Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 12:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Marzenie.... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post Marzenie....
Mówią mi, ze Bóg to dziecinne marzenie......, że Bóg to Wielki Czarodziej z baśni.
Że każdy tak marzy, bo jak ma tego nie robić skoro pokazują mu niebo i gwiazdy?
A tam – widać i czuć, że są gdzieś, daleko miliony światów i może istot.
Wiec muszę tęsknić do poznania tego czegoś tajemnego ,nie osiągalnego. Chcę odpowiedzi skąd jest świat i ja i czy tylko jest to co widzę i doświadczam.

Świat jest. Jest piękny, ale tak ogromny i straszny, że często boli. Źle tutaj jest. Więc dobrze byłoby gdyby ktoś nad nim i całym wszechświatem czuwał. I nade mną też , w sposób szczególny i jednostkowy bo chociaż jestem mocna to przecież w tym świecie bardzo słaba i prosta do popsucia.
Tutaj pojawił się lęk i strach... i pewnie te marzenia, które mi zarzucają.
Marzenia o kimś wielkim, mocnym - najlepiej żeby był Bóg , Dobry i Silny...
Gdzie jest i jaki jest? No to poszłam szukać........
Po drodze mówią mi, że marzenia i obawy doprowadzają do powstawania religii. Że jedni wymyślają religie i oddają cześć Bogu Stwórcy , mając resztę przemyśliwań z głowy, a inni (mądrzy - ? ) zadają sobie trudu i szukają prawdy w nauce, tworzą kulturę i świeckie cywilizacje – bo, „Bóg to dziecięce marzenie”....
Bo Boga niestety nie ma, i człowiek musi sam, i tyle jest wart ile zrobi dobrego w tym jedynym życiu jakie ma od losu.
Ale ja marzę żeby Bóg był, nie Wielki Humanista ale Prawdziwy Bóg, który potrafi zrobić zupełnie niewyobrażalna rzecz – będę żyła wiecznie , w doskonałym miejscu. I będą tam góry i koty.

Dlaczego marzenia mają być głupie i naiwne? Dlaczego nie mogę połaczyć ich z mądrym humanizmem?
Mówią mi jeszcze, że marzenie i wiara to głupia nadzieja.......
Dlaczego mam zostawić nadzieję ? I dlaczego głupią ?


N lut 01, 2004 21:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 06, 2003 7:24
Posty: 13
Post marzenia a nadzieja
Marzenia - to cos pieknego - kto ich nie ma? Mysle jednak, ze to o czym piszesz raczej nalezy nazwac nadzieja niz marzeniem - bo nadzieja pcha nas do tego, ze marzymy o pieknym i wspanialym Bogu. I to jest wspaniale - jezeli do tego jeszcze dodamy wiare to juz wtedy marzenia przeradzaja sie w cos konkretnego i staja sie realnoscia - Bog jest wielki, wspanialy i kochany i do tego jest nasz. Pozdrawiam Cie i sciskam i zycze pieknych marzen pelnych ufnosci - Jezus jest Panem :D

_________________
Jaroslaw


Wt lut 10, 2004 21:00
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 17:03
Posty: 679
Post 
Nie wiem, czy o tym juz nie pisałem, ale...

Schodziłem kiedyś z przyjacielem z Gerlacha. Szliśmy wąską ścieżką ku dnu Doliny Batyżowieckiej. Za nami był trudny dzień mgły, skalnych uskoków i płatów śniegu. Byłem zmęczony. I jak zwykle w takich razach szczęśliwy. Choć - też jak zwykle - brakowało mi do pełni szczęścia możliwości dzielenia tego uczucia z moimi przyjaciółmi. Rzuciłem wtedy do przyjaciela: "Wiesz, pierwsze 300 lat nieba rezerwuję na chodzenie po górach". Roześmiał się wesoło...

To chyba moje największe marzenie. Razem z tymi, których w życiu spotkałem, a którym tylu ważnych rzeczy nie powiedziałem, pójść kiedyś wąską ścieżką wśród skał...


Pt kwi 16, 2004 17:01
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
Czym są dla mnie marzenia? Chwilą wytchnienia po ciężkim dniu, zapomnieniem... Pomagają mi się czasem zebrać "do kupy" :biggrin: , a nawet motywują do działania.
Może czasem zbyt bardzo odpływam w marzenia, a więc jakby w sferę nierealną. Muszę wtedy zejść na ziemię i przypomnieć sobie, że istnieją na tym świecie obowiązki :biggrin: Jednak nie przeszkadza mi to w tym, by umilać sobie życie marzeniami o domku w górach, gromadce dzieci i mężu oczywiście :biggrin:, o słońcu, drzewach i beztroskiej sielance.

"W życiu piękne są tylko chwile..., w życiu piękne są tylko chwile..."

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


Wt maja 04, 2004 11:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 06, 2003 7:24
Posty: 13
Post 
Snopek Anna
Marzenie (AS)

Przyjdzie dzień,
Zabłyśnie słońce,
Nie będzie śmieci,
Nie będzie kurzu.
Znikną szare dni.
Podasz dłoń przyrodzie
Ziemia pogodzi się z
Człowiekiem.

To piekne a jezeli jeszcze do tego dodamy Boga :D

_________________
Jaroslaw


So maja 22, 2004 22:32
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
Marzyć.... :buja:

Gdy tylko pójdę spać, przyłożę głowę do poduszki i długo sobie pomarzę.
Będą wakacje, popracuję do tego czasu nad kondycją ( ciężki plecak), zgodą taty, naskładam dużo pieniędzy......
Wybiorę się w góry, przejdę cały Główny Szlak Beskidzki, zacznę od Wołosatego.
Oczywiście będę nocować w schroniskach albo gdzieś pod świerkiem :) i odżywiać się turystycznie i robić mnóstwo zdjęć.
Spotkam czasem ludzi, będą jak zwykle troskliwie pytać : nie boisz się iść sama ?

Gdzieś w połowie szlaku spotkam Królewicza , wędrowca jak ja szczęśliwego, który też kocha swoje góry ale bardzo chciałby jeszcze znależć dziewczynę, której te góry mógłby pokazać.
Powiem mu, że ja też mam moje sekretne góry....
Pewnie potem pójdziemy dłuższy kawałek razem.

Zwykle zasypiam już na początku przedsennych marzeń , śpioch jestem .

Ale może dzisiaj będzie inaczej ? przecież to Walentynki :) Obrazek

_________________
zielony anioł


Śr lut 14, 2007 12:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
Marzyć każdy może :).


Obrazek

_________________
zielony anioł


Pt mar 06, 2009 16:02
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 17, 2006 13:23
Posty: 454
Post 
marzenai są piękne, ale uważam że ich spełnianie i droga do osiagniecia danego celu jest również piękna, chociaż troche inaczej, bo czesto towarzyszy temu trud i chwiel słabości. no i oczywiscie zalezy kto jakei ma marzenia :)

Pozdrawiam :)


Pt mar 06, 2009 17:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post Re: Marzenie....
Bajki, nie bajki, bajka szczęśliwa :) ... bajka prawdziwsza od prawdy bywa a marzenia są za darmo :)
Marzę więc i wierzę, że za 20 lat będziemy żyć w kraju mlekiem i gazem płynącym buja: :)

http://finanse.wp.pl/kat,104122,title,W ... omosc.html

_________________
zielony anioł


Cz wrz 22, 2011 10:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 09, 2012 12:00
Posty: 55
Post Re: Marzenie....
Bez marzeń to życie nie miało by sensu. Marzenia nakręcają nas do działania by je realizować.


Śr lis 07, 2012 13:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 09, 2012 12:36
Posty: 56
Post Re: Marzenie....
A co my byśmy robili bez marzeń? Co by było dla nas ważne?


Pt lis 09, 2012 12:21
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 18, 2013 11:34
Posty: 5
Post Re: Marzenie....
Każdy ma marzenia... Ja np. chciałabym pojechać na wycieczkę dookoła świata, zwiedzić całą Europę... Wiem, że to jest bardzo mało prawdopodobne a nawet nierealne, ale siedząc w domu trzeba o czymś myśleć. A marzenia pozwalają nam oderwać się od rzeczywistości ;D


So maja 18, 2013 12:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL