Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:13



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 
 Pytania 
Autor Wiadomość
Post Pytania
1 bo kiedys w internecie cos tam pisalo ave satan czy cos i ja tak to powiedzialem naglos i sprawdzilem co to znaczy i powiedzialem to naglos ale jakby nie mowilem tego jakby oddajac mu czesc tylko tak se powiedzialem i to chyba nie grzech?
2 i mysli nie czyste to takie tez jak są mysli takie jakby zboczone itp ze tak powiem? I chyba nie trzeba zdradzac ksiedzu szczegolow misli no nie??

I wogule ostatnio ciagle mysle ze cos jest grzechem nawet jakies glupoty :( i caly czas sie stresuje i ciagle latam do spowiedzi naprzyklad mam tak ze drugi dzien po spowiedzi przypominam se grzech np jak te a ostatnio bylem :(


Pt sie 04, 2017 21:08
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Pytania
Próbuj sam wyrobić sobie zdanie. Jeśli się pomylisz, Bogu nie będzie to przeszkadzać, ponieważ Boga interesuje tylko to, czy masz dobre intencje.

Gdy mówisz "więcej grzechów nie pamiętam", wtedy naprawdę wszystko masz już odpuszczone.

I przede wszystkim - jeśli zastanawiasz się, czy coś jest grzechem, odpowiedz sobie na pytanie: czy jest złem? To najważniejsze.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt sie 04, 2017 22:45
Zobacz profil
Post Re: Pytania
No według mnie to nie jest grzech ale i tak to mnie tak dręczy.A co do myśli nieczystych uważasz że te zboczone itp też się zaliczają?Bo ja uważam że księdzu nie trzeba podawać szczegółów?


So sie 05, 2017 9:30
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Pytania
Wiele osób ma podobny problem z tym, że obawia się grzechu i często ma wątpliwości. Warto nauczyć się nie przejmować tym zanadto, aby nie męczyć się niepotrzebne przez resztę życia.

Dlatego polecam oceniać samemu, czy zrobiło się coś, co jest złem.

Na pewno nie ma powodu opowiadać szczegółów. Ksiądz podczas spowiedzi ma jedynie wiedzieć, o co chodzi. W razie czego zawsze też można powiedzieć, że wolałoby się nie opisywać dokładniej.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So sie 05, 2017 17:35
Zobacz profil
Post Re: Pytania
A nie pamiętam czy jakieś 2 spowiedzi temu odprawiłem pokute spytać sie księdza co robic?Na wypadek odprawilem juz dwie czeste pokuty jakie znam.Pytać się księdza czy dać sobie spokój?


N sie 06, 2017 8:20
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Pytania
Jeśli zapomni się o pokucie, należy powiedzieć o tym przy następnej spowiedzi. Jeśli zapomnisz jaka pokutę (modlitwę) zadał spowiednik, możesz odmówić dowolną modlitwę, ale też przy następnej spowiedzi należy o tym powiedzieć. Tak samo jest w Twoim przypadku. Powiedz o tym spowiednikowi.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N sie 06, 2017 8:37
Zobacz profil
Post Re: Pytania
Mozesz tez przeczytac artykul o skrupułach

https://www.deon.pl/religia/rozwoj-duchowy/ignacjanskie-reguly/art,2,ignacjanskie-reguly-o-skrupulach,strona,1.html


N sie 06, 2017 9:56
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Pytania
Wystarczy. Nie można przez całe życie wypytywać innych ludzi na forum o własne grzechy. Otrzymałeś już wiele odpowiedzi w różnych wątkach. Teraz trzeba te odpowiedzi przemyśleć, wyciągnąć wnioski i nauczyć się żyć samodzielnie.

W razie czego zaglądaj do swoich starszych wątków. Tam powinno być wszystko, czego potrzeba. Nowe wątki będziemy usuwać.

Pozdrawiam

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N sie 06, 2017 10:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL