Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 13:39



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Pogubilem sie chyba.. 
Autor Wiadomość
Post Pogubilem sie chyba..
Pogubilem sie i teraz bardzo sie boje :(( kiedys spowiadalem sie z masturbacji ale nie odrazu chyba bo mama mi mówiła troche że to nie grzech i też nie byłem za bardzo pewny i tak z na jednej z spowiedzi nie mowilem o tym bo nie bylem pewny i pewnie tez troche sie balem a ze nie bylem pewny to myslalem ze to nie grzech i bylo mi to na reke ale nie bylem pewien ale wreszcie sie wyspowiadalem i ta akcja byla dawno ale teraz mysle czy to nie bylo zatajenie i czy nie lepiej sie wyspowiadac z zatajenia?



I gram w pirackie gry ale podobno to nie grzech puki sie tego nie rozpowrzechnia ale jak bylem maly nagrywalem dla zabawy filmiki do internetu z gier itp i nie mam pojecia czy nie nagralem tam filmu jakiegos o tym jak pobrac jakąs gre za darmo ktora jest platna normalnie a to jest rozpowrzechnianie platnej gry za darmo co prawda ja tego tego jakby nie zhakowalem czy co zeby dalo sie w to grac ale pokazuje sposub.

I jak sie spowiadam z grzechu i spowiadam sie z jakiejs chwili i np to jest ze np bilem sie np i mysle o jakiejs sytuacji to spowiadajac sie odrazu spowuadam sie z kazdej innej czy tylko z tej?

Bo ja nie wiem czy kiedys zatailem grzech czy nie bo dobrze teggo jeszcze nierozumiem i chcial bym sie wyspowiadac z wszystkich zatajen jak jakies byly a ich nie pamietam.

I ksiadz sie pyta co zatailes czy nie?I mozna sie spowiadac jak nie jest sie pewien ?

Albo moi koledzy cos tam sie smiali z ksiedza ze cos tam dziwnie na mszy mowil i ja troche tez sie posmialem to grzech ciezki?



Prosze o odpowiedzi :(Troche sie boje ze pujde do piekla:(


Wt lip 18, 2017 22:11
Post Re: Pogubilem sie chyba..
Prosze o odpowiedzi bo sie trochę stresuje


Wt lip 18, 2017 22:12
Post Re: Pogubilem sie chyba..
Jeżeli nie chciałeś zataić tego grzechu, ponieważ po prostu nie wiedziałeś, nie jest to grzech. Rozmawiałem o tym z księdzem.


Śr lip 19, 2017 6:50
Post Re: Pogubilem sie chyba..
Ale właśnie ja nie wiem czy chciałem czy nie bo troche sie balem i sie spytalem mamy i ona cos tam to normalnr to nie grzech itp ale i z taką myślą zostałem no bo nie musiałem sie spowiadać to uwierzylem mamie i jedną spowiedz o tym nie mowiłem a na 2 już tak bo chyba w internecie sprawdziłem i chyba w kosciele slyszalem to ze strachem sie wsypowiadalem.Czyli nie zataiłem ?


Śr lip 19, 2017 8:19
Post Re: Pogubilem sie chyba..
A jak kiedyś nie wiedziałem że to grzech i np udostepniłem piracką gre ale nie wiedzialem ze to zle to mam grzech czy nie?


Śr lip 19, 2017 8:21
Post Re: Pogubilem sie chyba..
Kiedyś też myślałem, że masturbację można rozgrzeszyć spowiedzią powszechną, czyli na mszy i przyjąłem komunię świętokradzką. Wiedziałem, że to grzech śmiertelny i dopiero w poniedziałek się wyspowiadałem z tego, pomimo tego, że ten incydent był ok. pół roku temu.


Śr lip 19, 2017 8:24
Post Re: Pogubilem sie chyba..
No udostępnianie pirackich gier to grzech, niestety, ale nie ciężki. To jest tak, jakbyś wziął grę ze sklepu, nie zapłacił i dał komuś.


Śr lip 19, 2017 8:24
Post Re: Pogubilem sie chyba..
Ale nie rozumiem zataiłem czy nie bo nie wiem już to też było dawno pisałem jak to było z czego musze sie wyspowiadać i wtedy też chyba poszłem do komuni ale pisałem wyżej że myślałem że to nie grzech co mam robić z czego sie wyspowiadac


Śr lip 19, 2017 9:38
Post Re: Pogubilem sie chyba..
Mam jakiś grzech zatajenia czy świętokradctwa czy co jak sie odrazu nie wyspowiadalem bo myślałem ze to nie grzech a dopiero potem zataiłem czy nie i z czego mam sie dokladnie wyspowiadac :(


Śr lip 19, 2017 9:41
Post Re: Pogubilem sie chyba..
Jeżeli popełniłeś grzech, ale nie wiedziałeś, że to grzech, to wtedy nie masz grzechu, lecz jak się dowiesz, że to grzech to czym prędzej musisz go wyznać. Jeśli zaś zataiłeś wiedząc, że to grzech to jest to spowiedź świętokradzka, bez względu na to, czy się bałeś, czy nie chciałeś.


Śr lip 19, 2017 9:49
Post Re: Pogubilem sie chyba..
Ale skąd mam wiedzieć czy zataiłem czy też nie pisałem wyżej jak to było według ciebie zataiłem czy nie a może lepiej nie dociekać i wyspowiadać się na spokój ?Jeśli chciałbym sie na wypadek wyspowiadać to musze tak
~Zataiłem grzech
I co jeszcze przyjołem chyba komunie ale to było dawno napisz z czego sie wyspowiadac


Śr lip 19, 2017 9:59
Post Re: Pogubilem sie chyba..
No jeśli nie chciałeś i nie powiedziałeś tego grzechu, to grzech. Ja powiedziałem: "Przyjąłem komunię świętokradzką" i później dodałem, że nie wyspowiadałem się z grzechu czystości.


Śr lip 19, 2017 10:05
Post Re: Pogubilem sie chyba..
I dodam ze ja juz z tego grzechu masturbacji sie spowiadalem ale mowilem ze dopiero po 2 spowiedzi i nie wiem czy zatailem czy nie juz wole sie wyspowiadac i miec spokój ale prosze napisz z czego dokładnie


Śr lip 19, 2017 10:07
Post Re: Pogubilem sie chyba..
Czyli
Zatailem grzech
Przyjolem komunie swieto kracką
I tyle starczy?
A ksiadz sie spyta co zatailem bo z tego co ja zatailem to ja juz dawno sie spowiadalem


Śr lip 19, 2017 10:11
Post Re: Pogubilem sie chyba..
Ze spowiedzi świętokradzkiej, jeżeli taką uczyniłeś.


Śr lip 19, 2017 10:23
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL