Posty: 150
Post 
Cytuj:
To byla tzn koniecznosc wyzsza.


Atak na WTC tez nazywasz koniecznością wyższa :shock: ?

Amen :)

_________________
Jade jade na motorze....włosy mi rozwiewa wiatr :D:D.....


So cze 11, 2005 22:24
Zobacz profil
Post 
Yamaha napisał(a):
Cytuj:
To byla tzn koniecznosc wyzsza.


Atak na WTC tez nazywasz koniecznością wyższa :shock: ?

Amen :)


Co ma atak na WTC do Saddama ibn Husajna? Nie uwazam, ze byla to koniecznosc wyzsza, nie znam tez motywow Al-Kaidy.

Pisalem o Husajnie, ktory mial cel w zabijaniu ludzi i robil to dla dobra Iraku.


So cze 11, 2005 22:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 07, 2005 17:29
Posty: 150
Post 
aha no co prawda zabijanie nawet dla dobra kraju nie powinno miec miejsca ale co ja tam wiem nawet we wojsku nie byłam :)

Amen :)

_________________
Jade jade na motorze....włosy mi rozwiewa wiatr :D:D.....


So cze 11, 2005 22:31
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
aha no co prawda zabijanie nawet dla dobra kraju nie powinno miec miejsca ale co ja tam wiem nawet we wojsku nie byłam


Ja rowniez nie bylem w wojsku.
Swiat jest okrutny. Jezeli Ty nie zabijesz swojego wroga on zabije Ciebie. Zabijanie w obronie kraju to koniecznosc, bo jezeli przeciwnik zajmie kraj to istnieje prawdopodobienstwo, ze zaczna sie represje, mordy itd.


So cze 11, 2005 22:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 07, 2005 17:29
Posty: 150
Post 
ozel napisał(a):
Cytuj:
aha no co prawda zabijanie nawet dla dobra kraju nie powinno miec miejsca ale co ja tam wiem nawet we wojsku nie byłam


Ja rowniez nie bylem w wojsku.
Swiat jest okrutny. Jezeli Ty nie zabijesz swojego wroga on zabije Ciebie. Zabijanie w obronie kraju to koniecznosc, bo jezeli przeciwnik zajmie kraj to istnieje prawdopodobienstwo, ze zaczna sie represje, mordy itd.


Owszem masz racje, niestety taka jest prawda :(

_________________
Jade jade na motorze....włosy mi rozwiewa wiatr :D:D.....


So cze 11, 2005 22:38
Zobacz profil
Post 
Dlatego pisze, ze zarzucanie ibn Husajnowi mordow, jako czegos negatywnego jst bledem z punktu widzenia praw historii.


So cze 11, 2005 22:43
Post 
Ozel rewelacja. W ten sposób można wszystko uzasadnić, każdy czyn. Myślę, że urodziłeś się za późno i nie w tym kraju. Zrobiłbyś imponującą karierę pracując w służbach "informacyjnych" pana Husajna.


N cze 12, 2005 18:03
Post 
Cytuj:
Dlatego pisze, ze zarzucanie ibn Husajnowi mordow, jako czegos negatywnego jst bledem z punktu widzenia praw historii.


Hmmm...mord w imie wolności kraju...hmmm
No tak przeciez ci kurdyjscy wiesniacy (dzieci, kobiety, starcy), byli tak straszliwie niebezpiecznie, ze należało ich wszystkich wytruc gazem.

Torturowanie i masowe zabijanie przeciwników politycznych...to tez dobra rzecz....bo dla kraju.

Gwałcenie kobiet przez zwyrodniałych synalków...to tez dla bezpieczenstwa zewnetrznego.

Taaak....historyk z Ciebie wybitny.....
W końcu Hitler też był ok.....bo zagazował miliony Żydów, a przeciez oni sa szkodliwi.
Stalin to tez swój chłop.......a to, ze zagłodził miliony Ukrainców, to tez zrobił w celach wyższych.

Ja bym ci powiedział co jest "błedem" z punktu widzenia historii, ale by mnie ocenzurowali :D:D:D


N cze 12, 2005 19:02
Post 
Belizariusz napisał(a):
Cytuj:
Dlatego pisze, ze zarzucanie ibn Husajnowi mordow, jako czegos negatywnego jst bledem z punktu widzenia praw historii.


Hmmm...mord w imie wolności kraju...hmmm
No tak przeciez ci kurdyjscy wiesniacy (dzieci, kobiety, starcy), byli tak straszliwie niebezpiecznie, ze należało ich wszystkich wytruc gazem.

Torturowanie i masowe zabijanie przeciwników politycznych...to tez dobra rzecz....bo dla kraju.

Gwałcenie kobiet przez zwyrodniałych synalków...to tez dla bezpieczenstwa zewnetrznego.

Taaak....historyk z Ciebie wybitny.....
W końcu Hitler też był ok.....bo zagazował miliony Żydów, a przeciez oni sa szkodliwi.
Stalin to tez swój chłop.......a to, ze zagłodził miliony Ukrainców, to tez zrobił w celach wyższych.

Ja bym ci powiedział co jest "błedem" z punktu widzenia historii, ale by mnie ocenzurowali :D:D:D


Hitler i Stalin to co innego.
Kurdowie wywolali powstanie zagrazajce integralnosci kraju, wiec otrzymali kontratak. Tak jak otrzymaliby go w kazdym innym panstwie prawa.
Zreszta Amerykanie spacyfikowali setki wiosek wiecej w XXw. (i to nie w swoim kraju)


N cze 12, 2005 19:22
Post 
PTRqwerty napisał(a):
Ozel rewelacja. W ten sposób można wszystko uzasadnić, każdy czyn. Myślę, że urodziłeś się za późno i nie w tym kraju. Zrobiłbyś imponującą karierę pracując w służbach "informacyjnych" pana Husajna.


W jaki sposob mozna wszystko uzasadnic?
Wladasz kraje i ktos wywoluej na jego terenie powstanie. Co robisz? Dajesz im tereny, niepodleglosc? W imie czego?
Ilu przywudcow w historii swiata oddalo rebelianta dobrowolnie tereny?


N cze 12, 2005 19:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
ozel napisał(a):
PTRqwerty napisał(a):
Ozel rewelacja. W ten sposób można wszystko uzasadnić, każdy czyn. Myślę, że urodziłeś się za późno i nie w tym kraju. Zrobiłbyś imponującą karierę pracując w służbach "informacyjnych" pana Husajna.


W jaki sposob mozna wszystko uzasadnic?
Wladasz kraje i ktos wywoluej na jego terenie powstanie. Co robisz? Dajesz im tereny, niepodleglosc? W imie czego?
Ilu przywudcow w historii swiata oddalo rebelianta dobrowolnie tereny?


Przypominam, że rozmawiamy na temat prawa człowieka do nie publikowania na cały świat jego bezzębnej jamy ustnej.
Dodajmy : człowieka, który wymordował wielu własnych obywateli ( w tym dzieci) - bez dopatrywania się w tym "racji i zysków historycznych..


A także "większych / mniejszych" praw przestępców niż mają ich ofiary....
W sumie - dlaczego Syna Marnotrawny ( więc zły) był tak bardzo wystawnie przyjmowany przez swojego tatę ?

_________________
zielony anioł


Pn cze 13, 2005 14:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Bo go kochał i na niego czekał. Bo był jego synem. Bo mógł zginąć, umrzeć - a odnalazł się. Po prostu...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn cze 13, 2005 15:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
Odnalał ....
A tamten w ogóle się nie zgubił - nie ma zasług za to ?
Dlaczego ojciec dobre uczynki syna nie marnotrawnego traktował tak powszednio? Może go w ogóle nie doceniał ?
Dlaczego nie zauważał dobra a świętował nawrócenie ?
Znowu zapytam - dlaczego wyleczony alkoholik to taki bohater
dlaczego nikt nie chwali (często wyśmiewa) abstynentów ?
Dlaczego nieraz trzeba się tłumaczyć z dobrych czynów ?

_________________
zielony anioł


Pn cze 13, 2005 16:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL