Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Czy musze sie jeszcze spowiaadac? 
Autor Wiadomość
Post Czy musze sie jeszcze spowiaadac?
Bo ostatnio sie spowiadalem z czegos innego nie wazne i tam sie spowiadalam miedzy innymi z mysli nieczystych.A dawno temu moze z 2 lata temu pisalem w grze coś tam głupiego o sexie itp.. czy to grzech? Czy jak sie spowiadalem z mysli nie czystych to wystarczy i w tym nie ma więcej grzechu czy jest?


I jesCze tez kiedys pisalem jakby na jakis czatach chyba randkowych tez o tego typu rzeczach tutaj czy to ze spowiadalem sie z mysli nie czystych wystarczy czy jeszcze jest w tym jakis grzech?


N lip 09, 2017 6:21
Post Re: Czy musze sie jeszcze spowiaadac?
Prosze o odpowiedz bo ostatnio właśnie byłem u spowiedzi i teraz sobie to przypomniałem :(


N lip 09, 2017 6:22
Post Re: Czy musze sie jeszcze spowiaadac?
wg mnie trzeba osobno


N lip 09, 2017 6:52
Post Re: Czy musze sie jeszcze spowiaadac?
Ale z czego oddzielnie mam jeszcze grzech? Moge powiedziec ze pisalem glupie rzeczy w Internecie?
I to ciezki i nie moge isc do komuni czy jak ? I wogóle w czym tu jest grzech bo z mysli nieczystych sie juz spowiadalem


N lip 09, 2017 7:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czy musze sie jeszcze spowiaadac?
Nie wiem, ile razy to jeszcze powtarzać trzeba będzie... ale niech tam.

Jeżeli grzech zapomniałeś, to został Ci on już dawno odpuszczony. Powinieneś mimo to wyznać, choćby dla spokoju sumienia, ale nie ma przeciwskazań, żeby chodzić do komunii.

Jeżeli grzech zataiłeś, to nie został on Ci odpuszczony a samo zatajenie jest niejako grzechem dodatkowym. Łaski uświęcającej nie masz, spowiadasz się z grzechu i z zatajenia.

Nie można zapomnieć i zataić jednocześnie, przynajmniej nie wyobrażam sobie jakichś "stanów pośrednich". No chyba że u Ciebie jakiś szczególny przypadek. Jeżeli nie, to sprawdź we własnym sumnieniu, która z dwóch powyższych opcji jest u Ciebie i według tego postępuj. A wymienić przy następnej spowiedzi i tak trzeba.


PS: Nie zakładaj więcej kont na tym forum, niż trzeba.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


N lip 09, 2017 8:26
Zobacz profil
Post Re: Czy musze sie jeszcze spowiaadac?
A taki inny przypadek że nie byłem kiedyś pewien grzechu i sie od razu nie wyspowiadałem bo nie byłem do końca pewny czy to grzech i trochę się wstydziłem pewnie i jeszcze mówili mi że to nie grzech itp ale wreszcie się wyspowiadałem to to nie było zatajenie ? Czy na wszelki wypadek lepiej się wyspowiadać dla pewnośći i przy okazji jak może kiedyś zataiłem czy cos i zapomnialem czy jak nie pamiętam to nie?Jeśli chodzi o pierwsze pytanie to zamykam pierwsze pytanie.


N lip 09, 2017 8:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czy musze sie jeszcze spowiaadac?
No dobra, to znowu będą basics: grzech ciężki to świadome i dobrowolne złamanie prawa bożego w ważnej sprawie. Jeżeli nie miałeś pełnej świadomości, to trudno mówic o grzchu ciężkim.

I tak, w razie watpliwości należy po prostu wyspowiadać się przy następnej okazji. Ale, ważna sprawa, wątpliwości nie powinny podważać wiary w miłosierdzie Boga. Jeżeli nie starałeś się "oszukać Boga", to łaskę uświęcającą otrzymałeś.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


N lip 09, 2017 9:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Czy musze sie jeszcze spowiaadac?
Czyto napisał(a):
A taki inny przypadek że nie byłem kiedyś pewien grzechu i sie od razu nie wyspowiadałem bo nie byłem do końca pewny czy to grzech i trochę się wstydziłem pewnie i jeszcze mówili mi że to nie grzech itp ale wreszcie się wyspowiadałem to to nie było zatajenie ? Czy na wszelki wypadek lepiej się wyspowiadać dla pewnośći i przy okazji jak może kiedyś zataiłem czy cos i zapomnialem czy jak nie pamiętam to nie?Jeśli chodzi o pierwsze pytanie to zamykam pierwsze pytanie.



Niczego się nie wstydź, ludzie nie z takimi rzeczami przychodzą do konfesjonału.
Mów co pamiętasz po prostu, a jak zapomnisz, to powiesz przy kolejnej spowiedzi.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


N lip 09, 2017 16:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL